Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cat ar trebui sa ma coste o incar...

UBB camin

Boxe active pentru terasa

pret manopera
 ce acte sunt necesare la inregist...

stabilizator tensiune problema lu...

Voi raportati undeva tentativele ...

Cat timp se pierde cu fisa medica...
 Ce se poate face intr-o balta de ...

Jaluzele sau rolete interior

Imagine cu tenta galbuie

Noul Suzuki Swift 2024
 Parere ac sh

Dividende - Cat am de plata la st...

Teren de vanzare. O agentie imobi...

Alegere tableta

Ambalaj cu Garantie - Te-ai apleca pentru 50 de bani? Subiect pentru cei cu inima deschisa.

* * * * - 3 votes
  • Please log in to reply
67 replies to this topic

MindArchitect

MindArchitect

Guru Member

• Grup: Senior Members
De ceva timp tot trec pe langa doze de bere, peturi de apa, ma gandesc, zambesc, ba, daca erau 50 de bani sau 1 leu, bagam bani aia in buzunar?

Si astazi veneam din oras, aveam cumparaturile si observ o doza mica de Hell, ma uit incet daca trece careva pe strada, observ logo cu garantia :D Ma opresc, bag doza la plasa.
Si zambeam, este doza pe masa in curte si ma gandeam daca sa o pozez pentru subiect.

:D Si ma gandeam de ceva timp sa fac subiect pe forum, adica am o situatie finaciara decenta, nu sunt nevoit sa strang doze de suc sa platesc facturile dar nici am primit vreodata o educatie finaciara care sa ma faca sa las bani pe jos.
Ca poate sunteti care aveti impresia ca de ce cei care au bani sunt mai atenti cu bani.
[ https://ziarsm.ro/wp-content/uploads/2023/11/02-logo1.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Asa ca va intreb zambind, voi va aplecati dupa dozele, sticlele astea reciclabile? V-a tentat? :D Ca eu zambesc. Tocmai am bagat 50 de bani la buzunar.

florynsv

florynsv

Active Member

• Grup: Members
Eu nu, dar de cand cu sgr-ul, am un coleg de munca care strange toate peturile de apa si suc, doze de suc sau energizant de pe la colegii de munca si cand are de vreo 20 de lei, le ia pe toate si le duce la aparatul de la Lidl. De obicei cam odata la cateva zile, maxim o saptamana.

TamtamTicaticaPiupiu

TamtamTicaticaPiupiu

Senior Member

Incerca unul sa faca bani frumosi cu o sfoara legata de ambalaj de l-au facut vedeta presa :D

Manasu

Manasu

Senior Member

Vizualizare mesajMindArchitect, pe 08 iunie 2024 - 13:24, a scris:

observ o doza mica de Hell, ma uit incet daca trece careva pe strada, observ logo cu garantia Posted image Ma opresc, bag doza la plasa.
Foarte bine.
Daca nu o luai tu, in 3 minute o ridica altul.

MindArchitect

MindArchitect

Guru Member

Vizualizare mesajflorynsv, pe 08 iunie 2024 - 13:30, a scris:

Eu nu, dar de cand cu sgr-ul, am un coleg de munca care strange toate peturile de apa si suc, doze de suc sau energizant de pe la colegii de munca si cand are de vreo 20 de lei, le ia pe toate si le duce la aparatul de la Lidl. De obicei cam odata la cateva zile, maxim o saptamana.
O sa fac o gluma, cate doze ai nevoie pentru o pizza cu 5 lei si ceva.
https://files.rewe.c...l_KW23_2024/10/
Hihi!

Easy money!

bobitad

bobitad

Senior Member

in primul rand, pe ale mele le duc la reciclat. nu vanez altele, insa chiar azi de dimineata am vazut un nene care cotrobaia prin gunoaie dupa peturi, iar in oras sunt mai multi. cum am mai zis, la nevasta, care lucreaza la LIDL vin oameni care au reciclat de 2-300 de ron, aia joaca la profesionisti:)

au fost parca si promotii la kaufland si auchan, unde iti dadeau dublu pentru ele.

Edited by bobitad, 08 June 2024 - 13:44.

MindArchitect

MindArchitect

Guru Member

View PostTamtamTicaticaPiupiu, on 08 iunie 2024 - 13:35, said:

Incerca unul sa faca bani frumosi cu o sfoara legata de ambalaj de l-au facut vedeta presa Posted Image
Tot le reciclez pe ale mele, ca veneam de la cumparaturi si apare dragut 50 de bani ori cate sticle de suc cumparai.

MooF2010

MooF2010

Senior Member

Eu nu le duc - le las intr-o punga separat langa container, dar e ok sistemul. Sunt oameni, foarte multi, care chiar au nevoie de orice leu in plus. Daca nu depindeti de acei bani, lasati-le pentru cei ce au nevoie de acei bani.

Decat sa ii dai 1 leu mai bine ii dai 2 bidoane. Asa intelege ca banii nu sunt gratis.

Edited by MooF2010, 08 June 2024 - 13:42.

horny_hornet

horny_hornet

Senior Member

Eu am cules nenumărate pet-uri fără garanție, doar că nu-mi place să le văd aruncate.

MindArchitect

MindArchitect

Guru Member

Vizualizare mesajbobitad, pe 08 iunie 2024 - 13:39, a scris:

Pustani nu prea recicleaza.

Ca eu asteptam autobuzul si erau 2 doze pet goale in statia de autobuz, mi-a fost rusine, nu m-am gandit, cum ziceam... daca era o hartie de 1 leu sau 2 monede de 50 de bani le bagam la buzunar.
Astazi mergeam cu plasele is observai o doza mica care statea la soare cu semnul ala.

florynsv

florynsv

Active Member

Apropo de sfoara, l-am vazut pe unul odata acum mai multi ani, cu o hartie de 1 leu, pe care a lipit la un capat o bucata de banda scotch mai lunga si se chinuia sa pacaleasca un automat de cafea. N-a reusit, s-a lasat pagubas. Posted image

Maryus89

Maryus89

Member

Nu am nevoie, dar hei, 50 bani sunt 50 bani!

bobitad

bobitad

Senior Member

Vizualizare mesajMindArchitect, pe 08 iunie 2024 - 13:41, a scris:

Pustani nu prea recicleaza.

Ca eu asteptam autobuzul si erau 2 doze pet goale in statia de autobuz, mi-a fost rusine, nu m-am gandit, cum ziceam... daca era o hartie de 1 leu sau 2 monede de 50 de bani le bagam la buzunar.
Astazi mergeam cu plasele is observai o doza mica care statea la soare cu semnul ala.
si eu eram odata asa. strangeam eu dupa jos, dar acum sunt destui care le iau. pe aia cu caini, nu-i suport care lasa rahat, in continuare si pe aia de mananca seminte. azi am gasit parcul de copii plin de coji de seminte. in rest, la noi sunt foarte multi angajati la curatenie, iar orasul e oarecum curat.

Edited by bobitad, 08 June 2024 - 13:52.

Sidorin

Sidorin

Senior Member

Când am dus ultima oară dozele la Penny am văzut doi tipi care au venit cu un cărucior plin cu saci de peturi, doze, sticle, erau câteva sute.
Lucru bun Reciclarea asta, părerea mea.

ioni68939

ioni68939

Member

Da eu adun, bine nu caut prin tomberoane, daca merg si vad vreo stica aruncata si are sigla o iau.
Pana acum am facut 400 lei
Mai vreau sa fac rost de 300 lei sa-mi cumpar un garmin varia gratuit din sticle adunatePosted Image

Eu fac asa sticlele pe care le platesc eu la magazin le dau retur si folosesc bonul la alte sticle.

Sticlele pe care le gasesc aruncate cer bani pe ele.
Practic vreau sa cumpar un radar varia gratuitPosted Image

sandel1

sandel1

Avat de 4 kg/75 cm. Ultimul, balastierele usl au distrus râul.

Eu am acasa o cutie mare de carton, când se umple mă duc la penny si fac bani. Posted image
Așa era și pe vremea lui ceaușel, dar sistemul funcționa cu sticle și borcane.
Pe atunci căutam și în gunoi că eram copil si cu banii câștigați îmi cumpăram Ișler, Doboș sau Spumoasă.Posted image
LE: și Albinița

Edited by sandel1, 08 June 2024 - 14:06.

baribalu

baribalu

Senior Member

Mi-ai adus aminte cu titlul de un banc vechi despre educatia financiara la evrei...
,,Tatal catre fiu: Oricat de jos se duce dolarul, ma aplec dupa el si il iau."

dorin_2k

dorin_2k

Master Member

Era un tip ce întreba studente in Iași: " te-ai apleca pentru 10-100 lei?" :)
Știi ce zic?
Ai grija cine e in spatele tau. Nu se știe niciodată cine dă peste tine. ;)

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate