Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Taxa RAR pt motor 2.0 diesel Euro...

Radio Aftermarket Golf 5

Renault Kadjar serie motor neconf...

Anulare Planului Urbanistic Zonal...
 Flicker expunere drona noua

Corectare barem Tudor Vianu

Dji mini 4 pro si limita de inalt...

Masinile cu volan pe dreapta - de...
 Harta - apa minerala naturala

Recomandari forum Softpedia pentr...

Este TeamViewer o aplicatie cu cr...

RCS-RDS devine Digi Romania
 Problema monitor

Ce software secure folositi pentr...

Tub flexibil retur combustibil tr...

La multi ani @iogamac!
 

De ce apare lag la telefoanele Moto G22 dupa actualizare Android 12 si la G13 cu A13 nu apare ?

* * - - - 1 votes
  • Please log in to reply
2 replies to this topic

#1
Sterone

Sterone

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,060
  • Înscris: 16.01.2023
Are cineva idee de ce apare latenta asta enervanta la Moto G22 - ultima actualizare Android 12 - pe care nu am regasit-o si la actualizarile de la Android 13, pe alt telefon, mai slab (G13) ?

Vad ca se mai plang si altii  ... https://forums.lenov...?page=3#6202008

#2
bobitad

bobitad

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,416
  • Înscris: 24.09.2017
probabil fiindca G13 are un procesor mult mai potent? si nu e valabil de obicei ca noile sisteme de operare mananca mai multe resurse. ca scoruri in Antutu, unul are 160.000(g22) altul are 260.000(g13). amandoua avand 90hz. oricum sunt procesoare entry/entry level.

oricum, eu nu mai am incredere in reviewurile ”oamenilor”, am un samsung a52s si in total pana acum cred ca a primit 30 de updateuri, iar telefonul merge foarte bine, ehh, pe forum, daca te uiti pe topic, o sa vezi ca destui se plang de probleme, ca li se pare ca bateria, ca se misca nu stiu cum. iar eu am concluzionat ca oamenii aia nu stiu sa folosesca telefonul, sau cine stie pe ce siteuri intra/instaleaza aplicatii aiurea. habar n-am, dar de obicei cand e o problema si e comuna, or sa sara toti, o sa fie stire, cum a fost la s23 de curand ca avea probleme cu touchescreenul. telefonul meu s-a vandut probabil in zeci de milioane de exemplare, daca e o problema o sa se agita lumea:) cand instalam eu windows, pe vremuri, erau unii care te chemau peste o saptamana ca iar li s-a stricat calculatorul, iar eu il instalam la mine, din an in pasti, bine, acum nici nu mai am laptop, doar cel de la munca.

Edited by bobitad, 29 April 2024 - 19:22.


#3
Leo2006

Leo2006

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,069
  • Înscris: 30.08.2006
Un procesor mai puternic se va descurca și în situații în care unele actualizări nu sunt bine optimizate. Din această cauză recomand telefoanele cu procesoare mai puternice.
Moto G72 luat mamei are 415000 in AnTuTu și a fost la 650 lei. Are android13 și se mișcă fluent.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate