Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
De la 24V la 5V DC?

Deducere TVA

Intalnire cu un tip de pe tinder ...

Open WRT nu sincronizeaza ceasul ...
 salariu plafonat

sistem actionare electrica pentru...

Sfaturi achizitie auto ~10k€

ICC/ICM soft monitorizare si cont...
 Recomandare ipad

Ce fel de disc pentru acest circu...

Windows 11 24H2 pe release?

Intrebare motor auto
 Opel Astra K

Romania - tara formelor fara fond?

Probleme sistem audio mașina

Radio care se incinge
 

Bibelouri, macrameuri și altele

* - - - - 6 votes
  • This topic is locked This topic is locked
51 replies to this topic

#1
djl

djl

    Smrt fačizmu, sloboda narodu! Șah la bărboși.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 112,804
  • Înscris: 13.06.2004
Am deschis mai devreme un subiect care a fost șters... pe bun motiv, că se făcea off-topic. Însă am văzut că lumea comenta hazliu. De obicei m-aș supăra pe așa ceva, dar m-am distrat. Așa că repun poza. Deși e aria de Fun (deci băgăreții în seamă... aici nu se contorizează posturile), sper să fie un pic de civilizație. Asta e poza.   :)

Attached File  apartament-de-vanzare-4-camere-bucuresti-magheru-207704999a.jpg   146.63K   171 downloads

#2
maccip

maccip

    46 ani

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 33,412
  • Înscris: 06.01.2007
E de la tine de acasa? Sau luata de pe net?
Sa stim ce discutam.

#3
calincosma

calincosma

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,348
  • Înscris: 15.03.2013
Melanj modern contemporan retro, gen ambient "telemunca", o imbinare armonioasa intre efficient-mystical-creepy-kitch:

Attached Files


Edited by calincosma, 11 May 2024 - 11:48.


#4
johndoes

johndoes

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 717
  • Înscris: 02.04.2009
Ce văd în pozele astea, e de un kitsch macabru, nepractic și greu de curățat. În rest e perfect

#5
un_el

un_el

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,369
  • Înscris: 24.11.2006

Vizualizare mesajmaccip, pe 11 mai 2024 - 11:44, a scris:

E de la tine de acasa? Sau luata de pe net?
Sa stim ce discutam.

Nu prea cred! Lipseste pestele de sticla, tv-ul Diamant, rezervorul de toaleta din fonta cu dubla actionare, ala de pe care-l poti actiona de la distanta stand in cada, candelabrul, caloriferele de la Calan sau URBIS. Mai continui?
LE: Sa nu uit: carpeta cu rapirea din serai unde-i? Posted image

Edited by un_el, 11 May 2024 - 12:01.


#6
djl

djl

    Smrt fačizmu, sloboda narodu! Șah la bărboși.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 112,804
  • Înscris: 13.06.2004

View Postmaccip, on 11 mai 2024 - 11:44, said:

E de la tine de acasa? Sau luata de pe net?
Sa stim ce discutam.

Nu, e luată de pe net. Dacă dădeai click pe ea vedeai că are vânzare în denumire.
Eu am numai tv-uri color.   :)

#7
Sef-chenko

Sef-chenko

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,531
  • Înscris: 17.04.2006
Ies posmagii de sub pat.
Este cenzurat dildoul de pe noptiera.

https://imosfinx.ro/...-bucuresti-2683

Edited by Sef-chenko, 11 May 2024 - 12:17.


#8
vio69c

vio69c

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,117
  • Înscris: 17.08.2022
Nu este nimic fun aici.
Este un posibil colt dintr-un muzeu al civilizatiilor cu eticheta....
"asa arata o casa de cetatean burghez, in Europa pana la jumatatea  secolului XX
Cu diferentele de la o regiune geografica la alta..."

si cu litere mici:
"In europa de Est intalnim acest aranjament pana la sfarsitul secolului XX si chiar putin mai tarziu...."

Edited by vio69c, 11 May 2024 - 12:25.


#9
Sef-chenko

Sef-chenko

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,531
  • Înscris: 17.04.2006
Uite alt colt din muzeu Posted Image
Mai ca pare un apartament pregatit pentru inchiriat, in care proprietarul a aruncat in graba mobilier, restul nu conteaza.

Attached File  xlp__apartament-4-camere-de-vanzare-magheru-bucuresti_65e9b34a5aa071.jpg   185.02K   75 downloads

#10
hellmarvel

hellmarvel

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,000
  • Înscris: 12.03.2010
Care-treaba cu ele? In functie de ce reprezinta (bibelourile) si unde sint amplasate (mileurile, mie de exemplu nu-mi plac cele puse sa atirne, dar cele mici pot fi puse pe mobilier lacuit sau de sticla sub vaze cu flori, si asa nu se zgîrîe, sparg, ciobesc).

Eu am crescut cu bibelouri reprezentind ingerasi si femeiusti goale, de exemplu, si n-am avut curiozitati sau frustrari legate de sexul opus. Altele, daca nu-s taranesti (betivi, amorezi) iti cultiva un oaresce simt estetic (de ex eu am cai, cerbi, un leu, hm, de ăsta nu-s prea mindru, si PESTELE DE STICLA, care e chiar misto, verde cu negru, are valoare sentimentala, dar e pus unde nu-l vede nimeni.

#11
djl

djl

    Smrt fačizmu, sloboda narodu! Șah la bărboși.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 112,804
  • Înscris: 13.06.2004
Fun nu e neapărat, dar începuseră unii cu miştourile şi am vrut să văd reacţiile oamenilor.   :)
Ceva bibelouri am şi eu. Peşte de sticlă, nu am.

#12
lely

lely

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 961
  • Înscris: 03.02.2010
Fun e titlul. Ce-s alea bibelorui?Posted image

#13
un_el

un_el

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,369
  • Înscris: 24.11.2006

Vizualizare mesajdjl, pe 11 mai 2024 - 11:37, a scris:

Am deschis mai devreme un subiect care a fost şters... pe bun motiv, că se făcea off-topic. Însă am văzut că lumea comenta hazliu. De obicei m-aş supăra pe aşa ceva, dar m-am distrat. Aşa că repun poza. Deşi e aria de Fun (deci băgăreţii în seamă... aici nu se contorizează posturile), sper să fie un pic de civilizaţie. Asta e poza.   Posted image

Atașament apartament-de-vanzare-4-camere-bucuresti-magheru-207704999a.jpg

Stefane, pentru tine ce conteaza? Cantitatea sau calitatea? Oricum nu multa lume poate ajunge la numarul postarilor tale: 112.702, in prezent.

#14
djl

djl

    Smrt fačizmu, sloboda narodu! Șah la bărboși.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 112,804
  • Înscris: 13.06.2004
Calitatea contează, dar uneori şi cantitatea.

#15
cipri2bau

cipri2bau

    Dezactivatos

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,111
  • Înscris: 30.11.2017
Bibeloruri macaramerecturi or fi obiecte de baza in ziua de azi?

Cred că numai în comunism și sarakie când lumea era sedentara aduna așa ceva că să aibă impresia de aviuție și subiecte discvutabile

View Postdjl, on 11 mai 2024 - 11:37, said:

Am deschis mai devreme un subiect care a fost şters... pe bun motiv, că se făcea off-topic. Însă am văzut că lumea comenta hazliu. De obicei m-aş supăra pe aşa ceva, dar m-am distrat. Aşa că repun poza. Deşi e aria de Fun (deci băgăreţii în seamă... aici nu se contorizează posturile), sper să fie un pic de civilizaţie. Asta e poza.   Posted Image

Attachment apartament-de-vanzare-4-camere-bucuresti-magheru-207704999a.jpg
Auzi, poza e de prin maxim 2010. Vad acolo computer din 2005 ceva arhitectura netburst single core cu Pentium 4 cred că e brand HP ceva. Dar cat de rău să stai pe scaun cu ecranul pe dulapul ăla. Nai unde depozita picioarele

Totodată poza e de revoluție redusă cu camera sau telefon de atunci chiar ceva din 2005 cu camera de sub 1,3 megapixeli, probabil e cu kilopixeli sau hectopixeli cum era atunci

Eu mă sperii sa vad atâtea statui soldați animale desene plante și altele prin locuința veghind timpul parca dar încremenite in actiune.

Camera e bine să conțină doar un bec sau mai multe becuri electrice un radio un pat sau dormeza daca e camera de dormire, eventual și un PC clasic daca e necesar pt divertisment sau munca și un scaun și o dulap ceva. Statui și picturi le consider necesare în muzee și galerii de arta.

Autocorectorul asta e groaznic, in loc de rezoluție scrie revoluție, chiar și în loc de revolut scrie revoluție, de une atteatea revoluții. In loc de djl scrie duo. Posted Image

View Postcalincosma, on 11 mai 2024 - 11:46, said:

Melanj modern contemporan retro, gen ambient "telemunca", o imbinare armonioasa intre efficient-mystical-creepy-kitch:
Atâtea vase oale pahare borcane tacâmuri, parca e dulap de la cantina, acolo se mănâncă mult.
Este complet nepotrivit din privința mea și a utilității statuile din galeria de artă în aceeași încăpere cu tacâmuri farfurii pahare tigăi.

#16
cipri2bau

cipri2bau

    Dezactivatos

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,111
  • Înscris: 30.11.2017

View Postdjl, on 11 mai 2024 - 13:11, said:

Calitatea contează, dar uneori şi cantitatea.
Adică cu cât e mai multe ce se întâmpla?

#17
anonimuI

anonimuI

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,156
  • Înscris: 14.09.2021

Vizualizare mesajdjl, pe 11 mai 2024 - 12:14, a scris:

Nu, e luată de pe net. Dacă dădeai click pe ea vedeai că are vânzare în denumire.
Eu am numai tv-uri color.   Posted image

Masa din bucătărie cu scaune cu spătare rotunde e din 1975 și e din Germania. Asta dacă e originală masa cu scaunele.

Ca să îndoi picioarele la scaunele alea trebuie să apeși cu picioarele.

https://imosfinx.ro/...9b34b40db02.jpg

Edited by anonimuI, 11 May 2024 - 14:20.


#18
cipri2bau

cipri2bau

    Dezactivatos

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,111
  • Înscris: 30.11.2017
Pești de sticla nu știu la ce trebuiesc. Am văzut mai demult și am crezut că e pușculița, sa bagi bani și să i păstrezi acolo.
Ideal era să facă și pești din alte materiale lemn tabla sarma.

View Postun_el, on 11 mai 2024 - 11:55, said:

Nu prea cred! Lipseste pestele de sticla, tv-ul Diamant, rezervorul de toaleta din fonta cu dubla actionare, ala de pe care-l poti actiona de la distanta stand in cada, candelabrul, caloriferele de la Calan sau URBIS. Mai continui?
LE: Sa nu uit: carpeta cu rapirea din serai unde-i? Posted Image
Ce obecte mai erau?

Vechituri, in general bătrânii mai țin de astea, unii dintre copchiii lor apoi in memoriam, apoi se pierd.

Că și cu radio cu lămpi tv cu lămpi. Se luau astea acum 15 ani pt colecționare și recondiționare. Dar azi nu mai aduna nimeni valoarea e la nivel muzeal.

La fel și cu pc-urile, vor dispărea din locuințe cum dispar și imprimantele bibelourile televizorele radiourile, telefoanele fixe.

View Postdjl, on 11 mai 2024 - 11:37, said:

Am deschis mai devreme un subiect care a fost şters... pe bun motiv, că se făcea off-topic. Însă am văzut că lumea comenta hazliu. De obicei m-aş supăra pe aşa ceva, dar m-am distrat. Aşa că repun poza. Deşi e aria de Fun (deci băgăreţii în seamă... aici nu se contorizează posturile), sper să fie un pic de civilizaţie. Asta e poza.   Posted Image
unde ai deschis subiectul acela? Eu nu l-am văzut.
Ce scriau oamenii?

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate