Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Acostament sosele comune Romania

AI-ul Google cartografiaza 1 mili...

De ce nu se fac profesori doar ol...

imprimanta laser capacitate medie...
 Parere garsoniera Tineretului

Sfaturi achizitie boxe hi-fi pent...

Baterie externa solara vs baterie...

Sapa peste pardosea veche
 recomandare placa captura video

Trecere apartament pe numele meu

Seria 3 - E90 / 91

LakeSide 11 Straulesti
 datasheet crawling

Sanse refinantare

arii

Sapa peste pardoseala
 

nelamurire legata de pret la modelul 55QNED813RE

* - - - - 4 votes
  • Please log in to reply
2 replies to this topic

#1
-SunRise-

-SunRise-

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 249
  • Înscris: 24.11.2023
Voiam sa cumpar acest model de tv LG QNED 55QNED813RE dar am vazut ca are foarte multe retururi la emag si la altex.Un singur lucru nu inteleg,si-mi da cu virgula
-De ce la altex pretul de nou este mult mai mic decat la emag?Si la altex pretul unui tv resigilat este aproape cat unul nou tot de la altex.Sa inteleg ca toate tv-urile de la altex sint toate resgiliate de fapt?
-pret nou la altex  2899 lei
-pret resigilat altex 2699 (diferenta de 200 lei e nesemnificativa)
-pret nou emag 4036 lei
-pret resigilat emag incepand de la 2699 lei si aici sint o gramada.Sa inteleg ca altexul le are de fapt resigilate sub masca  de NOI noute?
Ca altfel nu se justifica.Eu inteleg ca cele mai mici preturi sint la altex,dar vorbim de diferenta considerabila de 1100 lei.Adica ma gandesc ca toate magazinele de pe piata se verifica intre ele la preturi.Nu e nimeni prost sa nu verifice piata si sa iasa in pierdere.Ma refer la comercianti.



https://altex.ro/tel...UHD55QNED813RE/

https://www.emag.ro/...e/pd/DTVR0GMBM/

#2
alex342

alex342

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,637
  • Înscris: 23.09.2017

View Post-SunRise-, on 28 aprilie 2024 - 14:08, said:

-De ce la altex pretul de nou este mult mai mic decat la emag?
-pret nou la altex  2899 lei
-pret nou emag 4036 lei

Aceeasi intrebare aiurea invartita aici pe forum de 1000x. Tu nu te uiti cine il vinde?? Este vandut de un partener cu 4036 lei, nu Emag. Iar unii parteneri pun preturi din burta ca sa fie. Iphone 12 la 8000 lei ( un exemplu asa ca sa pricepi ce preturi pun unii parteneri doar de dragul de a pune).

Pretul de ~2900 lei a fost si la emag, insa acum emag nu il mai are pe stoc decat intr-un singur showroom si d-ala il vinde cu 3200 lei.

Edited by alex342, 28 April 2024 - 14:23.


#3
-SunRise-

-SunRise-

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 249
  • Înscris: 24.11.2023
asa este ,ai dreptate.De abia acum am vazut ca nu este vandut de emag.Dar scrie foarte mic,nu este ceva care sa-ti sara in ochi.Am uitat ca emagul este in parteneriat cu multe magazine si firme.
rog un moderator sa stearga topicul sau sa-l inchida..multumesc

...

Edited by -SunRise-, 28 April 2024 - 14:46.


Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate