Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Restaurante pescaresti prin impre...

De ce se taie unii cu lama?

Întrebare de noob

Rezistenta la caldura vara
 JOCURILE OLIMPICE PARIS 2024...fo...

JOCURILE OLIMPICE PARIS 2024...fo...

Revolut, crypto si taxe

Kia vs Hyundai vs Skoda Karoq 2.0...
 Paralizie parte inferioara picior...

COPA AMERICA 2024

Presedintele Romaniei 2024. Cine ...

Recomandare usa interior izolata ...
 Comunitatea de bicicliști - ...

macOS 15 Sequoia

Top Zone Rezidence Victor Brauner

Curatare ferestre de adezivul fol...
 

Parerea mea despre Nokia...

- - - - -
  • Please log in to reply
82 replies to this topic

#55
a_cristian

a_cristian

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 295
  • Înscris: 22.07.2008
Este vreo competitie ceva ? Stai linistit diploma o ai tu ... nu ti-o ia nimeni , continua sa trolezi

#56
Mur

Mur

    Guru Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 10,144
  • Înscris: 16.01.2012
Ok, m-am lamurit de cate argumente dispui tu. Posted Image

#57
crisstonne

crisstonne

    Ἀταραξία

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 40,610
  • Înscris: 13.01.2011
@0101010

Am inteles ca nu iti place Nokia...

Dar ce paradox, le colectionezi.

Sincer, eu nu am cumparat niciodata un Nokia, nici pentru colectie.

Nokia de colectie imi plac.

Edited by crisstonne, 29 January 2013 - 17:30.


#58
djl

djl

    A mai rămas o zi până la erecții

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 113,024
  • Înscris: 13.06.2004
Şi atunci cum de ai un "Nokia" <<Communicator>> 9500 în colecţie? :naughty:

#59
Mur

Mur

    Guru Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 10,144
  • Înscris: 16.01.2012

View Postcrisstonne, on 29 ianuarie 2013 - 17:29, said:

@0101010

Am inteles ca nu iti place Nokia...

Dar ce paradox, le colectionezi.
Posted Image Ai zis bine, nu-mi place Nokia... asta, insa, nu inseamna ca nu mi-au placut niciodat. Chiar dimpotriva, am avut la vremea lor cam toate modelele tari de Nokia. N-am mai luat un Nokia sa-l folosesc ca telefon principal din momentul in care am realizat ca gasesc telefoane mult mai dotate la competitie, de multe ori, si mai ieftine.

#60
crisstonne

crisstonne

    Ἀταραξία

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 40,610
  • Înscris: 13.01.2011

View Postdjl, on 29 ianuarie 2013 - 18:17, said:

Şi atunci cum de ai un "Nokia" <<Communicator>> 9500 în colecţie? Posted Image

Daca poti sa crezi, toate din colectia mea sint primite si ai vazut ca am ceva Nokia.

Nu sti ca am vorbit la celalalt topic cu colectia ?

Il am de la un prieten.

Da am impresia ca tu imi dai tarcoale sa ti-l donez tie.  Posted Image

Roaga-te, poate cine stie...

#61
djl

djl

    A mai rămas o zi până la erecții

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 113,024
  • Înscris: 13.06.2004
Nu mai ştiam cum a ajuns la tine. :)

#62
Mur

Mur

    Guru Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 10,144
  • Înscris: 16.01.2012

View Postcrisstonne, on 29 ianuarie 2013 - 20:07, said:


Daca poti sa crezi, toate din colectia mea sint primite si ai vazut ca am ceva Nokia.
Tocmai de aia ai putea sa-mi vinzi mie cateva.Posted Image

#63
crisstonne

crisstonne

    Ἀταραξία

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 40,610
  • Înscris: 13.01.2011
@djl
Nu intru acolo sa vorbim ca incerci sa ma convingi...  Posted Image

Daca afla amicul ca dau cadourile de la el, nu mai pup nimic.  Posted Image

Oricum, nu cred ca merge, are o eticheta din aia mica de service pe spate. Posted Image

Ma bucur ca am primit 8110 si 3110, le doream de mult, sint in stare perfecta.

Edited by crisstonne, 29 January 2013 - 21:02.


#64
Mur

Mur

    Guru Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 10,144
  • Înscris: 16.01.2012

View Postcrisstonne, on 29 ianuarie 2013 - 20:51, said:

Ma bucur ca am primit 8110 si 3110, le doream de mult, sint in stare perfecta.
Le am si eu amandoua, dar tu de unde le primesti? Ca nu stiu cum se face, ca eu tot pe bani le iau, iar tu tot pe gratis.Posted Image

#65
crisstonne

crisstonne

    Ἀταραξία

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 40,610
  • Înscris: 13.01.2011
Pai nu v-am povestit la amandoi pe subiectul cu colectia, unde sint si poze ?!

De Craciun am primit vreo' 50 bucati, diverse modele.

3 banane, poti sa crezi ? Ma multumeam si cu unul.

Doua arata un pic diferit de 8110, sint 8146 sau NK502 in reteaua din Anglia, vad ca in Gsm pedia nici nu apar.

De acolo sint aduse.

http://en.wikipedia....wiki/Nokia_8110

Edited by crisstonne, 29 January 2013 - 21:37.


#66
djl

djl

    A mai rămas o zi până la erecții

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 113,024
  • Înscris: 13.06.2004
Şi amicul tău se supără dacă îi faci un cadou sau faci schimb cu un pasionat? :huh: Poţi să-i pui baterie să vezi dacă merge.

#67
Mur

Mur

    Guru Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 10,144
  • Înscris: 16.01.2012

View Postdjl, on 29 ianuarie 2013 - 21:28, said:

Şi amicul tău se supără dacă îi faci un cadou sau faci schimb cu un pasionat?
Ce cadou, mai? Orice se plateste in viata asta.

@crisstonne, pune cateva poze in celalalt topic, sa-mi delectez si eu ochii.Posted Image

#68
crisstonne

crisstonne

    Ἀταραξία

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 40,610
  • Înscris: 13.01.2011
Nu sti cum este cu cadourile ?!

Ti-am mai explicat ca nu am acumulator, uiti repede...

Nici nu am timp, chef, etc, sa caut acum sa il pun in functiune, dar cred ca nu merge...

View Post0101010, on 29 ianuarie 2013 - 21:32, said:

Ce cadou, mai? Orice se plateste in viata asta.

@crisstonne, pune cateva poze in celalalt topic, sa-mi delectez si eu ochii.Posted Image


Pai nu sti ca sint ?

Ai vazut pozele.

Apropo, cu 3110 am vorbit, perfect functional, pacat ca se vor desfinta frecventele 2G.

Edited by crisstonne, 29 January 2013 - 21:44.


#69
bogdan_39

bogdan_39

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 433
  • Înscris: 03.11.2012
Mai departe, vreau sa subliniez cat de important este sa ne tinem in frâu dorinta de achizitie a unui produs proaspat lansat pe piata si sa NU mai fim un consumator de teste, un fel de cobai - pe banul nostru. Asta cand vine vorba de Nokia. Ca la alti producatori, merge bine din prima cam orice produs.
Nokia se pricepe bine la niste ghidușii - anunta un telefon cu 6-12 luni (!?) inainte sa apara pe piata. Apoi, il cumperi si constati cu stupoare ca telefonul e plin de tot felul de probleme. Ba de soft, ba hardware. Abia dupa cateva up-date-uri bune (6-12 luni) devine utilizabil. Asta daca aparatul nu are probleme fizice. Marfa de umplutura.

De ce sa le dam banii nostri pe produse inca netestate corespunzator sau pe produse de nișă? Daca merita, si batranul google aproba - luam, daca nu, nu! Cand vine vorba de Nokia si o achizitie de la ei, trebuie cautat pe google pentru eventualele probleme - asta este calitatea "incontestabila" a terminalelor marca Nokia. Dar de ce atata graba? Asta daca vrem Nokia neaparat. Daca nu, luam de la ALTII - care sunt mai atenti si isi testeaza produsele asa cum trebuie inainte de a le baga pe piata. Dar nu si la Nokia. Fii pe masura orgoliilor si arogantei tale, finlandezule. Arata ca poti ceea ce ai putut acum 10-15 ani. Da, atunci telefoanele erau mai simple. Dar nu ieseau pe piata cu defecte. Se testau riguros inainte. Spre exemplu, Nokia 7650 era nava spatiala, dar n-a avut belele. Stiai pentru ce dai sute de euroi.  Pentru experimentele lor exista developeri, departamentele lor de test al produsului final etc. Nu eu! Nu cu banii MEI!

Windows Phone-ul asta... un fâs... este doar un inceput, un OS imatur, in faza de experiment. Nu e gata softul asta, Microsoft analizeaza feedbackul produsului lor si il dezvolta pe baza reactiilor detinatorilor. Respectiv clientii lor, care au scos bani din buzunar pentru produsul lor imatur. Lasati-i pe altii sa fie cobaii lui  Microsoft si Nokia = emisie de gaze intestinale.

WP8 aduce in plus posibilitatea setarii marimii tile-urilor! Posted Image Cata ipocrizie! Realy? Maine imi cumpar si eu unul! Tile-uri in 3 dimensiuni - iti dai seama??? Am intrebat si eu pe acest forum si intreb iarasi - ce cauta butonul de "sent" sub tasta spatiu. Adica scriu de zor un mesaj si apas din greseala pe tasta de "sent" in loc de spatiu. Cred ca e singurul OS care are butoane sub tastatura. Nu imi trebuie asa ceva.
http://www.gsmarena....ew=858&idPage=5

Un WP8 flagship e un mare fâs. Lumia 920 este un Lumia 900 mai mare, nimic mai mult, sa fim seriosi. E aceeasi Marie cu alta palarie. Diferentele dintre ele sunt marketing (perfidie) - consumerism pe banda rulanta pentru cine e prea... plictisit, cu 500 de euro in buzunar.

Au nevoie de carcase mari astia de la Nokia pentru a le lor WP. Arme albe.

Apoi, toata lumea critica Androidul ca cere resurse puternice si baterii mari. Observ ca la un Windows Phone de varf, e exact la fel, poate chiar mai rau. Ii place priza intr-o veselie. Daca vrei sa pui un ringtone personal,  trebuie sa aiba maxim 40 de secunde. (?!) Necesita Zune ala sau cum s-o numi, un CoolEdit, 7 ore, nervi si multa frustrare. Astia isi bat joc de clientii lor - pe banii lor! E de ras... sau de plans, mai degraba.

Lasati inima sa dicteze pentru oamenii din viata voastra, nu pentru Nokia. Pentru Nokia ganditi cu capul, cu pragmatism si rationalism. Nokia nu mai e de mult timp ceea ce a fost!
Eu o sa ma gandesc de 3 ori inainte sa mai iau un Nokia. Dar nici n-am sa o mai fac. Mi-au ajuns nu numai experimentele lor, cat si limitarile intentionate. Imi amintesc cum un 6310(i) nu avea posibilitatea de a  bloca tastatura automat, ci numai manual. Au stiut ca au succes mare cu el dar i-a durut in dos de dorintele clientilor lor. Si functia exista in portofoliul lor de software - Nokia 6250 avea functia asta, care era mai vechi decat 6310(i). N-au vrut! La ce fățărnicie si viclesug apeleaza compania asta perfida, cu produse experimentale, de ce as mai da banii pe asa ceva?

Apoi, WP a fost lansat ca un OS similar lui iPhone - simplu, ingenios, stabil dar cu restrictii. Asta s-a dorit. Dar NU e stabil deloc! Ingenios o fi, dar nu simplu - e nevoie sa iti petreci zeci sau sute de ore pe net daca vrei sa stii cum sa faci lucruri banale cu el. Vizitati topicul Nokia Lumia 800 si veti vedea.

WP8 suporta MMC dar nu ma lasa sa-mi pun aplicatiile pe card. La ce bun? Pe deasupra, WP8 e plin de bug-uri, nu e gata! Zicea bine cineva (Your_God) de pe aria asta... WP8 are "fite de iPhone". E un prototip cu posibilitate de cumparare, nimic mai mult. Nokia a facut o mare greseala dand Nokia Maps si Nokia Drive pentru orice WP8. Se va intampla asta foarte curand. Cica este interesul Nokia pentru a creste piata WP, zice un actionar Nokia. Big lol.

http://www.wpcentral...windows-phone-8

Nokia Maps&Drive erau singurele lor atuuri, sa fim seriosi. Faptul ca vor fi disponibile pe orice WP device, e necaz mare pentru Nokia. Iar asta nu a fost alegerea lor, ci a lui Microsoft.
Eu zic ca WP8 este un alt pas spre maturizare, inca nu merita achizitionat. Poate la un WP10 sa se merite. Daca apuca... Sa iei pentru prima data WP si sa fie un flagship, este o greseala mare. Doar daca nu ai ce face cu banii. Daca e curiozitatea mare, mai bine un WP ieftin ca e exact la fel, doar pe display mai mic si mai putin colorat.
Departamentele de cercetare, dezvoltare si testare a calitatii si fiabilitatii produselor sunt la orice firma care se respecta pe lumea asta. Cine nu greseste - nu munceste, este o vorba romaneasca, bine cunoscuta. Cand comiti o greseala pe care NU ai avut cum sa o prevezi, gen nu stiu ce probleme de software, sau faptul ca pot aparea belele datorate numai si numai trecerii timpului sau socurilor termice, este de inteles.

Dar cand unele telefoane SCUMPE, pe care le-ai lansat pe piata cu multa mandrie si certitudine a  performantelor si a calitatilor lor, se zgaraie singure sau inceteaza sa mai functioneze cum trebuie la 2
saptamani dupa cumparare, parca e prea de tot.
Am facut topicul acesta pentru a sublinia lipsa de loialitate a companiei Nokia fata de clientii sai atunci cand au stiut ca detin pozitia de numarul 1 si au cam inceput (la vremea respectiva) sa NU mai acorde suficienta atentie calitatii si durabilitatii. Si pentru minciunile si tentativele lor de reclame perfide. Iar problemele acestea s-au prelungit pana in zilele noastre - nu le-a trecut boala.
Si sunt exemple concludente, clare, cum este cazul E90 Communicator. Acesta nu era nici primul Communicator si nici primul flagship al companiei. L-au lansat cu o tastatura interioara care zgaria ecranul de 4inch, dar si cu probleme ale microfonului. Un telefon de 1000 de dolari, care are aceste probleme, arata clar atentia producatorului (mai exact lipsa sa) pentru testele incomplete si ridicole pe care i le-au facut inainte de punerea sa pe piata. A fost o insulta asupra clientilor lor fideli din gama Communicator. Altfel, care sa fie cauzele? L-ai lansat pe piata defect ca sa ii faci promovare prin scandal? Ca se poarta si strategii murdare de genul asta... Nu conteaza dezamagirea clientului si nervii sai – conteaza banul.

http://news.softpedi...ems-64921.shtml
http://www.mobilegaz...st-08x01x16.htm

Nokia a schimbat (la vremea respectiva) gratuit (dar numau daca produsul avea garantie) tastatura lui E90, cu una slim, ca sa nu mai zgaraie ecranul intern. Bine-bine, dar eu iti dau 1000 de dolari pe un Communicator de-al tau si tu deja mi-l faci bucati?? Poate eu vreau sa mi-l repari la uzina, nu la serice-ul tau discutabil. Sau sa mi-l schimbi! Astia n-au avut jena...

Mai departe, este Modelul E7 Communicator, tot un flagship, chiar succesorul direct al modelului E90. Ce tupeu au avut ca sa-l numeasca pe E7 Communicator?... De fapt, un N97 evoluat - asa cum trebuia sa fie de la bun inceput. Se pare ca Nokia nu si-a invatat lectia legata de importanta rigurozitatii testelor de calitate si fiabilitate, iar pe E7 au montat un port micro usb (mufa de incarcare) care pica subit dupa 6-12 luni, precum precizeaza utilizatorii. Nu-s multi... Cateva zeci de cazuri doar pe linkul de mai jos.
http://discussions.n...rt/td-p/1197419

Am scris in primul post, de ce sa fii cobaiul companiei Nokia pe banii tai si sa nu lasi pe altii (mai putini destepti) sa le testeze produsele?

Un alt exemplu: Nokia N8 a avut probleme la inceputul carierei, si nu minore. Chiar Nokia a admis.
http://news.softpedi...es-167436.shtml

Nokia 5800, concurentul (multumesc userului 0101010 pentru corectare) lui iPhone (2007):
http://news.softpedi...es-105876.shtml

Daca 5800 n-a ajuns sa-l intreaca pe primul iPhone, apoi N97 a fost o alta speranta pentru companie.
Dar numarului 1 in lume, nu i-a permis timpul ca un angajat Nokia sa traga de cateva zeci de ori de capacul camerei inainte de a-l lansa pe piata, ca sa observe ca se zgaraie lentila (!!).
http://www.dailymobi...-scratch-issue/
Apropo de N97, au fost si momente de luciditate si de a-si admite ca N97 a fost o pocnitoare. Daca e asa, de ce nu l-ai retras de pe piata?
http://www.simbasics...ppointment/3794

Zilele noastre, cazul Lumia 800: Centrele de dezvoltare si testare au dormit si in cazul acesta, probabil. Nu si contabilii - pretul terminalului la lansare a fost pe masura arogantei Nokia. Alimentata si de Microsoft, in acest caz.
http://www.uswitch.c...ttery_problems/
Vedeti, cat a fost Lumia 800 in primele luni? 2000-2400 de lei! Deci eu dau banii astia si am belele legate de esentialul unui telefon: bateria.
Acum este la jumatate din pretul initial, poate fi gasit si la 1000 de lei, nou-nout si cu bug-urile eliminate.

Mai departe, sa nu uitam de epica minciuna frauduloasa, care este o insulta clara asupra inteligentei consumatorului - a clientilor si fanilor Nokia. Pai, cum sa le cumperi produsele acestor măscărici??
Nokia Lumia 920 faked video
http://mobile.thever...-are-fraudulent
Nici la pozele demonstrative nu s-au lasat sa minta si sa isi induca potentialii cumparatori in eroare. Deci tu ce faci, imi arati poze facute de un aparat foto profesional, ca eu sa iti cumpar produsul...? (!!) De ce nu ai pozat cu produsul pe care mi-l promovezi? De ce ma minti? Alo, Nokia!?, exista internetul si oamenii s-au desteptat - nu mai functioneaza cu prosteala! Nokia Lumia 920 faked photos, too.
http://sefsar.com/no...till-photos-too

Nokia E6 - praf pe display si ledul de notificari insesizabil - tastatura urmand a fi schimbata pentru ca utilizatorul sa poata utiliza ledul de notificari.
http://www.allabouts...p_the_Nokia.php

Nokia X6 - praf pe display...
http://www.allabouts...citive_Noki.php

Poate ca Nokia va acorda mai multa atentie de aici inainte asupra produselor sale si le vor testa mai riguros inainte de lansare. Macar asta pana vor reveni pe tron, pe locul 1. Dar nu vor mai vedea tronul.
Nu in faza actuala. Sa joci pe o singura carte (Microsoft) in ziua in care sunt atatea OS-uri, putin probabil sa te ridici mai mult de unde esti acum.
http://m.intomobile....-so-shall-they/

Poate cu Asha si ale ei dumb-phone-uri. Si cu Asha ne minte Nokia, zice ca sunt Smartphon-uri. Big lol.
http://www.nokia.com..._menu_component

Astazi, Nokia se lauda oficial ca nu fac fata cererilor pentru Lumia 920. E de inteles, dar dupa atatea minciuni, facaturi si mascarade, cine ii mai crede pe clovnii astia??
http://www.mobilemag...0-stock-issues/

In schimb, aici sigur ii cred! Posted Image
http://www.trustedre...ot-cheap-enough

Lasati-va de sentimentalisme in ceea ce priveste bufonii Nokia, ganditi cu capul, nu cu inima inainte sa le cumparati produsele experimentale. Nokia nu pune la suflet cand le dati banii pe marfa lor netestata si nejustificat de scumpa! Nokia pune la suflet doar ca NU le dati banii. Fiti mai ponderati si mai circumspecti, Nokia nu mai e de mult timp ceea ce era odata. Lasati-i sa stea cu marfa pe rafturi, sa le pice planurile speculative cu preturi de lansare colosale pe marfurile lor experimentale. Nu va lasati prada marketingului lor excelent (caraghioslâcuri) cu abilitati de spalare de creier, cu asa-zisele dotari "revolutionare". Nu vedeti ca ne mint pe fata?

Parerea mea!

#70
eddingro

eddingro

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,738
  • Înscris: 20.04.2005

View PostVladPaul74, on 25 ianuarie 2013 - 23:30, said:

Ce semeni, aia aduni. Cam asta va aduna si Apple, pentru ca au niste preturi arogante, prea arogante pentru ceea ce ofera.

Apple nu sunt aroganţi. Sunt hapsâni la extrem. Steve Jobs este (a fost) un Hagi Tudose din US.
Toată istoria Apple este urmărită de zgârcenia patologică a lui Steve Jobs după care s-a croit politica lor. În tot ce au produs au fost terorizaţi că ar putea fi copiat, folosit fără a plăti. Au nişte sisteme de siguranţă, anti-copiere extreme. Sloganul lor este: ˝Dacă vrei ceva-orice, PLĂTEŞTE!˝

Asta îi ţine: Forever the 2nd!

Au fost primii în personal computer. Piaţa a fost uşor cucerită ulterior de IBM+Microsoft ducând Apple până în pragul falimentului. (Apple fiind împinşi rapid în ~20% din piaţă şi sub)

Edited by eddingro, 29 January 2013 - 22:26.


#71
Cris007

Cris007

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 52,824
  • Înscris: 06.08.2004
Bogdane, toate prostiile care i le imputi lui Nokia in prima parte a postului, ii pot fi imputate si lui Samsung, la puterea a 2-a. Unele din cele mai proaste telefoane ever, un Galaxy S l-am pocnit de un perete de nervi atatea figuri imi facea ca era imposibil de folosit de 2-3 ori pe zi.  Deci daca e vorba de beta testeri, Samsung e de cateva ori mai rau ca Nokia.

In rest, multe chestii irelevante, in afara de iphone, sunt putine telefoane la care nu poti gasi chestii naspa.

Eu am mai spus-o cand o sa apara oficial la noi, o sa iau un Nokia 920. Mie imi place ca wp8-ul vrea sa fie ca ios, nu-mi place Android-ul, n-am timp si chef de toanele si rom-urile lui.

Ma bucura ca Nokia nu mai e ce era odata, trebuiau sa ajunga in secolul asta, altfel ajungeau ca Palm si in curand ca BB. Nokia trebuie sa ajunga sa imite cat pot procesul de productie Apple: design industrial occidental, inovatii tehnologice (pureview, pureblack sunt un inceput), fabricatie in China atenta, anunt, aparitie la cel mult 1 luna dupa, servicii (music, filme, etc).
Vechiul Nokia nu ma intereseaza. Realitatile actuale sunt altele.

#72
eddingro

eddingro

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,738
  • Înscris: 20.04.2005

View PostCris007, on 29 ianuarie 2013 - 23:01, said:

... Nokia trebuie sa ajunga ...

Le urăm succes şi le ţinem, sincer, pumnii.

Deocamdată traseul lor nu este ascendent. Tot pe tendinţă descendentă este. WP8 nu îi ajută cu nimic putând fi găsit şi la oricare alţi competitori iar vânzătorii de telefoane mobile spun că service-urile sunt pline de Nokia (Samsung având extrem de puţine probleme de service...)

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate