Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cat ar trebui sa ma coste o incar...

UBB camin

Boxe active pentru terasa

pret manopera
 ce acte sunt necesare la inregist...

stabilizator tensiune problema lu...

Voi raportati undeva tentativele ...

Cat timp se pierde cu fisa medica...
 Ce se poate face intr-o balta de ...

Jaluzele sau rolete interior

Imagine cu tenta galbuie

Noul Suzuki Swift 2024
 Parere ac sh

Dividende - Cat am de plata la st...

Teren de vanzare. O agentie imobi...

Alegere tableta

Unde reclam spamul electoral?

* * - - - 3 votes
  • Please log in to reply
27 replies to this topic

johnny bravo

johnny bravo

Membru erect

• Grup: Senior Members
Am primit SMS-uri in care sunt indemnat sa votez un (kkt de) candidat.
Eu nu mi-am dat acordul pentu asa ceva nicaieri.
Unde pot reclama mizeria asta?

Valy_User

Valy_User

Senior Member

Nu prea ai ce face.
Teoretic poți reclama pe la AEP și ANSPDCP
Oricum, duminica asta gata, nu mai primești până la prezidențiale.

Pe mine mă dispera spam-ul ăla făcut de Metropolitan Life pentru clienții Raiffeisen. Se țineau de tine ca ultimii paraziți cu nu știu ce asigurare de viață. Jale, la 2 săptămâni te sunau, cu alte numere bineînțeles.

Dar niște SMS-uri banale nu sunt mare lucru, mie nu-mi place ce se întâmplă în ultimul timp pe YT. Jale, bătălie foarte mare pe ciolan se atacă unii pe alții ca hienele. Și pe Facebook la fel. Aici sunt banii dumneavoastră. Se toacă miliarde de euro aiurea cu alegerile astea.

Edited by Valy_User, 07 June 2024 - 18:56.

radumiki

radumiki

funny content creator

• Grup: Moderators
Blochezi numarul si gata.

Eu am cred sute de numere blocate pe telefon, pliantele din cutia postala aterizeaza imediat in tomberonul de gunoi indiferent daca sunt comerciale sau politice. Le-am spus la cativa sa nu mai puna in cutia mea asa ceva plus ca taie copacii degeaba insa ei saracii iau bani sa le distribuie, vinovati sunt cei ce nu renunta la metodele astea de promovare depasite, costisitoare si enervante in acelasi timp ptr subiectul tinta.

Edited by radumiki, 07 June 2024 - 18:54.

Atreides

Atreides

Duke, Padishah Emperor, Kwisatz Haderach, Mahdi

ANCOM

si/sau

Autoritatea Națională de Supraveghere a Prelucrării Datelor cu Caracter Personal (ANSPDCP)

poti si la providerul tau de telefonie

lucianburjuiul

lucianburjuiul

Unserious member

Dupa ce-i blochezi pe astia, te rog fa ceva si cu nigerienii!

Valy_User

Valy_User

Senior Member

View Postradumiki, on 07 iunie 2024 - 18:50, said:

vinovati sunt cei ce nu renunta la metodele astea de promovare depasite, costisitoare si enervante in acelasi timp ptr subiectul tinta.
Asta e cea mai eficientă metodă pentru publicul mai în vârstă.
Iar dacă mai pot ciupi ceva voturi de acolo pentru ei merită orice efort.

Și câtă mâncătorie e între ei, lipesc afișele peste cele ale competitorilor politici. N-am mai văzut până acum așa bătălie electorală.

sorin147

sorin147

Senior Member

Si eu am primit un telefon de la un partid... ca fac si dreg. Cand am inceput sa pun intrebari legate de unde au numarul meu, s-a dus dreaq onestitatea si a inchis... si nici macar nu incepusem sa-l injur.

unbrutus

unbrutus

Guru Member

Vizualizare mesajradumiki, pe 07 iunie 2024 - 18:50, a scris:

Blochezi numarul si gata.

Eu am cred sute de numere blocate pe telefon, pliantele din cutia postala aterizeaza imediat in tomberonul de gunoi indiferent daca sunt comerciale sau politice. Le-am spus la cativa sa nu mai puna in cutia mea asa ceva plus ca taie copacii degeaba insa ei saracii iau bani sa le distribuie, vinovati sunt cei ce nu renunta la metodele astea de promovare depasite, costisitoare si enervante in acelasi timp ptr subiectul tinta.
Copacii se taie oricum, indiferent cat de repede arunci pliantele (de fapt corect ar fi sa le reciclezi, nu sa ajunga in tomberon), fie ca sint de la Kaufland fie de la oameni politici.

Problema e alta: chiar sint oameni care intreaba "cum il cheama ma pe ala?"... adica pe unii pliantele ii ajuta sa lege un chip cu un nume, sa citeasca eventual 3 puncte de program etc

radumiki

radumiki

funny content creator

Vizualizare mesajValy_User, pe 07 iunie 2024 - 19:03, a scris:

Asta e cea mai eficientă metodă pentru publicul mai în vârstă.
Iar dacă mai pot ciupi ceva voturi de acolo pentru ei merită orice efort.

Și câtă mâncătorie e între ei, lipesc afișele peste cele ale competitorilor politici. N-am mai văzut până acum așa bătălie electorală.

La casa din Timisoara am primit de vreo 5 ori pliante cu Robu PSD-PNL si o data cu Fritz ADU, dinspre ceilalti restul nimic.
In Giroc unde locuiesc aproape zilnic, de la toate partidele, unele de care nici nu am auzit. Independenti, vecina ce candideaza la consilul local i-a cerut sprijinul sotiei sa conceapă mesajul ptr alegatori- recunosc, am strecurat si io cateva idei chit ca acum e la PSD, acu' 4 ani era cred la Ponta. Are branza buna, ne intelegem bine ca vecini, pana la urma mi se rupe de politica.

Edited by radumiki, 07 June 2024 - 19:43.

ionutzitaly

ionutzitaly

Guru Member

E legal asa ceva?

Adica ii vezi pe bannere publicitare, cate un flyer in cutia postala, te mai opresc pe strada dar nu am primit niciodata un sms.

cipri2bau

cipri2bau

Dezactivatos

Daca nu acceptați mesajele partidelor atunci de ce mai acceptați să votați?
Sunteți cumva membrii de partid și va deranjează promovările de la concurenta?

Furia asta și nevoia de renegare a situației denotă ceva probleme la aparat, o uzura accentuată și o oboseala psihica.
Un om fain citește și vizionează mesajele tuturor. E cam singura perioada un care ies la iveală multe furturi la stat.

December

December

Liberate te ex inferis !

• Grup: Super Moderators

View Postjohnny bravo, on 07 iunie 2024 - 18:48, said:

Unde pot reclama mizeria asta?
Dar cand primesti mesaje de la dedeman sau de la brico, sau gasesti in cutia postala fluturasi cu "cumpar apartament in acest bloc" de ce nu te gandesti sa reclami?

Campania se incheie maine dimineata la 7. Probabil o sa mai primesti un sms duminica prin care o sa ti se aduca aminte sa iesi la vot, si gata pana in septembrie. Apoi gata pana in decembrie si apoi nu o sa te mai caute nimeni 4 ani.

calincosma

calincosma

Senior Member

Io stau si ma gandesc de ce se trimit mesaje d-astea.Oare nu cumva rezultatul scontat de cei ce transmit este exact opus, iritand destinatarul?Care e gheseftul transmiterii compulsive a spamurilor?

tfmercedez

tfmercedez

BUFU

Si eu l-am vazut azi pe gretosul ala de ciolac, am rabdat 5 secunde si am dat skip..  votati romaneste  ca sa traiti romaneste..

radumiki, on 07 iunie 2024 - 19:40, said:

La casa din Timisoara am primit de vreo 5 ori pliante cu Robu PSD-PNL si o data cu Fritz ADU, dinspre ceilalti restul nimic.
In Giroc unde locuiesc aproape zilnic, de la toate partidele, unele de care nici nu am auzit. Independenti, vecina ce candideaza la consilul local i-a cerut sprijinul sotiei sa conceapă mesajul ptr alegatori- recunosc, am strecurat si io cateva idei chit ca acum e la PSD, acu' 4 ani era cred la Ponta. Are branza buna, ne intelegem bine ca vecini, pana la urma mi se rupe de politica.
am aruncat eu cateva la sacul galben de reciclare astazi. Imediat ce le-a impartit un individ, nu se stie cand ajunge si el primar pe undeva.. asa se urca pe scara ierarhica in politica.

radumiki

radumiki

funny content creator

Treaba e ca ar trebui sa fim destepti si sa nu ne uram intre noi.
Nu-mi place mesajul sau cine a sunat - blochez nr, nu am chef, timp sau stiu mijloace mai bune sa ma informez inclusiv SP - arunc pliantele la gunoi.

adisz

adisz

Targu Mures

Norocosilor.
Io parca as locui intr-o grota. Nu m-a sunat nimeni niciodata, n-am primit niciodata nici un fel de SMS. Sincer. Nu ca as fi fost incantat sa le primesc, dar ma mir de acest lucru.
La mine oricum nu prinde chestia cu reclama. Nici la chiloti dar nici la candidati.

ps.
Daca eliminam reclama fizica, ramane cea electronica. Si atunci revenim fix la tema acestui subiect.Spam peste spam

radumiki

radumiki

funny content creator

Nu stim unde locuiești, exista cateva zeci de localitati in România unde există un singur candidat la postul de primar - in acest caz campania acolo  inseamna bani aruncati.

Altfel, io am treabă cu cei de la varf nu cu vecina care categoric ar fi mai competentă ca și Ciolacu ca PM. Liceul facut la timp, facultatea așișderea, oameni gospodari care lucrează de dimineață până seara.

cipri2bau

cipri2bau

Dezactivatos

Exista și nft-uri electorale?
Daca câștigă valoarea creste daca nu atunci scade
Și etf-uri electorale

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate