Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...

Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...
 Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...

Kanal D va difuza serialul “...

Upgrade xiaomi mi11
 securitate - acum se dau drept - ...

Farmacia Dr Max - Pareri / Sugest...

De unde cumparati suspensii / gar...

[UNDE] Reconditionare obiecte lemn
 Infiltratii casa noua

sugestie usa interior

ANAF si plata la selfpay

Imprimanta ciss rezista perioade ...
 

Oferte Turcia 2010

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
869 replies to this topic

#1
turistro

turistro

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 389
  • Înscris: 25.07.2008
Haideti sa postam oferte de vacante, sejururi in Turcia pt anul 2010, pentru a le putea compara si comenta.

va multumesc

#2
leonmaximilian

leonmaximilian

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 342
  • Înscris: 17.06.2008
Am primit o oferta la Kusadasi, CDC, 5*, UAI, 14-21 Iunie, 7 nopti, camera hotel cu land view, 3 persoane (copilul implineste 13 ani in Martie acum), 113 Euro/pers/zi, total ar fi 791 Euro - 20% EBD (reducerea fiind valabila pina in 28.02.2010) ar fi cam 632 Euro cu totul.
CE ZICETI, ORICUM MAI ASTEPT SI ALTE OFERTE.
:thumbdown:

Edited by leonmaximilian, 22 January 2010 - 11:45.


#3
Ingerik

Ingerik

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 826
  • Înscris: 31.10.2005
The Holiday Resort – Didim
22 June – 02 July 10, 10 nights accommodation on All Inclusive Basis
1 Double Room for 2 adults

10 nights, TOTALLY= 564,00 Euro (include discount de 10% pt EBD) ..plata 50% si 50% la hotel!

#4
yvonna

yvonna

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 310
  • Înscris: 29.01.2008

 Ingerik, on 22nd January 2010, 12:14, said:

The Holiday Resort – Didim
22 June – 02 July 10, 10 nights accommodation on All Inclusive Basis
1 Double Room for 2 adults

10 nights, TOTALLY= 564,00 Euro (include discount de 10% pt EBD) ..plata 50% si 50% la hotel!
The Holiday resort -22.06-02.07 - AI 2 adulti  575 euro   ( 100 DE EURO AVANS PLATA FINALA CU 21  DE ZILE INAINTE DE INTRAREA LA SEJUR).

#5
criss_65

criss_65

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,349
  • Înscris: 07.05.2007
pt 'leonmaximilian'
cumpara see view si nu ai sa regreti!

#6
leonmaximilian

leonmaximilian

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 342
  • Înscris: 17.06.2008

 criss_65, on 22nd January 2010, 15:23, said:

pt 'leonmaximilian'
cumpara see view si nu ai sa regreti!

Cris, problema este ca vom sta f.putin in camera si nu vad de ce sa dau in plus vreo 85 de euro cind de banii astia platesc o excursie pe timpul sejurului. Cred ca este frumos sea view dar asa cum scriam mai sus, am numai 1600 de euro pt sejur, drum Pitesti-Canakkale (dormit o noapte cu mic dejun la un hotel)-Kusadasi(sejur 7 nopti)-Istanbul (2 nopti cu mic dejun in hotel de 4* plus bazar, vizitat monumente, mincare...etc)-Pitesti. Trebuie sa ma incadrez si in buget, dar prefer land view si de banii ramasi platesc o excursie pe mare cu vaporasul, vad eu.

#7
cubbusiness

cubbusiness

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 199
  • Înscris: 15.11.2006

 leonmaximilian, on 22nd January 2010, 15:28, said:

Cris, problema este ca vom sta f.putin in camera si nu vad de ce sa dau in plus vreo 85 de euro cind de banii astia platesc o excursie pe timpul sejurului. Cred ca este frumos sea view dar asa cum scriam mai sus, am numai 1600 de euro pt sejur, drum Pitesti-Canakkale (dormit o noapte cu mic dejun la un hotel)-Kusadasi(sejur 7 nopti)-Istanbul (2 nopti cu mic dejun in hotel de 4* plus bazar, vizitat monumente, mincare...etc)-Pitesti. Trebuie sa ma incadrez si in buget, dar prefer land view si de banii ramasi platesc o excursie pe mare cu vaporasul, vad eu.

nu da banii pe seaview, dai 10 euro spaga la cazare si se rezolva.
Asa am procedat eu anul trecut la Turkiz 5* Kemer Antalya si mi-au dat o supercamera.

#8
koder

koder

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,095
  • Înscris: 25.04.2005

 cubbusiness, on 22nd January 2010, 15:38, said:

nu da banii pe seaview, dai 10 euro spaga la cazare si se rezolva.
Asa am procedat eu anul trecut la Turkiz 5* Kemer Antalya si mi-au dat o supercamera.


Nu recoamnd nimanui varianta cu dai 10 Euro la receptie.

De ce?

In primul rand spaga nu garanteaza faptul ca vei primi o camera seaview fiindca nu stii daca e disponibila o asemenea camera la un anumit moment dat. Hotelul are intotdeauna planificari interne privind distributia camerelor care mai apoi se dau peste cap. In sezon toate camerele sunt distribuite in avans pe baza rezervarilor.

De multe ori am intalnit persoane incurajate de agentii sa dea spaga la receptie si o dat aajunsi constatau ca desi ar vrea sa arunce cu bani in stanga si dreapta pur si simplu nu se poate. Exista hoteluri mai mici unde poate ai norocul sa obtii un SV insa asta nu inseamna ca se poate intotdeauna. Uneori sunt si situatii penibile....oameni buni venitul mediu in Turcia este de aproximativ 700 Lire echivalentul a a 350 Euro.Credeti intotdeauna ca un receptionist isi risca pielea pentru 20 lire?

Daca cineva isi doreste o camera cu Sea View e elegant sa o rezerve direct de la agentia din tara.Daca nu rar de tot exista si posibilitatea de a plati diferenta la receptie cu chitanta cu tot insa cazurile sunt rare.

Va rog din suflet nu mai incurajati spaga in hoteluri! E penibil!

Edited by koder, 22 January 2010 - 15:55.


#9
cubbusiness

cubbusiness

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 199
  • Înscris: 15.11.2006

 koder, on 22nd January 2010, 15:49, said:

Credeti intotdeauna ca un receptionist isi risca pielea pentru 20 lire?

Exemplul meu era personal. Asa am procedat eu la acel hotel, care e de 5 stele si varianta mi-a fost propusa de receptioner.
Eram 3 familii din Romania, si eu le-am tradus propunerea receptionerului tuturor. Haios a fost ca erau 2 doamne care aveau 7 euro marunt, in monezi, si au dat cat au avut, si receptionerul le-a si multumit.

#10
zugry

zugry

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,441
  • Înscris: 27.04.2007

 Ingerik, on 22nd January 2010, 12:14, said:

The Holiday Resort ? Didim
22 June ? 02 July 10, 10 nights accommodation on All Inclusive Basis
1 Double Room for 2 adults

10 nights, TOTALLY= 564,00 Euro (include discount de 10% pt EBD) ..plata 50% si 50% la hotel!


hotelul ala are doar un tobogan?  :thumbdown:

privitor la spaga: eu am dat o mica atentie, doua sticle de vin MADE IN ROMANIKA, in urma celor citite pe Totul despre Turcia 2, dar nu am cerut nimic la schimb :-p

Edited by zugry, 22 January 2010 - 16:03.


#11
koder

koder

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,095
  • Înscris: 25.04.2005

 cubbusiness, on 22nd January 2010, 15:59, said:

Exemplul meu era personal. Asa am procedat eu la acel hotel, care e de 5 stele si varianta mi-a fost propusa de receptioner.
Eram 3 familii din Romania, si eu le-am tradus propunerea receptionerului tuturor. Haios a fost ca erau 2 doamne care aveau 7 euro marunt, in monezi, si au dat cat au avut, si receptionerul le-a si multumit.


In cazul acesta ai fost un norocos :)

Eu am vazut si cazuri cand nu s-a putut si tot scandalul a picat mai apoi pe agentie de turism care i-a incurajat sau si mai rau pe ghid.

#12
giovi_buru

giovi_buru

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 655
  • Înscris: 17.03.2008

 cubbusiness, on 22nd January 2010, 15:38, said:

nu da banii pe seaview, dai 10 euro spaga la cazare si se rezolva.
Asa am procedat eu anul trecut la Turkiz 5* Kemer Antalya si mi-au dat o supercamera.

eu nu mizez pe bacsis, am dat doi ani la rand si nimic.....odata 10euro si in al doilea 20euro, nimic, aveam platit  superior room si mi-au dat standard room...scuze, off topic

#13
koder

koder

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,095
  • Înscris: 25.04.2005

 giovi_buru, on 22nd January 2010, 16:08, said:

eu nu mizez pe bacsis, am dat doi ani la rand si nimic.....odata 10euro si in al doilea 20euro, nimic, aveam platit  superior room si mi-au dat standard room...scuze, off topic

In ce hotel ai patit asta?

Edited by koder, 22 January 2010 - 16:15.


#14
relu17

relu17

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 597
  • Înscris: 21.12.2003
Limak Limra Kemer 5 stele Ultraallinclusive, 7 nopti, 15-22 iunie2010, 2 adulti plus copil sub 7 ani, 530Euro, plata avans 20% restul cu 6 sapt inainte de plecare.

#15
rottweiler2007

rottweiler2007

    iubirea-i mare

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,881
  • Înscris: 13.12.2007

 relu17, on 22nd January 2010, 16:16, said:

Limak Limra Kemer 5 stele Ultraallinclusive, 7 nopti, 15-22 iunie2010, 2 adulti plus copil sub 7 ani, 530Euro, plata avans 20% restul cu 6 sapt inainte de plecare.
limak limra e un hotel urias, nu vei gasi romani acolo, e o enclava rusa...au multe tipuri de camera si e posibil sa platesti ceva si sa primesti altceva

#16
giovi_buru

giovi_buru

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 655
  • Înscris: 17.03.2008

 koder, on 22nd January 2010, 16:14, said:

In ce hotel ai patit asta?
la kustur Club in 2008, Kusadasi si Royal Wings in 2009

#17
calin_oana

calin_oana

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 296
  • Înscris: 05.05.2007

 giovi_buru, on 22nd January 2010, 17:01, said:

la kustur Club in 2008, Kusadasi si Royal Wings in 2009
NOI IN 2008 LA KUSTUR CLUB AM DAT 2 STICLE DE VIN SI AM CERUT CAMERA CU VEDERE SPRE SILENT POOL SI ETAJ PT MOCHETA(AVAND COPII MICI E MAI PUTIN PERICULOS) SI NE-AU DAT 6 CAMERE GRUPATE IN 2 VILE FAMILIILE CU COPII LA ETAJ PT MOCHETA SI FAMILIILE FARA COPII PARTER.AU FOST SUPER INTELEGATORI SI SERVIABILI.

 calin_oana, on 22nd January 2010, 17:20, said:

NOI IN 2008 LA KUSTUR CLUB AM DAT 2 STICLE DE VIN SI AM CERUT CAMERA CU VEDERE SPRE SILENT POOL SI ETAJ PT MOCHETA(AVAND COPII MICI E MAI PUTIN PERICULOS) SI NE-AU DAT 6 CAMERE GRUPATE IN 2 VILE FAMILIILE CU COPII LA ETAJ PT MOCHETA SI FAMILIILE FARA COPII PARTER.AU FOST SUPER INTELEGATORI SI SERVIABILI.
IAR ANU TRECUT LA AQUA FANTASY AM PUS FIECARE CITE 10 EURO AM ADUNAT TOTI BANII INTR-UN PASAPORT SI IN LOC DE CAMERE DUBLE CLUB AM PRIMIT TOTI FAMILY ROOMS....UNA DIN FAMILII A SCHIMBAT DE TREI ORI CAMERA PE DIVERSE MOTIVE IAR O ALTA FAMILIE DE DOUA ORI....MENTIONEZ CA HOTELUL ERA FULL .DIN PUNCTUL MEU DE VEDERE TOTI RECEPTIONIERI CU CARE NE-AM INTALNIT IN DECURS DE 3 ANI IN TURCIA INCLUSIV PT CAZARILE INTERMEDIARE AU FOST SUPER OK SI SERVIABILI

#18
koder

koder

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,095
  • Înscris: 25.04.2005

 giovi_buru, on 22nd January 2010, 17:01, said:

la kustur Club in 2008, Kusadasi si Royal Wings in 2009

Royal Wings e un hotel care de foarte multe ori a confirmat cu mult peste capacitatea lor si totodata e un hotel mereu plin unde chiar nu se poate face nimic. In ultimii ani in Romania s-a batut toba foarte mult pe RW ca fiind sigurul hotel potrivit pt familiile cu copii.

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate