Salt la conținut

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Xiaomi aduce pe piața din Ro...

Ariana 22 ani din Ploiesti are ne...

Noul BMW seria 3:Sedan și To...

Tractor prin programul rabla
 Care cada de baie e mai buna?

Sfat upgrade ram și ssd

Sonoma 14.3 iMac i5 Late 2013

Reclama peste imagine Samsung 32M...
 Radu Stefan Banica ft. Juno - Sam...

Întrebare lichid de frana pe saboti

Grupul de firme Paysera Bulgaria ...

Upgrade Ryzen 9 5900X -> Ryze...
 Priza aplicata cu intrerupator cu...

Tor cu IP de UK

Sugestii road trip Moldova + Mara...

Recomandare apartament 3 camere
 

DETOXIFIERE CU REGIMUL OSHAWA

- - - - -
  • Vă rugăm să vă autentificați pentru a răspunde
127 răspunsuri în acest subiect

#91
Reboko

Reboko

    Active Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 1.061
  • Înscris: 29.07.2012
N-ai cum sa dai 3 kg de grasime jos in 5 zile.

#92
Mocebon

Mocebon

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 6.625
  • Înscris: 06.10.2006

View Postkos_funny, on 10 octombrie 2012 - 17:03, said:

Am tinut Oshawa doar 5 zile deoarece sambata am avut o petrecere si nu am vrut sa devin subiect de discutii si nici sa explic tuturor moartea caprioarei . Am dat aproximativ 3 kg jos in perioada asta
Dar ai scapat si de ceva masa musculara, nu?

#93
Reboko

Reboko

    Active Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 1.061
  • Înscris: 29.07.2012

View PostMocebon, on 10 octombrie 2012 - 19:05, said:

Dar ai scapat si de ceva masa musculara, nu?

N-ai cum sa scapi de ceva masa musculara in 5 zile.
A scapat doar de o cantitate de apa si rahat :D.

#94
kos_funny

kos_funny

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 3.185
  • Înscris: 11.07.2007
E bine si asa ! :)

#95
Reboko

Reboko

    Active Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 1.061
  • Înscris: 29.07.2012
Ca sa te incurajez. E posibil sa fi slabit 1 kg de grasime  Posted Image. Dar mai mult de atat nu. Masa musculara nu se pierde asa usor pe cum zic unii, dar totusi ai inceput acest regim in septembrie, sau ai vurt sa-l incepi, ar trebui sa te opresti. Eu in locul tau as consuma peste, oua, lapte, branza zilnic daca n-as manca carne si nu mi-as face de cap cu asemenea regimuri, decat asa de incercare. Plus ca as luea suplimente de grasime de peste si vitamine... Grasimile sunt foarte importante pentru organism.

Editat de Reboko, 10 octombrie 2012 - 22:36.


#96
kos_funny

kos_funny

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 3.185
  • Înscris: 11.07.2007
Lactate si oua mananc frecvent si mai nou am introdus pestele in alimentatie ! Oua numai de tara iar la capitolul lapte si branza, din comert iau doar kefirul de la Covalact .

Oshawa a fost doar o testare pe pielea mea a unui regim de detoxifiere laudat dar si controversat. L-as mai testa  integral in primavara .

#97
FunkyL

FunkyL

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 224
  • Înscris: 07.02.2011
Eu de Oshawa am auzit numai lucruri bune, deci felicitari chiar si pentru cele 5 zile. Controversate sunt toate regimurile. Unii sunt pro Keto, altii sunt pro Dukan, altii sunt pro Vegan etc. etc. Important este sa gasesti dieta care-ti prieste organismului tau si sa te tii de ea.

#98
proxtu

proxtu

    fativore

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 12.451
  • Înscris: 12.02.2006
Tu ai impresia că nutriția sănătoasă e un fel de fotbal/politică în care fiecare ține cu ce echipă/partid are chef și trăiește sănătos până la adânci bătrâneți :)
Îmi pare rău să te dezamăgesc, dar nu e așa. Pentru toți oamenii (excepție făcând ciudățeniile genetice), nutriția sănătoasă e una și aceeași, indiferent ce preferințe au ei (vegan, keto, ornish, dukan șamd).
Nu-ți mai forma păreri din auzite, pune mâna și citește. Sau nu :)

#99
kos_funny

kos_funny

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 3.185
  • Înscris: 11.07.2007

View Postproxtu, on 26 octombrie 2012 - 09:36, said:

Tu ai impresia că nutriția sănătoasă e un fel de fotbal/politică în care fiecare ține cu ce echipă/partid are chef și trăiește sănătos până la adânci bătrâneți Posted Image
Îmi pare rău să te dezamăgesc, dar nu e așa. Pentru toți oamenii (excepție făcând ciudățeniile genetice), nutriția sănătoasă e una și aceeași, indiferent ce preferințe au ei (vegan, keto, ornish, dukan șamd).
Nu-ți mai forma păreri din auzite, pune mâna și citește. Sau nu Posted Image
Dar tu nu ai impresia ca de la an la an pe rafturile magazinelor apar noi si noi chimicale ? Vrei sa spui ca nu e buna din cand in cand o cura de detoxifiere pe baza unui regim alimentar? Sau tu poate preferi clisma, eu nu !

Editat de kos_funny, 01 decembrie 2012 - 21:56.


#100
proxtu

proxtu

    fativore

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 12.451
  • Înscris: 12.02.2006
De cura de detoxifiere ai nevoie daca esti intoxicat (adica mananci zi de zi porcarii). Si atunci iti cureti organismul prin post, nu cu prafuri/ierburi minune.

#101
kos_funny

kos_funny

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 3.185
  • Înscris: 11.07.2007
Aici vorbim de Oshawa unde sunt prafurile si ierburile ?
Recent am fost pe Muntele Athos .Am cunoscut cativa calugari care pe langa faptul ca posteau de o viata , alimentatia lor se baza dor pe cateva alimente, carne nu mancau decat de peste si cu toate acestea la peste 80 de ani cat aveau nu ne puteam tine niciunul din grup dupa ei la mersul pe munte !  Sa inteleg ca daca bagau niste friptane de porc in ei deveneau rachete ?

Editat de kos_funny, 01 decembrie 2012 - 22:36.


#102
proxtu

proxtu

    fativore

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 12.451
  • Înscris: 12.02.2006
Sa intelegi ca aia sunt niste exceptii si sa ii tratezi ca atare. Traiesti pe muntele Athos, fara stres, doar cu munci fizice lejere ? Esti tu sigur ca daca omul era vioi nu putea avea un cancer pe undeva sau alta afectiune ? Generalizezi aiurea si te legi de exceptii.

#103
kos_funny

kos_funny

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 3.185
  • Înscris: 11.07.2007
Stii ceva chiar nu m-ar deranja sa am un cancer acuns la varsta deja intangibila de 80 de ani.

#104
proxtu

proxtu

    fativore

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 12.451
  • Înscris: 12.02.2006
Atunci baga tare cu cerealele si taie grasimile, s-ar putea sa te bucuri mai repede de el, daca nu te loveste inainte vreun Alzheimer.

#105
thaojune

thaojune

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 67
  • Înscris: 11.12.2011
Spunea cineva cu cateva pagini in urma ceva de probleme psihice si nu am inteles legatura dintre regimul asta si ele, daca ma poate lamuri cineva.

Azi am inceput sa-l tin eu si este foarte greu. In primul rand, imi este foarte foame (am cam renuntat la tigari de cateva zile si am trecut pe electrica). Pana acum am mancat orez fiert, grau expandat si rondele de orez expandat de la Sano Vita. Apa am incercat sa beau cat mai putina, dar nu prea am reusit (am pus putin cam multa sare cand am fiert orezul).
In al doilea rand, durerea de cap care nu mai trece. Nu ma doare foarte tare capul, dar este o durere d'aia sacaitoare.

#106
proxtu

proxtu

    fativore

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 12.451
  • Înscris: 12.02.2006
Fă-ți un pustiu de bine și abandonează-l. Sau îndură cu stoicism și repetă-ți: "durerea e semn că toxinele părăsesc trupul, durerea e semn că toxinele părăsesc trupul..."

#107
thaojune

thaojune

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 67
  • Înscris: 11.12.2011
Unul dintre motivele pentru care mi-a placut acest regim era ca nu iti este foame, dar acum este unul dintre principalele motive pentru care vreau sa renunt. Cu durerea de cap sunt obisnuita, nu este un motiv sa renunt.
Stii cumva care este legatura dintre regim si problemele psihice? :D

#108
proxtu

proxtu

    fativore

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 12.451
  • Înscris: 12.02.2006
Pe termen scurt nu cred să existe vreo legătură.

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

Utilizatori activi: 1

0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate