Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Kia vs Hyundai vs Skoda Karoq 2.0...

COPA AMERICA 2024

Presedintele Romaniei 2024. Cine ...

Recomandare usa interior izolata ...
 Comunitatea de bicicliști - ...

macOS 15 Sequoia

Top Zone Rezidence Victor Brauner

Curatare ferestre de adezivul fol...
 Placare scara exterioara acces

Dovada lucru firma desfiintata

Zone de facut casa

Recomandare service Maserati in B...
 Drenaj ape pluviale

Incompatibilitate router Digi Mer...

Lada frigorifica vs congelator

Rezerve periuta de dinti Woya
 

Allview V1 Viper

- - - - -
  • Please log in to reply
10027 replies to this topic

#271
RAPEED

RAPEED

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 128
  • Înscris: 04.07.2009
Salutare tuturor !

INTREBARE : A mai cumparat cineva de curand telefon Viper V1 din magazinele Cosmote (GERMANOS, INTERNITY, ROMTELECOM...) ???

Va intreb, deoarece caut de ceva vreme acest telefon care se presupune ca l-ar avea la oferta cei de la Cosmote...dar de cateva sapamani nu il primesc pt ca nu-l au pe stoc ! La magazinele astea unde se poate cumpara la pret intreg au pe stoc si sunt la vanzare, dar cei care il dau la abonament nu il au !
Ciudata treaba ! Am intrebat la un magazin Germanos si mi-au zis ca au primit un singur telefon pe care l-au vandut si de atunci nu au mai adus la vanzare pentru ca nu mai au pe stoc.
Care o fi chestia ? S-AU TERMINAT TELEFOANELE ? Astia de la Allview nu mai "produc" (aduc) telefoane Viper ??? Sau nu se mai inteleg astia de la Cosmote cu Allview ???!?

#272
asarja

asarja

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 36
  • Înscris: 28.07.2007
am o mica problema legata de widget-ul "Digital clock".

pana ieri, indiferent ca aveam activata alarma sau nu, ceasul de pe homescreen arata asa:
Attached File  Screenshot_2013-10-27-11-48-06.jpg   87.93K   69 downloads

ieri, dupa un restart al telefonului, arata asa:
Attached File  Screenshot_2013-10-27-11-47-20.jpg   90.03K   72 downloads

sau asa (daca il redimensionez la 4x2):
Attached File  Screenshot_2013-10-27-11-47-07.jpg   89.69K   68 downloads

inutil de precizat ca amindoua variantele arata ORIBIL, atat din punct de vedere al alinierii textului cat si a formularii lui.


interesant e ca pe lockscreen widgetul arata altfel:
Attached File  Screenshot_2013-10-27-11-39-55.jpg   72.67K   68 downloads

textul e aliniat si formulat cum trebuie, chiar arata bine dpdv estetic.


vreau ca widgetul de pe homescreen sa arate ca inainte de restart (primul screenshot) sau macar ca cel din lockscreen (ultimul screenshot).

m-am frecat prin tot meniul de setari dar n-am reusit sa gasesc nicaieri vreo optiune legata de acel widget. intr-un final i-am dat si reset to factory settings - nici un rezultat.

#273
florin_wow_2006

florin_wow_2006

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 134
  • Înscris: 13.01.2009
L-am pus si eu de proba pe ecran si apare la fel ca in a 2-a poza...deci nu are nimic telefonul tau. E doar o chestie de setari. Am observat ca daca tin apasat pe ceas nu se poate muta centrat pe ecran. Se duce ori spre stanga ori spre dreapta. Pune alt fundal si incearca variante de centrare a fundalului.

#274
florin_wow_2006

florin_wow_2006

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 134
  • Înscris: 13.01.2009
Am gasit. Tii apasat pe widget-ul ceas de pe ecran si apare un chenar cu puncte ingrosate la jumatatea laturilor. Il maresti in jos si stanga dreapta din acele puncte ca sa se incadreze bine. La mine s-a incadrat bine dupa asta. Succes.

Edited by florin_wow_2006, 28 October 2013 - 09:03.


#275
valid09

valid09

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 672
  • Înscris: 07.10.2013

 RAPEED, on 26 octombrie 2013 - 21:27, said:

Salutare tuturor !

INTREBARE : A mai cumparat cineva de curand telefon Viper V1 din magazinele Cosmote (GERMANOS, INTERNITY, ROMTELECOM...) ???

l-ai comandat, cum ti-am zis, online? Chiar daca nu au in magazin il aduc din tara, daca il comanzi online..

#276
asarja

asarja

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 36
  • Înscris: 28.07.2007

 florin_wow_2006, on 28 octombrie 2013 - 09:00, said:

Am gasit. Tii apasat pe widget-ul ceas de pe ecran si apare un chenar cu puncte ingrosate la jumatatea laturilor. Il maresti in jos si stanga dreapta din acele puncte ca sa se incadreze bine. La mine s-a incadrat bine dupa asta. Succes.

n-ai gasit. am incercat asta deja (am mentionat in primul post ca arata urat chiar daca il redimensionez la 4x2).


normal ar fi ca alarma sa apara pe un rand separat, SUB data, nu pe acelasi rand cu data. sau macar daca apare pe acelasi rand, sa aiba o forma scurta gen "TUE 8:00" sau "TUESDAY 8:00" (ca in lockscreen). kilometrul ala de expresie "SET THE ALARM CLOCK TIME MON 8:00" n-are ce cauta acolo, parca e formulat de tanti Maricica - femeia de serviciu de la Allview.

Edited by asarja, 28 October 2013 - 19:57.


#277
florin_wow_2006

florin_wow_2006

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 134
  • Înscris: 13.01.2009
Eu am dezactivat lock screen-ul. Incearca si asta...poate isi revine. Sigur e ceva de setari din moment ce a mers inainte. Si...notificari ecran de blocare il am debifat. Acum am bifat notificarile in ecranul de blocare am pus o alarma, am sters widgetul si l-am pus iar pe ecran. Acum apare pe un singur rand data si alarma sub ceas si sunt centrate frumos. Deci merge. Trebuie doar sa insisti.

Edited by florin_wow_2006, 28 October 2013 - 20:52.


#278
asarja

asarja

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 36
  • Înscris: 28.07.2007
mersi florin, o sa mai incerc.

#279
florin_wow_2006

florin_wow_2006

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 134
  • Înscris: 13.01.2009
E clar ca are o problema widgetul ala. Dupa ce ii activez sau dezactivez alarma, nu afiseaza respectiv sa ascunda alarma. Ramane la starea de cand s-a pus widgetul pe ecran. Nu stie de actualizare. Mare dreptate ai avut @asarja despre povestea cu tanti Maricica. :)) Mi se pare mie sau tii telefonul in limba engleza? Eu l-am lasat in romana asa cum a vrut el de prima data. Incepem sa ii gasim si hibe...care ar trebui sa se rezolve la un viitor update.

Edited by florin_wow_2006, 29 October 2013 - 08:26.


#280
asarja

asarja

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 36
  • Înscris: 28.07.2007
da, il tin in engleza.

sigur are o problema widgetul - in ultimele 2 zile ba imi arata ca am alarma activata, ba nu, cu toate ca ea era activata permanent, fara ca eu sa schimb vreo setare pe undeva.

oh well, o sa iau un clock widget de pe google play pana (si mai ales daca) o sa iasa un update pentru modelul asta de telefon.

Edited by asarja, 29 October 2013 - 10:55.


#281
dancrow

dancrow

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 383
  • Înscris: 08.05.2006
Raportati orice problema hardware sau software la ticket.allview.ro
Rezolvarile se vor gasi cu siguranta in urmatorul update.

#282
RAPEED

RAPEED

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 128
  • Înscris: 04.07.2009

 valid09, on 28 octombrie 2013 - 09:35, said:

l-ai comandat, cum ti-am zis, online? Chiar daca nu au in magazin il aduc din tara, daca il comanzi online..

Inca nu l-am comandat. O sa-l comand maine. Am mai asteptat cateva zile pt ca vreau sa-l cumpar dupa data de 01.11.2013 pt ca mai beneficiez de inca 12.40 Euro (cu TVA inclus) la prelungire de abonament. Si m-am gandit ca ar dura vreo 2 zile pana cand ar sosi la reprezentanta.
Am intrebat aici de telefon pt ca sunt surprins de faptul ca nu se gaseste in magazinele lor. Si in Iasi am intrebat la un magazin si in Bacau ... nu aveau la vanzare VIPER.
Dar poate o sa reusesc asa...prin comanda online.

Daca nu reusesc...o sa merite efortul de a mai pune cateva milioane pt un HUAWEI ASCEND P6 ???
Voi ce ziceti ?
Stiu ca e alta calitate...dar parca si asta are cateva "bube" si nu stiu daca merita diferenta.

Edited by RAPEED, 29 October 2013 - 20:25.


#283
luci_flash

luci_flash

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,003
  • Înscris: 17.09.2010
Huawei nu e degeaba numarul 3 international, ca vanzari. Sigur o sa primesti mai multe updateuri, sistemul de operare o sa fie mai bine inchegat si uniform, dar eu nu cred ca merita cele 3 milioane in plus. Daca nu vrei neaparat dual sim, recomandarea mea e Nexus 4, si iesi mai bine decat P6 sau Viper.

In alta ordine de idei, tocmai mi-am schimbat cartela (cea veche s-a demagnetizat) si de atunci nu am mai avut probleme cu netul, deci eu cred ca problema mea cu deconectarile spontane de acolo era, si nu de la telefon.

#284
RAPEED

RAPEED

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 128
  • Înscris: 04.07.2009

 luci_flash, on 29 octombrie 2013 - 21:59, said:

Huawei nu e degeaba numarul 3 international, ca vanzari. Sigur o sa primesti mai multe updateuri, sistemul de operare o sa fie mai bine inchegat si uniform, dar eu nu cred ca merita cele 3 milioane in plus. Daca nu vrei neaparat dual sim, recomandarea mea e Nexus 4, si iesi mai bine decat P6 sau Viper.

Mai mult ca sigur ai dreptate, numai ca nu am de unde sa cumpar Nexus 4 din magazinele Cosmote la prelungire de abonament. Nu il au in oferta lor.

#285
florin_wow_2006

florin_wow_2006

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 134
  • Înscris: 13.01.2009
Am trimis ticket pentru problema widgetului ceas digital. In timp ce le scriam am mai facut ceva teste si a mers widgetul corect dar dupa ceva timp am incercat iar si n-a mai vrut sa se actualizeze. Bine ar fi sa mai fie raportat de cineva acest lucru ca sa fie luat in considerare pentru imbunatatirea softului pe viitor.

#286
valid09

valid09

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 672
  • Înscris: 07.10.2013
Da si pe mine ma incanta P6, diferenta este de 350 lei intre cele 2. Ce m-a dat inapoi a fost bateria incorporata, care poate fi schimbata doar in service(oricum vad ca toti merg pe chestia asta in ultimul timp)+ ca nu e dual sim si 350 este ceva..asa poti sa ajungi din aproape in aproape si la S4, zici mai pun 100 de lei si iau nexus...intotdeauna gasesti un telefon superior celui la care te-ai hotarat daca mai pui 100 de lei :). Trebuie sa-ti stabilesti un buget maxim si sa te incadrezi in el, prin dilema asta am trecut si eu.

#287
RAPEED

RAPEED

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 128
  • Înscris: 04.07.2009

 valid09, on 30 octombrie 2013 - 09:22, said:

Da si pe mine ma incanta P6, diferenta este de 350 lei intre cele 2. Ce m-a dat inapoi a fost bateria incorporata, care poate fi schimbata doar in service(oricum vad ca toti merg pe chestia asta in ultimul timp)+ ca nu e dual sim si 350 este ceva..asa poti sa ajungi din aproape in aproape si la S4, zici mai pun 100 de lei si iau nexus...intotdeauna gasesti un telefon superior celui la care te-ai hotarat daca mai pui 100 de lei Posted Image. Trebuie sa-ti stabilesti un buget maxim si sa te incadrezi in el, prin dilema asta am trecut si eu.

Am ascultat sfatul tau si m-am decis. Azi am facut comanda de Viper (pe Germanos online) si tot azi m-au sunat sa-mi spuna ca a si ajuns la reprezentanta. Cam repede pt mine Posted Image pt ca eu aveam de gand sa-l cumpar pe 01.11.2013 pt a mai beneficia de 10 Euro (+TVA) . O sa ma astepte cuminte in magazin ! Sper sa nu-l desfaca pana vineri pt ca nu o sa-l mai cumpar daca e desigilata cutia.
Pentru Huawei P6 trebuia sa trec si la un plan tarifar mai mare + inca vreo 1.050 RON.
Pentru Viper o sa vad daca merita sa trec la un abonament mai mare. Ma gandeam la FreeM (15 Euro)...Acum am unul de 12.50 Euro cu : 160 min nationale, 1500 min in retea...si 100 MB internet (aproape ca la o cartela de 6 Euro !!! Asta ma enerveaza cel mai mult : ca platesc dublu pt acelasi lucru iar reducerile la telefon sunt varza !!!!Posted Image
Dar ce nu face omul pt ceva mai comod ?!??
Si cum ziceam...ma tenteaza alea 250 min nationale si 250 MB  trafic recomandat...apoi nelimitat...de la FreeM.

Edited by RAPEED, 30 October 2013 - 22:46.


#288
valid09

valid09

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 672
  • Înscris: 07.10.2013
in mailul de confirmare parca scrie ca trebuie sa il iei in 2 sau 3 zile. Mai bine treci pe la ei si le spui sa ti-l tina pana pe 1 nov, sa nu faca cumva pasi Posted Image
FreeM are si sotia pe al carui abonament am luat viperul tot asa inlocuidu-l pe cel de 12,5. Chestia este ca la 8 euro ai aceleasi facilitati ca la 12,5 mai putin nationalele care sunt 100 min parca. Netul se  misca greu chiar si pana in cei 250mb, eu am net si pe digi care se misca binisor in comparatie cu cosmote, dar sunt probleme cu acoperirea.
Ce sa zic sa-l stapanesti sanatos. Ca si telefon in momentul asta e suficient, nu exista aplicatie sau joc pe care sa nu le ruleze, iar care reducere pentru prelungire contract la cosmote este cel mai avantajos, avand o reducere bunicica fata de pretul de piata, ajungi sa iei in 7-800 de lei un telefon cu performante bune, care arata bine  ..sa vedem cum se misca tipi de la allview cu updaturile la android

Edited by valid09, 31 October 2013 - 10:25.


Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate