Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Baterie auto AGM 70AH vs normala ...

Extras carte funciara

Carucior pliabil pentru cumparatu...

In ce supermarket gasesc carne de...
 Cat de riscant e sa rezerv un hot...

Audi Q3 F3 PHEV - impresii si con...

AC Vortex nu mai incalzește

Scule electrice și impactul ...
 Huawei Pura 70/Pro/Ultra

Chiar se platesc pensiile la term...

Cu autorulota prin jud. Buzau

Cuptor Electrolux EOE7C31Z, cum i...
 Cablu Corsair 600W GPU

Solicitare documente emag

Uzucapiune teren intravilan

Recomandare aparat foto pt fotogr...
 

Octavia 3- "Magic Black"

* * * * * 2 votes
  • Please log in to reply
2570 replies to this topic

#55
tfmercedez

tfmercedez

    BUFU

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 72,681
  • Înscris: 15.06.2007
Gata, la kaufland.. ma duc cu aia vechie, clar. Doar nu stric orzu pe gaste..   99% din zgarieturi in parcari de genu le-am "câștigat".

#56
daniMMM

daniMMM

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,605
  • Înscris: 18.05.2008

View Posttfmercedez, on 21 iulie 2016 - 18:32, said:

Gata, la kaufland.. ma duc cu aia vechie, clar. Doar nu stric orzu pe gaste..   99% din zgarieturi in parcari de genu le-am "câştigat".
Oricum(nu e reclama)ia-ti de acum asta
http://www.colindeta...koda-p-479.html

#57
asda

asda

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,021
  • Înscris: 02.11.2009

View Posttfmercedez, on 21 iulie 2016 - 15:43, said:

Daca tot am topic sa mi-l poluez singur.  Nu mai stiam unde dracu sa parchez,  si am dus-o la coltu strazii la umbra.  Si dupa 5 min a parcat in bot un rapid alb.. sa se vada diferentele. Mi se pare rapidu mai "gingasel" mai efeminat, mai dragut.   Dar e mai mic. Attachment 20160721_163429.jpgAttachment 20160721_163437.jpgAttachment 20160721_163447.jpg

In rest ,  stergatoru' mi-a fost "remediat"   din mana. A trebuit demontat de pe masina, scoasa tija cu un fel de mini presa de pe surub,  si dupa ce s-a pus arcul inapoi, tot ca dracu sta. A fost indoit cu chiu cu vai. Sterge bine, dar se vede urat bratul..  
O sa ii vina randul sa fie schimbat cu totul.. daca nu cumva s-a strambat tot mecanismul, ca daca tragi de un stergator se misca si celalalt, indiferent de directie.

Are burta bratul.. si interfereaza si cu jetul de parbrizol.. so much joy..Attachment 20160721_164153.jpgAttachment 20160721_164144.jpg

Daca a ta era alba si a lui neagra sa fi vazut atunci diferentele de marime cu adevarat...

#58
tfmercedez

tfmercedez

    BUFU

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 72,681
  • Înscris: 15.06.2007

View PostdaniMMM, on 21 iulie 2016 - 18:39, said:

Oricum(nu e reclama)ia-ti de acum asta
http://www.colindeta...koda-p-479.html
Un prieten dupa ce i-a dat papucii la blonda lui, si-a gasit loganu scris de la aripa fata pana in spate cu textul "CURVARULE"

Cu litere mari de juma de metru.

#59
tfmercedez

tfmercedez

    BUFU

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 72,681
  • Înscris: 15.06.2007
Acuma seara fiu meu zice ca hai la masina noua. Ok.
Deschid geamurile din telecomanda.. (imi place maxim chestia asta) fiu meu imediat, inchide repede! Ca vin liliecii. Lol.
Apoi hai sa ne jucam cu stergatoarele.. dau .. se invart.. zeama nu prea se vede (era bezna). nu scartaie nimic. Mai dau si mai dau cu zeama.. ma uit .. toate geamurile , inclusiv hayonu' pline cu stropi..   Pai fiu meu face pișu LASER comparativ cu pisatoarele de la masina.. si habar nu am cum se regleaza.. cert este ca uda toata masina si mai putin parbrizul. Pentru astra cred ca va trebui sa merg la service. De aia nu au pus ei zeama din fabrica..  of of.

Va dati seama la ce s-au zgarcit astia de la skoda.

Taman la parbrizol..

#60
Reactor2015

Reactor2015

    ReMember

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,692
  • Înscris: 06.01.2015
Vezi ca la Skoda asa pisa duzele și e foarte bine asa. Sunt reglate mai mult pentru stropit în mers, nu pe loc.
Nu pisa jeturi ci o stropeala asa.

#61
tfmercedez

tfmercedez

    BUFU

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 72,681
  • Înscris: 15.06.2007

View Postserginho74, on 21 iulie 2016 - 23:10, said:

Vezi ca la Skoda asa pisa duzele și e foarte bine asa. Sunt reglate mai mult pentru stropit în mers, nu pe loc.
Nu pisa jeturi ci o stropeala asa.
Da e un fel de pulverizare.. ok. Dar pe barbriz nu se poate?   Eu prefer sa spal la semafor in stationare decat in mers.  
Am auzit ca la masinile mai fitzoase , stropitoarea este pe bratul stergatorului. Stropeste fix in fata lamei, pentru vizibilitate buna si in timp ce uda geamul.

#62
daniMMM

daniMMM

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,605
  • Înscris: 18.05.2008
Cum sa nu se regleze?Ridici capota,iei un ac care sa nu se indoaie(nu ac de siguranta),la mine capetele au doua gaurele  fiecare ,si cu acul reglezi fiecare gaura sa-ti bata cum vrei
EDIT:Pe naiba,am descris la Logan,scuze.La Skoda sprituitoarea e o clapeta se regleaza pe inaltime cu o surubelnita dreapta mica,acum am fost sa ma uit

Edited by daniMMM, 22 July 2016 - 07:51.


#63
jericho

jericho

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,060
  • Înscris: 02.09.2005
s-o stapanesti sanatos si imi pare rau pentru incident, mai ales ca si eu sunt patit, atat la Mazda unde m-am trezit cu o zgarietura de toata frumusetea, cat si la BMW, ambele masini fiind parcate pe locuri platite, de resedinta... astia sunt oamenii... vorba aia, csf n-ai csf :)
iti recomand un detailing (decontaminare, ceruire etc) si aplicat un aquapel pe geamuri (asta e senzatie, sa vezi ce misto e sa mergi cand ploua fara sa fie nevoie de stergatoare).
ai grija si la lichidul de parbriz, contine tot felul de prostii care ataca lacul si chederele, iti recomand lichidul de la Pro X, e ieftin si bun, il gasesti pe la dedeman, norauto...
drumuri bune sa ai!

Edited by jericho, 22 July 2016 - 09:14.


#64
tfmercedez

tfmercedez

    BUFU

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 72,681
  • Înscris: 15.06.2007
Mersi de urari.
Deci masina arata decent primele 24 -36 de ore. Apoi cand mi-a trebuit sa ma joc cu parbrizolu, amu'  toata masina arata ca porcu. Parbrizolu a  deranjat praful fin si l-a scos in evidenta..  fută-l Iorga.  Sa vad daca mai stresez pe baciu' de la skoda sau  ma descurc si singur.

Asa arata dracia. Tot mai complicat.. o fi ieftin de produs dar pare mai complicat de intervenit la el apoiAttached File  uploadfromtaptalk1469186870030.jpg   46.6K   264 downloads

Mda.. mi-a zis vanzatorul ca e banal sa fac singur sa apas de chestia aia in jos.. meanwhile , pana am   reglat jetu sa pise grosu pe parbriz, am spalat si audi-ul parcat in spate si niste trecatori voiosi.. bine ca miroase a lamaie..  Attached File  uploadfromtaptalk1469187570481.jpg   80.14K   269 downloads
Pana pe capota i-a ajuns la aia din spate..

#65
Mihai_3

Mihai_3

    我會回來的...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,041
  • Înscris: 26.04.2007
Octavia 3 .... bun...de curiozitate

Ce te-a determinat sa alegi marca skoda ? sau pur si simplu .... pretul a fost factorul decisiv.
Ce anume ai gasit la ea util necesitatilor tale si nu ai gasit la altele si era imposibil sa renunti.

#66
tfmercedez

tfmercedez

    BUFU

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 72,681
  • Înscris: 15.06.2007

View PostMihai_3, on 22 iulie 2016 - 13:44, said:

Octavia 3 .... bun...de curiozitate

Ce te-a determinat sa alegi marca skoda ? sau pur si simplu .... pretul a fost factorul decisiv.
Ce anume ai gasit la ea util necesitatilor tale si nu ai gasit la altele si era imposibil sa renunti.
Probabil termenul de livrare. Daca o plateam integral si fara sa ma tiganesc dupa rabla, o aveam de o luna deja si poate gata inmatriculata.
O varianta foarte convenabila ar fi fost insignia  face lift la 15000 E. Dar era foarte inghesuita pe interior, si cam neincapatoare.. ideal era un superb 2 facelift, sau chiar superb3.  
Daca Logan era mai calitativ, ar fi fost luat in calcul.
Si da pretul mi s-a parut atractiv dupa discounturi si reduceri de la 19933 la 15814E.

Cu 15000 luam SH octavia din 2014 cu 70000km sau mai mult..  poate ceva mai dotata.  Asa am luat-o noua si cu garantie

Am consumat tot parbrizolu pana am reglat pișătoarele cat decat..  consuma mult cand dau jet. Mult mai repede ca la Opel. Si jumate uda peste parbriz

#67
Mihai_3

Mihai_3

    我會回來的...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,041
  • Înscris: 26.04.2007
de stergatoare nu iti face probleme...
se poate intampla si mai rau Posted Image

mie mi le-au furat pe amandoua! la doar doua zile dupa ce am cumprat-o
nevermind, un pic de suparare insa am luat altele aia e.

De atunci inainte sa le montez le gausresc intr-un anumit loc si le pun o sarma de blocaj sa nu le poata deshide.
deasemnea, la cele noi le-am lipit superglue pe ele numarul masinii.... ca sa le vanda fericit daca le-o mai fura.

in plus vinerea trecuta am fost vizitat de un "bizon" de la Dedeman...nici macar nu eram la masina.

Attached File  11.jpg   489.43K   165 downloads Attached File  22.jpg   693.87K   165 downloads
ciubucu' m-a costat 77Euro ... reparata si vopsita.

Edited by Mihai_3, 22 July 2016 - 15:09.


#68
tfmercedez

tfmercedez

    BUFU

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 72,681
  • Înscris: 15.06.2007
Nasol..
Gestu' conteaza.. nici nu am apucat sa ma bucur de achizitie, ca mi-a amintit un individ ca  suntem in lunea a 3-a.   Si ca a fost cu vointa comis.  
Dar nu raman eu dator. Astept sa se stranga mai mult rahat de la caini.. si o sa ii fac o livrare peste gard. Pe casa.

Pe geamuri pereti

#69
Reactor2015

Reactor2015

    ReMember

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,692
  • Înscris: 06.01.2015
Deci pana la urma le-ai reglat sa stropeasca doar parbrizul si nu toata parcarea?

#70
spe_ripper

spe_ripper

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,519
  • Înscris: 04.03.2009

View Posttakemeintoyourskin, on 20 iulie 2016 - 19:32, said:

Nu glumi, asa poate nu va mai avea curaj sa faca ce a facut, daca ai un amic cu numere de bulgaria nici nu trebuie sa vii pe jos, degeaba se caca unii pe ei cu razbunarea samd pentru ca asta este din pacate singurul lucru de care stiu unii "oamenii", de frica.
Stergatorul lasa-l in pace du-l la service sa fie dat jos sa poata fi indreptat cum trebuie in rest nu pare sa aiba nimic doar ca se va cunoaste un pic ca a fost indoit, asta e.

adica el vine cu cutitul, eu scot pistolul nu? mai oamenilor traim intr-o tara civilizata, atat cat e ea de civilizata. si eu i-as fi dat pumni in gura lui ala si l-as fi calcat cu skoda inainte si inapoi.....dar sa lasam ura

View Postmzamfirm, on 20 iulie 2016 - 19:53, said:

Nasol, Romania, 'tui mama ei de civilizatie! Domeniul public era tot al lui!

tfmercedez nu vreau sa te superi ca imi spun parerea...stii ca ti-am zis din start ca condamn ce a facut ala...adica e chiar nesimtire....dar din poza pe care ai pus-o se vede ca i-ai blocat un pic poarta.
daca stai si la curte, intr-un loc aglomerat cu iesire fix la strada, stii despre ce vorbesc.... la mine parcau direct in fata portii....ba da direct....imi zice din familie...pai nu e semn cu "nu parca" pe poarta...si nu stie dobitocul ca acolo inauntru poate e un garaj....zic "sa mori tu!" :) .... pun si semnul cu "boule nu parca ca iti tai rotile" .... niciun efect.....tot gasesc bizoni parcati in fata portii....le-as taia rotile...dar ma pun si eu in situatia lui...sa-mi gasesc masina vandalizata... nu mi-ar placea..desi nu as parca in fata unei porti ca un nesimtit.... si mai gasesc si parcat asa un sfert din poarta incat sa nu pot sa deschid poarta cum trebuie....iar super enervant....

ca fapt divers...sunt curios ce zice legea privind deschisul portilor in afara propriei curti....


eu la Opel nu mai imi gasesc pozitia la volan...aveam o pozitie de sezut in canapea, improprie condusului recunosc, dar foarte comoda pentru spate, daca stau prea drept am dureri..... i-am dat-o sotiei la condus ca sa beau si eu ca porcul si nu mai stiu sa ii pun scaunul cum era....mda....
si care e feelingul fata de opel? sunt curios cat de repede dispare feelingul de masina noua...la mine dupa 6 luni-1 an , nici pedalele nu le mai simteam la fel de ferme....

#71
daniMMM

daniMMM

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,605
  • Înscris: 18.05.2008
Nu trebuie vandalizata masina,doar dezumflat  rotile,in cazul in care e in dreptul portii.Ca mai stiu nebuni care nu suporta sa-i fie o masina in fata casei,de parca i-a cumparat ma-sa drum

#72
cristian_sen

cristian_sen

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,194
  • Înscris: 21.08.2003
O masina pusa aiurea (desi in poze nu parea chiar atat de aiurea pusa ) nu trebuie atinsa decat cu privirea atat!  Odata ce luam la cunostiinta o incalcare a legii sunam la politia comunitara sau rutiera (nu la 112 ca nu e urgenta) sa vina sa rezolve problema ca nu suntem la rusi sa aplicam legea noi insine stopham. Nu stergatoare, nu cauciucuri nu oglinzi nimic doar telefon si sa se ocupe autoritatile daca e necesar.
@tfmerceds: lucratura aia o sa se cunoasca in timp, daca ti-a indoit si mecanismul o sa faca joc din ce in ce mai mare, poate  o sa-ti intre apa in masina alea alea, te duci frumos la usa si-i intrebi cum ii cheama sa le dai factura de reparatii de la reprezentanta, ai martori care au vazut ca ti-au tras de stergator ...ba parca aveai si o borseta cu bani care a disparut din masina  poate stiu si de aia ceva.

Edited by cristian_sen, 22 July 2016 - 18:31.


Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate