Salt la conținut

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Identificare/transfer Android<...

Tableta cu SnapDragon 8 Plus Gen ...

Ielele

Fiscal / viza pe contract vanzare...
 La multi ani @nicu131!

procura?

Xiaomi aduce pe piața din Ro...

Ariana 22 ani din Ploiesti are ne...
 Noul BMW seria 3:Sedan și To...

taxe si cheltuieli cu masini suv

CIV RAR parc auto

Tractor prin programul rabla
 Care cada de baie e mai buna?

Sfat upgrade ram și ssd

Sonoma 14.3 iMac i5 Late 2013

Reclama peste imagine Samsung 32M...
 

dush fara sapun si sampon

- - - - -
  • Vă rugăm să vă autentificați pentru a răspunde
707 răspunsuri în acest subiect

#181
sab23rumania

sab23rumania

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 139
  • Înscris: 08.07.2007

 bubu30, on 23rd June 2011, 23:39, said:

Chiar acu 2 zile vorbeam cu o prietena si ea imi zicea ca se spala inauntru de fiecare data, mai ales dupa FIECARE act sexual, eu i-am zis ca nu e tocmai ok. Dar na, asa s-a invatat.
Da..de asta spun ca traim viata in virtutea inertiei. Cred ca trebuie sa eliberam aceste limitari si false credinte.

#182
Autumn_Dream

Autumn_Dream

    Vis de Toamna

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 2.714
  • Înscris: 09.11.2010

Quote

Cred ca trebuie sa eliberam aceste limitari si false credinte.

Eu sper că glumești. :deadtongue:

#183
andreim77

andreim77

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 4.240
  • Înscris: 11.04.2006

 malicious earn, on 23rd June 2011, 19:53, said:

Deci imediat dupa dush cu sapun intri intr-o stare de putrefactie incipienta, care dureaza cateva ore pana organismul reuseste sa restaureze mantaua acida indepartata de sapun.

Ce spui?? Excesul de chimicale e daunator, evident. Dar ce zici, cat de igienic traiau oamenii in antichitate, evul mediu si chiar mai aproape de noi fara igiena din zilele noastre? E ca se cam curatau din pricina mizeriei? Printre altele.
Un sapun sanatos (exista cateva) e bun din cand in cand, daca traiesti in aerului imbacsit din oras parul are nevoie si de sampon altfel se-ncleiaza, capata matreata,cade. Asta e, poluarea ne otraveste.
In alta ordine de idei, industria sapunurilor, shampoanelor, cremelor si restul porcariilor chimicale spala bine pe creier clientela prin reclame mincinoase si bombardament mediatic in emisiuni,reviste si alte surse de "lifestye" si sanatate. In plus preturile pentru o bomba de-asta chimica sunt nesimtite.

#184
Charger

Charger

    Viitor baștan

  • Grup: Banned
  • Mesaje: 6.874
  • Înscris: 12.01.2011

 Autumn_Dream, on 23rd June 2011, 18:49, said:

Fără șampon, balsam, gel de duș și/sau săpun nu aș putea trăi. Duș doar cu apă nu se poate, cel puțin nu pt mine.

Mai stiu pe una care zicea ca nu putea sa traiasca fara tigarea si cafeaua si m*** de dimineata.

 blackkitten, on 23rd June 2011, 19:16, said:

asa este; am mai auzit qestia asta cu "esti ceea ce mananci" pe undeva... :confuzzled:

Unii mai mananca si rahat.  :naughty:

 Autumn_Dream, on 23rd June 2011, 19:22, said:

CĂ NU E IGIENIC altfel. Nu toate organismele umane funcționează la fel. Apropo.. toate posturile tale mi-au amintit de cei care mișună prin tramvaie, mai nou prin metrou și care au grijă să-mi strice ziua complet cu mirosul lor "natural".

Ala poate veni si de la mult gel de dus, mult parfum impreunate cu haine murdare si transpiratie.

 Autumn_Dream, on 23rd June 2011, 20:44, said:

Amice, nu cred că ți-ai băgat ochiul în vulva mea să vezi dacă mai sunt virgină sau nu așa că GURA! Apoi, am venit cu argumente, că nu sunt pe gustul tău e ALTCEVA! Ah, și înainte de a vorbi despre neconvențional, consultă DEX-ul, că se pare că nu știi cu ce mănâncă cuvântul. Mult succes!

Auzi, tanti, dar care e problema ta?
E topicul omului, experimentul lui. Poti sa intri, sa iti expui parerea si gata. Dar cand zici acelasi lucru in 10 posturi, fara argumente, devine patetic.

Vezi exemplul lui Andreim77. Vezi cum se aduce un argument?
Tu poti? Se pare ca nu.

Editat de Charger, 24 iunie 2011 - 13:08.


#185
blackkitten

blackkitten

    Active Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 1.283
  • Înscris: 03.04.2007

 Charger, on 24th June 2011, 14:07, said:

Unii mai mananca si rahat.  :naughty:
de-aia-s niste oameni de...rahat!! :bigwhitegrin:

#186
magul132001

magul132001

    Twisted mind,twisted soul

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 4.684
  • Înscris: 14.09.2007
Postarile lui Autumn imi aduc aminte de Inchizitie.
In rest, e chiar  asa greu de inteles ca fiecare are un metabolism diferit?
Eu am incercat experimentul fara sampon, merge. Deocamdata. Fara sapun nu incerc, imi cunosc corpul, cat si cum transpira.Dar nu-i atac pe altii care fac asta cat timp intr-adevar nu miros.

#187
malicious earn

malicious earn

    Member

  • Grup: Validating
  • Mesaje: 463
  • Înscris: 27.09.2006
Update: v-am zis ca in ultimele doua zile am mirosit intr-un mare fel dupa ce am mancat cu pofta un pepene verde foarte dulce.

Ieri, am suplimentat grasimea si proteina bagand inca o masa cu sunca, oua si burger de vita mai spre seara.

Azi dimineata m-am trezit in sfarsit fara mirosul ingrozitor de la subrat. M-am intors la mirosul aproape neutru de care eram asa de mandru.

Acum ii inteleg pe cei care nu-si pot inchipui viata fara deodorant, si mie imi venea sa ma arunc pe geam ieri la cat de naspa miroseam. Nu mi-am dat seama cat de mult conteaza dieta. Oricum, prefer sa miros ocazional ca sa invat ce ii place si ce nu ii place corpului meu.

Acuma nu as vrea sa incriminez pepenele verde. Oi fi nimerit din lotul ala de pepeni chinezesti care explodeaza... dracu stie ce chimicale mai baga astia sa ii creasca mai repede.

#188
Handicarpati

Handicarpati

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 6.586
  • Înscris: 11.06.2010
"Un indian nu s-a spălat de 37 de ani, " :lol: Am vazut reportajul azi la realitatea .

http://www.google.ro...s...280&bih=930

PS: matreata de pe cap ,  acneea de pe spate, mi-au disparut de cand nu m-a atins sapunul acolo . Adica de fapt pe cap m-am facut o data cu sapun dar in cantitate foarte mica.

Editat de Handicarpati, 24 iunie 2011 - 15:55.


#189
malicious earn

malicious earn

    Member

  • Grup: Validating
  • Mesaje: 463
  • Înscris: 27.09.2006
Penal, penal, am vazut si eu articolul in gandul. Cica au incercat sa ii faca baie cu forta dar a devenit violent.

Bine, in gandul au pus titlu de senzatie: cel mai urat mirositor barbat din lume.

Deduc ca inca i-o mai trage lu nevasta-sa, ca isi doreste un fiu (pana acuma are 7 fete) deci nu stiu cam cat de urat miroase de fapt.

Editat de malicious earn, 24 iunie 2011 - 16:47.


#190
Autumn_Dream

Autumn_Dream

    Vis de Toamna

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 2.714
  • Înscris: 09.11.2010

 magul132001, on 24th June 2011, 15:10, said:

Postarile lui Autumn imi aduc aminte de Inchizitie.
In rest, e chiar  asa greu de inteles ca fiecare are un metabolism diferit?
Eu am incercat experimentul fara sampon, merge. Deocamdata. Fara sapun nu incerc, imi cunosc corpul, cat si cum transpira.Dar nu-i atac pe altii care fac asta cat timp intr-adevar nu miros.

Am să iau ca pe un compliment ce ai spus legat de postările mele. Apoi, nu-mi spune mie de chestia cu metabolismul diferit, explică-i tipului care a deschis topicul și care mi-a sărit în cap doar pt simplu fapt că nu am fost de acord cu experimentul său. Nu e vina mea că este incapabil să priceapă că dacă la el funcționează experimentul la alții nu. Dar de... ce să-i facem? Citește printre rânduri și acceptă doar ce-i convine. El duce o viață sănătoasă, iar eu nu. Păcătoasa de mine!

#191
c72_c72

c72_c72

    Active Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 1.929
  • Înscris: 19.02.2008

 Autumn_Dream, on 23rd June 2011, 19:22, said:

CĂ NU E IGIENIC altfel. Nu toate organismele umane funcționează la fel. Apropo.. toate posturile tale mi-au amintit de cei care mișună prin tramvaie, mai nou prin metrou și care au grijă să-mi strice ziua complet cu mirosul lor "natural".


 Autumn_Dream, on 23rd June 2011, 20:03, said:

Normal că mai am argumente dar nu ți le voi expune ție. Dacă tu crezi că oamenii care se spală cu săpun și șampon sunt mai puțin curați decât cei ca tine, nu-mi rămâne decât să te compătimesc. Arată-mi tu unul spălat cu săpun care să fie în stare de semi putrefacție și eu îți ridic statuie. Dar la felul cum scrii... mă îndoiesc că o poți face. O singură nedumerire am: ai prietenă? Dacă da, cum i se pare experimentul tău? Mă îndoiesc că se excită la mirosul de transpirație.


 Autumn_Dream, on 23rd June 2011, 20:16, said:

Nu am sub 14 ani și nu mă interesează să învăț așa ceva.  Nu mă interesează să-mi fie validate ideile, mă interesează ca unii să nu mai dea exemplul personal ca fiind bun, deoarece nu este. Nu văd unde te-am jignit. Deci, după tine, transpirația nu miroase... Ok amice, hai să înlăturăm și apa din listă, să nu ne mai spălăm până la moarte. Ia vezi poți? Eu nu. Nu degeaba s-a inventat săpunul, el are rolul lui,Si bomba atomica s-a inventat, asa nu inseamna ca face bine. dar mă rog... pt unii ca tine, e doar o cheltuială în minus. Ceea ce mi se pare indignant este să faci topic cu asemenea idei.


 Autumn_Dream, on 23rd June 2011, 20:44, said:

Amice, nu cred că ți-ai băgat ochiul în vulva mea să vezi dacă mai sunt virgină sau nu așa că GURA! Apoi, am venit cu argumente, că nu sunt pe gustul tău e ALTCEVA! Ah, și înainte de a vorbi despre neconvențional, consultă DEX-ul, că se pare că nu știi cu ce mănâncă cuvântul. Mult succes!


 Autumn_Dream, on 24th June 2011, 20:00, said:

Am să iau ca pe un compliment ce ai spus legat de postările mele. Apoi, nu-mi spune mie de chestia cu metabolismul diferit, explică-i tipului care a deschis topicul și care mi-a sărit în cap doar pt simplu fapt că nu am fost de acord cu experimentul său.AHA. Ce am marcat eu cu portocaliu nici nu au fost provocari. Ai venit si cu caruta de argumente. NOT! Si baiatu' inca a fost finut. Nu e vina mea că este incapabil să priceapă că dacă la el funcționează experimentul la alții nu. Nu ba, a zis un picut mai sus de unde te-ai bagat tu in seama, ca nici la el nu functioneaza in orice conditii. Dar tu erai obosita dupa carat atatea argumente.Dar de... ce să-i facem? Citește printre rânduri și acceptă doar ce-i convine. Ghici ce? Ti se aplica foarte bine.El duce o viață sănătoasă, iar eu nu. Păcătoasa Nu, nu e asta cuvantu' da tot cu "P" incepe.de mine!

 malicious earn, on 23rd June 2011, 18:06, said:

Trebuie sa fac o precizare. Cred ca dieta influenteaza mult mirosul de la subrat. Eu eram pe dieta paleo in timpul experimentului.

Acum doua zile mi-am cumparat un pepene verde, foarte dulce. Cand am dat de dulce (ce nu prea mai experimentasem de mult) am mancat cu pofta si pana seara n-a mai ramas nimic din pepene. Vreau sa spun ca ieri si azi am avut un miros oribil la subrat (si cu facut dush si cu tot).

Deci, pana la urma treaba cu deodorantul nu o sa mearga la toata lumea. Dieta e foarte importanta. Aparent, pe mine zaharul ma transforma in bomba chimica.

Editat de c72_c72, 24 iunie 2011 - 19:37.


#192
sab23rumania

sab23rumania

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 139
  • Înscris: 08.07.2007
Probabil ca nu e cea mai buna remarca si o sa-mi sara multi in cap. Dar arunc si eu o intrebare timida. Cati tigani ati vazut sa umple spitalele sau sa moara pe banda rulanta de diverse maladii specifice secolului in care traim??

#193
Autumn_Dream

Autumn_Dream

    Vis de Toamna

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 2.714
  • Înscris: 09.11.2010

Quote

Am să iau ca pe un compliment ce ai spus legat de postările mele. Apoi, nu-mi spune mie de chestia cu metabolismul diferit, explică-i tipului care a deschis topicul și care mi-a sărit în cap doar pt simplu fapt că nu am fost de acord cu experimentul său.AHA. Ce am marcat eu cu portocaliu nici nu au fost provocari. Ai venit si cu caruta de argumente. NOT! Si baiatu' inca a fost finut. Nu e vina mea că este incapabil să priceapă că dacă la el funcționează experimentul la alții nu. Nu ba, a zis un picut mai sus de unde te-ai bagat tu in seama, ca nici la el nu functioneaza in orice conditii. Dar tu erai obosita dupa carat atatea argumente.Dar de... ce să-i facem? Citește printre rânduri și acceptă doar ce-i convine. Ghici ce? Ti se aplica foarte bine.El duce o viață sănătoasă, iar eu nu. Păcătoasa Nu, nu e asta cuvantu' da tot cu "P" incepe.de mine!
Ce m-a amuzat postarea ta. Denotă 0 inteligență. Altceva înafară să jignești și să le ții partea celor cu care te identifici, mai știi?

Editat de Autumn_Dream, 24 iunie 2011 - 20:23.


#194
Dev

Dev

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 4.612
  • Înscris: 28.04.2005
OMG, fata draga, dupa ce ca esti in afara subiectului nu vezi parul nici cand te impunge in retina.

Incearca si tu 2-3 saptamani si-apoi poti sa-ti dai cu parerea. Pana atunci vorbesti ca sa te afli in seama. ;)

Editat de Dev, 24 iunie 2011 - 20:28.


#195
malicious earn

malicious earn

    Member

  • Grup: Validating
  • Mesaje: 463
  • Înscris: 27.09.2006

 Autumn_Dream, on 24th June 2011, 20:22, said:

Ce m-a amuzat postarea ta. Denotă 0 inteligență. Altceva înafară să jignești și să le ții partea celor cu care te identifici, mai știi?

O tu pura principesa. Cum e lumea plina de magari care stiu numai sa jigneasca.

#196
Autumn_Dream

Autumn_Dream

    Vis de Toamna

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 2.714
  • Înscris: 09.11.2010

 Dev, on 24th June 2011, 21:28, said:

OMG, fata draga, dupa ce ca esti in afara subiectului nu vezi parul nici cand te impunge in retina.

Incearca si tu 2-3 saptamani si-apoi poti sa-ti dai cu parerea. Pana atunci vorbesti ca sa te afli in seama. ;)

Nu mulțumesc, nu mă interesează.

Quote

O tu pura principesa. Cum e lumea plina de magari care stiu numai sa jigneasca.

Te-ai făcut singur măgar? Ai avut curajul?

#197
malicious earn

malicious earn

    Member

  • Grup: Validating
  • Mesaje: 463
  • Înscris: 27.09.2006

 Autumn_Dream, on 24th June 2011, 20:51, said:

Te-ai făcut singur măgar? Ai avut curajul?

Sunt un neinfricat baby.

#198
costy_ytsoc

costy_ytsoc

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 9.394
  • Înscris: 02.07.2005
autumn dream probabil ca vomita daca nu miroase a levantica sau liliac.
Se pare ca lumea uita ca omul nu s-a nascut mirosind a diverse plante aromate.
Ai respins de la inceput ideea si ai inceput sa ne faci nespalati.
Cand au fost atatia useri care au incercat si n-au inceput sa puta cand au renuntat la sampon/gel dus, vii tu si spui ca n-are cum.
Daca scopul tau e sa mirosi a levantica atunci da , n-ai cum sa renunti la pretiosul gel de dus, dar daca scopul e sa nu mirosi atunci si apa e suficienta.
Daca tu astepti o zi dupa ce ai transpirat si apoi faci dus evident ca in transpiratia aia se dezvolta coloniile de bacterii.
Chiar sunt curios, cand te duci la sala si transpiri, ai mirosit vreodata bratul ? Mie chiar nu mi s-a parut ca miroase ciudat, evident ca daca lasi transpiratia aia pe tine incepi sa mirosi.

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

Utilizatori activi: 1

0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate