Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Donez medicamente renale ptr pisica
 Ce componenta e asta si ce ziceti...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...

Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila
 Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...

Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K
 Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio

Un nou pericol pt batrani

Ar trebui sa vindem imobiliarele ...
 

DETOXIFIERE CU REGIMUL OSHAWA

- - - - -
  • Please log in to reply
127 replies to this topic

#127
silpower

silpower

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 02.01.2010
Am tinut Oshawa in doua randuri. Am mancat doar cereale luate de la plafar si fierte, cu putina sare. In 10 zile am dat jos aproape 5 kg. In primele cam 2 zile intr-adevar te doare capul si te simti putin epuizat. Cam din a treia zi m-am simtit foarte bine, nivelul de energie a crescut, nu am mai simtit nevoia aia demoniaca de zahar, pe care o am aproape in fiecare zi. A scazut glicemia, a scazut acidul uric, cu care aveam probleme. Nu fac filozofii, de ce si care e mecanismul. Afirm doar despre starea mea. Am mai tinut-o alta data 5 zile si o alta transa inca 3 zile. Ah, inca ceva - extrem de important. Durerile de articulatii scazusera aproape la disparitie, flexibilitatea lor a crescut. Musculatura a pierdut din latime, deci e posibil sa fi pierdut o parte din greutate si pe seama ei. Dar cand ma trezeam noaptea din cauza durerilor de articulatii, as fi dat si un deget, dar cateva fibre acolo, pe care oricum le-am refacut apoi. In tot timpul regimului am fost la lucru, munca stresanta toata ziua, familie, etc. Doar un pic de sport 30-40 de minute la 6 dimineata, cu exercitii invatate la kineto, lucru cu propriul corp si cu greutati din scoala generala. Abia astept sa inceapa postul si sa mai trag o runda completa. Concluzia mea e ca nu e de tinut prea des, dar 1-2 maxim ori pe an e un reset binevenit. Portiile au fost cate un castron mare la fiecare din cele 3 mese. La fiecare masa m-am ridicat satul.

#128
richelieu

richelieu

    Monsenior Members

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 36,478
  • Înscris: 04.05.2006
“De ce și care e mecanismul” nu sunt filosofii. Tine de înțelegerea funcționarii sistemului digestiv uman.
Detoxifierea nu exista. Nevoia de a tine astfel de diete de cacat, provine dintr-un stil de viața complet dezechilibrat in rest. Dacă înțelegi ce ai de făcut și te ții de treaba, nu ai nevoie de astfel de diete restrictive și....aiurea.

De exemplu, cu acidul uric aveai probleme pentru ca mănânci carne in exces. Tot din cauza aia te dureau si articulațiile, pentru ca excesul de carne are efect inflamator....probabil erai deja aproape de guta.
Mănâncă echilibrat, tine posturile din timpul săptămânii, redu carnea la 3-4 mese pe săptămâna și...vei vedea ca nu vei mai avea nevoie de Oshawa.
Ca sa fim înțeleși...am ținut-o și eu in trecut, de câteva ori.

A...și probabil pe lângă multă carne, mănânci și multe dulciuri :)

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate