Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Estimare reparatie

Sterilizare UV apa

Folii heliomate faruri - merita?

Cabina Dus mai mare cu 10cm decat...
 Rezultate firma

Facultatea de Medicina - a doua f...

Fortat sa imi dau demisia

Nivelare placa + Fisuri
 Premierul Slovaciei a fost impuscat

RIP imgflip meme generator

V-ati facut sau va veti face Colo...

Imagini generate de Inteligenta A...
 Typo3 - tabel cu HTML

Amorsa inainte de adeziv

Tableta pareri

Musuroi mare
 

Allview V1 Viper

- - - - -
  • Please log in to reply
10027 replies to this topic

#307
Marius-Eduard

Marius-Eduard

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 81
  • Înscris: 04.11.2013

View PostRAPEED, on 05 noiembrie 2013 - 09:01, said:

Din ce joc este a 4-a imagine ?

Este din jocul CSR Racing. Daca il joci fara conexiune la internet, de fiecare data cand vrei sa-l joci incepe de la primul nivel. Eu il joc numai acasa, cu telefonul conectat prin wi-fi. Se vede frumos si pe tv, cu adaptorul wi-fi.

Dintre cei care aveti 2 cartele(fara abonament) in telefon, cum procedati? Aveti redirectionare pe vreun numar? La al meu, daca vorbesc pe una din cartele, cea de-a doua tot suna, nu are ton de ocupat, in asteptare sau de telefon inchis, dar nu-mi apare nimic pe telefon, nici in timpul convorbirii si nici dupa. Am vazut ca la unii le apare ca numarul apelat nu poate fi contactat. O fi vreo eroare? Am o cartela vodafone si una cosmote, principala este cea de vodafone(micro sim). Redirectionare am facut de pe cosmote pe vodafone doar in cazul in care telefonul este ocupat sau inchis, invers(de pe vodafone pe cosmote) nu merge. Voi ati gasit solutii sau are telefonul meu probleme cu semnalul?

#308
Petrecristi

Petrecristi

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,367
  • Înscris: 19.12.2009

View PostRAPEED, on 04 noiembrie 2013 - 11:16, said:

Asa imi afiseaza telefonul la "Stocare" :
[ http://s11.postimg.org/ph7m8hw8j/Screenshot_2013_11_04_11_03_51.png - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]
how to take a screenshot on a pc
Al meu e de 64 de gb. Si au oprit si capacul albastru. Il am doar pe cel negru.
https://www.dropbox....04_11_03_51.png

Era o gluma. Sper ca nu se supara cineva.

Rapped eu cred ca  poza ta e de la X1 Soul. Am cautat pe net pe altcineva cu V1 viper de 16 g si nu am gasit. As vrea sa-mi iau si eu V1 viper dar mai astept sa scada pretul.
As  avea cateva intrebari pentru cei care au V1.
Ce jocuri nu au mers pe el?
Se pot instala aplicatii pe card? Eu as vrea sa instalez o aplicatie pt gps, am auzit ca e f mare aprox 3g si  as vrea sa o instalez pe card.
Rom pentru v1 a gasit cineva? Pe XDA nu exista acest telefon.
Multumesc.

Edited by Petrecristi, 05 November 2013 - 21:49.


#309
florin_wow_2006

florin_wow_2006

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 134
  • Înscris: 13.01.2009
Eu am card si toate aplicatiile le-am mutat pe el. Deci nu-i un impediment asta. Recomand card clasa 10 ca sa nu agatze la solicitari mai mari de transfer date.

#310
Marius-Eduard

Marius-Eduard

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 81
  • Înscris: 04.11.2013
Este poza de la V1 Viper sau un model asemanator, iar X1 Soul nu este dual sim. Se vede ca are cartela cu numarul 2 instalata in telefon(cine are telefonul stie despre ce e vorba). Sigur au avut foarte multe sugestii in legatura cu memoria pentru a ii face un upgrade.
Memoria la X1 este de 32 GB, cel putin din specificatii.
Daca nu vrei sa iei acum telefon, asteapta ofertele de Black Friday si sigur o sa gasesti o oferta pe placul tau.

Edited by Marius-Eduard, 05 November 2013 - 22:07.


#311
luci_flash

luci_flash

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,003
  • Înscris: 17.09.2010
Eu am ambele cartele pe orange, una prepay, personala, si un abonament de munca. La aia pe abonament am reusit sa fac redirectionare, si merge foarte bine. In schimb pe aia prepay nu pot face (e un servicu suplimentar platit), si am lasat-o asa. Cand vorbesc pe Sim2 (prepay), si sunt sunat pe Sim1, imi bipuie, si imi apare "Nume apelant" (redirectionare de pe sim 1), si poti raspunde linistit.

#312
Marius-Eduard

Marius-Eduard

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 81
  • Înscris: 04.11.2013

View Postflorin_wow_2006, on 05 noiembrie 2013 - 22:05, said:

Eu am card si toate aplicatiile le-am mutat pe el. Deci nu-i un impediment asta. Recomand card clasa 10 ca sa nu agatze la solicitari mai mari de transfer date.

Eu am unul mai vechi de 8GB cu clasa 2 si se misca la fel ca inainte(ca si fara card). Dupa ce il umplu cu poze/video o sa-mi iau unul de 32 cu clasa 10.

#313
florin_wow_2006

florin_wow_2006

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 134
  • Înscris: 13.01.2009
Eu am avut probleme cu un card clasa 2 venit la pachet cu un telefon nokia E52...nu puteam filma la rezolutie maxima fiindca apareau intreruperi in filmare foarte deranjante. Apoi cand salvam ceva pe card dura mult. Dupa ce am schimbat cardul cu unul clasa 10 lucrurile s-au imbunatatit radical si am putut filma la rezolutie maxima si totul se salva instant. Un card, oricat de slab ar fi nu afecteaza functionarea generala a telefonului ci doar in timpul cand se utilizeaza memoria cardului... Adica prin meniu se misca la fel.

#314
Marius-Eduard

Marius-Eduard

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 81
  • Înscris: 04.11.2013
Inteleg ce vrei sa zici, dar am filmat si facut poze(salvate pe acest card) fara sa apara vreo problema. Depinde si de telefon, daca era single sau dual core sigur nu facea fata cardul de clasa 2.
Ce punctaj aveti la AnTuTu? Mie imi arata fix 12000. Aveti mai mult sau mai putin? Cred ca cei cu memoria interna de 16 GB au mai mult, sunt curios cu cat. Posted Image
Ieri am primit si husele comandate(am comandat initial una flip si am primit cadou una de silicon). Se potrivesc foarte bine. Am atasat poze.
Are cineva cartela de la digi pentru internet pe acest telefon?

Attached Files



#315
Petrecristi

Petrecristi

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,367
  • Înscris: 19.12.2009
Eu chiar sunt curios daca exista V1 cu 16 g. Sau erea doar o gluma? Doar pe acest site am gasit informatii despre V1 cu 16 g memorie. A mai vazut cineva undeva?

#316
florin_wow_2006

florin_wow_2006

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 134
  • Înscris: 13.01.2009
Mie mi-a iesit 13225 si jos mi-a recunoscut modelul telefonului...

#317
RAPEED

RAPEED

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 128
  • Înscris: 04.07.2009

View PostPetrecristi, on 05 noiembrie 2013 - 21:47, said:

Al meu e de 64 de gb. Si au oprit si capacul albastru. Il am doar pe cel negru.
https://www.dropbox....04_11_03_51.png
Era o gluma. Sper ca nu se supara cineva.
Rapped eu cred ca  poza ta e de la X1 Soul. Am cautat pe net pe altcineva cu V1 viper de 16 g si nu am gasit. As vrea sa-mi iau si eu V1 viper dar mai astept sa scada pretul.



Am glumit, desigur ! Posted Image
Sau poate nu !

[ http://s14.postimg.org/z9yynktsx/asdffdtor.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Edited by RAPEED, 07 November 2013 - 13:56.


#318
badmania98

badmania98

    Nenea

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,672
  • Înscris: 28.11.2001
Sa vezi ce mai glumesc colegii de forum cu tine cand mai ai tu nelamuriri. Sau poate nu.Posted Image

#319
RAPEED

RAPEED

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 128
  • Înscris: 04.07.2009

View Postbadmania98, on 07 noiembrie 2013 - 13:52, said:

Sa vezi ce mai glumesc colegii de forum cu tine cand mai ai tu nelamuriri. Sau poate nu.Posted Image

Scuze ! Cautam raspunsul potrivit !Posted Image
Ca doar am fost acuzat ca mint, nu ?!??
Acela este raspunsul primit de la Germanos. Alte informatii nu am.
Habar n-aveam ca au produs Viper de 16 GB. Pe mine ma preocupau capacele ...ca nu ieseau la numar ! Posted Image)
Imi pare rau ca v-am adus o veste proasta ...unora.

Edited by RAPEED, 07 November 2013 - 14:21.


#320
badmania98

badmania98

    Nenea

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,672
  • Înscris: 28.11.2001
Le-am scris si eu celor de la Germanos , iar acestia , foarte pregatiti, imi transmit un link ce duce la descrierea produsului de pe pagina lor. Pe acea pagina nu apare nicio referire la 4 sau 16Gb. Profesionisti.Posted Image


LE. Eu am o vorba: ”Daca aveti vreo nelamurire si doriti sa o aprofundati, intrebati-ma pe mine.”  Se pare ca am concurenta acerba.

Edited by badmania98, 07 November 2013 - 16:50.


#321
neakiki

neakiki

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 45
  • Înscris: 28.08.2005

View PostMarius-Eduard, on 06 noiembrie 2013 - 22:57, said:

Inteleg ce vrei sa zici, dar am filmat si facut poze(salvate pe acest card) fara sa apara vreo problema. Depinde si de telefon, daca era single sau dual core sigur nu facea fata cardul de clasa 2.
Ce punctaj aveti la AnTuTu? Mie imi arata fix 12000. Aveti mai mult sau mai putin? Cred ca cei cu memoria interna de 16 GB au mai mult, sunt curios cu cat. Posted Image
Ieri am primit si husele comandate(am comandat initial una flip si am primit cadou una de silicon). Se potrivesc foarte bine. Am atasat poze.
Are cineva cartela de la digi pentru internet pe acest telefon?

Da ...husa aceea neagra de silicon am cumparat-o si eu si sunt multumit de ea,,,si pot sa iti zic ca eu folosesc pe sim 2 cartela DIGI de internet si merge super unde binenteles ai acoperire.Nu se compara cu nici o cartela fie ea,vodafone sau orange.pentru date ,ma refer.
Cat despre telefoane V1 cu memorie interna de 16G,cei de la Allview nu spun ca ar exista acum pe piata .

#322
Marius-Eduard

Marius-Eduard

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 81
  • Înscris: 04.11.2013

View PostRAPEED, on 07 noiembrie 2013 - 13:57, said:

Habar n-aveam ca au produs Viper de 16 GB. Pe mine ma preocupau capacele ...ca nu ieseau la numar ! Posted Image)
Imi pare rau ca v-am adus o veste proasta ...unora.

Ai facut vreun test sa vezi ce scor obtii? Instaleaza AnTuTu din Magazin Play si arata-ne si noua rezultatul. :)

View Postneakiki, on 07 noiembrie 2013 - 19:22, said:

Da ...husa aceea neagra de silicon am cumparat-o si eu si sunt multumit de ea,,,si pot sa iti zic ca eu folosesc pe sim 2 cartela DIGI de internet si merge super unde binenteles ai acoperire.Nu se compara cu nici o cartela fie ea,vodafone sau orange.pentru date ,ma refer.
Cat despre telefoane V1 cu memorie interna de 16G,cei de la Allview nu spun ca ar exista acum pe piata .

Daca cei de la Allview nu stiu nimic, inseamna ca cele de la Germanos sunt piratate. :))
Am o cartela de DIGI, scoasa din modemul usb pentru internet, dar nu-mi arata nimic, nu se conecteaza. Trebuie alta cartela? Sau trebuie ceva activat de cei de la DIGI? O am de ceva timp, dar n-am mai folosit-o pana acum. Setarile in telefon sunt ok, le-am verificat. Ai semnal pe cartela de DIGI? Eu nu am, imi arata un x mic si rosu la cartela numarul 2.

Edited by Marius-Eduard, 07 November 2013 - 20:34.


#323
luci_flash

luci_flash

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,003
  • Înscris: 17.09.2010
13414 in AnTuTu la mine. La IO: Storage: 696, Database: 540. Eu am card de 8gb, clasa 10 de la kingston. Poate de acolo e scorul mai ridicat. Chiar sunt curios daca voi ati obtinut aceleasi cifre la cpu, ram si video.

Attached Files


Edited by luci_flash, 07 November 2013 - 20:49.


#324
Petrecristi

Petrecristi

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,367
  • Înscris: 19.12.2009

View PostRAPEED, on 07 noiembrie 2013 - 13:57, said:

Scuze ! Cautam raspunsul potrivit !Posted Image
Ca doar am fost acuzat ca mint, nu ?!??
Acela este raspunsul primit de la Germanos. Alte informatii nu am.
Habar n-aveam ca au produs Viper de 16 GB. Pe mine ma preocupau capacele ...ca nu ieseau la numar ! Posted Image)
Imi pare rau ca v-am adus o veste proasta ...unora.

Ai inteles gresit. Nu am spus ca ai mintit. Am zis ca e o gluma. Acum te cred. Despre rami vroiam sa mai intreb. La cele de la Germanos au modificat si memoria ram sau tot  1 g au?

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate