Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Centrale termice compacte

Portofoliu incepator pe Bursa New...

Probabil inselatorie pe OLX

Istoric Google
 Copil cu temperament sangvinic

ADA TEL SERVICES

inlocuire bara fata clio 4

Ce avem de platit in 2024 la cump...
 La mulți ani @Arader!

La mulți ani @gabiroa!

La mulți ani @gerbil!

La mulți ani @Therockstar!
 Suspect Frauda Informatica

Scari interioare

Parcare gratis Romexpo

Limbaj de programare RUST
 

Allview V1 Viper

- - - - -
  • Please log in to reply
10027 replies to this topic

#289
telefonis

telefonis

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 139
  • Înscris: 15.10.2004
salutare!
a facut cineva un back-up la ROM-ul stock cu CWM?mi-ar trebui.
multumesc!

#290
RAPEED

RAPEED

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 128
  • Înscris: 04.07.2009

 valid09, on 31 octombrie 2013 - 10:17, said:

in mailul de confirmare parca scrie ca trebuie sa il iei in 2 sau 3 zile. Mai bine treci pe la ei si le spui sa ti-l tina pana pe 1 nov, sa nu faca cumva pasi Posted Image
FreeM are si sotia pe al carui abonament am luat viperul tot asa inlocuidu-l pe cel de 12,5. Chestia este ca la 8 euro ai aceleasi facilitati ca la 12,5 mai putin nationalele care sunt 100 min parca. Netul se  misca greu chiar si pana in cei 250mb, eu am net si pe digi care se misca binisor in comparatie cu cosmote, dar sunt probleme cu acoperirea.
Ce sa zic sa-l stapanesti sanatos. Ca si telefon in momentul asta e suficient, nu exista aplicatie sau joc pe care sa nu le ruleze, iar care reducere pentru prelungire contract la cosmote este cel mai avantajos, avand o reducere bunicica fata de pretul de piata, ajungi sa iei in 7-800 de lei un telefon cu performante bune, care arata bine  ..sa vedem cum se misca tipi de la allview cu updaturile la android

Mersi !Posted Image
Da ! Am fost ieri si le-am spus sa-l tina pana maine ca sa-mi mai scada 12,40 euro.
Cum e cu cartela asta de la Digi ? Cat costa initial si cat trebuie sa incarci lunar ??? E cumva 4,96 Euro (cu TVA) ???

Edited by RAPEED, 31 October 2013 - 11:46.


#291
valid09

valid09

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 672
  • Înscris: 07.10.2013
la digi daca ai cablu si net fix, primesti mobil cu minute nelmitate  in retea si  internet gratuit, sau mai poti face pe langa acesta si alt abonament cu 2 euro pe luna tott minute si net nelimitat, asa era cand am facut eu acum un an, poate s-au mai schimbat abonamentele, e de interesat, nu stiu cat costa daca nu ai net si cablu de la ei.

#292
dancrow

dancrow

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 383
  • Înscris: 08.05.2006

 telefobinevoitor mestamp= said:

salutare!
a facut cineva un back-up la ROM-ul stock cu CWM?mi-ar trebui.
multumesc!
Si mie mi-ar trebui!
Mulțumim anticipat binevoitorului!

#293
vennom79

vennom79

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 27
  • Înscris: 01.11.2013
Sunt detinator Allview V1 Viper de vre-o doua luni. Am numai cuvinte de lauda pentru acest telefon. Sotia are un S3 (nu face si nu se misca cum se misca fiara mea). L-am root-ata cu "Framaroot" pentru a avea acces total la aplicatia Power Toggles, folosesc Smart Launcher Pro v1.8.30, iar de cand i-am pus acest launcher se misca intr-un mare fel si e si atat de frumos... mai folosesc Splashtop un program util cu care imi controlez PC-ul direct de pe telefon si Any Send ca sa nu mai bag cablul de date din pc in telefon cand vreau sa transfer fisiere de pe telefon pe pc sau invers. Nu am intalnit pana acum joc care sa nu imi mearga pe acest telefon ( Dungeon Hunter4, Asphalt7,8..., NFS Most wanted, Wild Blood, si multe altele care se misca intr-un mare fel si nu imi incinge telefonul) ca si autonomie a bateriei... am activat economizorul stoc al telefonului. Cand e adormit se intrerup mai toate, mai putin BT. (mentionez aici ca folosesc un set de casti BT SE MW600). ... ei daca ma joc, stau pe net, in 7-8 ore ii dau bateria jos. Daca il folosesc normal ca pe un simplu telefon, cu functia BT activata, am avut surpriza ca dimineata sa plec cu el 100% sa ma intorc acasa de la munca si sa constat ca mai am peste 80% baterie, in conditiile in care am efectuat cateva convorbiri in Cosmote( deci nu prea scurte convorbirile), verificat mail si facebook, bla, bla. Deci una peste alta 2 zile si ceva pt un telefon care iti ofera atatea eu zic ca e ok... Mentionez aici ca e achizitionat la liber de la Altex, la pretul de 1.299 lei. Parerea mea e ca isi merita fiecare banut. Pana sa imi iau eu acest telefon am activat pe telefonul sotiei samsung S3 codat Vodafone care in comparatie cu acest telefon e single sim, in jocuri se incinge si da crash ca dracu, iar bateria abia o tine de dimineata pana seara.

Edited by vennom79, 01 November 2013 - 10:51.


#294
RAPEED

RAPEED

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 128
  • Înscris: 04.07.2009
Imi puteti recomanda o husa buna pentru Viper ? Până în 50 lei.
Care e mai utila ? Husa silicon simpla sau "flip cover stand" ?
....si inca o intrebare :
Viper vine cu folie de protectie la pachet ? sau trebuie sa cumpar eu ?

Edited by RAPEED, 01 November 2013 - 14:12.


#295
florin_wow_2006

florin_wow_2006

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 134
  • Înscris: 13.01.2009
Vine cu folie in pachet dar mare atentie cand o pui ca atrage praf instant si nu se lipeste perfect daca prinde praf. Eu am luat husa neagra de silicon+folie ecran de pe net de pe ocazii de la o fata Doinitza, cu 50 lei. Sunt foarte multumit de calitatea ei. Am vazut ca au si cei de la allview pe site huse diverse, chiar si de silicon. Cea flip mi se pare incomoda daca pui mana mereu pe telefon ca sa verifici mail, apel, mesaj, etc. Un prieten impatimit de samsung s-a jucat putin pe telefonul meu si a ramas impresionat ca se misca bine si chiar si bateria tine mai bine.

#296
vennom79

vennom79

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 27
  • Înscris: 01.11.2013
viper are 3 capace de spate, unul negru si unul albastru cu gripp mai mare, si unul alb mai glossi... are folie de protectie inclusa, casti pamblica, cablu de date incarcator, carte de instructiuni si garantia + un cod de 90 de zile la antivirus bitdefender

#297
RAPEED

RAPEED

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 128
  • Înscris: 04.07.2009
Multumesc pt raspunsuri ! Posted Image
O sa caut pe Ocazii.ro husa neagra de silicon. Mi se pare mai eficienta.
Folia o sa o puna un domn care lucreaza la un service de telefoane. Se pricepe mai bine.

#298
valid09

valid09

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 672
  • Înscris: 07.10.2013
Eu am luat un hardcase de pe okazii si sunt f multumit

#299
RAPEED

RAPEED

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 128
  • Înscris: 04.07.2009
Salutare !
Gata ! Sunt posesor de Viper ! Posted Image
L-am "butonat" ceva vreme ... apoi m-am gandit sa-i pun eu folia de protectie (ca de' ! n-o fi mare lucru !) , am citit instructiuni, am vazut tutorial si m-am apucat de treaba. Numai ca nu mi-a iesit ! Nu e asa simplu cu firicelele astea de praf. Asa ca mi-am stricat folia cu care a venit telefonul.
Noroc ca am dat comanda de husa pe net si are ca bonus o folie de protectie.
======================================================================================================
Mi s-a parut putin ciudat ca in cutia in care a venit telefonul (a desfacut sigiliul in fata mea) nu avea decat capacul albastru de rezerva. Stiu ca mai era si cel alb...LA VOI CUM A VENIT ??? Pe spatele cutiei scrie "batery cover : 2" . Eu am primit acea cutie alba, mai mica, fara fiola de "antivenin".
=====================================================================================================
Voi ce update-uri ati mai facut la acest telefon ? La sistemul de operare este vreo versiune disponibila ? E mai buna ? De unde se poate instala (safe) ?
Smart Launcher Pro v1.8.30 este mai bun ? Cu ce ajuta si de unde se poate descarca/instala ?
Ce chestii de baza si utile trebuie instalate pe Viper ?
===========================================================================================================
Banuiesc ca nu se mai formateaza bateria...
Trebuie sa se descarce complet inainte de a fi pus la incarcat ? Sau nu ? La primele cicluri ...

Edited by RAPEED, 03 November 2013 - 20:18.


#300
florin_wow_2006

florin_wow_2006

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 134
  • Înscris: 13.01.2009
Nici al meu nu a venit cu sticluta aia cica de medicament, dar a venit cu 3 capace. Eu am zis de folie ca nu e asa simplu dar nu ai crezut. :)) Omul din greseli invata. Bateria de la orice produs electronic se incarca full si se foloseste pana se descarca aproape de tot. Cel mai important este sa o incarci full. Nu mai e valabila treaba cu formatarea. Atentie la traficul de date ca iti poate genera costuri serioase daca nu ai extraoptiune cu multi mb. Actualizare soft nu are inca.

#301
incepator_08

incepator_08

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 11
  • Înscris: 22.07.2008
De 2 zile sunt si eu posesor de "vipera". A venit in cutie cu 2 capace albastru si negru si fara sticluta cu "antidot" in schimb la tabul stocare apare o memorie interna de 11 gb.

De 2 zile sunt si eu posesor de "vipera". A venit in cutie cu 2 capace albastru si negru si fara sticluta cu "antidot" in schimb la tabul stocare apare o memorie interna de 11 gb.

#302
RAPEED

RAPEED

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 128
  • Înscris: 04.07.2009

 incepator_08, on 03 noiembrie 2013 - 23:33, said:

De 2 zile sunt si eu posesor de "vipera". A venit in cutie cu 2 capace albastru si negru si fara sticluta cu "antidot" in schimb la tabul stocare apare o memorie interna de 11 gb.

De 2 zile sunt si eu posesor de "vipera". A venit in cutie cu 2 capace albastru si negru si fara sticluta cu "antidot" in schimb la tabul stocare apare o memorie interna de 11 gb.

Da ! Se pare ca au schimbat ceva la ele.
Asta e raspunsul dat de GERMANOS :
"In momentul de fata pachetele comercializate de catre Germanos vin fara capacul alb, insa memoria interna este 16GB."

E un lucru bun ! :)

#303
RAPEED

RAPEED

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 128
  • Înscris: 04.07.2009
Asa imi afiseaza telefonul la "Stocare" :
[ http://s11.postimg.org/ph7m8hw8j/Screenshot_2013_11_04_11_03_51.png - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]
how to take a screenshot on a pc

#304
Marius-Eduard

Marius-Eduard

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 81
  • Înscris: 04.11.2013
Se pare ca a aparut o versiune mai noua de Viper, poate e inca in teste si o sa se numeasca Viper 2.
Eu l-am cumparat de 2 saptamani de la emag, cu adaptorul wifi cadou si am primit versiunea veche, cea cu 2 capace cadou si memorie de 4gb... se pare ca au vrut sa scape de vechile modele.
La 16 gb memorie interna e mult mai tare. S-ar putea sa mai fie cateva imbunatatiri aduse modelului.
Folia nu se strica, doar daca o indoi(cutezi), rupi, etc. Eu am pus-o singur, dar din mai multe incercari. Posted Image
Se poate spala fara probleme, se lipeste de ecran ca una noua. Daca o mai ai, incearca s-o speli bine, las-o putin sa se usuce si apoi o aplici dupa ce stergi bine ecranul, cu atentie, sa nu prinda iar scame sau praf.
Sunt multumit de baterie, m-a tinut si 4 zile doar cu apeluri, sms-uri si poze, fara jocuri sau net. Cu jocuri si net tine 2 zile.
Am bagat ieri si codul primit(90 zile) pentru bitdefender ca expirase cel de 15 zile, care era din fabrica. E primul telefon care il am cu android, dar nu primul cu touchscreen(mai am un lg km 900 arena, foarte rezistent).
Sunt multumit de el, mi-a placut mai mult cum arata, ca e dual sim si ca e subtire, foarte placut de tinut in mana.
Cateva probleme:
-singurul joc care nu mi-a mers pana acum a fost real racing 3, dar nu stiu de ce, altora le-a mers pe viper... dupa instalare, am intrat in joc si apoi a ramas imaginea blocata, i-am scos bateria, apoi l-am dezinstalat.
-wifi direct, nu se conecteaza, voua va merge?
-ma deranjeaza ca se aude prea incet cand vorbesti la telefon intr-o zona galagioasa, nu prea se intelege nimic, dar cealalta persoana aude perfect.
M-ar tenta sa-l returnez la emag si sa iau versiunea noua cu 16 gb, dar pierd si adaptorul primit cadou. Sau sa mai pun inca 300 lei si sa iau X1 Soul.
Daca as lua un card de 16 gb m-ar costa intre 45-50 lei, unul de 32 gb intre 90-100, clasa 10, iar adaptorul costa 100 lei impreuna cu telefonul la vanzare, separat 200 lei.
Mai am 2 saptamani sa ma gandesc pana imi expira cele 30 zile de returnare.
Am atasat o poza facuta cu Viper-ul, restul sunt de la print screen. Imi place cum face pozele si cum filmeaza.
Voi ce-ati mai descoperit la acest telefon?

Attached Files



#305
dancrow

dancrow

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 383
  • Înscris: 08.05.2006
Heeei! Nu este corect! Vrem si noi cu 16Gb!
Ce drq or fi facut chinezii ăștia de au incurcat memoriile?

Wi-fi direct intradevar nu merge. Cred ca e deja un bug depistat. In rest toate bune!

Cel mai bun launcher, după părerea mea este Nova. Alte soft-uri care merita: GravityBox spunea cineva pe aici. L-a mai folosit careva?

#306
RAPEED

RAPEED

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 128
  • Înscris: 04.07.2009

 Marius-Eduard, on 04 noiembrie 2013 - 22:17, said:

Folia nu se strica, doar daca o indoi(cutezi), rupi, etc. Eu am pus-o singur, dar din mai multe incercari. Posted Image
Se poate spala fara probleme, se lipeste de ecran ca una noua. Daca o mai ai, incearca s-o speli bine, las-o putin sa se usuce si apoi o aplici dupa ce stergi bine ecranul, cu atentie, sa nu prinda iar scame sau praf.

Nu am stiut ca se poate spala si am mototolit-o de suparare ! Posted Image Am crezut ca partea care se lipeste e compromisa cu atatea scame ce avea pe ea....
Din ce joc este a 4-a imagine ?

Edited by RAPEED, 05 November 2013 - 09:01.


Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate