Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Filtru sedimente inainte de pompa?

Paște fericit!

electrician constructor video curs

Cum pot bloca transferul de date ...
 Ce reprezinta in chimie abrevieri...

Google pay ma taxeaza in timp ce ...

Kia Picanto 2022 - Problema motor?

Durere umar AC Joint
 Care este cea mai sanatoasa paine?

Zgomot ritmic ce urmeaza rotirea ...

Merita Lumix FZ82 in 2024?

Nu pot activa Memory Integrity
 Supratensiuni accidentale

Cuțit/ briceag drumetie

Cum am acces la o parte dintr-un ...

Mother's Day
 

The Tattooist of Auschwitz (2024)

* * * * * 2 votes
  • Please log in to reply
11 replies to this topic

#1
nick5roo

nick5roo

    În nebunia telefoniei mobile, oamenii vorbesc singuri pe stradă.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,855
  • Înscris: 27.09.2008
Unul dintre cele mai așteptate seriale de pe SkyShowTime, "The Tattooist of Auschwitz" a primit un trailer oficial

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/XlK8fMa8NVA?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

A trecut ceva vreme de când nu l-am mai văzut pe Harvey Keitel la treabă și acum iată-l într-un serial dramatic și romantic despre povestea celor din lagărele Celui De-Al Doilea Război Mondial. Producția SkyShowtime se numește "The Tattooist of Auschwitz". Primul trailer tocmai a devenit public.În ciuda evenimentelor oribile din Auschwitz au fost și povești de dragoste acolo, precum cea zugrăvită în serial. Știu că Barbra Streisand a compus o piesă în exclusivitate pentru serial, o premieră pentru cariera sa. Cunoscut în română ca "Tatuatorul de la Auschwitz", acest serial din 6 părți este bazat pe best seller-ul internațional scris de Heather Morris și este inspirat de povestea reală a lui Lali și Gita Sokolov.
Ei s-au cunoscut în vreme ce erau prizonieri în lagărul de concentrare de la Auschwitz. Lali este jucat de Harvey Keitel, la o vârstă înaintată, iar el îi povestește lui Heather Morris (Melanie Lynskey) experiența de atunci. Tânărul Lali este jucat de Jonah Hauer-King, în vreme ce pe Gita o joacă Anna Prochniak. De coloană sonoră s-a ocupat Hans Zimmer. De acest titlu? Pentru că Lali a primit imediat ce a ajuns în lagăr meseria de a imprima numerele de identificare pe brațele celorlalți prizonieri, fiind "tatuator". Un personaj care se anunță pe cât de oribil pe atât de fascinant este Ștefan Baretzki, ofițer SS instabil jucat de Jonas Nay. Întreaga producție are ceva ce îmi amintește de "Lista lui Schindler". Toate episoadele vor fi disponibile pe SkyShowTime din 7 iunie.
Sursa: -https://www.mobilissimo.ro/stiri-diverse/unul-dintre-cele-mai-asteptate-seriale-de-pe-skyshowtime-the-tattooist-of-auschwitz-a-primit-un-trailer-oficial-video

Attached Files



#2
business11

business11

    Info Austria

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,865
  • Înscris: 13.07.2011
Vreo sansa sa apara si pe Netflix, Prime sau ceva mai european? Ca SkyShowTime nu are nimeni.

#3
iladi

iladi

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 31,441
  • Înscris: 29.04.2008
Iti poti face abonament in Romania. Suficient de european, as zice

#4
business11

business11

    Info Austria

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,865
  • Înscris: 13.07.2011
Nu merge, din cauza geocachingului.

#5
Estel

Estel

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,359
  • Înscris: 13.01.2007
Era 10 lei pe luna daca faceai abo la inceput. Acuma probabil e vreo 15.

#6
AlexEn

AlexEn

    Spoiled brat

  • Grup: Moderators
  • Posts: 22,020
  • Înscris: 18.12.2007

View Postbusiness11, on 25 aprilie 2024 - 15:40, said:

Nu merge, din cauza geocachingului.

Merge foarte bine, cel putin din Romania.

#7
business11

business11

    Info Austria

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,865
  • Înscris: 13.07.2011
Stiu ca merge in Romania, pentru ca SkyShowTime este lansat in Romania si in putine tari vestice. Dar nu stau in Romania si de aici apare problema. Daia intrebam daca apare si pe alte platforme.

#8
vio69c

vio69c

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,883
  • Înscris: 17.08.2022
O serie de fragmente au fost bogat difuzate pe platforma israeliana multicanal prin satelit  "YES"
care se pregateste din iunie sa difuzeze serialul

Chiar si la o privire sumara, impresia este ca ecranizarea cartii scriitoarei neozeenlandeze este sincera,
este umana, desi cadrul in care se desfasoara este exact invers,
Au fost multe laude, tirajul cartii, care la inceput a fost doar scenariu,  a ajuns la 3 milioane de exemplare.
Sigur au fost si critici, asupra documentarii, asupra exactitatii si mai ales asupra luminii care se reflecta pe Holocaust.....
Dar, autoarea,  Heather Morris a spus clar.....

"Nu am scris povestea Holocaustului, ci am scris o poveste din Holocaust"

.......si inca una originala, adaug eu.

Edited by vio69c, 25 April 2024 - 16:23.


#9
helen76

helen76

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,416
  • Înscris: 17.10.2018
geocachingului?  e un joc?

#10
AlexEn

AlexEn

    Spoiled brat

  • Grup: Moderators
  • Posts: 22,020
  • Înscris: 18.12.2007
Avem topic dedicat Showtime: https://forum.softpe...64-skyshowtime/
Asta e pt serial.

#11
catalinman

catalinman

    RCS & RDS

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,524
  • Înscris: 16.12.2006

Vizualizare mesajbusiness11, pe 25 aprilie 2024 - 15:55, a scris:

Stiu ca merge in Romania, pentru ca SkyShowTime este lansat in Romania si in putine tari vestice. Dar nu stau in Romania si de aici apare problema. Daia intrebam daca apare si pe alte platforme.
In Austria o sa il vezi pe Paramount+ ;)

Paramount+ nu e alta platforma, e fix aceeasi platforma doar ca in unele tari au intrat cu brandul Paramount+ (de exemplu Austria, Germania, Italia), iar in alte tari au intrat cu denumirea de SkyShowtime (Spania, Polonia, Romania).

#12
vio69c

vio69c

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,883
  • Înscris: 17.08.2022
Vorbim de un sezon cu 6 episoade.

Pe 2 mai 2024 va apare primul episod
Regizoarea este israelieanca Tali Shalom-Ezer
Partitura muzicala, este compusa de doi castigatori de Oscar, Hans Zimmer si Kara Talve.

Al saselea episod va avea in incheiere cantecul inregistrat de Barbra Streisand - „Love Will Survive”
Versurile „Love Will Survive” au fost scrise de Charlie Midnight, iar melodia va fi lansată pe 25 aprilie,
înaintea premierei  pe 2 mai


[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/EvFcF3_0Ras?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]


„Din cauza creșterii antisemitismului în întreaga lume de astăzi, am vrut să cânt „Love Will Survive” în contextul acestui serial,
ca o modalitate de a-mi aminti cele șase milioane de suflete care s-au pierdut cu mai puțin de 80 de ani în urmă.
Și, de asemenea, să spun că chiar și în cele mai întunecate vremuri, puterea iubirii poate triumfa și poate rezista”, a spus Streisand

Edited by vio69c, 27 April 2024 - 22:22.


Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate