Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Croaziera in Mediterana de Vest 1...

Copilot are pica pe Vladimir Putin

MicroSoft Edge: Cum pun Google in...

Dashcam
 Mini server - VMware

betano.ro

Poveste fara sfarșit

I-auziti voi! - nu vor romani...
 Colon iritabil

Perioada de gratie inexistenta

Cel mai ieftin TV LED mic

Reverse proxy si htaccess pe Raps...
 Statie de epurare sau fosa septic...

"enerlux p" afisaj interm...

Adaptor usb3.1gigabit vs Adaptor ...

La multi ani @Atreides!
 

Masina noua 10.000 euro

- - - - -
  • Please log in to reply
219 replies to this topic

#217
adidom

adidom

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 121
  • Înscris: 13.07.2017
Masina este declarata dauna totala si mi-a fost trimisa astazi oferta de despagubire care arata cam asa:


Attached File  dauna despagubire.jpg   365.25K   50 downloads

Pe scurt, reparatiile costa 11.049 euro.

Epava e valorificata la preturi de 5474 euro

Primesc de la Generali 8947 euro fara 78 euro care inseamna taxa de transport -> 8869 euro

Astazi spre seara am primit emailul, am incercat sa sun si avea telefonul inchis, maine la prima ora incep sa dau telefoane ca n-as vrea sa treaca timpul si sa exista probleme sa pierd clientul.

#218
pielea

pielea

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,035
  • Înscris: 14.08.2010
Stai asa ca nu inteleg, tu ai dat 12.6k p masina si generali iti da 8.8k despagubire la masina care abia avea o luna?

Eu zic sa vb cu un avocat.

#219
marinel1976

marinel1976

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 831
  • Înscris: 18.01.2016
În caz de dauna totală despăgubirea este 75% din suma asigurată ( 75% este stabilit in conditiile de asigurare si nu cred ca sa modificat în ultima vreme). Ceilalți 25% di suna asigurată reprezintă contravaloarea epavei care rămîne asiguratului.



8957de la asigurator+5474 masina avariata =14696 euro suma asigurată
Dar iei sigur 5474 pe masina avariata?

#220
adidom

adidom

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 121
  • Înscris: 13.07.2017
Ei asa zic ca iau, ca au si cumparator, maine fac toate demersurile sa se rezolve, daca maine nu se rezolva, eu nu stau 48 de ore sa imi zica vreo scuza sau ceva si ca ma descurc cu epava, vreau sa ma ajute sa o vand, ei au evaluat masina la pretul ala, ei sa imi dea cumparatorul.

Sincer sa fiu, eu nu am vazut masina deloc, e posibil sa fie subevaluata, nu am nici cea mai mica idee ce piese au ramas intregi si care ar fi pretul corect, interesul meu e sa imi recuperez banii si sa imi iau alta masina, daca cineva castiga pe treaba asta sa fie sanatos si nu ii port ranchiuna, banii sa-mi iasa cum e normal.

M-a ingrijorat ca astazi la 16:30 am sunat si era telefonul inchis, daca maine e telefonul inchis sau nu ajungem la un consens eu sunt la protectia consumatorului sa fac o plangere ca vreau sa am ceva la mana ca nu au fost de gasit in cele 48 de ore stabilite in oferta de dauna.

N-o sa se ajunga aici cel mai probabil ca de aia sunt Generali, dar luam si asta in posibilitate in conditiile in care am primit un raspuns final dupa 6 saptamani.

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate