Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Sfat alegere parbriz

EMAG - recenzii false facute de ei?

Recomandare telefon 900-950

Nivel de trai
 Semnal bun da'... prost

De ce statiile de radio FM nu ren...

Pe unde pot sa gasesc statistici ...

Este reconditionat acest laptop?
 Prelungire fire electrice

Amintiri despre satelit si retran...

Care este cel mai bun mod de a pr...

Recomandare centrala termica apar...
 samsung Xcover 5 Nu mai vrea

Telefon de budget pentru filme 10...

Recomandare serviciu / firma recu...

La mulți ani @Piniuli!

Vouchere de vacanta

* - - - - 2 votes
  • Please log in to reply
16 replies to this topic

devilswifeisl

devilswifeisl

New Member

• Grup: Candidate Members
Buna seara,

Mama are vouchere de vacanta care urmeaza sa expire pe 25 mai. Din pacate ea nu poate merge din cauza unor probleme de sanatate si ar vrea sa mi le dea mie. As vrea sa merg weekend-ul acesta in Poiana Brasov, dar nu stiu daca imi va primi plata avand in vedere ca mama nu va veni cu mine. A mai fost cineva in Poiana si imi poate recomanda o locatie?

Multumesc :)

cfrtriaj

cfrtriaj

Member

• Grup: Members
Eu am colegi care au mai dat bonurile de la unul la altul.au avut si copie xerox dupa buletinul titularului.
De 1..2 ani parca sunt pe card banii.eu am edenred si am instalată aplicatia pe telefon si plătesc cu ea la hoteluri.
Trebuie sa sti decat pinul cardului.Fa o poza la buletinul mamei să o ai in telefon si o copie xerox si nu cred că o sa ai probleme la recepție .

Edited by cfrtriaj, 14 May 2024 - 23:09.

rexx

rexx

Senior Member

• Grup: Senior Members
plateste un avans pe travelminit cu suma ce urmeaza sa expire, apoi cand ai timp pui diferenta si se duce mama ta sa viziteze ceva

devilswifeisl

devilswifeisl

New Member

• Grup: Candidate Members
Ideea este ca mama nu poate calatori din cauza unor probleme de sanatate. Si as dori sa stiu daca aveti idee de un hotel care accepta acest caz in Brasov, Poiana Brasov sau imprejurimi. [...] Multumesc Posted Image

Edited by Dany_Darke, 15 May 2024 - 04:51.
ai venit pe forum sau sa vb in privat?

Handicarpati

Handicarpati

Senior Member

Daca platesti pentru mama ta plus persoanele care merg n-are nimeni ce sa comenteze. Dar daca ai buletinul mamei sau o copie ar trebui sa accepte chiar daca nu e ea prezenta si vine altcineva in locul ei.

Edited by Handicarpati, 15 May 2024 - 05:57.

dorin_2k

dorin_2k

Master Member

Unele hoteluri accepta plata cu acele vouchere doar cu titularul cazat acolo.
Nici cu copie CI sau chiar CI al titularului nu au acceptat.
Altele nici nu își bat capul. Înrolezi cardul in Portofel pe telefon și plătești orice.

Magicwisewolf

Magicwisewolf

Senior Member

Vizualizare mesajdevilswifeisl, pe 14 mai 2024 - 21:17, a scris:

Buna seara,

Mama are vouchere de vacanta care urmeaza sa expire pe 25 mai. Din pacate ea nu poate merge din cauza unor probleme de sanatate si ar vrea sa mi le dea mie. As vrea sa merg weekend-ul acesta in Poiana Brasov, dar nu stiu daca imi va primi plata avand in vedere ca mama nu va veni cu mine. A mai fost cineva in Poiana si imi poate recomanda o locatie?

Multumesc Posted image
Uite aici lista de spatii de cazare care accepta carduri de vacanta.

https://www.turistin...ana_brasov.html

PS : la unele terase / restaurante poti plati cu cardul de vacanta consumatia. Ia in calcul si asta daca valoare cazarii este mai mica decat ceea ce mai ai pe cardul de vacanta.
PS 2 : sa ai cardul si pinul de la el + copie CI titular. La o adica, poti suna pe nr de contact de la cazaream respectiva sa explici situatia si sa stabilesti dinainte. Desi, nu cred ca refuza nimeni banii, indiferent de la cine vin.

maiokoti2

maiokoti2

Active Member

• Grup: Members
Cardul de vacanta se poate inrola in portofelul Google si poti plati pentru orice?

Magicwisewolf

Magicwisewolf

Senior Member

Asta mi-e greu si mie sa cred...

born2lose

born2lose

Senior Member

Vizualizare mesajmaiokoti2, pe 15 mai 2024 - 09:10, a scris:

Cardul de vacanta se poate inrola in portofelul Google si poti plati pentru orice?
evident ca nu poti plati orice, poti plati acolo unde se accepta carduri de-astea de vacanta    :huh:

dell99

dell99

Senior Member

Eu am card Pluxee Turist unde ne mai pune bani in loc de prime [tot Pluxee ca si cel de masa Gusto], pana acum am platit numai la restaurante cu el, la cazari nu mi-am batut capul dar sigur merge.
Nu mi-au cerut niciodata nimic, nu am semnat nimic, pur si simplu am bagat pinul ca la unul obisnuit.

gushpi

gushpi

cârcotaș

ia omule buletinu fimeii și-o-nregistrezi în locul pretenei - ce drakku, suntem în balcanica rumânie!!!

Ioanacretulescu

Ioanacretulescu

Junior Member

• Grup: Junior Members
Hotel Uranus Bucuresti, l-a refuzat pe prietenul meu. A vrut o camera single. Avea cardul meu de vacanta, avea copie dupa buletin. Receptionera nu a acceptat! Deci exista si hoteluri ce refuza!

adi_ab

adi_ab

Senior Member

Legal este ca rezervarea sa fie facuta pe numele titularului cardului de vacanta, pentru ca de aia s-a primit ca el sa mearga in vacanta. Poti sa faci o rezervare pe care sa apara numele ei + numele tau

SwatKat

SwatKat

Senior Member

Nici pensiunile mai mici nu prea mai accepta d-satea, cer ca titularul sa fie acolo. Dar e posibil sa existe, insa nu chiar asa multe. Probbail la hoteluri mai mari e si mai stricta situatia. Oricum, atentie daca mama nu va utiliza cardul, suma aceea se "pierde" si trebuie facute ceva discutii la angajator, pentru ca mama ta a platit deja impozit 10% pe intreaga suma, si e pacat sa nu mearga si sa ramana si cu impozit dat.

cristiany

cristiany

Senior Member

View Postadi_ab, on 15 mai 2024 - 15:33, said:

Legal este ca rezervarea sa fie facuta pe numele titularului cardului de vacanta, pentru ca de aia s-a primit ca el sa mearga in vacanta. Poti sa faci o rezervare pe care sa apara numele ei + numele tau
Legal este ca cel pe numele caruia este cardul de vacanta, sa fie fizic la hotel.
Unii hotelieri respecta aceasta regula, altii nu prea ...

Edited by cristiany, 15 May 2024 - 16:01.

adi_ab

adi_ab

Senior Member

Adevarat. Titularul cardului trebuie sa fie in rezervare + la hotel. Prezenta la hotel in general nu este verificata atat de strict

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate