Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Despre proiectarea drumurilor urb...

Final Cut Camera

Z6III vs Z8

Foloseste careva CFD-uri si sa ai...
 Un calculator ieftin ?!

macbook pro 16 VS AMD Laptop

Sistem ON-GRID fara curent din re...

rectin Romania - site uri fake
 Recomandare telefon

Achizitie SSD

Cum se vor numi romanii care vor ...

Recomandare videoproiector buget ...
 Are importanta unde este faza sau...

Sunt bune apometrele radio?

SUA intenționeaza sa interzi...

Piscina + pompa + diferential = c...

Recomandare apartament 3 camere

- - - - -
  • Please log in to reply
14 replies to this topic

Liviu95d

Liviu95d

Junior Member

• Grup: Junior Members
Salutare tuturor! Am și eu nevoie de niste recomandări pentru un apartament in sector 3, de preferat zona Nicolae Grigorescu, Titan, Pallady. As prefera un ansamblu rezidential nou, iar ca buget undeva la 125k euro, cu tot cu loc de parcare. Ce am văzut până acum, ori erau peste buget, ori prea departe de metrou.

Dacă aveți ceva recomandări le aștept cu mare interes. Mulțumesc anticipat!

scooby

scooby

Member

• Grup: Members
Salut.
La 3 camere, unul decent ca suprafata trebuie sa aiba minim 75 mp. Ca sa iti satisfaca si celelalte conditii (bloc nou si aproape de metrou) , preturile sunt in jur de 2000 E/mp si in general fără loc de parcare . care se plateste separat si mai este si ala vreo 10k euro.
Asa ca sunt 3 variante dupa parerea mea :
1. Suplimentezi bugetul
2. Reduci nr. de camere la 2
3. Cauti un ansamblu rezidential in stadiu de proiectare/executie si in cazul asta il iei mai ieftin (dar te muti peste 1 an,2 sau cine stie cand e gata) Posted Image

Bogotta

Bogotta

Senior Member

• Grup: Senior Members
Un pic mai scump decat bugetul tau.  In rest, doar apartamente in blocuri vechi .....

https://www.imobilia...dviz=4195342307

realnick

realnick

Active Member

View PostBogotta, on 30 mai 2024 - 14:13, said:

Un pic mai scump decat bugetul tau.  In rest, doar apartamente in blocuri vechi .....

oleaca mai mult decat bugetul...la suma aia se adauga TVA care banuiesc ca-i 19% .
Nu mai gasesti nimic decent sub 140 k in bloc nou sau aproape nou. Poate ceva la 65 mpu pe undeva pe coclaurile lui Negoita de la Policolor. Pentru parcare mai pregateste 5-6k supraterana.

Karhu

Karhu

Heretic member

• Grup: Super Moderators

View PostLiviu95d, on 30 mai 2024 - 13:32, said:

cu loc de parcare.
Ce am văzut până acum, ori erau peste buget, ori prea departe de metrou.
Pai daca ai masina te poti lipsi de metrou.
Sau daca nu ai si folosesti metroul, poti renunta la locul de parcare...

strongsss

strongsss

Senior Member

Pentru apartamente noi, Korter.ro e solutia.
Pui filtre si incepi sa cauti, dar nu cred ca gasesti ceva, in acest buget, cu tot cu loc de parcare. In multe zone, doar locul e 15.000 euro + TVA, iar cu 110.000 Euro, TVA inclus nu cred ca gasesti ceva cu 3 camere, OK ca suprafata.
Eu nu spun ca e bine, astea sunt preturile care se cer in Bucuresti.
Bafta.

Edited by strongsss, 30 May 2024 - 15:30.

born2lose

born2lose

Senior Member

Vizualizare mesajBogotta, pe 30 mai 2024 - 14:13, a scris:

mama, ce mizerie sinistra, asta n-are geam la camera de zi, ffs...   :huh:

on-topic, ma uit si eu dupa ceva asemanator, la bugetul asta slabe sanse sa gasesti unde cauti. poate mai pe camp, gen titanul nou, care de fapt nu prea are nicio treaba cu titan....

scooby

scooby

Member

View Postborn2lose, on 30 mai 2024 - 16:09, said:

mama, ce mizerie sinistra, asta n-are geam la camera de zi, ffs...   Posted Image

Daca te uiti mai cu atentie la suprafete vei observa ca nu e nici o tragedie lipsa acelei ferestre. Posted Image
Practic camera de zi+bucataria sunt o singura camera de 24 mp total , deci o fereastra de 2,20 e ok.
Mai tragic e ca in acea camera de zi ai pus o canapea , un dulap/biblioteca si un TV pe perete si s-a umplut camera Posted Image

Liviu95d

Liviu95d

Junior Member

• Grup: Junior Members

Karhu, on 30 mai 2024 - 14:50, said:

Pai daca ai masina te poti lipsi de metrou.
Sau daca nu ai si folosesti metroul, poti renunta la locul de parcare...
Apartamentul îl va lua prietena mea, însă vom locui împreună. Eu merg la serviciu cu metroul, ea cu mașina deci oarecum trebuie sa le avem pe amândouă. Daca nu, mă gândeam la alt cartier.

realnick, on 30 mai 2024 - 14:28, said:

oleaca mai mult decat bugetul...la suma aia se adauga TVA care banuiesc ca-i 19% .
Nu mai gasesti nimic decent sub 140 k in bloc nou sau aproape nou. Poate ceva la 65 mpu pe undeva pe coclaurile lui Negoita de la Policolor. Pentru parcare mai pregateste 5-6k supraterana.
Am văzut și pe acolo destule. Par ok, însă din ce spun multi care locuiesc pe acolo, mirosul e insuportabil. Eu stau in Sălăjan, in blocurile vechi. Aici e ok, dar spre periferie, la Hils, mirosul e greu de suportat, in special vara.

the_blue_raven

the_blue_raven

Senior Member

Zona e dificila. Intr-o parte ai Cet Sud, in cealalta ai groapa de gunoi. E dificil de gasit ceva nou care sa nu fie problematic

radunic

radunic

Senior Member

View PostBogotta, on 30 mai 2024 - 14:13, said:

Un pic mai mult - omul are 125 iar apartamentul este 165. 28% în plus nu e puțin.

View Postscooby, on 30 mai 2024 - 16:17, said:

Daca te uiti mai cu atentie la suprafete vei observa ca nu e nici o tragedie lipsa acelei ferestre. Posted Image
Practic camera de zi+bucataria sunt o singura camera de 24 mp total , deci o fereastra de 2,20 e ok.
Mai tragic e ca in acea camera de zi ai pus o canapea , un dulap/biblioteca si un TV pe perete si s-a umplut camera Posted Image
Așa zisa cameră de zi are 14 mp și se trece prin ea spre bucătărie.
Cireașa de pe tort - camera de zi își ia lumina prin bucătărie, lumină care nu e prea multă dat fiind că sînt 7 m pînă la fereastră.
Trebuie să fii dus cu capul să dai bani pe așa ceva.

razvan-softpedia

razvan-softpedia

Active Member

View Postradunic, on 31 mai 2024 - 11:55, said:

Un pic mai mult - omul are 125 iar apartamentul este 165. 28% în plus nu e puțin.

32% Posted Image

Bogotta

Bogotta

Senior Member

Eu sugeram subtil ca trebuie sa suplimenteze bugetul  :)    La cat au ei (el si prietena) mai bine s-ar orienta spre ceva cu 2 camere si cu o suprafata si o impartire mult mai ok. Parerea mea.

radunic

radunic

Senior Member

View Postrazvan-softpedia, on 31 mai 2024 - 12:29, said:

32% Posted Image
Corect. Am împărțit la cifra greșită.

View PostBogotta, on 31 mai 2024 - 13:33, said:

Eu sugeram subtil ca trebuie sa suplimenteze bugetul  Posted Image  
Păi pune și tu un exemplu împărțit civilizat, nu mizeria aia.

Bogotta

Bogotta

Senior Member

View Postradunic, on 03 iunie 2024 - 15:37, said:

Păi pune și tu un exemplu împărțit civilizat, nu mizeria aia.

As putea recomanda un apartament intr-un bloc vechi , doua camere decomandate.... cu bucatarie inchisa si cu 1 sau chiar 2 balcoane. Cu aerisire naturala la baie.  Cu minim o debara.
In niciun bloc nou nu prea mai gasesti asa ceva (cumulat). Eu cel putin nu am gasit.

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate