Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Întrebare de noob

Rezistenta la caldura vara

JOCURILE OLIMPICE PARIS 2024...fo...

JOCURILE OLIMPICE PARIS 2024...fo...
 Revolut, crypto si taxe

Kia vs Hyundai vs Skoda Karoq 2.0...

Paralizie parte inferioara picior...

COPA AMERICA 2024
 Presedintele Romaniei 2024. Cine ...

Recomandare usa interior izolata ...

Comunitatea de bicicliști - ...

macOS 15 Sequoia
 Top Zone Rezidence Victor Brauner

Curatare ferestre de adezivul fol...

Placare scara exterioara acces

Dovada lucru firma desfiintata
 

Melodie foarte cunoscuta, inceputul anilor 90.

- - - - -
  • Please log in to reply
8 replies to this topic

#1
flylex99

flylex99

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 543
  • Înscris: 25.01.2009
Salut! Caut si eu o melodie foarte cunoscuta, folosita prin diverse filme si chiar reclame, al carei videoclip este de pe la inceputul anilor 90, cu doi baieti de culoare, unul gras cu ochelari de soare rotunzi (sau parca patratosi si mici) si altul slab, pe o plaja. Este o melodie lenta, un fel de r'n'b  iar la refren este doar un fond de voci si strofele sunt mai mult vorbite decat cantate, numai de cel solid, celalalt facand doar figuratie in clip. Refrenul este ceva de genul: Haaaaaa ha ha ... haaa ... cum spuneam, doar fond vocal si instrumentul care se aude cel mai des si clar este o chitara, parca...
Sper sa-si dea cineva seama, ca ma dispera!
Multumesc!

#2
clausio

clausio

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,039
  • Înscris: 09.05.2006

View Postflylex99, on 21st February 2012, 19:39, said:

Refrenul este ceva de genul: Haaaaaa ha ha ... haaa ...


Suna foarte cunoscut...dar nu-mi dau seama care e...  Oricum... Haaaaaa ha ha ... haaa ...

#3
flylex99

flylex99

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 543
  • Înscris: 25.01.2009
Eram sigur ca o sa se ia cineva de mine, dar mi-am insusit asta cand am deschis topicul :D . Stiu ca suna funny, dar atat are pe refren din cate imi amintesc eu. O voce de fond care moduleaza pe grupul "H A". Speram ca prezentarea videoclipului sa fie cea care sa amintesca cuiva. De fapt sa-si dea seama, pentru ca repet, melodia este foarte cunoscuta. Si eu am linia melodica foarte clara in minte insa nu-mi amintesc deloc cine o canta.

#4
Martorul_lui_Iehova

Martorul_lui_Iehova

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 410
  • Înscris: 16.01.2012
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/WeYsTmIzjkw?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#5
flylex99

flylex99

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 543
  • Înscris: 25.01.2009
Multumesc, dar nu e asta. O stiam perfect pe aceasta de la Afroman.
Cea pe care o caut eu, este de la inceputul anilor 90, poate chiar sfarsitul 80. Este mai mult un love song, putin mai ritmat. Se difuza pe la MTV cu WarrenG - Regulate, TLC - Waterfalls, Vanilla Ice - Ice Baby etc. Cam aceea este perioada.
Am luat o groaza de topuri din acea vreme la rand, in speranta ca daca voi vedea, denumirea si mi se va aprinde beculetul. Dar se pare ca filamentul meu este cam scuturat.

#6
panic-

panic-

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 13
  • Înscris: 17.02.2009
Eu m-am gandit la asta, dar nu prea corespunde descrierii tale
Spandau Ballet -True

#7
AnoXys

AnoXys

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 790
  • Înscris: 08.08.2006
De fapt este PM DAWN - Send a memory bliss on you, care a fost samplat de la Spandau Ballet - True .

#8
flylex99

flylex99

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 543
  • Înscris: 25.01.2009
Va multumesc amandurora !!!

Incepusem sa cred ca n-am nicio treaba cu descrierile.
Traiasca cine a inventat forumurile!

Inca o data multumesc!

#9
georgicafarafrica

georgicafarafrica

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 15
  • Înscris: 21.11.2011
cat de tare e piesa asta, mi-a intrat acum in cap! :D

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate