Salt la conținut

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Lungime minima traseu frigorific ...

Restaurante pescaresti prin impre...

De ce se taie unii cu lama? Non-s...

Întrebare de noob
 Rezistenta la caldura vara

JOCURILE OLIMPICE PARIS 2024...fo...

JOCURILE OLIMPICE PARIS 2024...fo...

Revolut, crypto si taxe
 Kia vs Hyundai vs Skoda Karoq 2.0...

Paralizie parte inferioara picior...

COPA AMERICA 2024

Presedintele Romaniei 2024. Cine ...
 Recomandare usa interior izolata ...

Comunitatea de bicicliști - ...

macOS 15 Sequoia

Top Zone Rezidence Victor Brauner
 

Oferte Turcia 2010

- - - - -
  • Acest subiect este blocat Acest subiect este blocat
869 răspunsuri în acest subiect

#775
rottweiler2007

rottweiler2007

    iubirea-i mare

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 4.881
  • Înscris: 13.12.2007

Vizualizare mesajellag, pe 24th June 2010, 13:59, a scris:

Ups, scuze. Plecare din 3-4 septembrie, 7 nopti
2766 euro, pret cu toate taxele

#776
Alcatraz

Alcatraz

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 572
  • Înscris: 07.09.2003
Desi ne-am intors recent de la Rixos Sungate ne dorim deja sa revenim in Turcia pentru un sejur de 7 zile , de data asta in zona Belek sau Lara  .Cu toate ca recomandarile se indreapta spre Royal Wings si Royal Dragon nu stiu cat se va bucura de Luna Park, topoganele si accesoriile de joaca de acolo un copil de abia 3 ani. Asa incat partea de animatie finnd poate mai importanta am dori sa gasim o oferta cu charter inclus, undeva in zona de pret 1700 - 2000 euro . Plecare in 17 septembrie, 2 adulti si un baietel de 3 ani .

Editat de Alcatraz, 24 iunie 2010 - 14:11.


#777
ellag

ellag

    New Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 11
  • Înscris: 14.06.2010

Vizualizare mesajrottweiler2007, pe 24th June 2010, 14:11, a scris:

2766 euro, pret cu toate taxele

mersi! Am retinut!

#778
NADARIT

NADARIT

    New Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 7
  • Înscris: 19.07.2008
Buna seara!

In acest an vreau sa ajung in Alanya cu masina si nu stiu ce traseu sa aleg.
Cei cunoscatori ce imi recomand?
a)  Adapazari-Kutahya-Isparta-Manavgat-Alanya  sau  
B)  Adapazari-Bolu-Ankara-Konya-Manavgat-Alanya
Care traseu este mai scurt? dar mai bun? De la Adapazari cati km de autostrada mai am pana la destinatie pe traseul b???
Ii rog mult pe cunoscatori sa-mi raspunda.
Rott ma ajuti?

#779
dmonicutza

dmonicutza

    New Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 3
  • Înscris: 16.02.2005
Buna, imi poate spune cineva o parere despre Amelia Beach resort din Side - am gasit in sep un pret ok 1500 eur cu avion o sapt. pt 2 ad+ 1 copil de 9 ani si as fi vrut sa stiu daca se merita.
Pt ca bugetul meu cam asta este si altceva nu stiu ce sa aleg..

#780
ciotea_oana

ciotea_oana

    New Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 2
  • Înscris: 05.06.2010
Salutare, am primit o oferta de la o agentie de turism pt belek beach resort hotel   5*, ultra all inclusiv, 2 persoane,7 nopti de cazare, transport cu avionul toate taxele incluse din  17.09  pretul 1150 euro. Mergem in luna de miere. As vrea sa stiu ce parere aveti. Am vazut cateva posturi in care nu se prea recomanda acest hotel dar nu erau explicatii prea multe. Va rog daca puteti sa ma ajutati.

Mersi mult!

O seara faina!

#781
Paperotzi

Paperotzi

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 417
  • Înscris: 19.02.2008

Vizualizare mesajNADARIT, pe 24th June 2010, 21:28, a scris:

Buna seara!

In acest an vreau sa ajung in Alanya cu masina si nu stiu ce traseu sa aleg.
Cei cunoscatori ce imi recomand?
a)  Adapazari-Kutahya-Isparta-Manavgat-Alanya  sau  
B)  Adapazari-Bolu-Ankara-Konya-Manavgat-Alanya
Care traseu este mai scurt? dar mai bun? De la Adapazari cati km de autostrada mai am pana la destinatie pe traseul b???
Ii rog mult pe cunoscatori sa-mi raspunda.
Rott ma ajuti?

Alege fara probleme primul traseu. Este si mai scurt si mai bun.
Pe traseul b ai autostrada pina la Ankara. Drumul Ankara -Konya nu stiu cum este, dar din Konya pina in Manavgat am fost anul acesta. Desi este un drum bun, nu se compara cu Adapazari- Alanya.

#782
NADARIT

NADARIT

    New Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 7
  • Înscris: 19.07.2008

Vizualizare mesajPaperotzi, pe 24th June 2010, 22:08, a scris:

Alege fara probleme primul traseu. Este si mai scurt si mai bun.
Pe traseul b ai autostrada pina la Ankara. Drumul Ankara -Konya nu stiu cum este, dar din Konya pina in Manavgat am fost anul acesta. Desi este un drum bun, nu se compara cu Adapazari- Alanya.



Multumesc mult!

#783
Jidanu

Jidanu

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 671
  • Înscris: 08.02.2009

Vizualizare mesajNADARIT, pe 24th June 2010, 21:28, a scris:

Buna seara!

In acest an vreau sa ajung in Alanya cu masina si nu stiu ce traseu sa aleg.
Cei cunoscatori ce imi recomand?
a)  Adapazari-Kutahya-Isparta-Manavgat-Alanya  sau  
B)  Adapazari-Bolu-Ankara-Konya-Manavgat-Alanya
Care traseu este mai scurt? dar mai bun? De la Adapazari cati km de autostrada mai am pana la destinatie pe traseul b???
Ii rog mult pe cunoscatori sa-mi raspunda.
Rott ma ajuti?
Cel mai scurt este prima varianta si sunt in jur de 700km.

#784
Radiliquid

Radiliquid

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 144
  • Înscris: 02.10.2007
Rott spune-mi te rog si mie cam cat ar costa un sejur de 10 nopti pt 2 persoane regim de masa A.I la hotelul Royal Wings? plecare pe la mijlocul lui august

#785
rottweiler2007

rottweiler2007

    iubirea-i mare

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 4.881
  • Înscris: 13.12.2007

Vizualizare mesajRadiliquid, pe 25th June 2010, 21:00, a scris:

Rott spune-mi te rog si mie cam cat ar costa un sejur de 10 nopti pt 2 persoane regim de masa A.I la hotelul Royal Wings? plecare pe la mijlocul lui august
e greu de raspuns la intrebarea ta pt ca ai uitat sa precizezi citeva lucruri esentiale

- data exacta de plecare
- mijlocul de transport
- si retine un amanunt - daca sinteti cuplu fara kinderi ce cautati la RW ?  luati nene barut lara si vacanta placuta, RW e pt familiile cu kinderi

Vizualizare mesajciotea_oana, pe 24th June 2010, 21:56, a scris:

Salutare, am primit o oferta de la o agentie de turism pt belek beach resort hotel   5*, ultra all inclusiv, 2 persoane,7 nopti de cazare, transport cu avionul toate taxele incluse din  17.09  pretul 1150 euro. Mergem in luna de miere. As vrea sa stiu ce parere aveti. Am vazut cateva posturi in care nu se prea recomanda acest hotel dar nu erau explicatii prea multe. Va rog daca puteti sa ma ajutati.

Mersi mult!

O seara faina!
belek beach are un raport calitate pret corect, tu oricum platesti pe avion mai mult decit pe hotel
incearca sa te uiti si pe crystal paraiso verde sau vera mare care s mai bune decit belek beach

Vizualizare mesajdmonicutza, pe 24th June 2010, 21:48, a scris:

Buna, imi poate spune cineva o parere despre Amelia Beach resort din Side - am gasit in sep un pret ok 1500 eur cu avion o sapt. pt 2 ad+ 1 copil de 9 ani si as fi vrut sa stiu daca se merita.
Pt ca bugetul meu cam asta este si altceva nu stiu ce sa aleg..
nu te intepa, mergi pe mina mea, alege crystal paraiso verde sau vera mare

#786
newmoon

newmoon

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 40
  • Înscris: 23.06.2010

Vizualizare mesajrottweiler2007, pe 25th June 2010, 20:27, a scris:

e greu de raspuns la intrebarea ta pt ca ai uitat sa precizezi citeva lucruri esentiale

- data exacta de plecare
- mijlocul de transport
- si retine un amanunt - daca sinteti cuplu fara kinderi ce cautati la RW ?  luati nene barut lara si vacanta placuta, RW e pt familiile cu kinderi


belek beach are un raport calitate pret corect, tu oricum platesti pe avion mai mult decit pe hotel
incearca sa te uiti si pe crystal paraiso verde sau vera mare care s mai bune decit belek beach


nu te intepa, mergi pe mina mea, alege crystal paraiso verde sau vera mare



Buna alls!Am postat o intrebare cu titlu"Despre Saphir resort and Spa" la sectiunea subiecte,dar nam primit niciun raspuns asa ca am zis sa imncerc aici..Vreau sa merg anul asta pt prima data in Turcia,in zona Antalya...si oscilez intre kemer si Alanya....am auzit ca alanya ar fi cea mai ieftina dintre toate statiunile,asa e?Oricum,m-am interesat pe net,si hotel Saphir 5* mi se pare incantator....din cate am vazut pe site,sure!Si nici preturile nu sunt asa mari...Voi,cunoscatorii:P,ce ziceti?Daca aveti alta recomandare,va rog....Multumesc!

#787
Pache

Pache

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 46
  • Înscris: 20.02.2002
Salut,
Ma intereseaza 7 nopti, AI, cu plecare din 14.08 undeva in intervalul 600 - 750 euro/persoana de preferabil in Bodrum cu charter.
Aveti ceva idei?
Multumesc!

#788
stiucacosmin

stiucacosmin

    New Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 18
  • Înscris: 12.04.2008

Vizualizare mesajBobocica, pe 20th June 2010, 00:33, a scris:

Buna tuturor,

sunt noua pe aici si vreau sa va cer parerea :)
Trebuia sa plec in concediu prin august - inceput de septembrie dar ptr ca sunt fff obosita am decis sa plecam mai devreme = iulie (7 sau 11 ...).
Vrem sa mergem in Bodrum (am inteles ca pe vara clima e mai placuta aici) si ne-am tot uitat la oferte pe net, am primit si de la agentii dar pana acum nu am gasit nimic sa ne multumeasca.
E prima vizita in Turcia. Am vazut ca standardul clasic al stelelor la ei nu e chiar ca la carte ;)) adik am stat la Hilton, Marriott in Europa si am avut la 4*, dar mai ales, 5* parte de servicii diferite.
Deci: 2 persoane, cu avionul, Bodrum si conditii pe masura banilor (aprox 1500 eur, plus sau minus ceva daca sunt oferte care merita).
Am citit si aici si pe booking (desi acolo apar tare putine hoteluri turcesti) si pe tripadvisor si facusem ceva gen shortlist: Kefaluka, Isil Club, Samara, Club Voyage Torba, Izer, Grand Newport dar accept cu placere sugestii.
Vreau sa ma odihnesc dar si sa am unde sa ma plimb, nu suntem genul sa zacem la plaja 7zile/7.
Multumesc anticipat de ajutor ;)

Ana
Pot sa va Sugerez Samara sau Club Voyage Torba. La Samara am stat in 2008 (conditii foarte bune) iar la Club.... au fost niste prieteni: aceleasi impresii.

#789
MOCICK

MOCICK

    New Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 8
  • Înscris: 26.01.2007
Buna,
suntem un cuplu de 33/32 ani care dorim sa impartim oferta noastra de vacanta cu inca un cuplu apropiat ca varsta.Oferta este valabila pentru sfarsitul lunii iulie pentru 7 nopti la unul din hotelurile: Papillon Ayscha UAI;Papillon Zeugma High class All Inclusive sau Lykia World UAI Antalya...inca nu ne-am hotarat la care sa mergem asa ca puteti sa ne ajutati si cu pareri despre aceste hoteluri.Pretul este max 800-900 euro/pers/sejur-Toate taxele incluse.
Daca sunt doritori astept mesajele voastre.
Concediu placut indiferent de destinatie!

#790
lori_vox

lori_vox

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 27
  • Înscris: 24.05.2010
Buna ziua,
Va rog frumos as dori sa stiu amanunte despre Hotelul LYRA - SIDE, 5 stele-ultra all. A mai fost cineva la acest hotel? Este un hotel ok?
Anul trecut am fost la Royal Wings, dar din cauza bugetului anul acesta a trebuit sa ne reorientam un pic. La acest hotel pentru 2 adulti si 2 copii, transport individual, 14 NOPTI, am platit 1000 euro, insa nu stim mai nimic despre acest hotel si nici nu am reusit sa gasim ceva referinte. Va rog pe toti care stiti ceva despre acest hotel sa imi spuneti daca am luat o hotarare buna sau ne-am pacalit.
Multumesc frumos, o zi buna tuturor

#791
view22

view22

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 196
  • Înscris: 21.04.2010
Delphin Deluxe Resort.
8 nopti UAI, 2 A + 1 CHD 4 ani
plecare 5 august 2010
7300 ron (prin sindicat  :rolleyes: ) toate taxele inclusiv asigurarea medicala.
Cred ca am scutit mult fata de optiunea agentie.
Oricum Turcia s-a scumpit mult anul asta.

Editat de view22, 24 iulie 2010 - 15:16.


#792
lightpawn

lightpawn

    Active Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 1.142
  • Înscris: 09.02.2007
Rott, te rog ajută-mă cu un pont.

Vreau să plec cu soția în Turcia, undeva pe 6, 7 sau cel târziu 8 August, 6-7 nopți, charter, all-inclusive sau ultra all-inclusive. Ne gândim la un buget de vreo 2000 EUR.

Te rog, poți să mă ajuți cu o recomandare?

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

Utilizatori activi: 1

0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate