Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Fisier corupt reapare in galeria ...

Ce condensator ar putea fi? TV Vo...

Problema droguri

Eroare incarcare formular
 merita upgrade de la Ryzen 5 2600...

Intel i9 14900K cooler air Deepco...

Curațare disc vinil

Atentie la site-ul FixShop.ro - p...
 Display cu culori neuniforme

Despre Laborator Defectoscopie Ca...

Mama Clopoțel

Windows 11 si boxa portabila - de...
 Angajarea unei persoane de 18 ani...

Depunere declaratie unica PFA - i...

Situatie mostenire

Inlocuit/upgrade placa video Nvid...
 

Mini server - VMware

- - - - -
  • Please log in to reply
2 replies to this topic

#1
ctzu

ctzu

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 11
  • Înscris: 24.09.2023
Salutare

Intentionez sa imi fac un mini-server, ceva in care sa pot baga 2-4 storage-uri (2 hdd 3.5" si altele mai mici - ssd sau hdd 2.5"), si pe care sa rulez maxim 4 VM-uri cu specificatii modeste.  Vreau sa ruleze VMWare 6.5 sau 7.0, deci vreau suport nativ, nu sa ma apuc sa slipstream-uiesc drivere pentru chestii exotice (mi-am mancat destul rabdarea cu desktop-uri normale)...

In afara de mini serverele HP, aveti vreun alt hint ? Il pot face si din bucati (am vazut niste config-uri cu Xeon), insa nu am facut-o niciodata, si nu sunt sigur de inter-compatibilitati intre componente...


Multumesc !

#2
neagu_laurentiu

neagu_laurentiu

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 40,633
  • Înscris: 30.07.2003
Daca spui ca vrei garantia compatibilitatii, alege din ce spune autorul: https://www.vmware.c...lity/search.php

#3
marchand

marchand

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 739
  • Înscris: 26.06.2008
La Supermicro gasesti ceva mini servere interesante . Tot la Supermicro gasesti si diverse placi de baza cu care iti poti face un server "din bucati" . Nu vred ca iesi mai ieftin decat cu HP Microserver

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate