Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Despre proiectarea drumurilor urb...

Final Cut Camera

Z6III vs Z8

Foloseste careva CFD-uri si sa ai...
 Un calculator ieftin ?!

macbook pro 16 VS AMD Laptop

Sistem ON-GRID fara curent din re...

rectin Romania - site uri fake
 Recomandare telefon

Achizitie SSD

Cum se vor numi romanii care vor ...

Recomandare videoproiector buget ...
 Are importanta unde este faza sau...

Sunt bune apometrele radio?

SUA intenționeaza sa interzi...

Piscina + pompa + diferential = c...

inlocuire bara fata clio 4

* - - - - 1 votes
  • Please log in to reply
5 replies to this topic

ioantincu

ioantincu

Junior Member

• Grup: Junior Members
salut. la Clio 4 vreau sa schimd bara fata, insa doar partea aceea care vine vopsita in culoarea masinii, nu si grila si ornamentul cu emblema. in trecut mi a zis cineva de la un service ca partea vopsita si celelalte elemente sunt nituite din fabrica si nu se poate schimba doar partea vopsita. dar daca ar fi asa, atunci nu ar trebui sa se vanda pe bucati ci doar completa bara. stie cineva daca intr adevar sunt nituite din fabrica aceste piese sau service ul mi a zis asa ca sa si usureze munca in caz ca merg tot la ei?nu vreau sa dau sute de lei in plus inutil pe elementele pe care le am si acum bune..

raducanu969

raducanu969

Active Member

• Grup: Members
Salut

De ce nu cauti in localitatea ta, pe cineva care lucreaza in plastic si foarte usor, cu un min de cost, iti poate remedia imperfectiunile si ulterior tu, cu un Spray in culoarea vopselei masini, sa retusezi, ulterior sa dai cu Polish! In ziua de azi, mai toate masinile sunt atinse in bari, portiere ( nu neaparat din vina proprietarilor, ci din vina acelora care nu au simtul orientarii dar si a bunului simt ) prin parcari.

Si eu astept sa se mai incalzeasca afara si sa retusez, nu merita sa dai 400 - 500 lei sa vopsesti toata bara si apoi, sa ti-o gasesti din nou atinsa in parcare. Asa, cu 25 lei cat costa spray-ul dar si cu putina atentie, o retuseszi destul de bine

Edited by raducanu969, 29 May 2024 - 07:34.

ioantincu

ioantincu

Junior Member

View Postraducanu969, on 29 mai 2024 - 07:33, said:

Salut

De ce nu cauti in localitatea ta, pe cineva care lucreaza in plastic si foarte usor, cu un min de cost, iti poate remedia imperfectiunile si ulterior tu, cu un Spray in culoarea vopselei masini, sa retusezi, ulterior sa dai cu Polish! In ziua de azi, mai toate masinile sunt atinse in bari, portiere ( nu neaparat din vina proprietarilor, ci din vina acelora care nu au simtul orientarii dar si a bunului simt ) prin parcari.

Si eu astept sa se mai incalzeasca afara si sa retusez, nu merita sa dai 400 - 500 lei sa vopsesti toata bara si apoi, sa ti-o gasesti din nou atinsa in parcare. Asa, cu 25 lei cat costa spray-ul dar si cu putina atentie, o retuseszi destul de bine
a fost deja retusata de fostul proprietar, revopsita miyerabil si se si exfoliaya al doilea strat de vopsea, unde a pocnit acum era deja sudata (in plastic) si sudata prost..
600 de lei elementul gata vopsit nu mi se pare mult, chiar daca e turcesc

Octavian___

Octavian___

Membru de ocazie

• Grup: Senior Members
Ala cineva din service ti-a spus ca se schimba cu totul pt ca nu vrea sa lucreze mult, e treaba de comoditate/puturosenie.

Se schimba separat fiecare element, nu sunt nituite, sunt clipsate toate elementele

Attached Files

bogdan_o

bogdan_o

Active Member

• Grup: Members
Salut

Sunt prinse e drept in niste clipsuri si daca nu le scoti cu grija poti rupe urechiusele din plastic de pe bara sau de pe grila etc...

Depinde acum ce e mai ieftin:
- sa cumperi bara cu tot cu grila si restul accesoriilor, sa platesti mai putin la montaj si sa nu stai cu grija ca se vor rupe urechiusele
sau
- sa cumperi numai bara dar sa platesti ceva mai mult la montaj si sa verifici extrem de atent dupa daca toate clipsurile si urechiusele sunt intregi.

Cel cu care ai vorbit are oarecum dreptate. Multe repere sunt facute sa se imbine corect o singura data, la prima montare, prin clipsare. E mai simplu, mai ieftin si mai rapid de asamblat asa, dar dupa aia, daca trebuie scoase, e dupa cum ti-o fi norocul...

ioantincu

ioantincu

Junior Member

astea sunt poyele de cand a fost demontata.. nu cred ca se poate vedea daca e prindere rupta sau nu..

Attached Files

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate