Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cat ar trebui sa ma coste o incar...

UBB camin

Boxe active pentru terasa

pret manopera
 ce acte sunt necesare la inregist...

stabilizator tensiune problema lu...

Voi raportati undeva tentativele ...

Cat timp se pierde cu fisa medica...
 Ce se poate face intr-o balta de ...

Jaluzele sau rolete interior

Imagine cu tenta galbuie

Noul Suzuki Swift 2024
 Parere ac sh

Dividende - Cat am de plata la st...

Teren de vanzare. O agentie imobi...

Alegere tableta

Curatare ferestre de adezivul folosit la prinderea glafului

- - - - -
  • Please log in to reply
9 replies to this topic

roman

roman

Junior Member

• Grup: Members
Mi-au patat ferestrele de termopan cand au montat glafurile exterioare. Adezivul folosit a fost Mapei Keraflex Maxi S1. Cum sterg petele fara sa afectez tamplaria?

iuliean50

iuliean50

Active Member

Daca nu  f. vechi incearca :  ULTRACARE KERANET EASY. Ar trebui sa curete f. usor.

roman

roman

Junior Member

Are cel putin cinci zile. Au acoperit ferestrele si au dat cu decorativa. Dupa ce au dat jos folia de pe fereastra am observat.

mihaiC1

mihaiC1

Senior Member

• Grup: Senior Members
Au pus folie de protectie ?! La mine NU Posted Image, de fapt ma doare undeva ca tamplaria PVC e din 2001..

altuser09

altuser09

Senior Member

• Grup: Senior Members
Eu am folosit un diluat, nu acetona, tiner. Am luat cel mai ieftin din piata, stiu ca parea putin uleios dar si-a facut treaba bine, nu a atacat tamplatia ovc, de sticla nu se pune problema. Dar trebuie sa ai rabdare, sa freci de multe ori.
Avantajul, pw lnga ferestre curate, se dezvolta si musculatura.

aboicu123

aboicu123

Member

https://www.emag.ro/...NxoC-_EQAvD_BwE

superbec

superbec

Member

View Postroman, on 10 iunie 2024 - 20:26, said:

Mi-au patat ferestrele de termopan cand au montat glafurile exterioare. Adezivul folosit a fost Mapei Keraflex Maxi S1. Cum sterg petele fara sa afectez tamplaria?

View Postaltuser09, on 11 iunie 2024 - 07:25, said:

Eu am folosit un diluat, nu acetona, tiner.

Adezivul de gresie nu-l dizolvi cu diluanti , exista solutii speciale de curatat la toate magazinele de bricolaj, intreaba acolo cu ce cureti adeziv- chit de rosturi .
Folosesti punctual si clatesti imediat cu apa multa pentru ca este o solutie acida .

Adezivul este usor de scos mie mi-au murdarit cu tencuiala siliconica , nu am descoperit inca cum se curata :)

roman

roman

Junior Member

Ferestrele fusesera pregatite pentru aplicarea tencuielii decorative. Au montat glafurile, dar probabil undeva banda adeziva s-a desprins, sau au fost neglijenti cand au aplicat-o. M-am uitat pe fisa tehnica a adezivului si scrie ca nu rezista la uleiuri vegetale. As incerca sa le umezesc cu putin ulei de floarea soarelui si apoi sa incerc cu o carpa curata sa sterg.

superbec

superbec

Member

eu ti-am spus cu ce se curata, tu poti sa incerci si cu apa sfintita...

aboicu123

aboicu123

Member

@superbec
Daca la tine au murdarit tamplarie de PVC cu tencuiala siliconica, ceea ce am patit si eu, atunci poti incerca cu un spaclu ingust si cu multa grija. Eu asa am rezolvat pt ca nici eu nu am gasit nicio alta solutie.

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate