Salt la conținut

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Grupul de firme Paysera Bulgaria ...

Upgrade Ryzen 9 5900X -> Ryze...

Priza aplicata cu intrerupator cu...

Tor cu IP de UK
 Sugestii road trip Moldova + Mara...

Recomandare apartament 3 camere

Casa in constructie la tara, ce s...

Procesor cu pini indoiti, vandut ...
 Examene competența lingvisti...

Probleme vw golf 7

laptop acer nu merge tastatura

De ce ca Freelancer caștigi ...
 La mulți ani @hvz!

La mulți ani @cotzi!

Probleme testosteron scazut

Capac culbutori fisurat
 

Orange DTH România - Topic General.

* * * - - 5 voturi
  • Vă rugăm să vă autentificați pentru a răspunde
31133 răspunsuri în acest subiect

#28603
gabrielh3

gabrielh3

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 59
  • Înscris: 25.06.2014
Eu unul ma intreb de ce nu reorganizeaza putin canalele, sunt foarte prost aranjate. Si canalele duble sa le scoata, poate asa mai gasesc loc de un MagicTV si/sau alte programe. Posted Image

Mai ales ca s-a lansat satelitul nou, nu stiu de ce nu cumpara spatiu (TP-uri sau cum se numesc). Ar fi atatea programe de care am avea nevoie, sau care suna interesante. Eu unul sunt dispus sa platesc mai mult pentru a avea mai multe canale in HD. Dar se pare ca-n Romania, inca functioneaza faza cu programe SD, gen rezolutie de 16:9 sau 4:3 haha. Posted Image

In Germania sunt cei mai tari (majoritatea programelor emit in HD), si de ce nu fac oare ceva sa fie si-n Romania la fel? E chiar asa de greu? Sa investesti intr-o chestie, sa atragi clienti si apoi sa-si scoata banii pe care i-au investit? (Este logic o chestie de durata, dar ar fi o chestie totusi care ar aduce rezultate).

Poate citeste cineva de la Telekom, si ca sugestie da si mai departe. Nu cred ca e imposibil de facut asa ceva, ideea e sa se si vrea.

Gab

#28604
KLM2009

KLM2009

    The Punish3r

  • Grup: Moderators
  • Mesaje: 25.879
  • Înscris: 07.07.2009
Cele dublate nu ocupă loc de 2 ori. Sunt dublate doar pe STB. :)

#28605
COS_TUG

COS_TUG

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 2.351
  • Înscris: 29.05.2017
Am uitat sa mentionez: eu am abonamentul TVS, si deci probabil CINEMARATON va fi in baza!!!

#28606
KLM2009

KLM2009

    The Punish3r

  • Grup: Moderators
  • Mesaje: 25.879
  • Înscris: 07.07.2009
Să confirme cineva dacă a intrat Story4 și pe ce poziție.

Fișier atașat  story4.png   4,39K   59 download-uri

Editat de Kalman2007, 13 septembrie 2017 - 13:29.


#28607
viogeny

viogeny

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 381
  • Înscris: 27.11.2010
A intrat pe 557

#28608
COS_TUG

COS_TUG

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 2.351
  • Înscris: 29.05.2017
Aveti idee de ce sunt la finalul grilei pe 805-6 canalele TELEKOM SPORT 5, 6? Sunt blocate, se pot debloca cumva?? Nu inteleg de ce sunt in grilă la final, si nu intre canalele de sport!

#28609
ammazon

ammazon

    Active Member from Bucharest

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 5.554
  • Înscris: 08.10.2007
Până la urmă pachetul Hbo conține și canalul Hbo 3 sau nu?
De pe site-ul lor nu înțelegi nimic...

#28610
ronuquet

ronuquet

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 16.255
  • Înscris: 22.02.2017
Da, contine si postul HBO 3.

#28611
doru1974

doru1974

    New Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 16
  • Înscris: 07.06.2011
Buna ziua
o intrebare legata de abonamentul Telekom: eu stau la casa in Bragadiru si am de aproape 5 ani 3 decodoare pt antena satelit la care platesc chirie 27 ron/luna...am facut un mic calcul si prin decembrie voi fi platit cca 1.600 RON pt niste decodoare . In afara de intrebarea logica "De ce draq am facut asta ? " pot sa fac acum ceva ? sa schimb contractul, sa le cer sa nu-mi mai factureze chiria,etc ?
eu i-am mai sunat acum 3 ani si i-am intrebat daca trebuie sa platesc in continuare chiria iar raspunsul lor a fost...vezi mai jos. I-am lasat in pace atunci dar acum ma gandesc ca trebuia sa insist...
ceva pareri, sfaturi ?

Stimate client,

Va multumim pentru utilizarea serviciilor oferite de Telekom!

Contractul dumneavostra expira in data de 12.12.2014.Chiria pentru echipamente se plateste in continuare chiar daca  nu mai sunteti in perioada contractuala .

Echipamentele sunt proprietatea Telekom,daca reziliati contractul ,echipamentele trebuie predate.

#28612
wb626ek

wb626ek

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 3.392
  • Înscris: 05.11.2014
Eventual sa cumperi decodoarele.

#28613
doru1974

doru1974

    New Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 16
  • Înscris: 07.06.2011

View Postwb626ek, on 25 septembrie 2017 - 12:45, said:

Eventual sa cumperi decodoarele.


Pai si daca ei nu vor sa le vanda ? :)  
Cu siguranta acele decodoare sunt 100% depreciate in contabilitatea lor dupa aproape 5 ani asa ca si daca ar vrea sa mi le vanda ar avea probleme cum sa le evalueze...

Ma rog, sa spunem ca ei sunt dispusi sa mi le vanda, sa presupunem ca e un pret normal cum se face treaba ? eu trebuie sa reziliez contractul actual (care include chiria) si sa incheiem unul nou , doar cu pretul serviciului ?
a mai facut cineva operatiunea asta cu ei ?

merci!

#28614
dorin_2k

dorin_2k

    Master Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 48.607
  • Înscris: 01.12.2001

View Postdoru1974, on 25 septembrie 2017 - 12:41, said:

am facut un mic calcul si prin decembrie voi fi platit cca 1.600 RON pt niste decodoare .
Le cumparai de la inceput. Calculul trebuia sa il faci acum 5 ani.
Eu de la inceput le-am luat de pe net la preturi modice. SD intre 30 si 50 lei bucata.
Iar HD la 150 lei.
Primul era  de la T gratis (nici macar chirie pe el nu platesc) si restul cumparate de mine.

#28615
eucaliptulnegru

eucaliptulnegru

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 808
  • Înscris: 15.10.2009

View Postdoru1974, on 25 septembrie 2017 - 13:36, said:



Pai si daca ei nu vor sa le vanda ? Posted Image  
Cu siguranta acele decodoare sunt 100% depreciate in contabilitatea lor dupa aproape 5 ani asa ca si daca ar vrea sa mi le vanda ar avea probleme cum sa le evalueze...

Ma rog, sa spunem ca ei sunt dispusi sa mi le vanda, sa presupunem ca e un pret normal cum se face treaba ? eu trebuie sa reziliez contractul actual (care include chiria) si sa incheiem unul nou , doar cu pretul serviciului ?
a mai facut cineva operatiunea asta cu ei ?

merci!
Nu este nicio problema, cumpara decodeoare de pe net( cere seria lor ca sa le verifici la telekom daca sunt fara datorii), si le schimbi pe alea inchiriate cu cele cumparate...........mergi la telekom si le ceri sa-ti imperecheze receiverele cu alte cartele.
Nu conteaza cum sunt receiverele cumparate , daca se strica ti le schimba telekomu gratis.

#28616
ammazon

ammazon

    Active Member from Bucharest

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 5.554
  • Înscris: 08.10.2007
Cum le schimbi pe cele închiriate? Sunt de acord să ți le ia înapoi?

#28617
beavis03

beavis03

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 10.679
  • Înscris: 10.04.2009
cum e mai ok cu aceste receivere ?

sa le cumperi sau sa platesti chirie ? la cel HD am inteles ca e €2/luna chiria... dar cat costa ?

#28618
dorin_2k

dorin_2k

    Master Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 48.607
  • Înscris: 01.12.2001
Eu am Dolce din 2006. Pe atunci 2 STB era posibil. Primul gratis, al doilea cumparat de la ei.
Cu timpul am facut abonamentul 2 si am avut 8 STB. Toate cumparate de pe net.
Acum am ramas cu 4 SD si pachetul L si platesc 29 lei lunar. Nimic chirie sau custodie. Primul moka de la ei si 3 a mele.

#28619
partyman

partyman

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 3.028
  • Înscris: 17.10.2004
Revin cu problema mea cu receiverul HD, au schiombat cei de la Telekom cu unul nou, dar problema se mentine. La cel vechi pe canalele Sd nu erau probleme, pe asta cand apare bruiaj toatel canalele sunt afectate. chiar nu exista nicio rezolvare a aspectului? Nu exista niciun dispozitiv ce poate fi atasat sa elimine bruiajul dat de un radio aflat in apropiere si statiile auto?

#28620
COS_TUG

COS_TUG

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 2.351
  • Înscris: 29.05.2017
Aveti idee de ce sunt la finalul grilei pe 805-6 canalele TELEKOM SPORT 5, 6? Sunt blocate, se pot debloca cumva?? Nu inteleg de ce sunt in grilă la final, si nu intre canalele de sport!

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

Utilizatori activi: 1

0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate