Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Zilele emailului

Best gaming laptop?

Humane (2024)

Recomandare casti 100-150 lei
 Schimbare bec far VW Touran 1T3

Plata impozit PF

Ce parere aveti de viteza/ modul ...

Love Lies Bleeding - 2024
 Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Donez medicamente renale ptr pisica
 Ce componenta e asta si ce ziceti...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...

Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila
 

dush fara sapun si sampon

- - - - -
  • Please log in to reply
707 replies to this topic

#703
she_wolf

she_wolf

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,601
  • Înscris: 10.12.2014
Stii sapunul asta lichid de la Hofigal?

http://www.hofigal.e...php?id_prod=481

Eu nu il pot folosi, pt. ca am parul foarte dificil si mi-l incalceste rau, dar cred ca nu are ce rau sa iti faca, daca il folosesti mereu. Am auzit multa lume zicand ca e multumita de el.

Mi se pare cam aiurea sa renunti la sampon, pentru ca parul nu e ca pielea, plus ca e si pielea de sub par si tare cred ca nu poti ajunge vreodata sa te speli doar cu apa, fara sa mirosi.

#704
Judith

Judith

    Iubita mileniului

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,477
  • Înscris: 17.12.2008
Eu nu am nimic cu produsele din comert, intr-o perioada mi-am cumparat o gramada de chestii de alea bio, gen logona si altele si au fost apa chioara cu menta in ele, cred =))
Motivul pentru care nu folosesc gel de dus pe tot corpul ci gel special pentru zona intima e ca nu mi se pare ca are vreun efect anume sa o fac, asa ca skipuiesc partea aia. :lol:
Dar chiar nu imi pot imagina cum as putea sa-mi curat calumea cwrwul doar cu apa, probabil as putea sa ma spal cu ramasite de ceai de musetel sau ceva dracie de asta :lol: dar e prea mare chinul.
Oricum fumez, asa ca ar fi absurd sa incerc sa nu pun nu stiu ce chimicale pe mine.
E clar ca la mine tenul gras e tipul meu si nu e cauzat de factori externi ( prea multa spalare ) din moment ce cu un medicament anume am stopat complet ingrasarea tenului si a scalpului, neschimband regimul extern.

#705
skeptikal

skeptikal

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 330
  • Înscris: 23.02.2008

 richelieu, on 06 februarie 2016 - 06:58, said:

Tu nu esti muritor de rând. Uranienii "e" pe alt fus orar....

Uranienii, plutonienii, extraterestrii si conspiratia. Gasesc bizar ca-mi atribui mie acest calificativ, cand tu esti acela care invoca teorii ale conspiratiei ca sa-ti explici lucruri pe care nu le intelegi, pentru ca vin in contradictie cu lecturile tale usurele inspirate din surse obscure si ignorante. Tu consideri ca stiinta nutritiei se insala si da sfaturi gresite, pe cand toti guru pe care-i citesti cu nesat reprezinta surse credibile de informare.

Eu prefer sa ma informez din surse stiintifice, din munca unor oameni specializati in nutritie si nu din bazaconiile oricarui blogaras intreprinzator si dornic sa-si vanda cartile cu "dieta minune".

Imi aduc aminte de o intamplare povestita de cineva: inainte de Revolutie persoana respectiva a fost in excursie in Rusia si cand a coborat din tren in gara din Moscova, un rus i-a furat caciula de blana de pe cap si a fugit cu ea strigand cat il tineau plamanii: Militia, militia !!!

Adica hotul striga hotii ! Asa si tu impreuna cu altii de pe aici, mari adepti ai conspiratiilor de tot felul, strigati cat va tin plamanii: uranienii, klingonienii si toate rudele lor, in speranta ca poate nu observa lumea ca voua vi se potrivesc cel mai bine toate acete calificative.

Voi bateti campii cu teorii bizare de tot felul: sapunul si samponul ne fac rau, pasta de dinti ne face rau, cerealele ne fac rau, fructele ne fac rau, laptele de vaca, mai nou ne face rau, chiar si proteinele au inceput sa ne faca rau ( culmea ca acum ceva ani acestea erau la mare pret in dietele paleo ! ), toti carbo ne fac rau, PUFA ne fac rau, aerobicul ne face rau si ne ingrasa, statinele ne fac rau, vaccinurile ne fac rau..etc...etc...

Si daca nu suntem convinsi de toate aceste elucubratii inseamna ca am fost spalati pe creier de popaganda oficiala. Dar voi Iluminatii ati descoperit adevarul ascuns si noi ceilalti suntem niste bizoni dresati. V-a spus voua ingineru' Taubes si blogerul Mark Sisson, acesti titani ai stiintei moderne, deci asa trebuie sa fie.

#706
proxtu

proxtu

    fativore

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,451
  • Înscris: 12.02.2006
Uranian - vizitator ajuns pe Terra care mănâncă mulți carbohidrați, cereale și soia, dar căruia nu-i crește glicemia/insulina, nu dezvoltă rezistență la insulină și, pe zi ce trece, e tot mai tânăr și mai sănătos.

#707
EXIT

EXIT

    Immortal

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,094
  • Înscris: 17.01.2006
proxtu, du-te si spala-te! :)

#708
skeptikal

skeptikal

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 330
  • Înscris: 23.02.2008

 proxtu, on 08 februarie 2016 - 10:54, said:

Uranian - vizitator ajuns pe Terra care crede eronat ca daca mănâncă mulți carbohidrați, cereale și soia, ii crește glicemia/insulina,  dezvoltă rezistență la insulină și, pe zi ce trece, e tot mai batran  și mai bolnav.


Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate