Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Mama Miresii (2024)

Estimare reparatie

Sterilizare UV apa

Folii heliomate faruri - merita?
 Cabina Dus mai mare cu 10cm decat...

Rezultate firma

Facultatea de Medicina - a doua f...

Fortat sa imi dau demisia
 Nivelare placa + Fisuri

Premierul Slovaciei a fost impuscat

RIP imgflip meme generator

V-ati facut sau va veti face Colo...
 Imagini generate de Inteligenta A...

Typo3 - tabel cu HTML

Amorsa inainte de adeziv

Tableta pareri
 

Samsung D780

- - - - -
  • Please log in to reply
165 replies to this topic

#55
sstefe

sstefe

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 8
  • Înscris: 04.09.2008
Salutare,

Imi puteti spune ce valoare sar are D780? dar D880?

Nu a incercat nimeni utilizarea FM-ului?

Din ce am cititi aici au fost persoane care inainte au avut "chinezarii" si nu pareau prea incantati de ele. As dori sa faceti o comparatie intre cele doua (d780 / d880 si chinezarii).

#56
diavol069

diavol069

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 14
  • Înscris: 10.01.2007
Daca mai are cineva rabdare sa citeasca pana la sfirsit uite si parerea mea
Il am cam de 2 luni am vorbite pe sim 1 vodafonu cam 40 ore (cartela bussines) si pe sim 2 cosmote 25 ore!
Telefonu ca design mi se pare ff dragut, e masculin nu e cu clapite cu floricele are un aspect bussiness!
Bateria ma tine la modul in care vb eu 4 zile si 5(pe perioada cind prind weekendul si vb mai putin)
NU mi sa blocat, nu mia facut niciun fel de probleme!
Ca puncte slabe pot sa subliniez ca trebuie sa stai sa citesti 2 zile pe forumuri si tutoriale sa instalezi o porcarie de java,
dar si atunci ai sanse sa nu mearga programu despectiv.
Sunet - OK
Semnal- Ok
Baterie - Ok

si spun dupa ce inainte am avut un cect t687 sau ceva de genu tot dual sim, dar incomparabil...

La inceput mai erau citiva care dadeau cu Nokia cu draci...
pretene Nokia nicio treaba e mare angajament... dar ia-ti  un E50, un E51, 7650... si mai pot continua cu citeva telefoane care m-au dezamagit profund
toti au pct bune si rele, restul sunt doar opinii!!!

#57
kodiak

kodiak

    Senior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 6,307
  • Înscris: 15.01.2007
Cum se poate scoate sunetul de la tastatura? Adica sa nu piuie cind apas tastele! N-am gasit nici o setare sa pot opri sunetul si ma dispera cu piuiturile!
Exista undeva alte teme pentru acest telefon? Mi se par cam deprimante astea cu care vine implicit!

Mersi!

FM-ul merge, prind la el toate posturile care le prind si in masina, dar trebuie sa-i pui castile ca altfel nu merge!
Ce nu mi se pare practic la el e ca au pus conexiunea cu incarcatorul pe partea dreapta a telefonului, era incomod cind am introdus contactele in el si il si incarcam in acelasi timp! Am pus un card microSD de 2 GB in el si merge!

Edited by kodiak, 20 September 2008 - 20:05.


#58
Lao™

Lao™

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 355
  • Înscris: 08.02.2006
diavol069, la tine cum se aude pe Cosmote? Tot mai infundat?

#59
kodiak

kodiak

    Senior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 6,307
  • Înscris: 15.01.2007
OK, am rezolvat cu piuiturile, se editeaza profilul normal si se poate seta tastatura silentioasa!
Sunt un pic cam dezamagit de baterie, trebuie incarcata cam o data la doua zile, eram obisnuit cu Xenium-ul dinainte la care acumulatorul tinea cel putin o saptamina!

#60
stokarit_s

stokarit_s

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,200
  • Înscris: 05.01.2007

View Postkodiak, on Sep 21 2008, 20:01, said:

OK, am rezolvat cu piuiturile, se editeaza profilul normal si se poate seta tastatura silentioasa!
Sunt un pic cam dezamagit de baterie, trebuie incarcata cam o data la doua zile, eram obisnuit cu Xenium-ul dinainte la care acumulatorul tinea cel putin o saptamina!
Nu inteleg de ce nu aduc si la noi telefoane din gama Xenium cei de la Philips.

Kodiak tu de unde ti-ai cumparat Xenium-ul ? Si ce model ai avut ?

Eu mi-as cumpara un Philips Xenium 9@9w  dar din pacate l-a noi nu este disponibil desi este pe piata de mai mult de un an.
Info telefon aici : http://[email protected]

#61
kodiak

kodiak

    Senior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 6,307
  • Înscris: 15.01.2007
Xenium 9@9a, doar telefon si nimic mai mult! Fara camera, fara bluetooth, fara nimic!
Il am si acum si merge, nu l-am schimbat din cauza ca nu mergea, ci fiindca imi trebuia musai un telefon cu doua cartele, era cam naspa sa umblu si cu telefonul de servici, un Nokia nu stiu de care, si cu Xeniumul meu!
Il am de doi ani!

Sorry de off-topic!

Edited by kodiak, 21 September 2008 - 21:59.


#62
kelloboss

kelloboss

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 645
  • Înscris: 25.04.2007
totusi care e faza cu sms`ul? poate scrie careva mai mult de 70 de caractere intr`un sms. la al 71`lea caracter imi intra deja in al 2`lea mesaj.

#63
R3dThunder

R3dThunder

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 37
  • Înscris: 12.10.2007
Salut. Am si eu o intreabare . Voi cate ore ati lasat la formatat bateria pentru samsund d780? :unsure:

Edited by R3dThunder, 23 September 2008 - 07:47.


#64
kaytar

kaytar

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,691
  • Înscris: 09.01.2007

View Postkelloboss, on Sep 22 2008, 23:28, said:

totusi care e faza cu sms`ul? poate scrie careva mai mult de 70 de caractere intr`un sms. la al 71`lea caracter imi intra deja in al 2`lea mesaj.
sigur scrii cu diacritice. dezactiveaza T9 !

#65
kodiak

kodiak

    Senior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 6,307
  • Înscris: 15.01.2007

View PostR3dThunder, on Sep 23 2008, 08:46, said:

Salut. Am si eu o intreabare . Voi cate ore ati lasat la formatat bateria pentru samsund d780? :unsure:

In prima seara l-am pus la incarcat si dupa vreo 3 ore a tipat ca-i incarcat si l-am scos din priza! Urmatoarele doua incarcari l-am lasat mai mult, vreo 7-8 ore, dar acumulatorul tine foarte putin!
L-am lasat la incarcat alaltaieri seara si l-am scos ieri dimineata, iar acum mai are o treime din acumulator, trebuie sa il pun iarasi la incarcat acum seara! Tin sa precizez ca nu vorbesc mai mult de 10 minute pe zi, poate nici atit !
I-am pus un card de 2 GB sambata, nu stiu cit influenteaza si asta consumul de curent!
Adevarul e ca am pus cardul mai mult de moft, sa vad ca merge,ca nu ascult muzica si nici nu fac poze cu telefonul!

#66
R3dThunder

R3dThunder

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 37
  • Înscris: 12.10.2007

View Postkodiak, on Sep 23 2008, 19:49, said:

In prima seara l-am pus la incarcat si dupa vreo 3 ore a tipat ca-i incarcat si l-am scos din priza! Urmatoarele doua incarcari l-am lasat mai mult, vreo 7-8 ore, dar acumulatorul tine foarte putin!
L-am lasat la incarcat alaltaieri seara si l-am scos ieri dimineata, iar acum mai are o treime din acumulator, trebuie sa il pun iarasi la incarcat acum seara! Tin sa precizez ca nu vorbesc mai mult de 10 minute pe zi, poate nici atit !
I-am pus un card de 2 GB sambata, nu stiu cit influenteaza si asta consumul de curent!
Adevarul e ca am pus cardul mai mult de moft, sa vad ca merge,ca nu ascult muzica si nici nu fac poze cu telefonul!

Adevarul e ca eu il de o saptamana si pot sa zic ca nu ma tine mai mult de 3 zile.(am vb cam in jur de 20minute pe zi) Cand l-am cumparat si l-am pus l-a incarcat si dupa 3 ore ore mi-a zis ca s-a incarcat , insa eu l-am lasat in continuare l-a incarcat, nush daca a avut efect ca dupa cum stiti bateriile LI-ION nu se formateaza.
Ce m-a deranjat la el e faptul ca are incarcatorul pe lateral ,un lucru enervant  daca te suna cineva sau umbli prin telefon in momentul cand il ai l-a incarcat.

Al doilea lucru e ca pe unele nr de cosmote mi se aude infundat (cand am castile la el se aude f. bine si clar ).
In rest totul e ok. in afara faptului ca e un pic cam lunguiet si nu are flash.

Edited by R3dThunder, 24 September 2008 - 10:33.


#67
Lao™

Lao™

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 355
  • Înscris: 08.02.2006
Exact. Si la mine se aude infundat cand vorbesc cateodata pe Cosmote. In rest nu ma deranjeaza nimic la el, doar ca se aude infundat, neclar. Poate se indura astia de la Samsung sa updateze softul si atunci poate avem noroc si o sa fie mai bine.

Bateria ma tine 3-4 zile. Si de ea sunt multumit. :D

Edited by Lao™, 24 September 2008 - 11:25.


#68
Lao™

Lao™

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 355
  • Înscris: 08.02.2006
Pentru cei care sunt interesati de marirea volumului in casca, hands-free-ul incorporat si cel cu fir, am gasit pe net cateva instructiuni pe care le-am aplicat cu succes. In partea de jos aveti valorile de fabrica sau cel putin asa erau pe telefonul meu. Operatiunea este reversibila:

Increasing Loudness in Earpiece as well as Headset

# Goto Test Mode by presing *#0206*8378#
# Goto H/W test > Audio Setting > Goto Normal > Rx PGA > Change value maximum upto 254
# Goto H/W test > Audio Setting > Goto Normal > Rx Vol > Change value of each level by 5-20
# Goto H/W test > Audio Setting > Goto Normal > HFR gain > Change value maximum upto 20

# Goto H/W test > Audio Setting > MP3 Codec SPK > Increase the value for each level by 6 and set the 14th level 254
# Goto H/W test > Audio Setting > MP3 Codec EAR > Set 14th level as 248 and set value for other levels by decreasing the value by 7



Valori originale:
Rx PGA > Original: 50
Rx Vol > 7-11-17-26-41-64-100
HFR gain > 12 (Ear Gain: 3)

MP3 Codec SPK: 164-170-176-182-188-194-200-206-212-218-224-230-236-242
MP3 Codec EAR: 159-171-177-183-189-195-201-207-213-219-225-231-237-243.

NU RASPUND DE EVENTUALELE DEFECTIUNI CE POT APARE. NU VA BAGATI NASUL PRIN ALTE PARTI ALE MENIULUI, DACA NU STITI CE FACETI!!!

Edited by Lao™, 24 September 2008 - 21:38.


#69
R3dThunder

R3dThunder

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 37
  • Înscris: 12.10.2007
A gasit careva vreun site cu teme pt el.???

Edited by Rangerul, 25 September 2008 - 10:40.


#70
uzzy86

uzzy86

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 167
  • Înscris: 30.12.2006

View PostLao™, on Sep 24 2008, 22:37, said:

Pentru cei care sunt interesati de marirea volumului in casca, hands-free-ul incorporat si cel cu fir, am gasit pe net cateva instructiuni pe care le-am aplicat cu succes. In partea de jos aveti valorile de fabrica sau cel putin asa erau pe telefonul meu. Operatiunea este reversibila:

Increasing Loudness in Earpiece as well as Headset

# Goto Test Mode by presing *#0206*8378#
# Goto H/W test > Audio Setting > Goto Normal > Rx PGA > Change value maximum upto 254
# Goto H/W test > Audio Setting > Goto Normal > Rx Vol > Change value of each level by 5-20
# Goto H/W test > Audio Setting > Goto Normal > HFR gain > Change value maximum upto 20

# Goto H/W test > Audio Setting > MP3 Codec SPK > Increase the value for each level by 6 and set the 14th level 254
# Goto H/W test > Audio Setting > MP3 Codec EAR > Set 14th level as 248 and set value for other levels by decreasing the value by 7



Valori originale:
Rx PGA > Original: 50
Rx Vol > 7-11-17-26-41-64-100
HFR gain > 12 (Ear Gain: 3)

MP3 Codec SPK: 164-170-176-182-188-194-200-206-212-218-224-230-236-242
MP3 Codec EAR: 159-171-177-183-189-195-201-207-213-219-225-231-237-243.

NU RASPUND DE EVENTUALELE DEFECTIUNI CE POT APARE. NU VA BAGATI NASUL PRIN ALTE PARTI ALE MENIULUI, DACA NU STITI CE FACETI!!!
dupa setarile efectuate se aude mai bine cand vb cu cineva pe cosmote?nu de alta dar dupa cum spunea cineva mai sus se aude cam spart si nu se inteleg anumite cuvinte!

#71
Lao™

Lao™

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 355
  • Înscris: 08.02.2006
Sper sa nu fie efectul placebo, dar se aude mai bine un pic. Eu am zis ca merita incercat si am incercat.

#72
uzzy86

uzzy86

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 167
  • Înscris: 30.12.2006

View PostLao™, on Sep 25 2008, 16:36, said:

Sper sa nu fie efectul placebo, dar se aude mai bine un pic. Eu am zis ca merita incercat si am incercat.
da.am schimbat si eu ceva.parca se aude o idee mai bine....sau e doar imaginatia mea!

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate