Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
De ce se taie unii cu lama?

Întrebare de noob

Rezistenta la caldura vara

JOCURILE OLIMPICE PARIS 2024...fo...
 JOCURILE OLIMPICE PARIS 2024...fo...

Revolut, crypto si taxe

Kia vs Hyundai vs Skoda Karoq 2.0...

Paralizie parte inferioara picior...
 COPA AMERICA 2024

Presedintele Romaniei 2024. Cine ...

Recomandare usa interior izolata ...

Comunitatea de bicicliști - ...
 macOS 15 Sequoia

Top Zone Rezidence Victor Brauner

Curatare ferestre de adezivul fol...

Placare scara exterioara acces
 

Iese vreun ban daca ai server de CS 1.6 ?

- - - - -
  • Please log in to reply
16 replies to this topic

#1
Krisler12

Krisler12

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,761
  • Înscris: 21.04.2009
De ce toata lumea vrea sa isi faca server de Counter Strike 1.6 ? Iese vreun ban din treaba asta sau doar le place sa plateasca hosting ? Din ce ar putea sa iasa vreun ban ?

Edited by Krisler12, 28 October 2012 - 08:56.


#2
Custom

Custom

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 329
  • Înscris: 25.02.2010
Majoritatea fac asta din hobby. Bani din asta pot sa iasa doar daca reusesti sa iti faci serverele f. cunoscute prin servicii contra cost (admine si alte avantaje) sau reclame pe forumul oficial al serverelor (daca ai trafic mare). Or mai fi si alte metode..

Edited by Custom, 28 October 2012 - 09:32.


#3
Synchron17

Synchron17

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 22
  • Înscris: 30.09.2012
Oamenii îşi fac servere ca să se credă şi ei  zmeii.. se gândesc că doar aşa au şi ei şansa să fie admini undeva, nu prea au de unde câştiga bani, decât dacă vine un naiv şi plăteşte 5-10€ pentru admin.. sau ceva de genul, în general de la un server de cs nu se câştigă nimic !

#4
c72_c72

c72_c72

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,929
  • Înscris: 19.02.2008
Iese, iese.

Dupa ce iti faci, arunci cu banuri si in stanga si dreapta, fara numar, [ecou]fara numar, fara numar, fara numar...[/ecou]

#5
slai

slai

    User Incredibil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,963
  • Înscris: 25.01.2007
Da, ma, uite un exemplu. Bine, tipu' asta are 2 servere...

[ http://www.opiniatimisoarei.ro/wp-content/uploads/2011/03/bogatie-bani-multi.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#6
Synchron17

Synchron17

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 22
  • Înscris: 30.09.2012

 slai, on 28 octombrie 2012 - 09:25, said:

Da, ma, uite un exemplu. Bine, tipu' asta are 2 servere...

[ http://www.opiniatimisoarei.ro/wp-content/uploads/2011/03/bogatie-bani-multi.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

*Lauuuuuuuuugh* deh cu 2 servere se fac banii.. dacă ai 1 singur server.. e degeaba *Laugh*

#7
Ann0nyym0us

Ann0nyym0us

    Arrogant bastard

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,425
  • Înscris: 15.12.2009
Daca ai majoritatea jucatorilor sub 17-18 ani, ai sanse sa furi un 5-10 euro pe conturi de administrator. Cu toate ca mie mi se pare aberant sa platesc ca sa muncesc (curatare server de codati, schimbare harta)

#8
eug3n92

eug3n92

    Mechanical Engineer

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,378
  • Înscris: 28.09.2009

 Krisler12, on 28 octombrie 2012 - 08:44, said:

De ce toata lumea vrea sa isi faca server de Counter Strike 1.6 ? Iese vreun ban din treaba asta sau doar le place sa plateasca hosting ? Din ce ar putea sa iasa vreun ban ?
Majoritatea isi fac server de Counter-Strike 1.6 pentru ca mai pe toate serverele sunt numai codati. Asa, cu propriul server nu mai stai sa te tot certi cu fiecare.

#9
iulian-13

iulian-13

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 364
  • Înscris: 26.11.2011
din cate stiu eu nu iasa nimic, trebuie sa ai serverele foarte cunoscute si populate ca sa iasa ceva (dai admin pe bani...platesti hostu si ce ramane e a tau) Posted Image

#10
jmek4you

jmek4you

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,284
  • Înscris: 22.05.2011
Daca ajunge serverul in top 50 pe  Gametracker  , poti sa rezervi 2-3 sloturi pe server , si cine vrea slot , sa plateasca 5-6 E luna . Mai intai asigurate ca serverul e full 24/7 . In general nu ies bani din server , te plictisesti de el si il vinzi sau renunti la el .

#11
MarianG

MarianG

    be that as it may

  • Grup: Moderators
  • Posts: 31,565
  • Înscris: 10.08.2005

 Krisler12, on 28 octombrie 2012 - 08:44, said:

De ce toata lumea vrea sa isi faca server de Counter Strike 1.6 ? Iese vreun ban din treaba asta sau doar le place sa plateasca hosting ? Din ce ar putea sa iasa vreun ban ?
Iese bani daca ai sala de jocuri

Edited by MarianG, 28 October 2012 - 15:06.


#12
marcel201

marcel201

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,420
  • Înscris: 21.10.2010
Acum se da si cate 200 euro pe luna pentru a avea un server full 24/24 ca sa ajunga in varful topului de pe gametracker ( o prostie de altfel ) .
Deci profit -1.

#13
red_dog4ever

red_dog4ever

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,371
  • Înscris: 22.05.2008

 marcel201, on 03 noiembrie 2012 - 13:44, said:

Acum se da si cate 200 euro pe luna pentru a avea un server full 24/24 ca sa ajunga in varful topului de pe gametracker ( o prostie de altfel ) .
Deci profit -1.
Poti scoate profit. In orice afacere poti scoate profit, daca ai rabdare.

Dupa cateva luni de munca, poti scoate profit. Multi copii platesc pentru admini, iar altii vor doar sa ajute serverul sa creasca. Am prieteni care au iesit pe plus si au hotarat sa deschida alt server din banii ramasi.

PS: Nu am avut server de cs si nici nu-mi voi face, dar am ajutat la administrarea altora si stiu cum merge treaba.

#14
miaumarian

miaumarian

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 21
  • Înscris: 09.12.2012
banii poate sati iasa din admine dar ca sa beneficiezi de asta tre sa ai un server full mai tot timpu (ca sa atragi adminii)...

dar depinde de cat platesti si hostu sau boost-ul (depinde de caz) ca s-ar putea sa te trezesti ca nuti ramane nimik in plus de la banii luati pe admine..

#15
Krisler12

Krisler12

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,761
  • Înscris: 21.04.2009
Dar nu s-ar putea face cumva sa platesti ca sa joci si fie castigi bani, fie pierzi banii, exact ca la pokerul online ?

Cum ?

#16
fr33pr0d

fr33pr0d

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 872
  • Înscris: 12.06.2007

 Krisler12, on 10 decembrie 2012 - 21:19, said:

Dar nu s-ar putea face cumva sa platesti ca sa joci si fie castigi bani, fie pierzi banii, exact ca la pokerul online ?

Cum ?

In principiu da.. dar o sa te chinui putin sa gasesti 'clienti'. Dupa ce au platit (sa participe la un meci sau pur si simplu sa joace pe un server 'exclusiv' - trebuie sa-l faci exclusiv mai intai.. ), le dai un flag pe nick/steamID iar pe server pui un plugin care da kick celor care nu au flag-ul respectiv.

#17
Xephos

Xephos

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 399
  • Înscris: 11.09.2011
Vinzi admine/vip.
Cei mai multi isi fac servere de cs ca sa-si poata dezvolta comunitatea ( forumul ). Eu vreau sa-mi fac server de tf2 :D dar poate mai in viitor.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate