Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Sistem ON-GRID fara curetn din re...

rectin Romania - site uri fake

Recomandare telefon

Achizitie SSD
 Cum se vor numi romanii care vor ...

Recomandare videoproiector buget ...

Are importanta unde este faza sau...

Sunt bune apometrele radio?
 SUA intenționeaza sa interzi...

Piscina + pompa + diferential = c...

Micro sd pentru modulator fm

Izolare fonica, camera cu autoade...
 Cum scot peretele alb

Mariri de taxe si tva

Intrebari legate de AC si functia...

Whole Lotta Rosie vs Whole Lotta ...

Nevoie de cineva în specialitate?

- - - - -
  • Please log in to reply
11 replies to this topic

231dfhei

231dfhei

New Member

• Grup: Candidate Members
Bună, apelez la dvs. pentru niște sfaturi mai prietenești, dacă se poate.De câteva luni bune am încheiat un asa zis "Situationship" care a durat aproximativ un an de zile. Totul a fost perfect, dar spre sfarsit s a întâmplat ceva,  si nici in ziua de astăzi nu cunosc motivul pentru care comunicarea noastră s a terminat brusc. Problema mea care este? Sunt foarte bipolar în ultima perioadă. Sunt zile când ma gândesc si imi este  puțin dor de ea, iar alte zile când chiar nu mai îmi pasa și am lăsat o în trecut. Ce as putea face în privința asta?

Dany_Darke

Dany_Darke

✠ Fear of the dark ツ

• Grup: Super Moderators
sa treci mai departe

dorin_2k

dorin_2k

Master Member

• Grup: Senior Members

Vizualizare mesaj231dfhei, pe 27 mai 2024 - 09:55, a scris:

Sunt foarte bipolar în ultima perioadă.
Cum e asta?

Leo2006

Leo2006

Guru Member

Toate diamantele...
Toti absolvim specialitatea asta.

231dfhei

231dfhei

New Member

View PostDany_Darke, on 27 mai 2024 - 18:29, said:

sa treci mai departe

Asta încerc sa fac și reușesc, dar sunt zile când boom, răsare gândul spre ea.

View Postdorin_2k, on 27 mai 2024 - 19:04, said:

Cum e asta?

Adică sunt zile când sunt ok, iar alteori ba

MELODY

MELODY

Senior Member

231dfhei, pe 27 mai 2024 - 20:51, a scris:

Asta încerc sa fac și reușesc, dar sunt zile când boom, răsare gândul spre ea.

Adică sunt zile când sunt ok, iar alteori ba
"Cui pe cui se scoate"... in cateva luni, de obicei, dupa ce te focusezi pe altceva si eventual pe altcineva, vei depasi momentul.
Va trebui sa ai rabdare... atat

231dfhei

231dfhei

New Member

Vizualizare mesajMELODY, pe 28 mai 2024 - 23:32, a scris:

"Cui pe cui se scoate"... in cateva luni, de obicei, dupa ce te focusezi pe altceva si eventual pe altcineva, vei depasi momentul.
Va trebui sa ai rabdare... atat

Mda, asta am zis si eu, dar uite ca sau facut deja 8 luni de zile si inca tot ma gandesc uneori la ea... Timpul il ocup mereu cu cate ceva, dar mereu exista cate o fractiune de secunda cand imi trece prin minte, sau daca nu.. se intampla chiar sa o visezi si dupa atata timp

Jayanti

Jayanti

in and out

Ai zis că a fost un situationship de-ăsta de un an și că a fost perfect.

Deci tu ai fost foarte mulțumit de o relație cu statut incert, dar ai fost foarte dat peste cap de încheierea bruscă și fără explicații.

Pot să te întreb, din inițiativa cui ați rămas la stadiul de situationship și ce ai făcut tu ca să ieși din zona asta gri?

Evident, și din relații committed se poate ieși așa laș, pe șestache, dar mă gândesc că lipseau multe lucruri ca să fie o relație funcțională.

Trebuie doar să accepți asta și finalul și să te gândești în principal la tine și la planurile tale.

Iar dacă mai ai un gând răzleț, nu te împotrivi, e ok, îți aduci aminte, poate regreți, dar apoi te iei cu altceva, nu e panică... vor fi din ce în ce mai rare.

231dfhei

231dfhei

New Member

Vizualizare mesajJayanti, pe 29 mai 2024 - 12:00, a scris:

Deci tu ai fost foarte mulțumit de o relație cu statut incert, dar ai fost foarte dat peste cap de încheierea bruscă și fără explicații.

Pot să te întreb, din inițiativa cui ați rămas la stadiul de situationship și ce ai făcut tu ca să ieși din zona asta gri?

Evident, și din relații committed se poate ieși așa laș, pe șestache, dar mă gândesc că lipseau multe lucruri ca să fie o relație funcțională.

Trebuie doar să accepți asta și finalul și să te gândești în principal la tine și la planurile tale.

Iar dacă mai ai un gând răzleț, nu te împotrivi, e ok, îți aduci aminte, poate regreți, dar apoi te iei cu altceva, nu e panică... vor fi din ce în ce mai rare.

Cred ca singura problema am fost eu, ca ne-am pierdut, adica mi-am pierdut timpul, neclarificand exact unde ne situam, sau macar daca ar putea exista macar ceva intre noi. Nici prieteni nu stiu daca am fost macar, dupa incheierea brusca a comunicarii. Trebuia sa ne vedem la o ora exacta, dar ea a prelungit perioada cu inca 2 ore, din cauza unei probleme si am zis sa ma anunte daca mai iesim si a zis ca "da" si de acolo, cam atata a fost. Un an irosit degeaba, in care nici macar o prietenie nu s-a legat.

Da, ganduri mai sunt, regrete putine, incerc sa nu ma impotrivesc si sa las timpul sa vindece..

Ramuran

Ramuran

Senior Member

View Post231dfhei, on 27 mai 2024 - 09:55, said:

Bună, apelez la dvs. pentru niște sfaturi mai prietenești, dacă se poate.De câteva luni bune am încheiat un asa zis "Situationship" care a durat aproximativ un an de zile. Totul a fost perfect, dar spre sfarsit s a întâmplat ceva,  si nici in ziua de astăzi nu cunosc motivul pentru care comunicarea noastră s a terminat brusc. Problema mea care este? Sunt foarte bipolar în ultima perioadă. Sunt zile când ma gândesc si imi este  puțin dor de ea, iar alte zile când chiar nu mai îmi pasa și am lăsat o în trecut. Ce as putea face în privința asta?
Situatia ta e foarte complicata. Trebuie sa verifici daca te incadrezi la persoane cu ADHD, Bipolare, ceva combinat sau episoadele sunt rare si fara efecte serioase. In functie de incadrare se pot lua niste masuri.

E posibil sa ti se faca dor de ea si sa restabiliti relatia.

Edited by Ramuran, 29 May 2024 - 19:03.

231dfhei

231dfhei

New Member

View PostRamuran, on 29 mai 2024 - 19:03, said:

Situatia ta e foarte complicata. Trebuie sa verifici daca te incadrezi la persoane cu ADHD, Bipolare, ceva combinat sau episoadele sunt rare si fara efecte serioase. In functie de incadrare se pot lua niste masuri.

E posibil sa ti se faca dor de ea si sa restabiliti relatia.

Complicata cred ca mi-o fac doar eu, dar totusi suntem oameni, gresim si invatam din chestiile astea. In momentul asta vreau doar sa reusesc sa imi pot controla stariile de genul.

Da mi-e dor, chiar daca mi-as dori sa reiau legatura cu ea, tot orgolios sunt si n-am sa o fac.

MELODY

MELODY

Senior Member

Jayanti, pe 29 mai 2024 - 12:00, a scris:

M-a surprinde placut felul in care pui problema si adresezi intrebarile. :)
(Este doar un compliment, fara nici o alta insinuare.)

231dfhei, pe 29 mai 2024 - 13:05, a scris:

Da, ganduri mai sunt, regrete putine, incerc sa nu ma impotrivesc si sa las timpul sa vindece..
Cand va fi o "alta"... se vor estompa sau chiar sterge usor-usor amintirile anterioare.

Pot sa iti confirm din proprie experienta...

Ca exemplu, o relatie care parea fabuloasa, cam 1 an, se termina destul de neplacut, iar dupa aceea... dupa niste luni, toate elementele negative, gandurile, dorul, au inceput sa se estompeze in favoarea unei relatii noi si, ma rog, a altor factori care nu au relevanta pentru tine.

Dar Nu-ti mai plange de mila... pari lucid, "tratamentul" are durata diferita in functie de contextul fiecaruia...

Edited by MELODY, 02 June 2024 - 00:58.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate