Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
De ce se taie unii cu lama?

Întrebare de noob

Rezistenta la caldura vara

JOCURILE OLIMPICE PARIS 2024...fo...
 JOCURILE OLIMPICE PARIS 2024...fo...

Revolut, crypto si taxe

Kia vs Hyundai vs Skoda Karoq 2.0...

Paralizie parte inferioara picior...
 COPA AMERICA 2024

Presedintele Romaniei 2024. Cine ...

Recomandare usa interior izolata ...

Comunitatea de bicicliști - ...
 macOS 15 Sequoia

Top Zone Rezidence Victor Brauner

Curatare ferestre de adezivul fol...

Placare scara exterioara acces
 

Problema cu TV Tunerul

- - - - -
  • Please log in to reply
33 replies to this topic

#19
eiffel

eiffel

    BusyWorm

  • Grup: Moderators
  • Posts: 68,818
  • Înscris: 15.06.2004

Quote

am gresit nu am scris ca nu stiu sa scriu.
Asa am crezut si eu si am ignorat, pana cand am vazut ca in toate posturile ai scris Turner...

Quote

Am facut ce mi s-a recomandat si nimic. raman la programul care l-am gasit din pura intamplate pe SoftPedia
Ok...

#20
Urmelinho

Urmelinho

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 398
  • Înscris: 26.12.2007
se pare ca e grea engleza in scris cate odata. bina ca am scris corect in titlu sa nu ma fac de caca in ultimul hall oricum acum sunt il penultimul...:(

Edited by queensoft, 17 September 2008 - 21:00.
HAHAH, NU ai scris corect in titlu, am modificat eu !!! :)


#21
danbubba

danbubba

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 772
  • Înscris: 15.05.2007
Salutare, daca tot este topic despre problemele cu Tv Tunerul, vin si eu cu o problema poate stie cineva o eventuala solutie. Cam acum un an am cumparat un Leadtek WinFast TV2000XP si problema lui ar fi: sunetul cu care reda orice program... se aude foarte incet, de fiecare data trebuie sa dau sistemul la maxim sa aud cat de cat la un nivel mediu, iar daca fac captura se aude foarte incet sunetul. Ce e de facut ? Este singurul lui defect daca-l pot numi asa. O seara buna tuturor. :OK:

#22
Urmelinho

Urmelinho

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 398
  • Înscris: 26.12.2007
Start -> Control Panel -> Sound, speech and Audio Devices -> Sound and Audio Devices. dai la Advanced si trebuie sa umbli la volum la Lin In si Microphone. cam asta ar trebui sa fie

#23
danbubba

danbubba

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 772
  • Înscris: 15.05.2007
Sunt active sunt date la max, dar tot nu se aude vreo schimbare ..  :angry:

#24
Urmelinho

Urmelinho

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 398
  • Înscris: 26.12.2007
si in winamp? cum se aude.
poate e din softul cu care vizualizezi Posturile TV. verifica si asta. daca e ceva e din placa audio care amplifica usor sunetul ca TV tunerul nu face decat sa dea un mic semnal spre placa audio si de restul se ocupa placa audio

Edited by Urmelinho, 17 September 2008 - 18:53.


#25
danbubba

danbubba

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 772
  • Înscris: 15.05.2007
in Winamp totul se aude perfect, tare adica atunci cand e maxim se simte ca e maxim  :D , tv tunerul in schimb nu vrea de nicio culoare trebuie sa dau sistemul la maxim ca sa se auda acceptabil indiferent de postul urmarit. softul cu care ruleaza este cel cu care a venit pe cd, si mai inainte de tv tunerul asta am dus unu la garantie, prindea imagine buruiata si avea probleme el si si-au cerut scuze cei de acolo si de asta mi-au garantat ca-i ok. :angry:

#26
Urmelinho

Urmelinho

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 398
  • Înscris: 26.12.2007
pai da si la soft ai cum sa schimbi volumul. eu asta am intrebat. poate ai volumul mic si din cauza asta ai "probleme" trecerea de la TV Tuner la Placa audio se face cu un fir "jack to jack"(dracu stie cum se scrie:D)? sau e direct

#27
danbubba

danbubba

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 772
  • Înscris: 15.05.2007
da din tv tuner in placa audio se face legatura cu un fir/ cablu jack2jack ( daca asa se scrie ) :D si in soft am dat volumul la fel.. maxim.. si se aude foarte foarte incet.. e aiurea mai alest ca Winfast nu cred ca au probleme de genul asta.. undeva e ceva neclar dar nu ii dau de cap..  multumesc de ajutor oricum :OK:

#28
Urmelinho

Urmelinho

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 398
  • Înscris: 26.12.2007
incearca programul asta si spune-mi daca se aude cum trebuie.
http://www.softpedia...r-Classic.shtml
daca se aude cum trebuie inseamna ca e din soft daca tot aiurea poate fi chiar de la placa audio sau TV tuner

PA: ti-a functionat vreodata cum trebuie TV Tunerul?

Edited by Urmelinho, 17 September 2008 - 20:19.


#29
danbubba

danbubba

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 772
  • Înscris: 15.05.2007
Dau jos programul acum, de cand am tunerul asta a fost problema lui cu sunetul in schimb totul a fost in regula. Mersi de link si indrumare. Am sa revin cu rezultatul imediat  :rolleyes:


Later edit: am dat scan dupa programe da nu gaseste nimic.. si astept de ceva vreme.. :nonobad:

Edited by danbubba, 17 September 2008 - 20:55.


#30
Urmelinho

Urmelinho

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 398
  • Înscris: 26.12.2007
eiffel am gasit solutia pentru problema mea. timpul. azi cand am intrat sa vad ce mai zice TV Tunerul meu cu softul de la el am ramas statuie, ,ergea fara probleme
sigur cauti pe TV Tuner? vezi ca jos ai acolo tv tunerul trebuie sa dai open acolo apoi dai search. la mine a mers fara propbleme

Edited by Urmelinho, 17 September 2008 - 21:00.


#31
danbubba

danbubba

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 772
  • Înscris: 15.05.2007
am dat acum astept sa gaseasca am dat open, apoi am dat search :D

#32
Urmelinho

Urmelinho

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 398
  • Înscris: 26.12.2007
si merge. ai gasit ceva?

#33
danbubba

danbubba

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 772
  • Înscris: 15.05.2007
nu merge pare blocat :( mai incerc maine, oricum mersi mult de sfat si de ajutor. O seara buna :D

#34
Urmelinho

Urmelinho

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 398
  • Înscris: 26.12.2007
cand ai dat sa caute p[e ce ai cautat? pe antena sau Cblu. incearca pe ambele si spune-mi daca gaseste ceva

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate