Salt la conținut

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Ielele

Fiscal / viza pe contract vanzare...

La multi ani @nicu131!

procura?
 Xiaomi aduce pe piața din Ro...

Ariana 22 ani din Ploiesti are ne...

Noul BMW seria 3:Sedan și To...

Tractor prin programul rabla
 Care cada de baie e mai buna?

Sfat upgrade ram și ssd

Sonoma 14.3 iMac i5 Late 2013

Reclama peste imagine Samsung 32M...
 Radu Stefan Banica ft. Juno - Sam...

Întrebare lichid de frana pe saboti

Grupul de firme Paysera Bulgaria ...

Upgrade Ryzen 9 5900X -> Ryze...
 

Sistemul bancar romanesc

- - - - -
  • Acest subiect este blocat Acest subiect este blocat
19 răspunsuri în acest subiect

#19
gtk

gtk

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 11.868
  • Înscris: 18.09.2004

un_oarecare, on Jun 8 2005, 19:57, said:

Am garantie si am si venit dar nu sa dau inapoi 20.000 Euro in doi-cinci ani. Eu vreau 20.000 Euro pe opt-zece ani. Si cu dobanda platibila lunar progresiv crescatoare si cu perioada de gratie de noua luni. ASTA nu pot obtine. Mi-au ras in nas si mi-au spus ca astea sunt conditii de credit imobiliar. Pentru asta as indeplini conditiile de venit. Si am si garantia.

<{POST_SNAPBACK}>


nimeni nu primeste astfel de credite pe astfel de perioade, cu perioade de gratie etc.

Bancile particulare NU pot face asa ceva. Doar daca subventioneaza statul. Te-ai interesat te toate modalitatile de finantare? Stiu ca erau ceva credite pt. microintreprinderi...

si inca ceva: in domeniu IT este aberanta perioada pe care ai mentionat-o... nu are cum sa te crediteze cineva mai mult de cinci ani.. ce sa faci tu cu 20.000 euro si sa-i returnezi in 10 ani intr-un domeniu atat de dinamic precum IT-ul? mai ales ca nu investesti prea mult in materiale ci in salariile angajatilor... mai ales cum spui tu acolo, "investitii in cercetare", sansele sunt practic 0 sa fii creditat... asa apar toti si spun ca "cerceteaza"  :D

#20
un_oarecare

un_oarecare

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 2.634
  • Înscris: 01.12.2004

gtk, on Jun 8 2005, 19:21, said:

nimeni nu primeste astfel de credite pe astfel de perioade, cu perioade de gratie etc.

Bancile particulare NU pot face asa ceva. Doar daca subventioneaza statul. Te-ai interesat te toate modalitatile de finantare? Stiu ca erau ceva credite pt. microintreprinderi...

si inca ceva: in domeniu IT este aberanta perioada pe care ai mentionat-o... nu are cum sa te crediteze cineva mai mult de cinci ani.. ce sa faci tu cu 20.000 euro si sa-i returnezi in 10 ani intr-un domeniu atat de dinamic precum IT-ul? mai ales ca nu investesti prea mult in materiale ci in salariile angajatilor... mai ales cum spui tu acolo, "investitii in cercetare", sansele sunt practic 0 sa fii creditat... asa apar toti si spun ca "cerceteaza"  :D

<{POST_SNAPBACK}>

Bah, ceea ce fac eu nu este 100% IT. Este activitate de editura "computerizata". Investitia este nu in salarii ci in drepturi de autor pentru bunuri intelectuale de folosinta indelungata (refolosibile continuu in multe produse). Adica un fel de masina de stantzat pentru o fabrica de... insigne, daca e sa fac o paralela.
Si de ce zici tu ca bancile nu pot face asa ceva fara Stat? In SUA se poate, din cate am auzit. Si daca se poate asta pentru credit imobiliar, se poate si pentru mine. Am venitul si garantia! De ce nu se poate?????

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

Utilizatori activi: 1

0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate