Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Portretul combinatorului la tiner...

Fals/ uz de fals?

Credit pe cartele

Nu pot sa prelungesc un domeniu, ...
 Sfc scannow blocat la 99 la suta

hdd 2,5" sata 250GB unallocat...

Comparatie consum inverter vs non...

Hidrofor defect arunca apa inapoi...
 Apa la sticla din sticla

Întrebuințare telefoane vechi...

Dacia Lodgy sau Dacia Docker ?

Valeriu Nicolae
 Exista vreun dezavantaj la constr...

Senzori de miscare ce nu aprind l...

Problema martori semnalizare dire...

Senzori de miscare cu lampi ce se...

Am primit facturi dupa ce am renuntat la abonament orange

* - - - - 1 votes
  • Please log in to reply
9 replies to this topic

AndreY2u

AndreY2u

Member

• Grup: Members
Am renuntat la abonament,Am primit si confirmarea telefonica ca ar mai trebuii sa platesc doar luna in curs am achitat ce aveam de achitat dar au mai venit doua facturi le care le-am platit dupa care am plecat din tara, acum vad ca sunt pe lista datornicilor la orange, ce se intampla?

Lex404

Lex404

Guru Member

• Grup: Moderators
Ii contactezi pe ei si rezolvi.

Am avut o situatie similara cu Digi cand am renuntat si plecat din RO. Mi-au zis ca trebuie sa platesc modemul, am zis ok, au zis ca o sa imi emita ultima factura.... doi ani mai tarziu au emis factura, trimis prin posta la adresa la care nu mai eram de doi ani.
Evident nu am stiut nimic, apoi au inceput sa trimita la adresa din CI amenintari cu recuperatorii. La care am aflat, si-am ras. Le-au trebuit doi ani sa emita o factura.

In fine, dupa vreo 6-10 luni de telefoane cu tanti de la contabilitate care se tot uita in problema mea (pentru ca nici nu mai eram in europa, nu aveam cum sa fac transfer bancar, nici plata online nu aveau si era si aiurea, pentru factura emisa dupa 2 ani), s-a rezolvat. Au stins factura din partea lor.

tibi_72

tibi_72

Member

Problema e simpla: tu ai renuntat la ei dar ei nu au renuntat la tine. Nu ti-au inchis abonamentul. E o practica des intalnita la ei.
Vorbesti cu unul la telefon, totul e ok, apoi te trezesti in factura cu optiuni suplimentare. Suni din nou, vorbesti cu alta persoana, trebuie sa astepti inca o luna ca sa constati ca nu s-a intamplat nimic.
M-am chinuit sa portez niste abonamente pe cartela timp de 5 luni. A fost un cosmar. Pana la urma am facut plangere la ANPC si s-a rezolvat in 3 zile.

AlexEn

AlexEn

Spoiled brat

Ce fel de servicii aveai? Ce scria pe facturile care au venit dupa? Pot fi despagubiri pentru echipamente daca aveai servicii fixe, de exemplu.

Practic te-au deconectat din momentul in care nu ti-au mai functionat serviciile, daca ai verificat cand a fost momentul ala.
Apelezi la serviciul clienti si vezi ce iti zic. ANPC nu iti accepta reclamatia daca nu dovedesti ca ai incercat sa rezolvi mai intai cu comerciantul.

george_alexandru

george_alexandru

Mwe Putin. Esti fan Putin? Mwe si tie.

• Grup: Senior Members
Suni la call center, ceri explicații. Dacă nu merge și consideri că îți solicită bani aiurea, ii reclami la ANPC.

andreic

andreic

Very OLD Member

Vizualizare mesajtibi_72, pe 22 mai 2024 - 10:30, a scris:

Vorbesti cu unul la telefon, totul e ok, apoi te trezesti in factura cu optiuni suplimentare.
Dap, trebuie inchis cu cerere de titular in agentie ca sa fii sigur ca se inchide.

Olteanul_sfios

Olteanul_sfios

Active Member

Daca nu ai nimic scris, mail sau hartie, nu se vor opri.

yo6ial

yo6ial

Member

Contează mult suportul încetării de contract. Vorba volant - scripta manent.
Solicitarea oricăror sume necuveninte, sub orice formă de ameninţare constituie faptă penală.

dorin_2k

dorin_2k

Master Member

• Grup: Senior Members

Vizualizare mesajAndreY2u, pe 22 mai 2024 - 10:01, a scris:

Am primit si confirmarea telefonica ca ar mai trebuii sa platesc doar luna in curs
Nu cumva era doar un SMS de confirmare că au primit solicitarea ta?
A venit apoi un SMS în care scria clar data incetarii contractului?
Verifica detaliile facturilor. Ce reprezintă? Echipamente, taxe reziliere, abonamente restante?

raducanu969

raducanu969

Active Member

Daca ai primit si confirmarea telefonica ( voce s-au SMS ), nu ti-au dat un nr de inregistrare al cererii! Eu, de ficare cand fac cate o sesizare sau cand am reziliat vreun contract, am cerut un nr de inregistrare dar si numele acelui Operator care a inregistrat cererea.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate