Salt la conținut

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Ielele

Fiscal / viza pe contract vanzare...

La multi ani @nicu131!

procura?
 Xiaomi aduce pe piața din Ro...

Ariana 22 ani din Ploiesti are ne...

Noul BMW seria 3:Sedan și To...

Tractor prin programul rabla
 Care cada de baie e mai buna?

Sfat upgrade ram și ssd

Sonoma 14.3 iMac i5 Late 2013

Reclama peste imagine Samsung 32M...
 Radu Stefan Banica ft. Juno - Sam...

Întrebare lichid de frana pe saboti

Grupul de firme Paysera Bulgaria ...

Upgrade Ryzen 9 5900X -> Ryze...
 

Masina noua 10.000 euro

- - - - -
  • Vă rugăm să vă autentificați pentru a răspunde
219 răspunsuri în acest subiect

#109
farausername

farausername

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 2.661
  • Înscris: 04.01.2017
Pai ce, dau de la ei?

#110
redryver

redryver

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 105
  • Înscris: 29.11.2007

View Postfarausername, on 30 iulie 2017 - 18:43, said:

Mda....sa bagi 9000 de euro intr-o coaja de 7ani si sa faci 1000 de km pe an cu ea, asta inseamna sa fii mafiot !
Macar sa fie full da full, fara piele!

View Postcris26, on 30 iulie 2017 - 21:10, said:

Cum sa faca 1000 km pe an? Km astia ii faci daca ti iei caruta si aia cu un singur cal ...
O sa faca inevitabil mai multi

View PostTsunnnami, on 30 iulie 2017 - 23:01, said:

1000km / an ii faci cu taxiul si nu te doare capul.
Nici p-altii pentru ca la experienta ta mai mult incurci traficul

View Postfarausername, on 31 iulie 2017 - 06:19, said:

Daca visul omului e sa isi faca credit sa isi ia Haudi de 7 ani, tu de ce dai sfaturi rationale?


Probabil o sa mai fie....vreo doua zile la toamna.
Apropo, la Megane te'ai uitat/testat?


voi nu ati citit ce am scris eu,se pare...

am zis ca sunt agent de vanzari.....fac cel putin 200 km pe zi...
in regim propriu fac sub 1000 km/an din cauza restrictiilor de gps+ ca imi permite zona in care ma invart sa ajung cu masina de servici cam peste tot unde am nevoie si in interes propriu,nu pot sa merg unde vrea muschiul meu,cand vrea muschiul meu si mai ales ca de dimineata pana seara sunt plecat pe traseu.
fac 3 minute de merspe jos pana la Lidl si tot atat pana la Penny,10 minute mers pe jos pana in centru orasului(nu toti stam in Bucuresti,cum am zis oras de 20 000 de locuitori),plus ca la cat merg cu masina ACUM,abia astept sa mai merg si pe jos,(miscare,sanatate),m-am cam saturat de condus,DAR ASTA ATATA VREME CAT INCA SUNT AGENT,APOI CINE STIE...POATE ABIA O SA ASTEPT SA MERG CU EA.
eu ma gandesc ca la un moment dat nu o sa mai fiu agent de vazari si o sa am nevoie de o masina (si daca acum imi permit sa imi iau una,de ce nu as faceo )
am zis ca ma intereseaza intre Audi (visul meu din copilarie) si polo mi-ar placea..din astea va rugam sa imi dati un sfat care s-ar merita.
ca sa pun bani la ciorap cum mi-ati zis multi...cred ca sunteti constienti cu totii ca nimeni nu ar putea face asta...tot timpul o sa fie tentatia banilor aceea sau chiar siguranta ca in caz ca nu iti ajunge ceva pot sa intru in banii aia,vreau sa cumpar ceva anume...las` ca iau de acolo si pun inapoi si nu mai pui,apar lucruri inevitale si tot asa.

#111
farausername

farausername

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 2.661
  • Înscris: 04.01.2017
Pai si ce faci cu ea pana cand nu vei mai fi agent de vanzari? O conservi? Iei o masina de 7 ani si o pui sa ce, sa stea? Sa se coaca furtune, sa rugineasca discuri de frana, sa se foota lichide, ce mai exact sa faca? Pune-ti deoparte macar 30% din salar pe luna, iti va trebui, crede-ma!

#112
LeopardSurd

LeopardSurd

    Graf von Taubenburg

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 4.375
  • Înscris: 10.09.2014
Nu ai cu cine. La el e logica pe dos. "Iau mașină acum cât pot deși nu-mi prea trebuie ca nu cumva să ajung să nu mai pot să-mi iau (financiar) dar (posibil) să-mi trebuiască." Te doare capul.

Eu unul de exemplu mi-am luat mașină SH în clasa compactă (deși nu-mi trebuie) numai ca să învăț pe ea să conduc în cazul în care în viitor va trebui să fac naveta. De salariu nu o să-mi fac griji că la mine crește sau rămâne stabil cam indiferent unde voi lucra.

În situația lui îmi luam mașină numai dacă își păstra valoarea între timp. Dar așa ceva se întâmplă extrem de rar în automobilism.

#113
Frosti

Frosti

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Mesaje: 45
  • Înscris: 22.04.2017

View PostLeopardSurd, on 01 august 2017 - 00:52, said:

Nu ai cu cine. La el e logica pe dos. "Iau mașină acum cât pot deși nu-mi prea trebuie ca nu cumva să ajung să nu mai pot să-mi iau (financiar) dar (posibil) să-mi trebuiască." Te doare capul.

Eu unul de exemplu mi-am luat mașină SH în clasa compactă (deși nu-mi trebuie) numai ca să învăț pe ea să conduc în cazul în care în viitor va trebui să fac naveta. De salariu nu o să-mi fac griji că la mine crește sau rămâne stabil cam indiferent unde voi lucra.

În situația lui îmi luam mașină numai dacă își păstra valoarea între timp. Dar așa ceva se întâmplă extrem de rar în automobilism.


Ce compacta ai luat? Te-ai decis ? Am vazut ca ai facut un topic cu o compacta.. ?

#114
redryver

redryver

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 105
  • Înscris: 29.11.2007

View PostLeopardSurd, on 01 august 2017 - 00:52, said:

Nu ai cu cine. La el e logica pe dos. "Iau mașină acum cât pot deși nu-mi prea trebuie ca nu cumva să ajung să nu mai pot să-mi iau (financiar) dar (posibil) să-mi trebuiască." Te doare capul.

Eu unul de exemplu mi-am luat mașină SH în clasa compactă (deși nu-mi trebuie) numai ca să învăț pe ea să conduc în cazul în care în viitor va trebui să fac naveta. De salariu nu o să-mi fac griji că la mine crește sau rămâne stabil cam indiferent unde voi lucra.

În situația lui îmi luam mașină numai dacă își păstra valoarea între timp. Dar așa ceva se întâmplă extrem de rar în automobilism.

sunt precaut..
daca la tine o sa fie salariul la fel ,la mine nu se stie...(dar nu toti gandim pe viitor si mai ales in functie de zona in care traim,si potentialul ei financiar,industrial si economic(dar deja dam in altceva))
va multumesc mult la toti cei care mi-ati raspuns....o sa iau o decizie pana la urma...

#115
adidom

adidom

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 121
  • Înscris: 13.07.2017
Domnilor, m-am tot gandit, termenul asta de 3.5 aproape 4 luni pana vine Opelul imi da batai de cap, ma gandeam asa pe ultima suta de metri la Ssangyong Trivoli.

Daca merita as forta putin sa mai fac rost de bani pentru unul nu foarte echipat.

Ce spuneti?

#116
pielea

pielea

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 2.035
  • Înscris: 14.08.2010
3 luni, nici nu prinzi rabla, cauta VW Jetta cu livrare stoc, poate ai noroc de ceva misto.

#117
paranoiaaaa

paranoiaaaa

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 342
  • Înscris: 14.05.2012

View Postadidom, on 08 august 2017 - 19:17, said:

Domnilor, m-am tot gandit, termenul asta de 3.5 aproape 4 luni pana vine Opelul imi da batai de cap, ma gandeam asa pe ultima suta de metri la Ssangyong Trivoli.

Daca merita as forta putin sa mai fac rost de bani pentru unul nu foarte echipat.

Ce spuneti?


Deci iei o masina pentru putini kilometrii (devalorizare), si te gandesti la o fantoma de marca pe care nu o sa ti-o cumpere nimeni peste 7 ani (devalorizare apropiata de 95%). Esti pe drumul cel bun!

#118
adidom

adidom

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 121
  • Înscris: 13.07.2017
Stai putin ca ma confunzi, a mai fost cineva care a postat in topicul meu, n-am fost doar eu, vreau s-o iau de noua Trivoli

#119
Baxon

Baxon

    Dachshund

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 14.720
  • Înscris: 01.03.2017
http://ofertecitroen...re-imediata.php
Cu livrare imediata ...

Editat de Baxon, 08 august 2017 - 23:40.


#120
Tzur

Tzur

    Active Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 1.817
  • Înscris: 03.01.2006

View Postadidom, on 08 august 2017 - 23:40, said:

Stai putin ca ma confunzi, a mai fost cineva care a postat in topicul meu, n-am fost doar eu, vreau s-o iau de noua Trivoli

Mi se pare super ok Trivoli ala la 13000.
Din pacate nu cred ca vine cu bare longitudinale ca in poze la banii astia.

Nu stiu cum mai sunt acum Ssanyongurile, am avut pe mana un Musso acum vreo 10 ani, era super masina. Asta daca are garantie 5 ani si e made in Korea nu vad ce s-ar putea intampla rau.

Imi place ca are motor aspirat de 1.6. Va consuma mai mult dar nu cu mult, va avea viata mai lunga si va trage binisor. E facut de ei? Inainte astia cu Ssanyong puneau motoare de Mercedes.

Si ce e cel mai misto la ea, n-o vezi pe toate drumurile. Ca de, daca ai masina mai speciala, inteleg si oamenii ca si tu esti mai special. Nu te mai clasifica aha e d'ala cu Suzuki grand Vitara verde sau d'ala cu Opel clasic.

Ai facut cumva drive test cu ea ? Cum se simte ?

#121
adidom

adidom

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 121
  • Înscris: 13.07.2017
Sincer sa fiu n-am facut prea multe teste pe masini, dar modelul asta imi place mult.

Nu stiu de ce nu pot sa editez. S-a stricat tot postul la editare.

Ziceam ca nu am prea multe informatii despre modelul asta mai ales in romana, la noi nu e foarte populara.

Editat de adidom, 09 august 2017 - 02:03.


#122
adidom

adidom

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 121
  • Înscris: 13.07.2017
ce spuneti de modelul asta?
https://www.autovit....i-ID7GkPgz.html

#123
rupart

rupart

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 257
  • Înscris: 17.06.2013
Cam chinezărie

#124
Baxon

Baxon

    Dachshund

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 14.720
  • Înscris: 01.03.2017
Tivoli e mai scump ca Vitara la aceeasi echipare dar la revanzare va avea pret mai mic , cu mult .  Tivoli e mai inghesuit ca si Vitara . Daca mergi pe Tivoli alege XLV ..

Editat de Baxon, 10 august 2017 - 13:51.


#125
adidom

adidom

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 121
  • Înscris: 13.07.2017
Simt ca turbez, pe cuvant de om si de onoare, am o luna de cand ma chinui sa cumpar o masina noua si au tot felul de scuze.

Ba ca nu e pe stoc, ba ca mi-o aduc in decembrie, ba ca sunt astia in concendiu si inteleg asta, ba ca mi-o aduc mai nou in februarie anu viitor, da-o in gatu masii de treaba, am banii in cont si nu pot sa gasesc o masina.

Sun la reprezentante care au anunturile pe autovit mai nou si la fel, N-AU MASINI PE STOC, in toata tara.

Incep sa cred ca astia asteapta toti rabla sa isi scoata un ban cinstit pe ele prin tichetele alea sau vor spaga.

La unele modele pe care le au pe stoc, nu fac nici un euro reducere in conditiile in care le tin acolo de peste jumatate de ani si sunt mega calarite, da-o in mortii ei de treaba.

#126
Baxon

Baxon

    Dachshund

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 14.720
  • Înscris: 01.03.2017
Pai gresesti daca suni la firme de pe autovit . Cauta in google toti dealerii din toata tara , trimite-le mail si vezi care ce iti raspunde . Eu zic ca daca gasesti la un dealer s-o iei pe loc chiar daca e la 300 km , merita , nu ?

Editat de Baxon, 10 august 2017 - 14:11.


Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

Utilizatori activi: 1

0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate