Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Telefonul Oppo a74 mi-a blocat ca...

A inviat Mudava

Import china alibaba

Facultate
 Vouchere de vacanta

Cand One United nu mai vand isi v...

Mandolina feliat legume

Atestat consilier de siguranta
 alarma auto Autowatch 346 RLI

Ce se intampla cu actualii tineri...

Descifrare reteta

Zapp fix
 Rulment pt diferential 4motion

Lipire filtru la baterie ikea

Meserias nu mai vine sa termine l...

Soferii prinsi bauti sau drogati ...
 

Chiuveta Franke stramba

- - - - -
  • Please log in to reply
7 replies to this topic

#1
VerSus_88

VerSus_88

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 531
  • Înscris: 16.05.2018
Salutare,
Am luat modelul Franke BSG 611-78 S, 780x435 mm + Baterie Pola 1.0 , am avut un delay la mobila de bucatarie ( si nu o pot returna in cele 30 de zile la emag) , iar in weekend cand am vrut sa o pun am constatat ca are o "burta" de ~ 1 cm .
In pachet n-am primit nici kit-ul de fixare , oare daca as cumpara un kit de fixare acea " burta" ar disparea ?

Attached Files



#2
Paco_ste1

Paco_ste1

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,558
  • Înscris: 19.03.2022
Am frate plecat in  doiceland si acolo a dat de o firma care importa din ceaina si le eticheta drept "Made in Germany" .
Kitul de fixare nu cred ca ii va elimina "burta".
Sunt lucruri care le cumperi direct din magazin, si altele online sa poti returna la o eventuala razgandire.

#3
VerSus_88

VerSus_88

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 531
  • Înscris: 16.05.2018

View PostPaco_ste1, on 29 aprilie 2024 - 09:46, said:

Am frate plecat in  doiceland si acolo a dat de o firma care importa din ceaina si le eticheta drept "Made in Germany" .
Kitul de fixare nu cred ca ii va elimina "burta".
Sunt lucruri care le cumperi direct din magazin, si altele online sa poti returna la o eventuala razgandire.

are garantie 5 ani produsul , am facut solicitare de retur catre ei , e cu putin "catec" , ma interesa sa nu mai stau de retur , poate rezolvam cumva prin kit-ul de fixare pe care nu-l am in pachet.

#4
autoplayer

autoplayer

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,486
  • Înscris: 08.01.2010

View PostVerSus_88, on 29 aprilie 2024 - 09:31, said:

In pachet n-am primit nici kit-ul de fixare , oare daca as cumpara un kit de fixare acea " burta" ar disparea ?
Chiuvetele din compozit nu sunt flexibile. Posibil sa se crape daca incercati sa o indreptati.

Edited by autoplayer, 29 April 2024 - 09:57.


#5
loock

loock

    Unas

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,678
  • Înscris: 29.03.2006
Daca ai blat lat de minim 60cm, ai avut noroc ca a venit burtita.
43,5cm latime arata oribil pe blat de latime normala, arata ca o saracie de prost gust.
Se intampla pt. ca oamenii sunt neatenti si le sclipesc ochii la oferta de pret la care ajung mai des decat cele late de 50cm.
Ca sa arate decent pe blat normal trebuie sa aiba minim 46,5cm, uzual 50cm.

Cele de 43,5cm latime sunt facute pt. blaturi tunse 5-8 cm, dar pe care nu mai incape plita normala care are uzual 50-51-52cm latime transversal pe blat.

Altfel unele piese din compozit - NU toate, au liant o rasina, si astfel se pot curba sau indrepta la cald.

Edited by loock, 29 April 2024 - 10:53.


#6
sunshine266

sunshine266

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 75
  • Înscris: 12.12.2019
Dacă nu acceptă înlocuirea pentru acest motiv, luftul se umple cu silicon de culoarea chiuvetei / blatului. La fel si chiuveta în sine, se poate lipi cu silicon direct de blat si fiind grea va sta acolo fără nicio problemă fără kitul de fixare.

Edited by sunshine266, 29 April 2024 - 11:45.


#7
adisz

adisz

    Targu Mures

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 24,121
  • Înscris: 07.11.2006
Curata frate polobocul ala, ca nu se vede nimic Posted image
O trimiti inapoi in TG, ca fiind defecta. Ai anuntat pe cineva, imediat dupa ce ai primit pachetul, ca-ti lipseste kitul?
Esti sigur 100% ca chiuveta nu-i dreapta? Asta ca sa nu te faci de rahat.

#8
modoran

modoran

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,427
  • Înscris: 08.02.2011

View Postadisz, on 29 aprilie 2024 - 12:19, said:

Curata frate polobocul ala, ca nu se vede nimic Posted Image



Ce poloboc sa curete, nu-i nevoie sa te uiti la bula aia de aer ca sa observi ca e deformata chiuveta din poza respectiva.   Acum ramane de vazut  daca nu cumva patron (cum as dori sa fiu si eu)le roman va refuza sa onoreze garantia si sa zica ca ai stricat-o tu.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate