Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Kia vs Hyundai vs Skoda Karoq 2.0...

Paralizie parte inferioara picior...

COPA AMERICA 2024

Presedintele Romaniei 2024. Cine ...
 Recomandare usa interior izolata ...

Comunitatea de bicicliști - ...

macOS 15 Sequoia

Top Zone Rezidence Victor Brauner
 Curatare ferestre de adezivul fol...

Placare scara exterioara acces

Dovada lucru firma desfiintata

Zone de facut casa
 Recomandare service Maserati in B...

Drenaj ape pluviale

Incompatibilitate router Digi Mer...

Lada frigorifica vs congelator
 

Planorama

- - - - -
  • Please log in to reply
5506 replies to this topic

#73
burdy

burdy

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 312
  • Înscris: 02.05.2007
Salutare! Cine vrea sa ii trimit cateva poze facute pe 03.05.2007, sa ma contacteze pe [email protected] dupa ora 18.

#74
cioloro

cioloro

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 286
  • Înscris: 05.03.2007

 tartorul, on May 4 2007, 17:47, said:

Pe Baicului, fix in spatele garii Obor, pe locul unei foste fabrici o sa fie un complex comercial si/sau de birouri (asa am auzit eu).

Adica o sa fie un fel de mall? sau un magazin gen billa etc? asta in cazul in care o sa fie complex comercial si nu doar birouri.

#75
tartorul

tartorul

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 853
  • Înscris: 24.01.2006
Mall cu de toate. Cand mai trec prin zona o sa incerc sa gasesc panoul cu detalii despre lucrare. teoretic ar trebui sa existe unul.

#76
cioloro

cioloro

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 286
  • Înscris: 05.03.2007

 tartorul, on May 5 2007, 13:24, said:

Mall cu de toate. Cand mai trec prin zona o sa incerc sa gasesc panoul cu detalii despre lucrare. teoretic ar trebui sa existe unul.

nu exista decat panou cu demolarea nu exista cel cu noile constructii.
Ar fi super sa se faca un mall acolo si spatii de birouri mai bine decat rezidentiale, sa nu se aglomereze si mai mult zona. Si-asa vine Neopeninsula ...

#77
kimi_ro

kimi_ro

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 819
  • Înscris: 14.04.2007
Salutare!

S-a aprobat cuiva eventualele modificari solicitate pt apartamentele din T3? Din cate am vorbit cu agentul meu de vanzari, am inteles ca ei trimit mai departe solicitarile, catre constructor, dar nu primesc nici un raspuns de la acesta. La voi cum stau lucrurile?

#78
cioloro

cioloro

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 286
  • Înscris: 05.03.2007

 kimi_ro, on May 6 2007, 22:17, said:

Salutare!

S-a aprobat cuiva eventualele modificari solicitate pt apartamentele din T3? Din cate am vorbit cu agentul meu de vanzari, am inteles ca ei trimit mai departe solicitarile, catre constructor, dar nu primesc nici un raspuns de la acesta. La voi cum stau lucrurile?

eu am solicitat parchet peste tot in loc de mocheta si m-au pus sa fac o cerere au pus-o la dosar si atat.
ulterior mi-au spus ca 90% vor asa, si ca vor pune peste tot parchet pana la urma.
dar banuiesc ca tin cont de ce ai cerut ca asa ar fi normal.

atasez doua poze cu blocul 3 (T2 cred) si alta cu celelate doua blocuri facute ieri.

Attached Files



#79
tartorul

tartorul

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 853
  • Înscris: 24.01.2006

 kimi_ro, on May 6 2007, 22:17, said:

Salutare!

S-a aprobat cuiva eventualele modificari solicitate pt apartamentele din T3? Din cate am vorbit cu agentul meu de vanzari, am inteles ca ei trimit mai departe solicitarile, catre constructor, dar nu primesc nici un raspuns de la acesta. La voi cum stau lucrurile?

Eu nu am primit nici un raspuns clar la o cerere din martie.

#80
cioloro

cioloro

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 286
  • Înscris: 05.03.2007

 tartorul, on May 7 2007, 12:51, said:

Eu nu am primit nici un raspuns clar la o cerere din martie.

pai intreaba reprezentatul de vanzari ca sa nu se faca ca ploua sau ca au uitat...

#81
moonchild11

moonchild11

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 320
  • Înscris: 04.07.2006

 cioloro, on May 7 2007, 09:56, said:

eu am solicitat parchet peste tot in loc de mocheta si m-au pus sa fac o cerere au pus-o la dosar si atat.
ulterior mi-au spus ca 90% vor asa, si ca vor pune peste tot parchet pana la urma.
dar banuiesc ca tin cont de ce ai cerut ca asa ar fi normal.

Dar de ce vreti voi parchet in loc de mocheta? Ca mie mocheta mi se pare mai 'placuta', mai calda, silentioasa, merge bine pt dormitor.

#82
cioloro

cioloro

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 286
  • Înscris: 05.03.2007

 moonchild11, on May 8 2007, 23:31, said:

Dar de ce vreti voi parchet in loc de mocheta? Ca mie mocheta mi se pare mai 'placuta', mai calda, silentioasa, merge bine pt dormitor.

pai mocheta o cureti mult mai greu
parchetul imediat.
plus ca pt dormitor cam parchet se pune acum
mocheta mie mi se pare mai mult potrivita pt spatiile de birouri

#83
moonchild11

moonchild11

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 320
  • Înscris: 04.07.2006

 cioloro, on May 9 2007, 08:33, said:

pai mocheta o cureti mult mai greu
parchetul imediat.
plus ca pt dormitor cam parchet se pune acum
mocheta mie mi se pare mai mult potrivita pt spatiile de birouri

Dar de la ce sa se pateze in dormitor, ca doar nu se ia masa acolo; de praf, etc, se curata instant cu aspiratorul.  Eu una am trait majoritatea timpului cu mocheta, si o prefer in dormitor. In rest, sigur, parchet, ca dai cu mopul  :D. Dar am inteles, e o moda si sunt preocupari de 'fiabilitate'.

#84
kimi_ro

kimi_ro

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 819
  • Înscris: 14.04.2007
Pai eu as alege sa pun parchet peste tot, iar apoi, as alege sa adaug, de exemplu in dormitor, un covor gen mocheta sau ceva asemanator pt ca imi place sa calc pe ceva moale cand ma dau jos din pat dimineata decat sa calc direct pe parchet, nu?  :peacefingers:

#85
cioloro

cioloro

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 286
  • Înscris: 05.03.2007
da asa e, mai bine covor peste parchet, dar nici mocheta nu este atat de rea.
mie mi se pare ca e mai rece totusi direct pe mocheta decat pe parchet.

si nu toate mochetele se curata usor cu aspiratorul.

toate echipamentele din casa (sanitare, gresii, faiante, parchet etc) vor fi de origine turceasca

echipamentele sanitare sunt firma VITRA ei zic ca este f buna...
chiuveta din baia mare este clasica, iar daca vrei pe colt platesti in plus. la fel si cu vasul de toaleta incastrat in zid este mai scump decat cel clasic cu bazinul exterior.

am fost ieri si am ales din mostrele care le au, aproape au terminat si showroom-ul de la parterul blocului 1, unde se vor muta cu birourile cei de la neocasa. la parter e f misto, spatiu mare, f inalt, mi-a placut.
in schimb se reduc din dimensiunea afisata pe site a camerelor din cauza rigipsului prezent peste tot.
estimez 15 cm la fiecare dimensiune mai putin
adica un dormitor pe care scrie 300 * 350 de ex va fi cam 285 * 335
arata bine bucataria de la ap cu 3 camere dar micuta.

#86
tartorul

tartorul

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 853
  • Înscris: 24.01.2006

 cioloro, on May 10 2007, 09:21, said:

am fost ieri si am ales din mostrele care le au, aproape au terminat si showroom-ul de la parterul blocului 1, unde se vor muta cu birourile cei de la neocasa. la parter e f misto, spatiu mare, f inalt, mi-a placut.

Pentru mostre te-ai dus tu de buna voie ca te plictiseai pe acasa sau te-au anuntat in prealabil ca trebuie sa vii?
Eu nu am primit nici un fel de anunt cum ca se pot alegi culorile pt interior.

#87
kimi_ro

kimi_ro

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 819
  • Înscris: 14.04.2007

 tartorul, on May 10 2007, 11:34, said:

Pentru mostre te-ai dus tu de buna voie ca te plictiseai pe acasa sau te-au anuntat in prealabil ca trebuie sa vii?
Eu nu am primit nici un fel de anunt cum ca se pot alegi culorile pt interior.

Nici eu nu am primit nimic...hmm.....

#88
cioloro

cioloro

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 286
  • Înscris: 05.03.2007

 kimi_ro, on May 10 2007, 11:43, said:

Nici eu nu am primit nimic...hmm.....


aveti apartamente in primul bloc? si daca da, la ce etaj? ca din cate am obs eu numai pt et 1-3 s-au chemat oamenii sa isi aleaga.
nu va faceti griji, pana in weekendul urmator se finalizeaza tot blocul de ales culorile, pt ca in jur de 20 incep lucrarile pe interior, vin echipele sa lucreze. Turcul a mentionat ca pe 20 august ar fi gata, dar mie nu prea imi vine s acred. Bine ar fi sa fie asa... Asta inseamna ca predarea ar fi prin septembrie..

#89
BibicuNL

BibicuNL

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 156
  • Înscris: 12.07.2005
Are idee careva de preturile practicate la modificari in dotarea standard apartamentului?
De ex, cat ar costa sa pun parchet in loc de mocheta in dormitor? Sau, vasul de toaleta sa fie incastrat in zid (personal vreau asta, baia si asa nu e f mare, mai castig spatiu).

#90
cioloro

cioloro

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 286
  • Înscris: 05.03.2007

 BibicuNL, on May 11 2007, 09:51, said:

Are idee careva de preturile practicate la modificari in dotarea standard apartamentului?
De ex, cat ar costa sa pun parchet in loc de mocheta in dormitor? Sau, vasul de toaleta sa fie incastrat in zid (personal vreau asta, baia si asa nu e f mare, mai castig spatiu).

nu este mocheta standard ci parchet
exista 4 tipuri de parchet standard incluse in pretul ap, si inca alte aprox 10 din care sa alegi contra cost - o diferenta pe care o vor comunica peste 2 saptamani.

toaleta incastrata in zid solicita diferenta de pret, ca si chiuveta pe colt si nu clasica (dreapta)

la fel si cu gresia si faianta, sunt 7-8 tipuri standard plus cateva pt care se plateste diferenta daca se aleg.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate