Salt la conținut

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
De ce se taie unii cu lama?

Întrebare de noob

Rezistenta la caldura vara

JOCURILE OLIMPICE PARIS 2024...fo...
 JOCURILE OLIMPICE PARIS 2024...fo...

Revolut, crypto si taxe

Kia vs Hyundai vs Skoda Karoq 2.0...

Paralizie parte inferioara picior...
 COPA AMERICA 2024

Presedintele Romaniei 2024. Cine ...

Recomandare usa interior izolata ...

Comunitatea de bicicliști - ...
 macOS 15 Sequoia

Top Zone Rezidence Victor Brauner

Curatare ferestre de adezivul fol...

Placare scara exterioara acces
 

Polizoare, masini de gaurit, scule si unelte

* * * * * 8 voturi
  • Vă rugăm să vă autentificați pentru a răspunde
15137 răspunsuri în acest subiect

#8425
Baxon

Baxon

    Dachshund

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 14.720
  • Înscris: 01.03.2017

View Postarg, on 14 mai 2019 - 22:15, said:

o sa se infunde cu un soarece.
Pai nu-ti baga capul si n-o sa se infunde Posted Image

#8426
arg

arg

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 38.228
  • Înscris: 19.09.2005
se gaseste un capac cu sita, daca nu il faci tu cumva.

#8427
scub

scub

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 3.421
  • Înscris: 30.11.2005
Când intră soricel sau altă lighioană și blochează , face un stuț și dă cu 8 atm. după el Posted Image ...
Am un furtun (pentru irigații, din acela  negru, gros . A intrat pământ și   făcuse un dop , pe care pompa de apa , nu-l putea urni din loc . Aerul a facut-o .

Ai făcut treabă bună cu carota. Am si eu un perete 'de dovedit'  ,dar de căramidă. Cred ca va  merge și acolo ...

Editat de scub, 15 mai 2019 - 06:13.


#8428
Jexy

Jexy

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 955
  • Înscris: 11.10.2010
[ https://i.postimg.cc/kGMHq1hB/hitachi.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]
cu variator, l-am luat ieri, mi-a picat la un pret ok.

Editat de Jexy, 15 mai 2019 - 08:45.


#8429
stearom

stearom

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 656
  • Înscris: 01.02.2017
Am fost ieri sa imi cumpar masina de gaurit si infiletat cu acumulator 20v de la lidl la 3 lidl-uri din cluj si spre surprinderea mea nu am gasit nicaieri dupa care azi am sunat in call center-ul lor ca sa aflu ca pe Cluj nu mai exista la nici un lidl. Cei de la magazine mi-au spus ca au primit 8 bucati, cred totusi ca asta ar fi motivul pentru care s-au epuizat intr-o zi, daca stiam asta mergeam luni dimineata sa il cumpar (invatatura de minte pe viitor).
Stie cineva ce as putea cumpara asemanator in aceeasi bani si calitate? Ma uitam la Steinhaus si la Dexter. Are cineva de pe aici asa ceva?

#8430
Baxon

Baxon

    Dachshund

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 14.720
  • Înscris: 01.03.2017
Asta n-ar fi ok ? Are 2 acumulatori inclusi .

#8431
black-99

black-99

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 51
  • Înscris: 28.03.2011
Steinhaus are cumnatul,eu am parkside.
Parca steinhausul e mai solid la carcasa.


#8432
stearom

stearom

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 656
  • Înscris: 01.02.2017
Baxon am pus si eu ochii pe makita, dar pretu e dublu.

Black-99 care ar fi mai buna dintre cele 2 parkside si steinhaus?

Am gasit asa ceva: https://www.emag.ro/...rch-Action=view

Are cineva de pe aici asa ceva?

Editat de stearom, 15 mai 2019 - 12:28.


#8433
Baxon

Baxon

    Dachshund

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 14.720
  • Înscris: 01.03.2017

View Poststearom, on 15 mai 2019 - 12:27, said:

Are Nm cam slabut . Dar la bugetul asta , merge de hobby .

#8434
lori_2001

lori_2001

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 6.016
  • Înscris: 16.09.2006
Vezi pe YouTube pe canalul technictools prezentare la un Steinhaus si un Dexter.

#8435
anetgrup84

anetgrup84

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 301
  • Înscris: 24.04.2018

View Poststearom, on 15 mai 2019 - 10:53, said:

Am fost ieri sa imi cumpar masina de gaurit si infiletat cu acumulator 20v de la lidl la 3 lidl-uri din cluj si spre surprinderea mea nu am gasit nicaieri dupa care azi am sunat in call center-ul lor ca sa aflu ca pe Cluj nu mai exista la nici un lidl. Cei de la magazine mi-au spus ca au primit 8 bucati, cred totusi ca asta ar fi motivul pentru care s-au epuizat intr-o zi, daca stiam asta mergeam luni dimineata sa il cumpar (invatatura de minte pe viitor).
Stie cineva ce as putea cumpara asemanator in aceeasi bani si calitate? Ma uitam la Steinhaus si la Dexter. Are cineva de pe aici asa ceva?
Caută tot parkside gama 20v musai.
Ori pe olx ori așteaptă să mai apară în promotie. In ultimele 2-3 luni a fost de vreo 2-3 ori acea bormașină. Eu am cam toată gama 20v de la parkside ...unele folosite intens cum ar fi filetanta cu impact ai încă funcționează bine. Eu as alege să cumpăr din Lidl, garanție 3 ani. Surpriza mea la Lidl a fost când m.am dus cu o masina de șlefuit după vreo juma de an după ce o cumpărasem de la ei, fiind stricată și mi.au dat banii înapoi

#8436
BloodRa

BloodRa

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 8.989
  • Înscris: 22.04.2019
Eu am returnat-o după mai bine de 2 ani... :)

#8437
billyboy

billyboy

    Active Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 1.425
  • Înscris: 08.04.2005
Pana la urma am comandat rotopercutor Makita HR2470, a fost 500 lei la emag, si daca tot am facut cheltuiala am zis sa cumpar si o masina de insurubat, asa ca am luat de la atelierultau un Bosch albastru GSR 120-LI, la 364 lei cu 2 acumulatori. Ambele scule au garantie 3 ani. Boschul a venit, e foarte puternica jucaria, desi nu pare la prima vedere.

#8438
Baxon

Baxon

    Dachshund

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 14.720
  • Înscris: 01.03.2017

View PostViorelsolar, on 11 mai 2019 - 08:44, said:

De vreo 5 ani folosesc o motocoasă electrică DIY foarte puternică, pe care am montat un flex Wurth de 1700W ( 125mm ) și rad un hectar de iarbă groasă cu 150m de cablu după mine. Mulți cred că tragerea unui cablu este o problemă, nimic mai fals ! nici nu-l simți la viteza cu care înaintezi ! Am avut și o motocoasă electrică Stihl de 1000W, o mare porcărie care vibra și încălzea motorul de ziceai că ia foc, am vândut-o la nici o săptămână după ce-am cumpărat-o ! Posted Image

Curentul care-l consumă motocoasa mea, este ”moka” și provine de la sistemul fotovoltaic de 3Kwp, deci nu consum decât fir de 4mm sau după caz discuri cu vidia ! Vă garantez că orice motocoasă din gama PRO, Stihl, husqvarna sau ce marcă vreți voi, nu se ține de motocoasa mea electrică ! A venit deunăzi un prieten cu motocoasa lui Stihl FS 90, gălăgioasă mamă, mamă și s-a făcut de ”kaka” în fața Ferrari-ului meu electric ! Posted Image
Ai si asa ceva ( daca pe electric ti-e moca ) ?

Fișiere atașate

  • Fișier atașat  1.jpg   11,48K   32 download-uri

Editat de Baxon, 16 mai 2019 - 11:17.


#8439
scub

scub

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 3.421
  • Înscris: 30.11.2005
@Ovidiu care este bormasina  Panzer (modelul)  ( maxim 800rpm, cu reductor ) de care vb. cu ceva vreme in urma ?  Am scotocit prin situl DD  si nu dau de ea . Vreau una puternica , turatie mica si  robusta..   Merci
Sau daca stie altcineva despre ce vb , poate sa-mi lase un link

Editat de scub, 17 mai 2019 - 07:50.


#8440
PoeOvidiu

PoeOvidiu

    Sunt de la țară și îmi place așa.

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 11.576
  • Înscris: 07.12.2014
https://www.dedeman....100-w/p/1025071
Pe treapta 2are 0-3000 iar pe treapta 1 are 0-1000.
Se găsește și mai ieftină sub alta denumire și altă culoare.

Editat de PoeOvidiu, 17 mai 2019 - 08:39.


#8441
scub

scub

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 3.421
  • Înscris: 30.11.2005
Mulțam !  
Am 'umflat-o' Posted Image

Mă uitasem eu la ea , dar nu am citit toate cuvintele din descriere Posted Image  (doar coloanele din tabel..)
Mai am un bosch , l-a  care  s-a dus rotorul (folosita necorespunzator) . L-am gasit nou , dar e 260 lei. Mai astept , si poate gasesc una s.h. , cu alte probleme tehnice  si o readuc la viatza. Acum e  o urgenta  si  in deplasare nu pot sa iau bormasina pneumatica Posted Image   .  O sa caut niste burghie bune 8-10mm , sa dau  cateva sute de gauri in profile de 2 .
Toate cele bune !


last edit:  la  altii e mai scump !

Fișiere atașate


Editat de scub, 17 mai 2019 - 09:56.


#8442
stearom

stearom

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 656
  • Înscris: 01.02.2017
Nu e putin cam scumpa masina de mai sus? Adica in banii respectivi iei o makita: https://www.sculepri...o/produs/hp1640

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

Utilizatori activi: 3

0 membri, 3 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate