Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
De ce se taie unii cu lama?

Întrebare de noob

Rezistenta la caldura vara

JOCURILE OLIMPICE PARIS 2024...fo...
 JOCURILE OLIMPICE PARIS 2024...fo...

Revolut, crypto si taxe

Kia vs Hyundai vs Skoda Karoq 2.0...

Paralizie parte inferioara picior...
 COPA AMERICA 2024

Presedintele Romaniei 2024. Cine ...

Recomandare usa interior izolata ...

Comunitatea de bicicliști - ...
 macOS 15 Sequoia

Top Zone Rezidence Victor Brauner

Curatare ferestre de adezivul fol...

Placare scara exterioara acces
 

Sony-Ericsson K510i

- - - - -
  • Please log in to reply
98 replies to this topic

#73
gigolo17

gigolo17

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 46
  • Înscris: 24.06.2007
am incercat si cum ai zis u...dar aceeas problema...please wait.... lasa-mi un link cu mai multe fisiere pt resofrat k510 cid50...sper ca asa o sa reusesc...

#74
vladutgm

vladutgm

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,169
  • Înscris: 19.01.2008

View Postgigolo17, on Nov 2 2008, 20:16, said:

am incercat si cum ai zis u...dar aceeas problema...please wait.... lasa-mi un link cu mai multe fisiere pt resofrat k510 cid50...sper ca asa o sa reusesc...

Link-uri pentru firmware K510 se-life.ru , dar trebuie sa ai cont,  4shared.com si altele

#75
morphy73

morphy73

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 23
  • Înscris: 22.10.2008

View PostMannion, on Oct 28 2007, 08:53, said:

Inainte cu 3 saptamani de expirarea garantiei mi s-a dus joystickul. E la reparat acum, dar cred ca n-o sa-mi mai iau niciodata un telefon cu joystick. In rest, pozele ies foarte bine la lumina, bateria tine cam 3 zile cu vorbit vreo ora jumatate - doua, poate rula mp3 in background.
In privinta decodarii, am sapat si eu ceva pe net, dar nu am intalnit persoane care sa-l fi decodat acasa. Iar pt 30 de ron nu cred ca merita riscul.
Si inca ceva: imi face probleme si mufa in care se conecteaza incarcatorul  / castile / cablul usb. Asta e!
Cum dracu la voi se strica si joystickul si mufa ? Daca nu aveti grija de telefon este normal ! Eu am K750i de 2 ani si nu astfel de probleme ! Eu nu il scap din mana si nu apas ca taranul pe taste ! Da normal voi va jucati la greu jocuri pe telefon ! Da Mannion nu-ti mai lua telefon cu joystick daca nu stii sa umbli cu asa ceva !

#76
gigolo17

gigolo17

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 46
  • Înscris: 24.06.2007

View Postvladutgm, on Nov 3 2008, 12:37, said:

Link-uri pentru firmware K510 se-life.ru , dar trebuie sa ai cont,  4shared.com si altele


Am Incercat Si Cu Alte Softuri....Degeaba...Tot Please Wait Imi Apare...Mai Are Cineva Idei...Pana nu dau cu el in pamant? :((

#77
jmecher10

jmecher10

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 255
  • Înscris: 18.03.2008
am o problema cu joystyck-ul la k510i:cand dau in sus imi zice dak vreaus a  inchid telu;dak dau in dreapta imi da cik o sa selectez o comanda rapida...ce trebuie sa ii fac sa asculte iar comenzile?la service cat ma ajunge sa  il repare?

#78
vladutgm

vladutgm

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,169
  • Înscris: 19.01.2008
Repararea unui joystick nu costa mai mult de 30-40 lei noi. Daca telefonul iti place - merita.
Bafta!!  :D

#79
v3lsatis

v3lsatis

    【HD】

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,173
  • Înscris: 19.12.2004
dar un tutorial de inlocuire joystick este pe undeva?

#80
Nexus11

Nexus11

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,797
  • Înscris: 19.06.2005

View Postjmecher10, on Jan 4 2009, 13:58, said:

am o problema cu joystyck-ul la k510i:cand dau in sus imi zice dak vreaus a  inchid telu;dak dau in dreapta imi da cik o sa selectez o comanda rapida...ce trebuie sa ii fac sa asculte iar comenzile?la service cat ma ajunge sa  il repare?
Pai probabil ca in sus era activat ca si comanda rapida inchiderea mobilului.

#81
andreuta

andreuta

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 180
  • Înscris: 23.05.2008
Peste tot scrie  ca Sony Ericsson k510 i  are bluetoth....  mai putin ala pe care l-am cumparat eu zilele trecute de la magazin de secomduri... al meu nu are in meniu nici o iconita de bluetoth. :huh:

Deci! stie cineva e o problema  la al meu???...sau exista 510i fara bluetoth???

#82
kosmin90

kosmin90

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,644
  • Înscris: 21.06.2007

View Postandreuta, on Apr 17 2009, 18:20, said:

Peste tot scrie  ca Sony Ericsson k510 i  are bluetoth....  mai putin ala pe care l-am cumparat eu zilele trecute de la magazin de secomduri... al meu nu are in meniu nici o iconita de bluetoth. :huh:

Deci! stie cineva e o problema  la al meu???...sau exista 510i fara bluetoth???


Meniu->setari->conectivitate->bluetooth

#83
andreuta

andreuta

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 180
  • Înscris: 23.05.2008

View Postkosmin90, on Apr 17 2009, 19:50, said:

Meniu->setari->conectivitate->bluetooth

Multumesc pt. raspuns, ...dar al meu nu are in conectivitate decit  IR  ...nu mai inteleg nimic??? si cred ca nu are bluetoth...

#84
v3lsatis

v3lsatis

    【HD】

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,173
  • Înscris: 19.12.2004
ori e o replica(foarte putin probabil) ori trebuie sa-i pui un menu.ml original care are in submeniu conectivitate cu bluetooth

#85
ghiorghik

ghiorghik

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 28
  • Înscris: 02.04.2009
Sal
am shi eu un k510i muci, pilaf, varza
nu mai mere nimik la el, se aprind doar tastele knd il pun la inkarkat
am incercat sa intru in el cu: XS++; SETOOL, am instalat o gramada d drivere usb, da tot fara efect
pc-ul nici macar nul recunoaste.
Am fost la cnv q el, si mia zis kai cv. q softu <_<  .De asta miam dat si eu seama k doar nu la scapat p jos, nu lam trantit
HARDU E INTACT
da nush qm sa fak dn moment c nul pot baga la calc. k nul recunoaste
HELP PLEASE
am incercat all variante p care le stiu.
chai nu mai stiu c sa fak.in service nu vreau sal duk ink, da cred kam nevoie d un  service cable/ cv. d genu.
in fine, PLEASE HELP ME :worthy:

#86
Campers

Campers

    Just ..tired of this shit ..

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,409
  • Înscris: 24.04.2006
am si eu o rugaminte

m-a sunat mai devreme o amica care cica dupa ce a umblat un pic pe internet de pe un k510 (si cred ca a instalat multe jocuri java , ca stiu ca k500 , daca instalai multe chestii java , pica softu' ) i s-a stricat .
si anume il deschide , apare sigla SE si ramane blocat (la k500 stiu k atunci cand pica softu' , iti aparea imaginea SE apoi o imagine alba si apoi se restarta la infinit)

se poate va rog frumos sa mi dati si mie fisierele care trebuiesc sa il softez ? unele care merg sigur ..

tx !

LE : am uitat , daca ma puteti ajuta pana maine pe la 2-3 PM mi ar fi foarte util , ca i am promis ca ma duc la ea la 3-3 jumate..

multumesc

Edited by Campers, 18 August 2009 - 22:22.


#87
onlyone

onlyone

    - - - GAME MASTER - - -

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,845
  • Înscris: 08.10.2005
Iti urc eu fisierele pentru cid49 si o sa postez linkul indata
main fs si customizarea mediterr
daca ai cid50, poti sa revi dar eu cred ca este 49

http://rapidshare.co...GEN_r4ea031.rar

#88
Campers

Campers

    Just ..tired of this shit ..

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,409
  • Înscris: 24.04.2006
oki , multumesc frumos

raman dator cu o bere (inca una , deja ar trebui sa faci o betie din berile care ti le datorez .. :P )

danke !

LE : pt cid 50 sunt ok astea ?  http://www.4shared.com/file/83725751/ecd3c...moyoco.html?s=1
intreb pt ca la ea voi merge cu laptopul si nu am acces la internet si vreau sa fiu pregatit in cazul in care are 50.
tx

Edited by Campers, 18 August 2009 - 23:44.


#89
Campers

Campers

    Just ..tired of this shit ..

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,409
  • Înscris: 24.04.2006
am gasit pt cid 50 pe iprotobe (uitasem cum se cheama si de aia intrebam in stanga si-n dreapta , si mi am amintit ca deschisesem eu un topic odata despre el ..si mi am amintit numele :D )
pot folosi customizarea de la cid 49 parca ,nu ?

#90
onlyone

onlyone

    - - - GAME MASTER - - -

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,845
  • Înscris: 08.10.2005

View PostCampers, on 19th August 2009, 14:56, said:

pot folosi customizarea de la cid 49 parca ,nu ?
da, se poate
era cid50 pana la urma?

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate