Salt la conținut

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Întrebare de noob

Rezistenta la caldura vara

JOCURILE OLIMPICE PARIS 2024...fo...

JOCURILE OLIMPICE PARIS 2024...fo...
 Revolut, crypto si taxe

Kia vs Hyundai vs Skoda Karoq 2.0...

Paralizie parte inferioara picior...

COPA AMERICA 2024
 Presedintele Romaniei 2024. Cine ...

Recomandare usa interior izolata ...

Comunitatea de bicicliști - ...

macOS 15 Sequoia
 Top Zone Rezidence Victor Brauner

Curatare ferestre de adezivul fol...

Placare scara exterioara acces

Dovada lucru firma desfiintata
 

Posturi amuzante de pe forum

* * * * - 18 voturi
  • Acest subiect este blocat Acest subiect este blocat
6526 răspunsuri în acest subiect

Sondaj: Posturi amuzante de pe forum (65 membri au votat)

Reguli de baza pt postare

  1. Nu se posteaza numele celui ce a facut acea postare (27 voturi [41.54%])

    Procentaj al voturilor: 41.54%

  2. Nu se face vreo referire la persoana respectiva in scopul de a da indicii spre identificare (6 voturi [9.23%])

    Procentaj al voturilor: 9.23%

  3. Nu se va cita cu link catre postarea initiala (3 voturi [4.62%])

    Procentaj al voturilor: 4.62%

  4. Daca aveti intrebari pt cineva ce a postat aici, le adresati direct acelui user prin mesageria privata (3 voturi [4.62%])

    Procentaj al voturilor: 4.62%

  5. Intregul regulament se regaseste in prima postare de pe acest topic (16 voturi [24.62%])

    Procentaj al voturilor: 24.62%

  6. Acest topic nu este pt a rade de problemele psihologice ale colegilor !!! (10 voturi [15.38%])

    Procentaj al voturilor: 15.38%

Votează Vizitatorii nu pot vota

#4969
super8

super8

    Senior Member

  • Grup: Validating
  • Mesaje: 10.000
  • Înscris: 14.04.2016
Cineva lauda curatenia exemplara din Spania:

@initiator a scris:

Toata lumea asociaza spaniolii cu lenea, fiesta, siesta, etc .
Dar am observat de mult acest lucru : foarte multe din orasele spaniole stau impecabil din punct de vedere al curatenii fata de alte tari mai bine cotate la capitolele mai sus amintite.
Cum arata Barcelona sau Malaga si cum arata Berlin , Munchen sau Stuttgart.
Este incredibil cum cu atatia imigranti si turisti, strazile arata ca spalate cu sampon, curatenie in trenuri, peste tot aer conditionat.

user_1 a scris:

spaniolii au intrat in UE in 1981 ! ...
peste 30 de ani Romania fa fi la fel ! ...
vor veni spaniolii sa munceasca la noi ! ... Posted image
user_2 said:
Fișier atașat  c.jpg   40,44K   23 download-uri

#4970
Baxon

Baxon

    Dachshund

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 14.720
  • Înscris: 01.03.2017
Topic pe aria " My digital life "

Citat

Salut ma cheama Victor si de 3 zile tot tusesc fac pauze de 1 min, ma gadila in gat etc.
Nush ce sa mai fac ca sa o opresc
Am baut ceaiuri: De ceapa de ghimbir...etc degeaba
Nu mai pot dormi noaptea
pls help

Citat

Si ai postat pe aria asta pentru ca scrii de la un PC sau pentru ca traiesti in matrix si viata ta este strict digitala?
Du-te naibii la doctor, ori ce de familie sa primesti trimiter, ori direct la ORL.


#4971
britishpub

britishpub

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 5.668
  • Înscris: 01.10.2010
de ce nu fac romanii avioane militare supersonice, topic in Poiana...

Citat

Hai dom'le ca nu e asa greu, pui niste aripi, o elice, faceam pe vremuri avioane foarte bune, aveam si ingineri priceputi, Romania a fost una din tarile cu multe inovatii in materie de aviatie: Vlaicu, Vuia, Coanda,etc.; nu mai putem acum sa facem niste amarate de avioane?


#4972
marga32

marga32

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 4.074
  • Înscris: 11.06.2010

Citat

De curand am facut rost de un baietel, are o luna jumate, e cuminte, mancacios, dar nu prea cacacios. Drept urmare avem parte de gemete nocturne si scremeri care ma fac sa alerg la patut sa vad care e treaba. Alimentatia e suta la suta lapte matern. Cum se poate rezolva cu gazele si iesitul afara?

Zgomote nocturne...

Citat

Ce importante are sensul masajului? Il mai ajutam cateodata ridicandu-i picioarele. Observ ca la schimbat e mai linistit cu ele in sus.

Se pare ca treaba e serioasa, deci nimic amuzant.

#4973
super8

super8

    Senior Member

  • Grup: Validating
  • Mesaje: 10.000
  • Înscris: 14.04.2016
Cred ca are mai mult sens asa:

OP a scris:

De curand am facut rost de un baietel, are o luna jumate, e cuminte, mancacios, dar nu prea cacacios.
Drept urmare avem parte de gemete nocturne si scremeri care ma fac sa alerg la patut sa vad care e treaba.
Alimentatia e suta la suta lapte matern. Cum se poate rezolva cu gazele si iesitul afara?

user a scris:

Cum ai facut rost de el? Pe Internetul ascuns cumva? Ai platit cu Bitcoin ca sa nu fi prins?

OP a scris:

L-am scos din vagin.

Si circul continua:

user_1 a scris:

Doar cu timpul si masaj pe burtica in sensul acelor de ceasornic, pt a ajuta tranzitul.
Ai vazut ce fericit/usurat e cand reuseste sa traga o aghioasa?

OP a scris:

Mai ales cand face treaba mare Posted image

user_2 a scris:

cauta si tu pe net despre colici
masaj pe burtica , ridicat pe umar si batut usor pe spate ca sa ragaie , carpa cu apa calduta pe burtica

OP a scris:

Nu are colici. ar plange nonstop. Are doar gaze si dificultate de a face treaba mare.

user_3 a scris:

bebelusii dau basini?  Posted image, saracii de voi....saracul de mine Posted image

OP a scris:

Iti pun un fisier audio.
Are ceea ce se cheama bashini cu stropi.

user_4 a scris:

da , dau si se aud ca si la oameni mari , dar fara miros


#4974
waterman

waterman

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 28.372
  • Înscris: 17.05.2004
Poliția nu știe sarcasm and shit

Citat

Dupa 25 minute de asteptare (pe trotuar, langa masina) in injurii si amenintari cu moartea, am primit un apel de la politie sa ma intrebe daca mai sunt la spalatorie. Le explic ca sunt mort de multa vreme prin impuscare si acestia isi cer scuze ca nu pot veni mai repede. Dupa alte 5 minute apare echipajul fara girofaruri functionale, coboara din masina si il saluta pe patron?!?!?! Apoi vine la noi si ne cere buletinele, timp in care eram impinsi, amenintati si injurati.

Editat de waterman, 09 iulie 2018 - 14:33.


#4975
OPEDI

OPEDI

    Active Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 1.729
  • Înscris: 16.11.2017
Fișier atașat  diferenta.JPG   53,33K   112 download-uri

Citat

Asta imi aminteste de bancul ala cu submarinul Posted Image)

Era un submarin in ocean. La un moment dat se opreste ,se ridica periscopul si un marinar se uita prin el.
Comandantul: -Cati?
Marinarul: -15
Comandantul: -Ce 15?
Marinarul: -Ce cati?


#4976
ioppo

ioppo

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 13.541
  • Înscris: 20.02.2008

Citat

uneori sunt bou, si mananc seara inainte de culcare multa shawormacudetoate, si noaptea am dureri de stomac, care in vis se traduc printr-un caine care ma musca de posterior.


#4977
marga32

marga32

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 4.074
  • Înscris: 11.06.2010

Citat

Probabil aceleasi motive pentru care s-a renuntat si la chilotii clasici.

1) Nu vrei sa-ti strangulezi coaiele
2) Nu vrei sa-ti iasa coaiele pe-afara

Imagineaza-ti chilotii ca o cusca mica pentru ciini, cu lant. Ciinele sufera, abia intra in cusca, lantul il stringe de git si tot ce vrea e sa scape si sa te muste de cur. Daca in schimb ii dai o cusca mare, cu o ingraditura prin care sa se plimbe, o sa fie mult mai fericit...


#4978
dhaneey

dhaneey

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 2.695
  • Înscris: 25.10.2007

Citat

Eu cred ca ar fi mult mai usor pentru unii ca in loc sa stea sa urmareasca toata ziua cursul si ROBOR-ul sa faca ceva sa castige 200 de lei in plus pe luna si sa ignore cursul si ROBOR-ul, n-ar trebui sa fie chiar asa de greu :) Personal pot sa compensez cresterea ROBOR-ului/cursului in mai putin de o ora de munca extra pe luna, deci cel putin mie mi se pare un subiect fara rost pana la urma. Normal ca nu vreau sa dau bani aiurea, dar decat sa pierzi 5 minute zilnic cautand ROBOR-ul, faci ceva util in timpul ala si gata :)

Citat

Cred ca ma incadrez perfect. Eu sunt taximetrist.. mi-am pus maimuta pe taximetru si compensez cresterea ROBOR, cu doar cateva curse.


#4979
WShow13

WShow13

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 2.678
  • Înscris: 21.09.2012

Citat

Daca postul asta TRT 4K ramane in grila macar o zi atunci imi tai toate matele.


#4980
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Mesaje: 399.717
  • Înscris: 08.10.2015
Titlul este: Cum sa ma îngraș?

Unul dintre raspunsuri:

:  

X, pe 07 iunie 2018 - 16:37, a scris:

Eu pot să ți-o dau pe nevastă-mea.
Eram tânăr, 1,84cm și vreo 85kg.
M-am însurat: face femeia asta niște fripturi, tochituri, musaca, borșuri de perișoare, prăjituri nu mai zic...
Nu mai sunt tânăr, 1,84cm și 105kg.
O vrei? Gratis!


#4981
OPEDI

OPEDI

    Active Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 1.729
  • Înscris: 16.11.2017

Citat

Am un
https://www.emag.ro/...y/pd/DJ5PD7BBM/ si ori pt ca mi-a cazut de la 50 cm pe linoleu de lemn ori pt ca inregistrez zilnic pe el si tin buzele f aproape de microfon da ce poate sa-i faca aerul... ori pt ca am instalat un program de pe playstore de redare, deci cand vorbesc nu sunt auzit prea bine de celalalt decat daca dau drumu la difuzor. Pe net sfaturi cica sa bagi-scoti o casca din el, ciudat... si oare sa o scoti bagi cand merge un player? nu am incercat sa l resetez la fabrica inca.
E in garantie, l-am luat prin curier, ce fac, ma chinui sa dau print la factura sau ma duc cu print screen pe telefon la reparat si unde sa il repar? am gasit un cartonas de la Depanero fara nimic scris ce produs sau data dar cred asta e, deci la Depanero cel mai aproape de mine?
Mai am niste intrebari, ce inseamna la camera foto acestea?
Geotagging
Touch focus
Phase Detection AF
Panorama - am incercat o panorama cu asfaltul lol si am miscat telefonul si in stanga a iesit ca urca asfaltul. Nu inteleg ce avantaje are panorama.
HDR
Face detection - iese mai bine fata?


#4982
dxfmpanciu

dxfmpanciu

    Active Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 1.201
  • Înscris: 31.10.2017

unknown a scris:

Iata cu ce a fost zdruncinat din temelii podul de la Maracineni de individul cu Polaris
Atașament ZK658iz.jpg

Fișiere atașate



#4983
Barboso

Barboso

    Satir bătrân, "United Gashka" member

  • Grup: Moderators
  • Mesaje: 52.269
  • Înscris: 24.01.2008
Limba romana alternativa.

Citat

Viitorul a avut deja loc orice acum nu exista fiind trecutul lui?


#4984
korr41

korr41

    Active Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 1.896
  • Înscris: 27.06.2007

Citat


Totusi ce a furat? Nu am vazut vreo dovada ca Dragnea si-a insusit 1 leu care nu ii apartine...


#4985
dxfmpanciu

dxfmpanciu

    Active Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 1.201
  • Înscris: 31.10.2017

Citat

Esti prost si nu judeci.

Editat de dxfmpanciu, 14 iulie 2018 - 20:08.


#4986
Baxon

Baxon

    Dachshund

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 14.720
  • Înscris: 01.03.2017
Merita premiul intai Posted image

Citat

Buna.. Eu sunt Violeta, scriu aceasta intrebare cu mari emotii fiindca este un subiect foarte sensibil pentru mine, poate ca este chiar motivul pentru care inca ma zbat sa traiesc. Asadar, voi începe povestindu-va.  Inca de cand eram mica eu m-am considerat o fata frumoasa, ce va deveni o femeie chiar fatala as putea spune, asta era intuitia mea si acum cred cu desăvârșire ca asa am ajuns. Insa cum sa va zic.. Stiti ca o femeie frumoasa nu poate astepta la infinit sa le vina barbatilor mintea la cap, asa ca eu am ales sa traiesc clipa mereu. Ei bine, la varsta de 18 ani ajunsesem sa am admiratori cu sutele, si nu exagerez, primeam atatea mesaje pe yahoo incat nu puteam raspunde la toata lumea... Sper sa nu ma considerati vreo usuratica, pentru ca nu sunt una! Revenind. Toti acești băieți care m-au placut si cu care am flirtat au fost doar o joaca pentru mine, niciunul nu m-a satisfacut suficient... Mai ales ca majoritatea erau din alte orase, iar eu prefer pe cineva care sa fie mai aproape. Asta e preferinta mea, nu ma judecati.
Dar, acum vine șocul.. Am ajuns la varsta de 28 de ani impliniti. Viata mea parca nu mai e asa frumoasa. Nu mai am asa mare succes la barbati, oare de ce? Eu cred ca le e frica de mine... De aia nu imi vorbesc.. Toata lumea imi zice,  chiar si mama, ca sunt o femeie inteligenta si frumoasa, iar barbatii se sperie si fug.. Nu ma pot controla cum fac cu alte femei ușoare. Asadar, la 28 de ani sunt singura. Problema este ca... Am intalnit un baiat... Da.. Baiat nu barbat.. Are 19 ani.. Dar este singurul om de sex masculin care ma satisface intelectual... V-am zis, chiar daca eu sunt foarte frumoasa nu caut altceva, caut doar inteligenta si pasiune pentru arta si frumos. Băiatul acesta mi-a luat mintile. Nu mai dorm noptile. El abia va merge la facultate... Eu deja am terminat o facultate, facultatea de Management, am si post de lucru in domeniu si sunt bine platita de aceea ma pot intretine singura si nu am nevoie disperata de un barbat. El ma iubeste... Mi-a zis ca nu il intereseaza ca sunt mai mare, ca ar fugi cu mine in lume, o gramada de lucuri mi-a zis, il ador. Eu m-am gandit sa fac un gest frumos pentru ca il iubesc, si l-am chemat la mine in București sa stea in casa mea.. Sa nu mai dea bani pe chirie.. Ii platesc si facultatea, doar sa stea cu mine si sa fim impreuna. El a acceptat, zilele urmatoare urmează sa vina la mine.
Dar am un necaz..S-a mutat un vecin nou in bloc si imi face avansuri.. Plus ca zice ca m-a văzut goala pe internet, dar eu niciodata nu am postat poze goale pe internet! Mi-e teama sa nu afle iubitul meu de 19 ani si sa nu se supere.... Daca el se supara eu sunt distrusa.... El e singura mea salvare, nu m-am mai culcat cu cineva de o gramada de ani.. Am si eu nevoie de un barbat, sa ma simt femeie, sa ma simt iubita si apreciata, sa simt ca cineva ma adora si ma iubeste pentru frumusețea si inteligenta mea. Stiu ca pare o prostie, o nebunie.. Dar chiar este o trauma pentru mine. Este traumatizant. Il vreau doar pe el!
Acum, daca ati citit tot ce am scris... Va mulțumesc.. Si urmeaza intrebarea care ma macina de atatea seri.. Cum ar trebui sa procedez cu vecinul?... I-am explicat si lui situatia.. Si am ajuns la o intelegere.... Imi cer scuze daca sunteti mai pudici, dar a zis asa: "tu cu mine, sex oricand am eu chef, si pustiu nu afla nimic". Eu am acceptat, nu asta e problema, nu va intrebam dacă sa accept sau nu, aceasta este cea mai buna metoda, altfel bărbatul acesta nu mi-ar fi dat pace si s-ar fi suparat iubitul meu. Intrebarea mea de fapt este: cum sa fac ca cei doi sa nu vorbească niciodata, sa ma asigur ca nenorocitul asta care ma santajeaza nu scoate nicio vorba? Vreau doar sa-mi protejez iubitul, nu vreau sa-i fac niciun rau... Va rog ajutati-ma, spuneti-mi cum sa fac sa nu vorbeasca cei doi.. Va mulțumesc anticipat..


Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

Utilizatori activi: 1

0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate