Salt la conținut

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Grupul de firme Paysera Bulgaria ...

Upgrade Ryzen 9 5900X -> Ryze...

Priza aplicata cu intrerupator cu...

Tor cu IP de UK
 Sugestii road trip Moldova + Mara...

Recomandare apartament 3 camere

Casa in constructie la tara, ce s...

Procesor cu pini indoiti, vandut ...
 Examene competența lingvisti...

Probleme vw golf 7

laptop acer nu merge tastatura

De ce ca Freelancer caștigi ...
 La mulți ani @hvz!

La mulți ani @cotzi!

Probleme testosteron scazut

Capac culbutori fisurat
 

Cazier pentru Ilfov

- - - - -
  • Vă rugăm să vă autentificați pentru a răspunde
7 răspunsuri în acest subiect

#1
esy72bj

esy72bj

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 157
  • Înscris: 21.03.2010
Am o intrebare simpla:
  
    Cunosc unde este Inspectoratul Judetean al Politiei Ilfov si ma voi duce acolo,  doar ca nu am timp sa ajung sa platesc taxa aceea la trezorerie, pentru a primi acea chitanta de care am nevoie pentru cazier.


    Exista vreo metoda mai simpla   de a plati acea taxa decat a alerga prin tot Bucurestiul dupa trezoreria judetului Ilfov ? Merge cumva si  la Posta ?

    As aprecia daca s-ar pronunta doar cei care s-au confruntat mai recent cu acest aspect.

    P.S . Am citit restul de topicuri pe acesta tema dar sunt toate vechi de peste 3 ani .

    Va multumesc anticipat !

#2
adilushu

adilushu

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 573
  • Înscris: 12.04.2007
Merge la Posta de pe Nicolae Caranfil - ai acolo afisat cum sa completezi forumulraul (de mandat parca).
Inainte sa te duci completezi on-line cererea pe site-ul lor - astfel incat sa il si ridici cand te duci (sa ai evident buletinul, chitanta si timbru fiscal la tine). Daca te-ai nascut in provincie dureaza cam 3 zile sa ai cazierul.
Eu asa am facut - am completat on-line cererea, platit la Posta, timbru fiscal - mers si ridicat cazierul.

Din cate ziceau se poate plati doar la acea Posta (pe motiv ca e cel mai aproape de IPJ Ilfov) - nu stiu daca e chiar asa.
Eu am luat cazierul acum 2-3 luni.

Editat de adilushu, 10 septembrie 2010 - 18:13.


#3
esy72bj

esy72bj

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 157
  • Înscris: 21.03.2010

 adilushu, on 10th September 2010, 19:12, said:

Merge la Posta de pe Nicolae Caranfil - ai acolo afisat cum sa completezi forumulraul (de mandat parca).
Inainte sa te duci completezi on-line cererea pe site-ul lor - astfel incat sa il si ridici cand te duci (sa ai evident buletinul, chitanta si timbru fiscal la tine). Daca te-ai nascut in provincie dureaza cam 3 zile sa ai cazierul.
Eu asa am facut - am completat on-line cererea, platit la Posta, timbru fiscal - mers si ridicat cazierul.

Din cate ziceau se poate plati doar la acea Posta (pe motiv ca e cel mai aproape de IPJ Ilfov) - nu stiu daca e chiar asa.
Eu am luat cazierul acum 2-3 luni.

Multumesc mult!

Doar  ca in privinta modalitatii online nu mai este valabila. Iata link-ul : http://www.poltim.ro/cazier/index.php

Exista acolo urmatoarea mentiune:

ATENTIE !!
Începând cu data de 21 iunie 2010, aplicatia de depunere a cererilor pentru obtinerea certificatului de cazier judiciar isi înceteaza operativitatea.

Nu e o problema cu durata. Sunt oricum nascut in Bucuresti.

#4
adilushu

adilushu

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 573
  • Înscris: 12.04.2007
Pai credeam ca vrei cazier de la Ilfov nu Timisoara. Uite aici: http://if.politiarom...oads/cazier.pdf
Probabil il primesti pe loc - vad ca se poate plati la orice Oficiu Postal.

#5
Spadan

Spadan

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 817
  • Înscris: 22.11.2009
Apropo de cazier, daca am domiciliul in provincie, cum se poate scoate cazierul in Bucuresti?

#6
adilushu

adilushu

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 573
  • Înscris: 12.04.2007
cativa colegi au incercat (e drept ca acum 5-6 luni) si raspunsul a fost - nu se poate, se obtine de la judetul unde ai domiciliul. Poate s-a mai schimbat - da un telefon la sectia ta de politie si afla daca se poate.

#7
esy72bj

esy72bj

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 157
  • Înscris: 21.03.2010

 adilushu, on 15th September 2010, 10:43, said:

Pai credeam ca vrei cazier de la Ilfov nu Timisoara. Uite aici: http://if.politiarom...oads/cazier.pdf
Probabil il primesti pe loc - vad ca se poate plati la orice Oficiu Postal.


Multumesc mult pentru detalii si link.

#8
esy72bj

esy72bj

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 157
  • Înscris: 21.03.2010
Revin dar de data acesta eu fiind cel care va pot sfatui in cazul in care aveti aceeasi nelamurire ca si a mea legata de subiectul mentionat chiar si din titlu.

     Chiar azi mi-am facut cazierul pe loc. A durat circa 5-10 minute la IPJ Ilfov (in functie de cate persoane sunt inainte).

      Initial am fost la posta (oricare posta) si am cumparat un timbru fiscal de 2 lei.

      Ulterior m-am dus la filiala CEC din Otopeni (care era si foarte aproape de posta respectiva) , am cerut sa platesc taxa catre trezorerie sector Ilfov , m-a costat 10 lei si  mi s-a dat o chitanta ca dovada - merge achitat si la posta dar trebuiesc completat un  formular  si va costa 12 Lei (taxa initiala plus comision posta).


       Apoi am fost pe str. Glucozei la IPJ Ilfov, am prezentat buletinul, timbrul, chitanta si cererea de eliberare a cazierului (pe care o completati chiar acolo procurand-o de la ghiseu).

       Dupa care asteptati linistit sa fiti chemat de catre persoana de la ghiseu sa va inmaneze buletinul si cazierul.

        Cam asta a fost tot !
        Cu tot cu drum a durat aproximativ  o ora.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

Utilizatori activi: 1

0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate