Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
unde ii pot arunca?

Problema respingere memorie supli...

Posibila virusare

Caramida de sticla la exterior
 Geam cuptor crapat

Un canal de AI de comedie pe YT

Update intr-un tabel

[Controlul] vremii si a vremurilor
 Blocuri din placi prefabricate

Achiziție mașina de fam...

[unde] cozonaci traditionali

Jandarmii in fondul forestier
 Sa dus seceta pedologica?

Toyota IQ

Numar magic cu blocaj numerologic

Recomandare firma/persoana pentru...
 

Oferte Turcia 2010

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
869 replies to this topic

#829
calin_oana

calin_oana

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 296
  • Înscris: 05.05.2007

View Postrottweiler2007, on 2nd August 2010, 07:01, said:

pai la omer ai o singura piscina mica si aia, plaja e vraiste....as prefera mersin, am o tipa mare sefa la ANPC care merge de 5 ani cite 3 saptamini la mersin si mi a spus ca cine zice zice ca mersin e un hotel prost e un timpit.

la mersin ai o super plaja, o super gradina, o piscina mare, au si un tobogan, camerele sint mici dar sint ok....decit omer prefer mersin, pe bune....pina la urma merg la mare, in plus de asta la omer au niste probleme cu instalatiile si din cind in cind, aleatoriu, mai pute a hazna in tot complexul...mirifica vacanta.
  Din nou incerci sa-ti impui punctul tau de vedere foarte categoric,fara sa sti precis ce asteptari are cineva de la vacanta lui!!!In alta ordine de idei Club Mersin in afara de gradina frumoasa si plaja lata nu are nimic,nici macar topogan la piscina cea mare de care zici tu!se pare ca au avut un topogan anul trecut,dar l-au demontat(din cauza ca piscina era prea mica,pt harmalaia cu un topogan),despre Omer strict in comparatie cu Mersin,e un club frumos intr-o padure de pini,plaja este ingusta cu nisip,intrarea in mare e cu pietre,camerele sunt renovate,mobilier nou frumos,piscina e destul de mare si are si 2 topogane destul de mari,in plus are 2 sectiuni pt copii,intre cele 2 eu personal as alege Omer.Daca vrei sa ajuti intradevar spune omului date concrete,ca sincer nu cred ca-l intereseaza pe om daca clienta ta de la ANPC isi da cu parerea despre Mersin ca e cel mai bun!!!
PS.Atasez poze de la Omer

View Postrottweiler2007, on 2nd August 2010, 07:01, said:

pai la omer ai o singura piscina mica si aia, plaja e vraiste....as prefera mersin, am o tipa mare sefa la ANPC care merge de 5 ani cite 3 saptamini la mersin si mi a spus ca cine zice zice ca mersin e un hotel prost e un timpit.

la mersin ai o super plaja, o super gradina, o piscina mare, au si un tobogan, camerele sint mici dar sint ok....decit omer prefer mersin, pe bune....pina la urma merg la mare, in plus de asta la omer au niste probleme cu instalatiile si din cind in cind, aleatoriu, mai pute a hazna in tot complexul...mirifica vacanta.
    Si cateva poze din aprilie din mirificul Mersin....

Attached Files


Edited by calin_oana, 02 August 2010 - 11:34.


#830
ANDOX

ANDOX

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 773
  • Înscris: 14.06.2006
@Rott , eu am fost pe litoralul romanesc si nu am gasit alge . Asta inseamna ca nu gasesti alge niciodata pe litoralul romanesc ?  R: NU !
Tu ai fost la Omer si ai gasit alge . Asta inseamna ca intotdeauna o sa gasesti alge la Omer ? R: NU !
Cat despre mancare nu zice nimeni sa mergi la mare sa te imbuibi dar este de preferat ca in 7 zile sa gasesti si ceva bun de mancare daca tot cumperi hotel AI . In rest gusturile nu se discuta . De ex eu in zona Kusadasi as alege pe primul loc Paloma Club Sultan. Deh am si eu pasaricile mele :D
@calin_oana , eu nu consider ca-si impune punctul de vedere categoric , cu argumente totul este discutabil in lumea asta  :D
Ca sa nu fie confuzie mentionez eu ca primele 12 poze atasate de tine sunt de la Omer si ultimile 12 poze de la Mersin.

#831
mahmud

mahmud

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 510
  • Înscris: 27.01.2008

View Postpatrick19, on 1st August 2010, 10:56, said:

merci Rot. am primit o oferta ptr kusadasi, omer resort, la pret comparabil cu club maxima. ce parere ai?
ref la pam thermal - as fi vrut sa incerc piscina termala, la care nu stiu daca am acces altfel... oricum, mi-e teama ca fragmentez prea tare vacanta, s-ar putea sa stam o zi in plus la omer si sa renunt la pam thermal. saptamana asta trebuie neaparat sa ma hotarasc. o alta intrebare este daca ar trebui sa mai astept pentru un last minute, poate gasesc preturi mai bune, sau sa fac rezervarea?





Daca nu ai platit inca pe nicaieri arunca un ochi si pe hotel Tusan,cu preturi si servicii bune,ai plaja cu nisip,cred mai lata decit la Omer,a.c.individual,putini romani in resort.Hotelul are o gradina frumoasa,piscina este mare,exista piscina si pt.copii,restaurantele sunt incapatoare.
Pretul sigur este mai mic decit la Omer.

Uite si ceva poze,daca vrei detalii cu placere.

Attached Files


Edited by mahmud, 02 August 2010 - 12:36.


#832
rottweiler2007

rottweiler2007

    iubirea-i mare

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,881
  • Înscris: 13.12.2007
corect ! tusan e mai bun ca toate cu exceptia lui ebc

andox, la omer algele sint in apa, sint fixe ca in marmaris ! cu 1300 euroi poti sa stai cred ca si la EBC dar ideea cu tusan nu e rea....ca sa nu ma gindesc si la mandalinci din bodrum unde iar e frumos si curat si ai o super plaja.

zicea cineva ca la mersin nu e tobogan dar iata citeva poze de la mersin, eu nu am zis ca mersin e cel mai bun hotel dar e o optiune pt plaja in primul rind.

ultima poza este o vedere aeriana de la omer ca sa vedeti ce e in apa

Attached Files


Edited by rottweiler2007, 02 August 2010 - 13:15.


#833
calin_oana

calin_oana

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 296
  • Înscris: 05.05.2007

View Postrottweiler2007, on 2nd August 2010, 13:46, said:

corect ! tusan e mai bun ca toate cu exceptia lui ebc

andox, la omer algele sint in apa, sint fixe ca in marmaris ! cu 1300 euroi poti sa stai cred ca si la EBC dar ideea cu tusan nu e rea....ca sa nu ma gindesc si la mandalinci din bodrum unde iar e frumos si curat si ai o super plaja.

zicea cineva ca la mersin nu e tobogan dar iata citeva poze de la mersin, eu nu am zis ca mersin e cel mai bun hotel dar e o optiune pt plaja in primul rind.

ultima poza este o vedere aeriana de la omer ca sa vedeti ce e in apa
   Pozele sunt din aprilie 2010,la Mersin era demontat toboganul,pe motiv ca piscina e prea mica pt tobogan,iar la Omer,am spus clar plaja ingusta,intrare cu pietre in apa,nu aberez,spun doar ceea ce am vazut cu ochisorii mei ,pozele pe care le-ai pus tu sunt din 2008 sau 2009........asa ca asteptam noutati de la cei care s-au intors de curand de la Mersin si de la Omer.
   Inca cateva poze de la Omer

Attached Files


Edited by calin_oana, 02 August 2010 - 15:49.


#834
patrick19

patrick19

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 34
  • Înscris: 11.08.2009

View PostANDOX, on 1st August 2010, 20:09, said:

Omer in afara de faptul ca are plaja foarte mica nu este un club rau . Am vorbit cu cineva care a fost anul acesta acolo si a fost multumit .
Despre Mersin si Egeria ce alte lucruri bune poti spune in afara ca au plaja foarte buna ? Mai nimic cred  :naughty:  Totusi intr-o vacanta nu numai plaja conteaza , mai ales ca merge si cu un copil dupa el.
In schimb si eu votez cu Ephesia Holiday Beach Club .

merci Andox pentru referinta. la mersin am fost acum 6-7 ani, vreau sa incerc si altceva. Imi place Omer, e mai rasfirat, mai aerisit, e altceva decat 'a big building'. E adevarat ca n-am gasit niste review-uri excelente, sau am gasit si bune si rele, dar sper sa fie ok. pana la urma iau un family duplex, 2 camere (1 dbl si 1 twin), cu scara interioara, 2 bai, balcon, wi-fi - poate tre' sa mai muncim din cand in cand...

#835
patrick19

patrick19

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 34
  • Înscris: 11.08.2009

View Postmahmud, on 2nd August 2010, 13:32, said:

Daca nu ai platit inca pe nicaieri arunca un ochi si pe hotel Tusan,cu preturi si servicii bune,ai plaja cu nisip,cred mai lata decit la Omer,a.c.individual,putini romani in resort.Hotelul are o gradina frumoasa,piscina este mare,exista piscina si pt.copii,restaurantele sunt incapatoare.
Pretul sigur este mai mic decit la Omer.

Uite si ceva poze,daca vrei detalii cu placere.
inca n-am platit nimic pentru sejur, am doar o rezervare la canakkale, facuta pe net si confirmata de hotel,  si biletele la concert in 6 sept la istanbul. Aici e o alta discutie, ce sa aleg la Istanbul ptr 3 zile  :confuzzled:
orice alte detalii sunt binevenite!
poate explici si chestia cu "putini romani in resort"  :naughty:

#836
ANDOX

ANDOX

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 773
  • Înscris: 14.06.2006
Patrick de curiozitate cat te costa family duplex pentru tot sejurul ?

#837
patrick19

patrick19

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 34
  • Înscris: 11.08.2009

View PostANDOX, on 2nd August 2010, 17:36, said:

Patrick de curiozitate cat te costa family duplex pentru tot sejurul ?

am urmatoarea oferta:
Pentru Kusadsi –Omer Holiday Resort 4* all inclusive  - perioada  28.08 -05.09.2010 (8 nopti)
family duplex room  -cazare tripla + 1 copil  = 141 euro euro/ camera / noapte  x 8 nopti =1128 euro


cum ti se pare?

#838
Persaeus83

Persaeus83

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 28
  • Înscris: 16.06.2008
salut. daca nu mai pot ajunge in concediu si cedez 2 bilete pentru septembrie la hotel Tusan pot posta aici anuntul? mersi anticipat

#839
mahmud

mahmud

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 510
  • Înscris: 27.01.2008

View Postpatrick19, on 2nd August 2010, 17:34, said:

inca n-am platit nimic pentru sejur, am doar o rezervare la canakkale, facuta pe net si confirmata de hotel,  si biletele la concert in 6 sept la istanbul. Aici e o alta discutie, ce sa aleg la Istanbul ptr 3 zile  :confuzzled:
orice alte detalii sunt binevenite!
poate explici si chestia cu "putini romani in resort"  :naughty:





Pai ce sa explic?Exact ce am spus,nu vei intilni la Tusan romani ca la CDC sau Vera sau Kustur acu 2-3 ani pt simplul fapt ca nu este un hotel promovat la noi.Daca ceri oferta pt acest hotel ti se va spune ca este cel mai vechi hotel din Kusadasi si de aia romanii nu il cauta.Dar are servicii foarte bune,majoritatea camerelor au mobilier schimbat iar plaja este cu nisip,sunt doar citeva portiuni cu pietre la intrare,nimic deranjant,nu ai alge sau alte chestii in mare.

#840
kretzofon

kretzofon

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 39
  • Înscris: 05.08.2008
Buna ziua!

Poate ma puteti ajuta cu niste lamuriri: din kusadasi se fac excursii la pamukale? cam care ar fi un pret estimativ? e recomandat s aiau excursia de la hotel sau sa merg cu masina personala? se ajunge usor?

Multumesc!

Edited by kretzofon, 03 August 2010 - 07:41.


#841
rottweiler2007

rottweiler2007

    iubirea-i mare

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,881
  • Înscris: 13.12.2007

View Postmahmud, on 3rd August 2010, 08:21, said:

Pai ce sa explic?Exact ce am spus,nu vei intilni la Tusan romani ca la CDC sau Vera sau Kustur acu 2-3 ani pt simplul fapt ca nu este un hotel promovat la noi.Daca ceri oferta pt acest hotel ti se va spune ca este cel mai vechi hotel din Kusadasi si de aia romanii nu il cauta.Dar are servicii foarte bune,majoritatea camerelor au mobilier schimbat iar plaja este cu nisip,sunt doar citeva portiuni cu pietre la intrare,nimic deranjant,nu ai alge sau alte chestii in mare.
da, TUSAN, este un hotel cu fff putini turisti din romania dar cei care ajung acolo sint multumiti.

#842
ANDOX

ANDOX

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 773
  • Înscris: 14.06.2006

View Postpatrick19, on 2nd August 2010, 22:56, said:

am urmatoarea oferta:
Pentru Kusadsi –Omer Holiday Resort 4* all inclusive  - perioada  28.08 -05.09.2010 (8 nopti)
family duplex room  -cazare tripla + 1 copil  = 141 euro euro/ camera / noapte  x 8 nopti =1128 euro


cum ti se pare?
Sincer cred ca este un pret bunicel pentru 3+1 . Oricum este mai ieftin decat daca ai lua 2 camere. Parca si la EBC era pretul la fel pt 2 camere ( 1 dubla +1 single) . In final tu trebuie sa iei hotararea , noi degeba ne dam cu parerea.
Daca nu le-ai vazut inca iti pun aici link cu 2 filmulete  facute de Rott la Omer . Mai real de atat nu se poate.  :lol:
Primul cu intrarea in resort si receptia si al 2-lea chiar cu camera family.
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/MEmQcZD3shE?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/8fIPbl0OqN4?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Bafta in alegere.

#843
kamyM

kamyM

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 31
  • Înscris: 13.05.2009

View Postkretzofon, on 3rd August 2010, 08:24, said:

Buna ziua!

Poate ma puteti ajuta cu niste lamuriri: din kusadasi se fac excursii la pamukale? cam care ar fi un pret estimativ? e recomandat s aiau excursia de la hotel sau sa merg cu masina personala? se ajunge usor?

Multumesc!
Buna!
Noi am fost la Pamukale in excursie cumparata de la agentia Sunwind de pe Ladies Beach(dupa negocieri) cu 87 $ - 2 adulti+ 1 copil de 10 ani, in conditiile in care, la hotel,reprezentanta agentiei ne vindea cu  35 euro/pers., fara nicio reducere pt. copil. In pret au fost incluse transportul, pranzul la hotelul Pam din Pamukale, 2 ore la piscina hotelului,vizitarea teraselor de calcar, la intoarcere vizita la una dintre cele mai mari fabrici de bumbac din Turcia, de unde poti cumpara prosoape,lenjerii,etc. Am avut o ghida super care a facut sa treaca mai repede timpul petrecut pe drum(200 km Kusadasi-Pamukale) povestindu-ne din istoria si traditiile turcilor.Excursia a durat 1 zi, plecare la 9,00- intoarcere la 18,00.Daca mai doresti detalii, iti raspund cu placere.
Concediu placut!

#844
Persaeus83

Persaeus83

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 28
  • Înscris: 16.06.2008
Salut,

Cedez urgent 2 bilete all inclusive Kusadasi, hotel Tusan Beach Resort, perioada 14-20 septembrie, fara transport (este posibil transportul cu masina cu inca un cuplu cu care am luat biletele; aproximativ 70 euro / pers dus-intors: benzina + taxe drum). Sunt cumparate la early-booking, camera sea view la pret de  land view: 395 euro / 2 persoane. taxa de schimbare la operator este de 100 euro, din care sunt dispus sa suport jumatate. Rezulta un cost final de 445 euro / 2 persoane, 6 nopti AI.

Plata diferentei (1100 lei plus 100 euro taxa de schimbare) trebuie efectuata cel tarziu maine.

O zi buna!

Alin

#845
sksuperb

sksuperb

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 11
  • Înscris: 17.07.2009
[quote name='Persaeus83' post='8591342' date='3rd August 2010, 14:33']Salut,

Cedez urgent 2 bilete all inclusive Kusadasi, hotel Tusan Beach Resort, perioada 14-20 septembrie, fara transport (este posibil transportul cu masina cu inca un cuplu cu care am luat biletele; aproximativ 70 euro / pers dus-intors: benzina + taxe drum). Sunt cumparate la early-booking, camera sea view la pret de  land view: 395 euro / 2 persoane. taxa de schimbare la operator este de 100 euro, din care sunt dispus sa suport jumatate. Rezulta un cost final de 445 euro / 2 persoane, 6 nopti AI.

Plata diferentei (1100 lei plus 100 euro taxa de schimbare) trebuie efectuata cel tarziu maine.

O zi buna!

ai rezolvat alin?da un nr de telefon

Edited by sksuperb, 03 August 2010 - 15:33.


#846
Persaeus83

Persaeus83

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 28
  • Înscris: 16.06.2008

View Postsksuperb, on 3rd August 2010, 16:32, said:

Salut,

Cedez urgent 2 bilete all inclusive Kusadasi, hotel Tusan Beach Resort, perioada 14-20 septembrie, fara transport (este posibil transportul cu masina cu inca un cuplu cu care am luat biletele; aproximativ 70 euro / pers dus-intors: benzina + taxe drum). Sunt cumparate la early-booking, camera sea view la pret de  land view: 395 euro / 2 persoane. taxa de schimbare la operator este de 100 euro, din care sunt dispus sa suport jumatate. Rezulta un cost final de 445 euro / 2 persoane, 6 nopti AI.

Plata diferentei (1100 lei plus 100 euro taxa de schimbare) trebuie efectuata cel tarziu maine.

O zi buna!

ai rezolvat alin?da un nr de telefon


Ti-am trimis PM

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate