Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Grupul de firme Paysera Bulgaria ...

Upgrade Ryzen 9 5900X -> Ryze...

Priza aplicata cu intrerupator cu...

Tor cu IP de UK
 Sugestii road trip Moldova + Mara...

Recomandare apartament 3 camere

Casa in constructie la tara, ce s...

Procesor cu pini indoiti, vandut ...
 Examene competența lingvisti...

Probleme vw golf 7

laptop acer nu merge tastatura

De ce ca Freelancer caștigi ...
 La mulți ani @hvz!

La mulți ani @cotzi!

Probleme testosteron scazut

Capac culbutori fisurat
 

probleme cu galagia

- - - - -
  • Please log in to reply
80 replies to this topic

#1
nightfever

nightfever

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 2,884
  • Înscris: 09.01.2007
in spatele blocului meu e dinainte sa ma nasc un fel de camin pentru copii cu boli psihice
acu insa ca-i cald afara, ii mai scoate si pe ei in curtea caminului, si sa vezi ce distractiv e cand ii apuca crizele si incep sa zbiere, plus ca se aude PERFECT la mine in casa

ce pot sa le fac? mi se pare inutil sa ma duc la politie, ei au alta treaba
am vorbit cu unii la un punct de asta de informare al politie comunitare si nu s-a luat nici o masura

daca le arunc cu ceva in cap, tot la mine vine politia :rolleyes:

#2
furculita_cu_luneta

furculita_cu_luneta

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 979
  • Înscris: 24.07.2009
solutia: muta-te :D

#3
SpeedDemon

SpeedDemon

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,019
  • Înscris: 18.05.2009
Antifoneazati casa, ia-ti niste boxe tari ,recomand Gigaworks g500 sa le arati ca zbieri mai tare ca ei,stai cu antifoanele pe urechi am la drujba si chiar nu prea se aude nik.Nu stiu daca gasesti asa liber eu le-am primit cu drujba.Dopuri de urechi.Casti , sa the classic SHOTGUN!

#4
cristyz

cristyz

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,991
  • Înscris: 28.08.2008
Las ca vine iarna si nu mai ies afara.

#5
car-man

car-man

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,434
  • Înscris: 01.07.2009
mie mi se par amuzanti nebunii care urla si se tavalesc pe jos...

#6
vali38

vali38

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,845
  • Înscris: 16.10.2005
alte solutii
1. daca nu ai casa izolata, izoleaz-o. e bine si pe timp de iarna
2. ia-ti termopane daca n-ai
3. tine geamurile inchise inclusiv cel de la baie :D
4. fa-ti prieten/preietena si iesi cu ea
5. sfatul lyon. muta-te afara
6. cand vrei sa dormi, mergi la motel
7. mergi la socrii/bunici :D (mai bine stai acasa >:))
daca nici una din astea nu merg incearca ce a zis speed :D

Edited by vali38, 10 September 2009 - 16:47.


#7
Shut_Me_Up

Shut_Me_Up

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 132
  • Înscris: 17.08.2009
O pusca cu alice pt ursi i`ar potolii...


(vali,ai uitat varianta cu sinuciderea)

#8
nightfever

nightfever

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 2,884
  • Înscris: 09.01.2007
mi-ati demolat orice speranta :lol:

n-am termopan, o sa imi pun in curand
ca vine iarna e bine, da dupaia iar vine vara
vara oricum cand e foarte cald, inchid toate geamurile si dau drumu la AC, da mai am nevoie si de aer de afara :huh:

chiar daca plec, ma deranjeaza exact cand sunt acasa: dimineata si seara

solutia cu muzica e testata, ba chiar ii distrez cand pun muzica, nu ii deranjeaza :lol:

#9
zuv

zuv

    Erectile member :)

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,198
  • Înscris: 05.01.2008
Iti cumperi o pusca cu luneta si imbini utilul cu placutul(daca iti place vanatoarea).Sau,daca te grabesti tare,iti iei un AKM-47! :D
Serios vorbind,nu prea ai alta solutie care sa rezolve efectiv problema decat mutatul.Termopanul o va rezolva partial.Stiu ce spun,pentru ca pana de curand am stat alaturi de o scoala generala.Aveam termopan,care insa nu facea decat sa mai atenueze din tipetele copiilor.

#10
gamezcdr

gamezcdr

    Active Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 1,474
  • Înscris: 26.08.2005
Cumpara niste tablete de Diazepam si bomboane si le arunci peste gard....

#11
jay333

jay333

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,175
  • Înscris: 02.04.2007
nightfever, cam ce solutie realista crezi tu ca ai putea aplica cu succes? Daca nu ar fi copii cu probleme, daca ar fi copii normali iesiti la joaca, ce ai face? I-ai lua de gat, ai chema politia?
Aseara am asistat la un meci: vecina de la parter s-a luat la cearta cu parintii unor copii intre 2 si 7 ani ca era deranjata de galagia facuta de copii undeva pe la ora 20. O cretina as putea spune. Sunt copii si au nevoie de miscare, de joaca si, inevitabil, fac si galagie. Nu veniti cu idei idioate de genul "parc" pentru ca stau in sectorul pe persoana fizica unde locurile de joaca pentru copii sunt facute in cartierele tiganilor si ale "lumii bune", nu in cele cu pulime (asa cum plastic descrie primarul capitalei cetateanul de rand). Mai era un vecin care la fel facea scandal ca il deranjau copiii. A chemat in multe randuri politia si, fireste, politistii au ridicat din umeri si au plecat cum au venit. Unii uita ca au fost si ei copii sau au avut copii mici si considera ca linistea lor este mai presus decat nevoia de socializare a copiilor.
Ca solutie a acestei probleme recomand cu caldura dopurile de urechi sau Magne B6.

#12
UNHleaSHD

UNHleaSHD

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 915
  • Înscris: 29.07.2007

 jay333, on 11th September 2009, 10:21, said:

nightfever, cam ce solutie realista crezi tu ca ai putea aplica cu succes? Daca nu ar fi copii cu probleme, daca ar fi copii normali iesiti la joaca, ce ai face? I-ai lua de gat, ai chema politia?
Aseara am asistat la un meci: vecina de la parter s-a luat la cearta cu parintii unor copii intre 2 si 7 ani ca era deranjata de galagia facuta de copii undeva pe la ora 20. O cretina as putea spune. Sunt copii si au nevoie de miscare, de joaca si, inevitabil, fac si galagie. Nu veniti cu idei idioate de genul "parc" pentru ca stau in sectorul pe persoana fizica unde locurile de joaca pentru copii sunt facute in cartierele tiganilor si ale "lumii bune", nu in cele cu pulime (asa cum plastic descrie primarul capitalei cetateanul de rand). Mai era un vecin care la fel facea scandal ca il deranjau copiii. A chemat in multe randuri politia si, fireste, politistii au ridicat din umeri si au plecat cum au venit. Unii uita ca au fost si ei copii sau au avut copii mici si considera ca linistea lor este mai presus decat nevoia de socializare a copiilor.
Ca solutie a acestei probleme recomand cu caldura dopurile de urechi sau Magne B6.

In sfarsit cineva care si-a dat seama.

Stiti sa glumiti pe seama la copiii aia. Daca voi ati fi fost 1 din ei? Si-ati face crize d-alea, sa vina altu sa va bata ca nu-i convine galagia, cum ar fi?

Unii v-a tampit de tot forumu asta...

#13
nightfever

nightfever

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 2,884
  • Înscris: 09.01.2007

Quote

Serios vorbind,nu prea ai alta solutie care sa rezolve efectiv problema decat mutatul
pai daca se pune problema asa, inseamna ca in juru caminului n-ar mai trebui sa existe nici un bloc :huh:
cine e atat de sanatos la cap incat sa-i placa sa stea in galagia asta?

Quote

daca ar fi copii normali iesiti la joaca, ce ai face? I-ai lua de gat, ai chema politia?
daca ar fi caminul mai aproape de bloc, as arunca cu diverse obiecte in ei :lol:

Quote

Sunt copii si au nevoie de miscare, de joaca si, inevitabil, fac si galagie.
prietene, copiii sunt una, da sa ai numai autisti sau altii cu cine stie ce boli si sa iti intre in criza sa oracaie ca toti dracii...
tu stii cum face unu de asta cand intra in criza? daca era scoala sau gradinita mai ziceam, da cine naibii ii aduce pe astia aici? duca-se pe camp unde nu dranjeaza pe nimeni

Quote

Stiti sa glumiti pe seama la copiii aia. Daca voi ati fi fost 1 din ei? Si-ati face crize d-alea, sa vina altu sa va bata ca nu-i convine galagia, cum ar fi?
nu glumesc, da acuma ce sa fac sa ma imbolnavesc si eu de nervi din cauza lor? sa ajung si eu ca ei? nu e destul ca imi mananca creierii tara asta?
ia vino si stai o saptamana aici sa vezi daca iti place, poate nu stii cum face unu de asta la o criza

#14
jay333

jay333

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,175
  • Înscris: 02.04.2007
Draguta, cine a fost primul in zona, centrul respectiv sau tu propritareasa la bloc? Daca tu ai fost prima acolo, fa cerere la Min. Sanatatii sau al Educatiei (vezi de care apartine, poate e al primariei) sa-l mute ca-ti f_te tie nervii si nu am vrea cetateni deranjati. Altfel, esti libera sa-ti cauti alta locuinta.
PS: Iti inteleg in oarecare masura nemultumirea insa inclinatia ta spre toleranta ma face sa nu ma pot abtine de la raspunsuri pe masura.

#15
Stapanul_clonelelor

Stapanul_clonelelor

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 2,340
  • Înscris: 08.07.2008
Ii distrugi cu asta . http://www.holosonic...m/products.html Boxe unidirectionale !

Nu stiu cat costa , dar iti dai seama ca doar ei vor auzi, fara sa deranjezi alti vecini, si nici tu n-auzi :lol:

Edited by Stapanul_clonelelor, 11 September 2009 - 12:30.


#16
amicul_tau

amicul_tau

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 712
  • Înscris: 09.09.2009

 jay333, on 11th September 2009, 12:52, said:

Draguta, cine a fost primul in zona, centrul respectiv sau tu propritareasa la bloc? Daca tu ai fost prima acolo, fa cerere la Min. Sanatatii sau al Educatiei (vezi de care apartine, poate e al primariei) sa-l mute ca-ti f_te tie nervii si nu am vrea cetateni deranjati.

:blink: Nu cred ca e posibil asa ceva. Ea nu are relatii si pile sa faca asa ceva. Sa fim seriosi. Un centru de plasament nu poate fi mutat din cauza unui locatar.

O ultima solutie pt domnisoara noastra: trebuie sa fii nebun ca sa-i intelegi pe nebuni  :OK:

#17
nightfever

nightfever

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 2,884
  • Înscris: 09.01.2007

Quote

Draguta, cine a fost primul in zona, centrul respectiv sau tu propritareasa la bloc?
nu e vorba despre mine, ci despre intreg complexul de blocuri, care mai mult ca sigur a fost inainte de camin, deci cine naiba a fost atat de cretin ca sa-l construiasca acolo?
nu sunt eu singurul deranjat de ei, ci multi dintre locatarii blocurilor din zona (caminul e inconjurat de blocuri)

#18
Shut_Me_Up

Shut_Me_Up

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 132
  • Înscris: 17.08.2009
aaa...daca vrei aer,inchide geamurile din spate,si deschidele pe cele din fata :deadtongue:

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate