Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Xiaomi aduce pe piața din Ro...

Ariana 22 ani din Ploiesti are ne...

Noul BMW seria 3:Sedan și To...

Tractor prin programul rabla
 Care cada de baie e mai buna?

Sfat upgrade ram și ssd

Sonoma 14.3 iMac i5 Late 2013

Reclama peste imagine Samsung 32M...
 Radu Stefan Banica ft. Juno - Sam...

Întrebare lichid de frana pe saboti

Grupul de firme Paysera Bulgaria ...

Upgrade Ryzen 9 5900X -> Ryze...
 Priza aplicata cu intrerupator cu...

Tor cu IP de UK

Sugestii road trip Moldova + Mara...

Recomandare apartament 3 camere
 

Honda Accord vs BMW 525D

- - - - -
  • Please log in to reply
100 replies to this topic

#91
opy_ro

opy_ro

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 59
  • Înscris: 30.05.2007
la modul serios vb cine poate compara bmw-ul cu ...... acea masina???

#92
cryo

cryo

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,499
  • Înscris: 28.09.2005
cine a avut treaba cu ambele ;)
Gasesti pe Hondafan fosti posesori de BMW, actualmente de Honda...

Edited by cryo, 01 June 2007 - 14:58.


#93
Alexandru

Alexandru

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 783
  • Înscris: 28.11.2001
adevarul este ca seria 5 ca pret trebuie sa faca versus cu legend nu cu accordul :)

#94
X-plane

X-plane

    ANTICOMUNIST.

  • Grup: Validating
  • Posts: 7,838
  • Înscris: 15.03.2006

View Postdigitalman, on Jun 20 2007, 13:48, said:

mamaaaaaaaaaa voi nu faceti diferenta Honda versus bmw?nu va dor urechile sau aveti toti mintea ingusta lasati-o in colo de treaba cu ce sa fie peste honda la pret piese in rest e kk fata de seria 5 noua .apucati-va de altceva reviste pentru copii etc voi nu aveti nici-o treaba cu masinile


As lua o Honda Accord in locul unui BMW 5xx oricand. MAi ales modelul american de Honda Accord. Chiar daca Bmw e premium si Honda nu.

#95
digitalman

digitalman

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 13.03.2007
mai asta e fiecare dupa posibilitati cine vrea masina de exceptie isi ia bmw(trebuie sa ai si niste banuti in buzunar pentru intretinere)dar merita.Eu zic sa o lasati mai moale cu Honda.Daca vreti putem sa facem o demonstratie oricand ce poate un 5-er cu o honda cat comparatie si la interior.TREZITI-VA CA II INNEBUNITI PE NEMTI.eu zic ca am putea sa comparam si q7 cu sangyong parca sau Mercedes cu noul Avensis.nu?cred ca ar fi normal

#96
cryo

cryo

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,499
  • Înscris: 28.09.2005
hai sa reluam, pe degete. Se vorbeste despre 5er SH, si Accord nou, la ~ aceiasi bani. Nimeni nu compara masinile astea de noi. Vrei comparo  bang for the buck masini noi? fa 3er cu Accord si 5er cu Legend.

P.S. am vazut destule interioare de 5er, cu lemne, pieluri si-alte alea..... sincer, interiorul e dezamagitor comparativ cu restul masinii. Si nu o spun doar eu.

Edited by cryo, 29 June 2007 - 09:22.


#97
romaximusro

romaximusro

    ↑↑ Fiabilitate by Fauve :D ↑↑

  • Grup: Banned
  • Posts: 40,874
  • Înscris: 16.05.2005
daca te referi la modelul vechi, mie nu mi se pare ca e asa. Asta nou.. in schimb

#98
MAK

MAK

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,882
  • Înscris: 26.02.2005

View Postdigitalman, on Jun 20 2007, 13:48, said:

mamaaaaaaaaaa voi nu faceti diferenta Honda versus bmw?nu va dor urechile sau aveti toti mintea ingusta lasati-o in colo de treaba cu ce sa fie peste honda la pret piese in rest e kk fata de seria 5 noua .apucati-va de altceva reviste pentru copii etc voi nu aveti nici-o treaba cu masinile
:huh: Digitalman, ce esti suparat asa ?
Uite ca si eu sint suparat, 10%Warn, si daca mai continui, iti mai dau ca am de unde, iar daca te potolesti, sa-mi aduci aminte sa ti-l scot.   -_-
PS. si eu sint fan masini made in Germany, dar asta nu inseamna sa jignesc opozitia   :lol:

#99
cryo

cryo

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,499
  • Înscris: 28.09.2005
romax, ma refer la E60. Asta adica:
http://www.garageboy...60_interior.jpg
http://www.juanignac...bio1-700867.jpg

Sincer, masina aia merita ceva mai bun. Parca s-au plictisit sa mai gandeasca, atunci cand mai aveau putin si terminau...

#100
richelieu

richelieu

    Monsenior Members

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 36,554
  • Înscris: 04.05.2006

View Postdigitalman, on Jun 28 2007, 23:34, said:

mai asta e fiecare dupa posibilitati cine vrea masina de exceptie isi ia bmw(.

Mai gandeste-te....De exceptie? O fi. Dar cati au nevoie de performantele alea "extreme" ale BMW-ului? Eu zic ca, intr-un trafic normal, diferentele dintre un BMW (3-er nu 5-er pentru ca nu cu 5 s-ar face comparatia corecta la masini noi) sunt extrem de apropiate. Ca poate BMW mai mult, nu contest, dar n-ai unde folosi acea diferenta de performante, decat daca esti grav "cu capul" sau in cateva cazuri particulare. Si peste asta, mai pune si factorul subiectiv. Pe mine BMW ma lasa rece. Design nemtesc, sobru, fara nici o chestie care sa ma atraga. Premium? So what? Nu-mi trebuie. Atunci, de ce sa arunc banii pe un BMW, cand o Honda e suficienta? Si crede-ma...diferentele nu sunt chiar atat de mari intre ele pe cat crezi tu.

Deci, mai gandeste-te.

#101
azertiti

azertiti

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,360
  • Înscris: 03.08.2003

View Postdigitalman, on Jun 28 2007, 22:34, said:

mai asta e fiecare dupa posibilitati cine vrea masina de exceptie isi ia bmw

Daca as vrea masina de exceptie (si sa am bani suficienti) e obligatoriu sa scrie BMW pe ea ?  :frust:  Eu unul as merge oricand pe Lexus, Acura sau de ce nu Maserati insa deja intru in alta gama de preturi/performante :)

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate