Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Tor cu IP de UK

Sugestii road trip Moldova + Mara...

Recomandare apartament 3 camere

Casa in constructie la tara, ce s...
 Procesor cu pini indoiti, vandut ...

Examene competența lingvisti...

Probleme vw golf 7

laptop acer nu merge tastatura
 De ce ca Freelancer caștigi ...

La mulți ani @hvz!

La mulți ani @cotzi!

Probleme testosteron
 Capac culbutori fisurat

Solutii pentru backup date person...

Difuzor bas Q Acoustic 3050

Bolojan la presedintie?
 

P2P client: eMULE

- - - - -
  • Please log in to reply
76 replies to this topic

#1
bakerman

bakerman

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 78
  • Înscris: 28.12.2002
check this out: www.emule-project.net Acest client, de fapt foloseste un network mai vechi numit edonkey. Aici gasitzi tot ce nu gasitzi in alta parte. Cred ca merita o incercare. Serverlit este la www.edonkey2000.com Pt.  :help: help post aici sau ICQ, Yahoo or AOL Noroc baetzii cu descarcarea :oK:  :yeah baby  :oK:  :yeah baby

#2
bakerman

bakerman

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 78
  • Înscris: 28.12.2002
Serverlist si alte utilitatzi:http://ocbmaurice.dyndns.org/ . Un exemplu, ce se gaseshte pe edonkey network: www.sharereactor.com     Bafta!

#3
Seven[BERE]

Seven[BERE]

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 758
  • Înscris: 06.11.2002
Arata bine dar eu nu am reusit sa iau nimik :( nu se conecteaza la aia de nici o culoare. Iar cand se conecteaza, merge cu 2k. Plus ca daca nu mai nimeresti acelasi server ..... adio.

Cu dc++ e mult mai bine :)

bye

#4
bakerman

bakerman

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 78
  • Înscris: 28.12.2002
Vezi ca am spus, daca ai nevoie de ajutor, intreaba....itzi spun acuma ca gasesc tot, ce tu nu gasesti pe DC++.......

#5
Seven[BERE]

Seven[BERE]

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 758
  • Înscris: 06.11.2002
http://oneway.3x.ro/emule1.jpg

De 2 zile incerc sa iau 40M ... aia chiar sunt nesimtiti pe bune.
Pe dc++ il luam in cel mult 2 ore ... (depinde de cate sloturi au deschise).

bye

#6
TipiTop

TipiTop

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 516
  • Înscris: 04.03.2002
sunteti intr-o zona gri , aveti grija cum conduceti ;)

#7
bakerman

bakerman

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 78
  • Înscris: 28.12.2002
descarcarea depinde, de cite clientzi au fila respectiva.....poate DC++ este mai rapid, dar acolo trebuie sa "share" citeva Gb ca sa potzi intra la unele locuri...culorile au semnificatzi...culoarea albastra este cea mai buna....indica disponibilitatea filei la clentzi conectatzi la serverul respectiv. Neagra:-deja ai descarcat partea respectiva. Verde:- on queue... Droll/
Dear OP: ce inseamna Zona Gri?.... :confused:

#8
Seven[BERE]

Seven[BERE]

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 758
  • Înscris: 06.11.2002
Da ma, da mai bine shareuiesc 30G si pot sa downloadez, decat sa nu shareuiesc nimic si din 40 cati au fisierul la 37 sa zica On Queue si la ailalti Asking.

bye

#9
bakerman

bakerman

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 78
  • Înscris: 28.12.2002
Pina atunci :Beer:  :band:  pt. totzi moderatori, forum vizitatori, doersc un an nou fericit :Jump:  /Headbang/  :yeah baby  :glol: La multzi ani!!

#10
bakerman

bakerman

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 78
  • Înscris: 28.12.2002
esti foarte nerabdator.....ce pot sa spun...ai rabdare si nu face straja, cind vine jos fila...depinde si de clientul care de fapt nu este on-line, dar esti in queue si cind vine, ai fila...la DC++ nu este la fel?..

#11
Seven[BERE]

Seven[BERE]

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 758
  • Înscris: 06.11.2002
La dc++ pot sa ma conectez la mai multe serve o data -> shanse mai mari sa gasesc ce vreau.

Daca ala iese, ia de la altul + ca la dc++ pot sa vad si eu cate sloturi are ala.

Ma rog, bun si emule, numai ca ai mult de asteptat.

bye

#12
bakerman

bakerman

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 78
  • Înscris: 28.12.2002
ahh..am spus prostie.....este altfel...ok...de ce esti in queue?....pot sa spun situatzia mea...am dsl cu 1mbit/128kbit aceata permite un 16 kbyte upload...intotdeauna am 4 clientzi care au fila dela mine......restul sint in queue. daca ar fii totzi in upload nu  ar fi destul bandwith ca sa descarce de la mine.....citeodata merita...depinde cita rabdare ai......dar pt. ca la inceput nu ai succese, nu inseamna ca clientul nu functzioneaza......pt mine perfect..cele 7 discuri dela SuSE 8.1 le am avut in 2 zile....succesul depinde de cite useri au fila respectiva..

#13
Seven[BERE]

Seven[BERE]

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 758
  • Înscris: 06.11.2002
Uraaaa, a inceput sa vina (la 3k, dar mai bine decat deloc).
Pai fisierul e la 40. La toti sunt in queue :(. Este o posibilitate de a micsora/mari numarul de "sloturi" ? sau este fix 4?

Clientul e misto dar ma deranjeaza ca stau de 2 zile sa iau 40M.

bye

#14
bakerman

bakerman

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 78
  • Înscris: 28.12.2002
nu potzi..pt. ca aceata este automatic, ca sa nu fie efect "kazaa", unde toata lumea numai download vrea sa faca...potzi face un wizard, ca sa nu-tzi taie bandwithul.......

#15
bakerman

bakerman

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 78
  • Înscris: 28.12.2002
Pt. cei care vrea sa foloseasca retzeaua eDonkey in Linux, aici un link:http://ed2k-gtk-gui....net/index.shtml sau pt. cei care vor muzica:http://www.musicdonkey.net/ An nou fericit shi La multzi Ani!!! :Jump:

#16
bakerman

bakerman

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 78
  • Înscris: 28.12.2002
apropo muzica, va propun sa incercatzi SoulSeek care are sanse sa fie popular ca napster. Totally free @ http://www.slsk.org/

#17
Skizo

Skizo

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,406
  • Înscris: 28.11.2001
dc++ chiar ca-i lent ...

#18
bakerman

bakerman

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 78
  • Înscris: 28.12.2002
eu nu shtiu cit de lent este DC++ pt.ca nu-l folosesc...am fost dat afara dintrun hub la prima incercare, pt. ca nu stiam ca exista " reguli". Vina mea, de ce m-am dus acolo.....se intimpla...shi dela acest welcome, am shters DC++-ul.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate