Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
De ce se taie unii cu lama?

Întrebare de noob

Rezistenta la caldura vara

JOCURILE OLIMPICE PARIS 2024...fo...
 JOCURILE OLIMPICE PARIS 2024...fo...

Revolut, crypto si taxe

Kia vs Hyundai vs Skoda Karoq 2.0...

Paralizie parte inferioara picior...
 COPA AMERICA 2024

Presedintele Romaniei 2024. Cine ...

Recomandare usa interior izolata ...

Comunitatea de bicicliști - ...
 macOS 15 Sequoia

Top Zone Rezidence Victor Brauner

Curatare ferestre de adezivul fol...

Placare scara exterioara acces
 

DHCP Table

- - - - -
  • Please log in to reply
3 replies to this topic

#1
matri_xx

matri_xx

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 22
  • Înscris: 25.01.2009
Va salut. De ceva timp mi-am pus net de la clik. Folosesc un modem Huawei EchoLife HG520s. Problema e ca acest modem are si router... Eu il folosesc... dar se folosesc si vecini de el :D am observat in DHCP Table cateva Pc-uri care imi foloseau router-ul...

Intrebare: cum pot reseta DHCP Table pentru a vedea daca au fost one time connect sau mchiar imi foloseste routerul. Nu vreau sa pun parole sau sa ii limitez accesul. Stiu ca pot din MAC. Dar ma intereseaza doar sa sterg lista.

Multumesc.

(offtopic) daca nu am postat unde trebuie rog admini sa imi mute postul. Multumesc.

#2
theMisuser

theMisuser

    Cetatean European.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,148
  • Înscris: 25.02.2007
Il scoti din priza 1 minut.

#3
taxishop

taxishop

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 363
  • Înscris: 16.02.2007

View Postmatri_xx, on 4th June 2010, 00:01, said:

Va salut. De ceva timp mi-am pus net de la clik. Folosesc un modem Huawei EchoLife HG520s. Problema e ca acest modem are si router... Eu il folosesc... dar se folosesc si vecini de el :D am observat in DHCP Table cateva Pc-uri care imi foloseau router-ul...

Intrebare: cum pot reseta DHCP Table pentru a vedea daca au fost one time connect sau mchiar imi foloseste routerul. Nu vreau sa pun parole sau sa ii limitez accesul. Stiu ca pot din MAC. Dar ma intereseaza doar sa sterg lista.

Multumesc.

(offtopic) daca nu am postat unde trebuie rog admini sa imi mute postul. Multumesc.

vrei sa spui ca tu ai un router wireless fara parola si vrei sa-l lasi fara parola?
daca da, ori esti mazochist, ori trebuie sa intrebi (chiar si aici in forum), pe cineva care are cat de cat cunostinte in domeniu. bineinteles ca nimic nu e sigur 100%, dar o parola pe wireless e absolut necesara.

ce inseamna la tine sa limitezi accesul? esti un restaurant sub un bloc si se folosesc vecinii de router-ul tau? se rezolva schimband parola zilnic si se da numai clientilor la masa/ la cerere.

deci trebuie sa fii mai explicit. de ce nu vrei sa parolezi router-ul?

Edited by taxishop, 04 June 2010 - 15:04.


#4
matri_xx

matri_xx

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 22
  • Înscris: 25.01.2009

View Posttaxishop, on 4th June 2010, 16:03, said:

vrei sa spui ca tu ai un router wireless fara parola si vrei sa-l lasi fara parola?
daca da, ori esti mazochist, ori trebuie sa intrebi (chiar si aici in forum), pe cineva care are cat de cat cunostinte in domeniu. bineinteles ca nimic nu e sigur 100%, dar o parola pe wireless e absolut necesara.

ce inseamna la tine sa limitezi accesul? esti un restaurant sub un bloc si se folosesc vecinii de router-ul tau? se rezolva schimband parola zilnic si se da numai clientilor la masa/ la cerere.

deci trebuie sa fii mai explicit. de ce nu vrei sa parolezi router-ul?
ok, hai sa fiu mai explicit... stiu ca routerul nu ofera semnal pe o distanta prea mare... deci internetul il pot folosi doar vecini apropiati routerului...nu? am vorbit cu 2 dintre vecini si mi-a garantat ca ei nu s-a conectat la routerul meu... cu toate ca in tabela imi apar acele mac-uri + nume. vreau sa sterg lista de cel putin 2-3 ori pe zi sa vad daca apar iar...
eu topicul l-am deschis pentru acea tabela... nu sunt maso.. si am motivele mele pentru care nu pun parola. cu un Nmap si inca 2 progamele ai trecut si de acea parola...

DECI... cum pot sterge acea tabela? Multumesc.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate