Salt la conținut

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Restaurante pescaresti prin impre...

De ce se taie unii cu lama?

Întrebare de noob

Rezistenta la caldura vara
 JOCURILE OLIMPICE PARIS 2024...fo...

JOCURILE OLIMPICE PARIS 2024...fo...

Revolut, crypto si taxe

Kia vs Hyundai vs Skoda Karoq 2.0...
 Paralizie parte inferioara picior...

COPA AMERICA 2024

Presedintele Romaniei 2024. Cine ...

Recomandare usa interior izolata ...
 Comunitatea de bicicliști - ...

macOS 15 Sequoia

Top Zone Rezidence Victor Brauner

Curatare ferestre de adezivul fol...
 

Samsung D780

- - - - -
  • Vă rugăm să vă autentificați pentru a răspunde
165 răspunsuri în acest subiect

#91
Lao™

Lao™

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 355
  • Înscris: 08.02.2006
La mine se aude la fel de bine pe ambele SIM-uri. Si melodiile MP3 setate ca ton de apel se aud destul de tare, dar asta e si in functie de nivelul volumului cu care a fost inregistrata melodia respectiva. Incearca totusi cu alte melodii.

#92
ianos10

ianos10

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 363
  • Înscris: 30.01.2006

 Lao™, on Oct 16 2008, 23:53, said:

La mine se aude la fel de bine pe ambele SIM-uri. Si melodiile MP3 setate ca ton de apel se aud destul de tare, dar asta e si in functie de nivelul volumului cu care a fost inregistrata melodia respectiva. Incearca totusi cu alte melodii.
Si atunci ce setari sa fac astfel ca sunetul apelantului sa fie la fel? Oricum sunetul pe cosmote e mult prea puternic si trebuie sa reduc din volum in timpul convorbirii iar pe vodafone trebuie sa cresc volumul in timpul convorbirii. Am pe slot 1 cosmote si pe 2 vodafone. Le-am si schimbat intre ele. Din meniu nu pot seta volumul pentru fiecare slot in parte? Ar fi interesant sa stim ce inseamna Rx vol, Rx pga, etc. Ideea e sa pot seta parametrii astfel incat sa fiu multumit.

#93
Lao™

Lao™

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 355
  • Înscris: 08.02.2006
Nu poti seta volumul pt fiecare SIM in parte si nici nu stiu exact ce inseamna Rx vol, pga etc. Am cautat si pe Google si nu am gasit nimic concludent.

#94
R3dThunder

R3dThunder

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 37
  • Înscris: 12.10.2007
Revion cu cateva mici rectificari la postul de mai inainte.

Dupa a 3 incarcare bateria ma tine 2-3zile ascultand muzica si jucand jocuri ,3-4 zile vorbit intre 30-40min pe zi. in standby ma tine 6-7zile. am un card de2 gb la el.
Semnalul e f. bun pe ambele simuri , radioul se aude bine.
Pot sa zic ca sunt foarte multumit de el.

#95
COCO1957

COCO1957

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 70
  • Înscris: 26.11.2007
Am fost ceva timp in dilema daca sa cumpar sau nu un telefon dual SIM (entuziasmat de ideea de a avea 2 numere intr-un singur telefon), pana la urma am ajuns la concluzia ca este mai bine sa renunt, din urmatorul motiv, pe care il expun aici - poate da de gandit si altora care au aceiasi dilema:
Iata motivul: acest telefon, care are de altfel puncte bune (si mai putin bune) ca oricare altul, ma poate aduce in situatia ca, desi are 2 cartele (presupunem asta ca de aceea il cumparam) la un moment dat sa nu pot folori nici una dintre ele
Bateria are 1200mA: la ora actuala aproape orice telefon de pe piata are bateria cu capacitate de min 800mA, deci la acest telefon nu se potriveste sloganul"2 telefoane intr-unul singur" ci mai degraba "2 telefoane la o baterie"
Nu vi s-a intamplat niciodata sa vi se termine bateria in timpul unei convorbiri sau sa vorbiti la un moment dat mai mult decit intr-o zi normala? - daca da, atunci ginditi-va ca daca vi se intampla acest lucru cu acest telefon ramaneti fara ambele numere
Poate fac o comparatie cam fortata, dar cu 2 telefoane Nokia 1650, care amandoua ocupa un volum nu foarte mare, se poate vorbi mai mult decat cu acest D780 si nu risc ca la un moment dat sa raman fara nici un numar.
Nu vreau sa spun prin asta ca daca acest telefon ar fi avut o baterie de min. 1600mA ar fi fost mai bine, ci pur si simplu faptul ca este posibil ca in anumite situatii, indiferent de capacitatea bateriei, sa nu ai nici unul dintre numere disponibil
Bine, o sa spuna cineva ca poti lua o baterie de rezerva - este adevarat, dar atunci a disparut motivul principal pentru care s-a cumparat telefonul
Scuze pentru gramatica.

#96
stokarit_s

stokarit_s

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 3.200
  • Înscris: 05.01.2007

 COCO1957, on Oct 26 2008, 18:20, said:

Am fost ceva timp in dilema daca sa cumpar sau nu un telefon dual SIM (entuziasmat de ideea de a avea 2 numere intr-un singur telefon), pana la urma am ajuns la concluzia ca este mai bine sa renunt, din urmatorul motiv, pe care il expun aici - poate da de gandit si altora care au aceiasi dilema:
Iata motivul: acest telefon, care are de altfel puncte bune (si mai putin bune) ca oricare altul, ma poate aduce in situatia ca, desi are 2 cartele (presupunem asta ca de aceea il cumparam) la un moment dat sa nu pot folori nici una dintre ele
Bateria are 1200mA: la ora actuala aproape orice telefon de pe piata are bateria cu capacitate de min 800mA, deci la acest telefon nu se potriveste sloganul"2 telefoane intr-unul singur" ci mai degraba "2 telefoane la o baterie"
Nu vi s-a intamplat niciodata sa vi se termine bateria in timpul unei convorbiri sau sa vorbiti la un moment dat mai mult decit intr-o zi normala? - daca da, atunci ginditi-va ca daca vi se intampla acest lucru cu acest telefon ramaneti fara ambele numere
Poate fac o comparatie cam fortata, dar cu 2 telefoane Nokia 1650, care amandoua ocupa un volum nu foarte mare, se poate vorbi mai mult decat cu acest D780 si nu risc ca la un moment dat sa raman fara nici un numar.
Nu vreau sa spun prin asta ca daca acest telefon ar fi avut o baterie de min. 1600mA ar fi fost mai bine, ci pur si simplu faptul ca este posibil ca in anumite situatii, indiferent de capacitatea bateriei, sa nu ai nici unul dintre numere disponibil
Bine, o sa spuna cineva ca poti lua o baterie de rezerva - este adevarat, dar atunci a disparut motivul principal pentru care s-a cumparat telefonul
Scuze pentru gramatica.
Mai este un topic despre Samsung D780 . <_<

Sloganul este corect .
Ca nu te tine bateria foarte mult asta este alta treaba.

#97
PaperBoyRo

PaperBoyRo

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 332
  • Înscris: 06.06.2005

 COCO1957, on Oct 26 2008, 20:20, said:

Iata motivul: acest telefon, care are de altfel puncte bune (si mai putin bune) ca oricare altul, ma poate aduce in situatia ca, desi are 2 cartele (presupunem asta ca de aceea il cumparam) la un moment dat sa nu pot folori nici una dintre ele
Bateria are 1200mA: la ora actuala aproape orice telefon de pe piata are bateria cu capacitate de min 800mA, deci la acest telefon nu se potriveste sloganul"2 telefoane intr-unul singur" ci mai degraba "2 telefoane la o baterie"
Ai dreptate si tu. De aceea inca exista tel.cu putine functii si cu durata bateriei mai mare. Asa ai 2 telefoane care sa tot vb la ele toata saptamana. Dupa parerea mea, telefoanele dual sim au fost facute pt. oamenii care vorbesc putin sau mediu si de aici si incomoditatea de a avea 2 telefoane dupa tine.

#98
smcsa

smcsa

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 212
  • Înscris: 11.02.2007

 stokarit_s, on Oct 26 2008, 18:33, said:

Mai este un topic despre Samsung D780

Care ?
La o cautare dupa D780 avem in plus
asta, asta, asta si asta

Editat de smcsa, 27 octombrie 2008 - 19:20.


#99
stokarit_s

stokarit_s

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 3.200
  • Înscris: 05.01.2007

 smcsa, on Oct 27 2008, 19:19, said:

Care ?
La o cautare dupa D780 avem in plus
asta, asta, asta si asta
Mi-a fost mutat postul pe acest topic.
Eu i-am spus lui COCO1957 ca mai exista un topic (la acesta ma refeream) pentru ca el crease alt topic.

Nici nu stiam ca sunt atatea topicuri create.Oricum acesta este topicul principal.

#100
smcsa

smcsa

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 212
  • Înscris: 11.02.2007
Nu sunt altele (cel putin dupa titlu), dar astea au si referinte la D780

#101
vmtopan

vmtopan

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 36
  • Înscris: 14.06.2005
nu-mi pot conecta casca bluetooth la telefon :(.  oare de ce?

tel samsung d780, casca este nokia bh 100. Amandoua au versiunea 2.0 de bluetooth!

#102
smcsa

smcsa

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 212
  • Înscris: 11.02.2007
Vezi la Mod securizat, la mine e Dezactivat. Am BH-200 si s-a conectat fara probleme de prima data (asta cu vizibilitate activat dupa ce i-ai dat activare la BT)

#103
vmtopan

vmtopan

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 36
  • Înscris: 14.06.2005

 smcsa, on Nov 1 2008, 12:29, said:

Vezi la Mod securizat, la mine e Dezactivat. Am BH-200 si s-a conectat fara probleme de prima data (asta cu vizibilitate activat dupa ce i-ai dat activare la BT)
am incercat in toate felurile, nu o "vede" nicicum. :( Inainte de tel asta am avut un D900i si la ala mi-a mers casca asta perfect. tot aceeasi versiune de BT (2.0) a avut si ala.

habar n-am care e problema

#104
vasilis

vasilis

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 474
  • Înscris: 24.07.2005
Vreau sa-mi cumpar si eu un asemenea telefon si as dori o confirmare. Sigur are dublu procesor acest telefon(daca vorbesti pe un sim si te suna cineva pe celalalt sim iti apare apel in asteptare)? Multumesc!

#105
Lao™

Lao™

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 355
  • Înscris: 08.02.2006
Da, are. Este de departe cel mai practic dual-sim pe care l-am incercat/folosit. ;)

#106
vasilis

vasilis

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 474
  • Înscris: 24.07.2005
L-am cumparat ieri la 630 lei. Am o intrebare. Ca sa nu mai cumpar un incarcator de masina pentru el, pot sa folosesc cablul usb ce vine cu acest telefon si un stecher cu iesire usb pentru priza de masina?\
  http://www.remogsm.ro/images/A1.jpg

#107
vmtopan

vmtopan

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 36
  • Înscris: 14.06.2005
si eu am avut intentia de a lua asa ceva. e universal, cica se potriveste la orice telefon.

sa fiu cinstit, m-am ferit de acest produs, de fapt incerc sa ma feresc in general de toate chestiile universale. Nu stiu ce sa-ti zic, eu am optat pana la urma pe un incarcator auto original! Nu mai stiu cat am dat pe el, parca 30 de lei (nu sunt sigur), de la germanos.

Bafta!

sa folosesti telefonul cu placere, ai luat un super telefon, o sa vezi! ;)

#108
Lao™

Lao™

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 355
  • Înscris: 08.02.2006
SI eu m-as feri de lucrurile care nu sunt originale si asta pentru ca mi-am fript un K750i cu un incarcator auto facut pe vapor. I-auzi, e 30 de lei la Germanos.

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

Utilizatori activi: 1

0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate