Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Mama Miresii (2024)

Estimare reparatie

Sterilizare UV apa

Folii heliomate faruri - merita?
 Cabina Dus mai mare cu 10cm decat...

Rezultate firma

Facultatea de Medicina - a doua f...

Fortat sa imi dau demisia
 Nivelare placa + Fisuri

Premierul Slovaciei a fost impuscat

RIP imgflip meme generator

V-ati facut sau va veti face Colo...
 Imagini generate de Inteligenta A...

Typo3 - tabel cu HTML

Amorsa inainte de adeziv

Tableta pareri
 

Oferte Turcia 2010

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
869 replies to this topic

#793
fire_chief

fire_chief

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 114
  • Înscris: 27.05.2008

View Postrottweiler2007, on 25th June 2010, 21:27, said:

nu te intepa, mergi pe mina mea, alege crystal paraiso verde sau vera mare
rott ,vezi ca paraiso a cam scazut  nivelul dpdv al serviciilor
personalul indiferent,dezorganizat,pt prima data  in ultimii de 3 ani nu gaseam loc la mese,la plaja sau la piscina , personalul obosit plictisit si cu salariile taiate ii cam durea in cot de tot
managementu mai slab, au taiat cam 25% din mancare  si la varietate dezastru,aceleasi lucruri la f multe mese
dezamagit un pic anul asta
cred ca la anul incerc vera....noi am fost super multumiti de paraiso cand era vera,acum astia il strica temeinic...la anul cred ca o sa fie mai rau
am vrut sa stii  parerea mea ca si client vechi paraiso
bafta si spor la treaba!

#794
rottweiler2007

rottweiler2007

    iubirea-i mare

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,881
  • Înscris: 13.12.2007

View Postfire_chief, on 25th July 2010, 09:57, said:

rott ,vezi ca paraiso a cam scazut  nivelul dpdv al serviciilor
personalul indiferent,dezorganizat,pt prima data  in ultimii de 3 ani nu gaseam loc la mese,la plaja sau la piscina , personalul obosit plictisit si cu salariile taiate ii cam durea in cot de tot
managementu mai slab, au taiat cam 25% din mancare  si la varietate dezastru,aceleasi lucruri la f multe mese
dezamagit un pic anul asta
cred ca la anul incerc vera....noi am fost super multumiti de paraiso cand era vera,acum astia il strica temeinic...la anul cred ca o sa fie mai rau
am vrut sa stii  parerea mea ca si client vechi paraiso
bafta si spor la treaba!
mai tii minte ce iti spuneam ? ca imi e frica de serviciile celor de la crystal ?

#795
rottweiler2007

rottweiler2007

    iubirea-i mare

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,881
  • Înscris: 13.12.2007

View Postlightpawn, on 24th July 2010, 23:22, said:

Rott, te rog ajută-mă cu un pont.

Vreau să plec cu soția în Turcia, undeva pe 6, 7 sau cel târziu 8 August, 6-7 nopți, charter, all-inclusive sau ultra all-inclusive. Ne gândim la un buget de vreo 2000 EUR.

Te rog, poți să mă ajuți cu o recomandare?
hai pe 7 august la corinthia tekirova, tot acolo merg si eu cu acelasi aeroplan, cazare in superior club suite ( asa am si io ), pret complet 1732 euro, charter tarom

#796
rottweiler2007

rottweiler2007

    iubirea-i mare

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,881
  • Înscris: 13.12.2007
@FIRE CHIEF

la anul incearca mai bine corinthia tekirova sau si mai bine du te in marmaris la club turban

#797
fire_chief

fire_chief

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 114
  • Înscris: 27.05.2008

View Postrottweiler2007, on 25th July 2010, 14:35, said:

@FIRE CHIEF

la anul incearca mai bine corinthia tekirova sau si mai bine du te in marmaris la club turban

Sa fim sanatosi noi,ca gasim o solutie
oricum putea fi si mai rau ca sa zic asa...eu am putut face comparatie cu ce a fost
la anul   om vedea...arata pe gustul meu turbanul,copaci,peluze, casute,piscine
pare o oaza de liniste :peacefingers:

Edited by fire_chief, 25 July 2010 - 14:17.


#798
Alcatraz

Alcatraz

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 572
  • Înscris: 07.09.2003

View Postrottweiler2007, on 25th July 2010, 13:51, said:

hai pe 7 august la corinthia tekirova, tot acolo merg si eu cu acelasi aeroplan, cazare in superior club suite ( asa am si io ), pret complet 1732 euro, charter tarom

  Rott , abia astept impresii de acolo, m-am uitat si pe pozele puse pe picasa ! Inca suntem putin indecisi, intre Corinthia si Barut Lara, diferenta de pret fiind undeva la 230 € pentru 7 nopti , 2 adulti + 1 copil . Dar zona si peisajul de la Corinthia sunt de vis ! :thumbup:

#799
rottweiler2007

rottweiler2007

    iubirea-i mare

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,881
  • Înscris: 13.12.2007

View PostAlcatraz, on 26th July 2010, 14:45, said:

Rott , abia astept impresii de acolo, m-am uitat si pe pozele puse pe picasa ! Inca suntem putin indecisi, intre Corinthia si Barut Lara, diferenta de pret fiind undeva la 230 € pentru 7 nopti , 2 adulti + 1 copil . Dar zona si peisajul de la Corinthia sunt de vis ! :thumbup:
atentie ! corinthia si barut sint 2 planete diferite ! nu vei gasi la CTEK serviciile de la BL ! depinde ce cauti ! peisaj, gradina sau fitze.

#800
Alcatraz

Alcatraz

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 572
  • Înscris: 07.09.2003
Cred ca oricui i-ar place sa se simta rasfatat si sa aiba parte de servicii de top cum le ofera cei de la Barut Lara, insa peisajul , gradina conteaza mai mult in cazul nostru . Banuiesc ca o sa gasim si  servicii decente. Nu cred ca o sa fim dezamagiti de Corinthia , mai ales ca pomeneai de atmosfera speciala de acolo .

#801
rottweiler2007

rottweiler2007

    iubirea-i mare

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,881
  • Înscris: 13.12.2007

View PostAlcatraz, on 26th July 2010, 15:07, said:

Cred ca oricui i-ar place sa se simta rasfatat si sa aiba parte de servicii de top cum le ofera cei de la Barut Lara, insa peisajul , gradina conteaza mai mult in cazul nostru . Banuiesc ca o sa gasim si  servicii decente. Nu cred ca o sa fim dezamagiti de Corinthia , mai ales ca pomeneai de atmosfera speciala de acolo .
de CTEK nu s-a plins nimeni niciodata dupa cum cred ca ai citit pe aici in ultimii ani, e un hotel care mie imi place pt gradina, camerele mari din bgw, apa cristal, atmosfera din hotel

e undeva un post al lui gogoroiu pe topicul vechi, daca ai rabdare sa il cauti il gasesti.

#802
Alcatraz

Alcatraz

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 572
  • Înscris: 07.09.2003
Multam mult ! O sa-l caut .

#803
lightpawn

lightpawn

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,142
  • Înscris: 09.02.2007

View Postrottweiler2007, on 25th July 2010, 13:51, said:

hai pe 7 august la corinthia tekirova, tot acolo merg si eu cu acelasi aeroplan, cazare in superior club suite ( asa am si io ), pret complet 1732 euro, charter tarom
Sincer eu aș fi preferat Turcia dar nevastă-mea... Batman, Batman... în ultima clipă am ales o ofertă în Creta, plecăm pe 5 și dăm "doar" 1500 EUR.

La anul sigur revenim în Turcia și aș încerca acest Corinthia TK, pare atrăgător. Oricum, m-am hotărât, de-acum Turcia și Grecia doar în mai-iunie sau septembrie. O să te mai bâzâi cu întrebări atunci, dacă nu deranjez.

Mulțumesc pentru răspunsul amabil!

#804
patrick19

patrick19

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 34
  • Înscris: 11.08.2009
Hello Rott, hello everyone

Toata stima ptr suportul dat forumistilor pasionati.
Am nevoie de rezervare pentru:
1 noapte tranzit Canakkale BB
8 nopti zona Ozdere - Kusadasi, hotel pe plaja AI
3 nopti Istanbul BB
data start 27.08.2010
toate ptr un grup de 4 persoane: 3 adulti si un copil 9 yo
bugetul.... relativ modest, dar nu chiar de criza  :D
Ce-mi recomanzi?
Thx

#805
papone

papone

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,058
  • Înscris: 12.11.2008

View Postpatrick19, on 27th July 2010, 22:46, said:

Hello Rott, hello everyone

Toata stima ptr suportul dat forumistilor pasionati.
Am nevoie de rezervare pentru:
1 noapte tranzit Canakkale BB
8 nopti zona Ozdere - Kusadasi, hotel pe plaja AI
3 nopti Istanbul BB
data start 27.08.2010
toate ptr un grup de 4 persoane: 3 adulti si un copil 9 yo
bugetul.... relativ modest, dar nu chiar de criza  :D
Ce-mi recomanzi?
Thx

defineste "relativ modest"... ai totusi 12 nopti cazare, 4 persoane; ai nevoie de studio/family room... lamureshte'ne.

Edited by papone, 29 July 2010 - 01:46.


#806
rottweiler2007

rottweiler2007

    iubirea-i mare

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,881
  • Înscris: 13.12.2007

View Postpatrick19, on 27th July 2010, 22:46, said:

Hello Rott, hello everyone

Toata stima ptr suportul dat forumistilor pasionati.
Am nevoie de rezervare pentru:
1 noapte tranzit Canakkale BB
8 nopti zona Ozdere - Kusadasi, hotel pe plaja AI
3 nopti Istanbul BB
data start 27.08.2010
toate ptr un grup de 4 persoane: 3 adulti si un copil 9 yo
bugetul.... relativ modest, dar nu chiar de criza  :D
Ce-mi recomanzi?
Thx
pai in ozdere ori iei paloma pasha ori mai bine nu te duci in ozdere....iar PP nu are pret de criza....am mai scris pt kusadasi tre sa mergi minim la hotel ephesia, cel de 4 stele, sub acest hotel mai bine mergi la neptun.

View Postlightpawn, on 27th July 2010, 21:58, said:

Sincer eu aș fi preferat Turcia dar nevastă-mea... Batman, Batman... în ultima clipă am ales o ofertă în Creta, plecăm pe 5 și dăm "doar" 1500 EUR.

La anul sigur revenim în Turcia și aș încerca acest Corinthia TK, pare atrăgător. Oricum, m-am hotărât, de-acum Turcia și Grecia doar în mai-iunie sau septembrie. O să te mai bâzâi cu întrebări atunci, dacă nu deranjez.

Mulțumesc pentru răspunsul amabil!
vezi sa nu fie vreo greva pe la greci si stai acasa.... :naughty:

off topic - daca mergi in creta inchiriaza masina si du te la in Vai si la matala.

#807
pirinaa

pirinaa

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 20.03.2009
a stat cineva la CROWN PLAZA 5* (HB)in Antalya?
E cea mai ieftina dintre ofertele primite pana acum (dar e cu HB) si stau in dubii, trebuie sa ma hotarasc repede.
Ma incanta ideea ca e situat chiar in Antalya spre deosebire de Crystal Admiral Resort & Spa 5*/Amelia Beach Resort 5*/Vera Club Hotel Lindita 5* care desi ofera un pachet all inclusive la acelasi pret, sunt situate pe undeva pe lanfa Side, in camp.
Eu mi-as fi dorit sa ma mai si plimb prin impreujurimi, in voie, nu sa stau in hotel..sa mananc, sa beau si sa ma bornzez.....si ma gandesc ca de la Crown, ma pot deplasa usor oriunde pe litoralul turcesc.

#808
koder

koder

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,095
  • Înscris: 25.04.2005
Alege Crown Plaza atunci:)

Esti aproape de oras, de Antalya Beach Park, Minicity, Migros Mall, Aqualand, Delfinariu si multe alte atractii

Ce surprize poti avea de la un hotel deschis acum un an?

#809
pirinaa

pirinaa

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 20.03.2009

View Postkoder, on 30th July 2010, 10:51, said:

Alege Crown Plaza atunci:)

Esti aproape de oras, de Antalya Beach Park, Minicity, Migros Mall, Aqualand, Delfinariu si multe alte atractii

Ce surprize poti avea de la un hotel deschis acum un an?


Da, spre Crown Plaza tind si eu.
Parerile celor care au fost acolo sunt bune, insa am gasit comentarii doar pe tripadvisor, nimic pe softepedia, probabil pentru ca este un hotel nou.
Ma gandeam ca un AI inclus m-ar fi scos putintel mai ieftin, insa cred ca aceasta economie se compenseaza cu tot ce am de vazut/facut prin Antalya.

#810
koder

koder

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,095
  • Înscris: 25.04.2005
Este destul de greu sa mananci atat de mult cat ofera un hotel cu AI sau UAI:

mic dejun
mic dejun intarziat
snacks
pranz
prajituri ceai
cina
cina de noapte
etc. e cineva care poate manca de atatea ori intr-o zi. Un HB e suficeint intr-un oras in care ai libertate de miscare si poti sa iti incanti simturile cu un pranz la un restaurant din oras: trebuie sa incerci Iskender, Kumpir, Adana Kebab sunt multe bunatati in oras mult mai gustoase si mai fain gatite decat in hoteluri.

Aproape de hotelul Crown langa Sea Life Hotel e un restaurant exclenet : Shakespeare Bistro si nu mai punem la socoeala numeroasele restaurante cu specific pescaresc din zona.


Aproape 90% din excursiile optionale din Antalya includ pranzul.

Edited by koder, 30 July 2010 - 10:50.


Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate