Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Hidroizolatie piscina

Am gasit un IPhone

Eveniment 14-16 iunie nZEB expo

Semnalizare incarcare Pachet acum...
 Implantologie & Cityscape (re...

Scurta sinteza a atacurilor posib...

Cel mai bun antivirus / firewall ...

Honor 200 si 200 Pro
 Sfat inchidere spatiu intre cada ...

ANCPI: Scaderi pe piata imobiliara

Dac+Amp sau DAC/AMP combo pentru ...

Camera cu panou solar 180° field ...
 Eroare F16 msh Whirlpool 6 sense

Toyota - inconveniente minore poa...

Cadere frunze la lamai

Releu protectie tensiune

Top Zone Rezidence Victor Brauner

- - - - -
  • Please log in to reply
24 replies to this topic

sanuap

sanuap

Junior Member

• Grup: Junior Members
Va salut!
Ce parere aveti despre acest complex rezidential(atasez imagine)?
Am fost astazi si am vizionat un apartament de 2 camere(56 m2, fara balcon) in acest bloc , etaj 9.
Mi-a placut apartamentul, as fi vrut la ceva mai jos , nu chiar etajul 9, dar asta mai este disponibil.
Pretul este in jur de 108.000 euro cu loc de parcare.Blocul pare OK, la parter am inteles ca va fi un Carrefour.
Top Zone Residence ofera, plita pe gaz, cuptor electric marca Piramis, baterie si chiuveta inox anticalcar marca Franke, aplice de iluminat in bucatarie si baie, si o unitate de aer conditionat marca Hyundai montat in living.
Daca cunoaste cineva acest bloc mai bine imi poate da va rog mai multe informatii.

Attached Files

ovidiu21

ovidiu21

Senior Member

• Grup: Senior Members

View Postsanuap, on 10 iunie 2024 - 20:29, said:

Va salut!
Ce parere aveti despre acest complex rezidential(atasez imagine)?
Am fost astazi si am vizionat un apartament de 2 camere(56 m2, fara balcon) in acest bloc , etaj 9.
Mi-a placut apartamentul, as fi vrut la ceva mai jos , nu chiar etajul 9, dar asta mai este disponibil.
Pretul este in jur de 108.000 euro cu loc de parcare.Blocul pare OK, la parter am inteles ca va fi un Carrefour.
Top Zone Residence ofera, plita pe gaz, cuptor electric marca Piramis, baterie si chiuveta inox anticalcar marca Franke, aplice de iluminat in bucatarie si baie, si o unitate de aer conditionat marca Hyundai montat in living.
Daca cunoaste cineva acest bloc mai bine imi poate da va rog mai multe informatii.
Pret imens pt 2 camere si suprafata aia, si mai ales fara balcon, mai taie din ele.
Vrei sa inviti si tu o gagica la o cafea, sa ii arati stelele, luna, ce faci fara balcon...Nu o poti impresiona...direct fu..i nu cred ca merge.

Edited by ovidiu21, 10 June 2024 - 20:56.

gogosaru100

gogosaru100

Active Member

• Grup: Members
un rahat.prea scump

sanuap

sanuap

Junior Member

View Postovidiu21, on 10 iunie 2024 - 20:48, said:

Pret imens pt 2 camere si suprafata aia, mai taie din ele.
Asta asa este, dar acestea sunt preturile!
Alaturi la HILS, pretul este si mai imens pentru o calitate net inferioara. Suprafata mai mica, pereti interiori de rigips!

View Postovidiu21, on 10 iunie 2024 - 20:48, said:

Pret imens pt 2 camere si suprafata aia, si mai ales fara balcon, mai taie din ele.
Vrei sa inviti si tu o gagica la o cafea, sa ii arati stelele, luna, ce faci fara balcon...Nu o poti impresiona...direct fu..i nu cred ca merge.
Are balcon de aproximativ 12 m2, destul de generos

ovidiu21

ovidiu21

Senior Member

View Postsanuap, on 10 iunie 2024 - 20:56, said:

Alaturi la HILS, pretul este si mai imens pentru o calitate net inferioara. Suprafata mai mica, pereti interiori de rigips!
E frumos, e nou, imi place si mie sa stii, dar cam atat...Posted Image, oricum bafta la orice achizitie, eu mi-am spus parerea, Posted Image nu trebuie tinut cont de ea ! Posted Image

Edited by ovidiu21, 10 June 2024 - 21:02.

gogosaru100

gogosaru100

Active Member

View Postsanuap, on 10 iunie 2024 - 20:58, said:

Are balcon de aproximativ 12 m2, destul de generos
56 mp cu sau fara balcon?

sau 44 mp fara balcon?

sanuap

sanuap

Junior Member

56 m2 + balcon de 12 m2, in total 68 si putin m2!

FREESH

FREESH

Active Member

E bun pretul pt 68m2 utili , la alb sau la cheie se vinde?

sanuap

sanuap

Junior Member

La cheie!

Prowler

Prowler

Member

Nu mai cumparati toate balariile la supra pret. nu faceti decat sa incurajati dezvoltatorii / speculantii  - care inoculeaza in mentalul colectiv preturi nejustificate din ce in ce mai mari - creand mult FOMO. Luati repede acum ca iar se scumpeste sau vi-l sufla altcineva de sub nas!

sanuap

sanuap

Junior Member

Din tot ce am cautat, si crede-ma ca am tot cautat, asta ar fi cel mai OK.
Intr-adevar este la marginea Bucurestiului dar ceva mai bun pana in acest moment nu am gasit!
Ce gasisem mai OK ca pret era Venus Residence, dar nu prea imi place acea zona!

strongsss

strongsss

Senior Member

initiator, daca vrei sa mai cauti, www.korter.ro este solutia. pui filtre si vezi ce gasesti, dar cam asta e pretul.

View PostProwler, on 10 iunie 2024 - 22:54, said:

Nu mai cumparati toate balariile la supra pret.
eu propun sa nu mai cumpere nimeni apartamente noi si sa ne mutam cu totii in corturi. ai 18 ani, du-te in curte, cu cortul. ai depasit 25 de ani, mars din curtea mea, pe camp, cu cortul.

Edited by strongsss, 11 June 2024 - 09:07.

sanuap

sanuap

Junior Member

Krter-ul si nu numai l-am folosit pentru cautare, dar efectiv acestea sunt preturile, mari/mici acestea sunt!
Ma mai uitam si dupa apartamente construite dupa anii '80, dar si acelea sunt cam la acelasi pret!
Ceea ce inca ma retine este etajul 9/11.
Zona, intr-adevar este la periferia Bucurestiului, dar e o zona cu multi tineri, o zona in dezvoltare.

Bogotta

Bogotta

Senior Member

View PostProwler, on 10 iunie 2024 - 22:54, said:

Nu mai cumparati toate balariile la supra pret. nu faceti decat sa incurajati dezvoltatorii

Problema e ca nu gasesti altceva al preturi decente. Am vazut doua camere la peste 200K. Spre exemplu la ONE.  Oamenii au luat-o raqzna complet.

In bloc vechi am gasit garsoniera pe la etajul 7 cu 80K, fara centrala binenteles si fara parcare. Lumea e nebuna. It's a fact .....  :(

gogosaru100

gogosaru100

Active Member

View Postsanuap, on 11 iunie 2024 - 09:34, said:

Krter-ul si nu numai l-am folosit pentru cautare, dar efectiv acestea sunt preturile, mari/mici acestea sunt!
Ma mai uitam si dupa apartamente construite dupa anii '80, dar si acelea sunt cam la acelasi pret!
Ceea ce inca ma retine este etajul 9/11.
Zona, intr-adevar este la periferia Bucurestiului, dar e o zona cu multi tineri, o zona in dezvoltare.
tineri mult in bloc=galagie mare, zgomot permanent. intereseaza-te cati chiriasi ai in bloc, aia fac multa galagie .

sanuap

sanuap

Junior Member

Aveti idee cine este dezvoltatorul de la Top Zone Rezidential?
Nu gasesc nicio informatie pe net!

badboy69on

badboy69on

Active Member

Mi se parea ca am dat mult pe casa. Cand vad preturile astea....am luat-o "moca"

strongsss

strongsss

Senior Member

View Postsanuap, on 11 iunie 2024 - 11:59, said:

Aveti idee cine este dezvoltatorul de la Top Zone Rezidential?
Nu gasesc nicio informatie pe net!
Intreaba-i pe colegii de pe topicul asta.
https://forum.softpe...op-rezidential/

Edited by strongsss, 11 June 2024 - 16:23.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate