Salt la conținut

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Ielele

Fiscal / viza pe contract vanzare...

La multi ani @nicu131!

procura?
 Xiaomi aduce pe piața din Ro...

Ariana 22 ani din Ploiesti are ne...

Noul BMW seria 3:Sedan și To...

Tractor prin programul rabla
 Care cada de baie e mai buna?

Sfat upgrade ram și ssd

Sonoma 14.3 iMac i5 Late 2013

Reclama peste imagine Samsung 32M...
 Radu Stefan Banica ft. Juno - Sam...

Întrebare lichid de frana pe saboti

Grupul de firme Paysera Bulgaria ...

Upgrade Ryzen 9 5900X -> Ryze...
 

Blackberry Z10 vs LG Optimus G

- - - - -
  • Vă rugăm să vă autentificați pentru a răspunde
46 răspunsuri în acest subiect

Sondaj: Blackberry Z10 vs LG Optimus G (17 membri au votat)

Blackberry Z10 vs LG Optimus G

  1. Blackberry Z10 (10 voturi [58.82%] - Vezi)

    Procentaj al voturilor: 58.82%

  2. LG Optimus G (7 voturi [41.18%] - Vezi)

    Procentaj al voturilor: 41.18%

Votează Vizitatorii nu pot vota

#19
shadur

shadur

    Member

  • Grup: Validating
  • Mesaje: 288
  • Înscris: 01.12.2010
Și cam câte device-uri cu BB10 ai folosit în ultimii doi ani?
Ce ușor e sa te pronunți fără sa ai propria experienta nu-i asa? :)
Eu am renunțat la Note 3 pentru Z30 iar în perioada în care am folosit Note-ul, telefonul principal era un Q10. Cam atât de "mizerabil" este BlackBerry :)

#20
tudor_ionutz2000

tudor_ionutz2000

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 2.892
  • Înscris: 16.04.2007
Neutrino nu se lasa. Rascoleste topicuri ca sa convinga lumea ca BlackBerry e varza. Tre sa fi avut omu' actiuni la canadieni de e asa suparat pe ei.

#21
n3utr1n0

n3utr1n0

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 2.376
  • Înscris: 03.12.2012

View Postshadur, on 10 ianuarie 2014 - 07:21, said:

Și cam câte device-uri cu BB10 ai folosit în ultimii doi ani?
Ce ușor e sa te pronunți fără sa ai propria experienta nu-i asa? Posted Image
Eu am renunțat la Note 3 pentru Z30 iar în perioada în care am folosit Note-ul, telefonul principal era un Q10. Cam atât de "mizerabil" este BlackBerry Posted Image

am avut 3 bb in ultimii 3 ani. numai mizerii. si mai mizerie e faptu ca desi au facut bb os uri noi sunt la fel de mizerii ca si cele vechi. pe langa asta , sa ai un telefon asa de mare cum e z10 cu un ecran asa de mic e pur si simplu prostie.

sa mai vb de app market?


iar sa renunti la un n3 si sa iei un z30 imi spune ca defapt nu ai nici o legatura cu tehnologia mobila.

#22
shadur

shadur

    Member

  • Grup: Validating
  • Mesaje: 288
  • Înscris: 01.12.2010
Hai ca nu are sens discuția.
Iar legături cu tehnologia mobila am de când nu exista telefonie mobila în România iar tu probabil nu plecasei încă la grădiniță :))
Dacă Android înțelegi și Android te mulțumește, e plin web-ul de forumuri cu și despre el.
Îți dorim succes :)

View Posttudor_ionutz2000, on 10 ianuarie 2014 - 08:50, said:

Neutrino nu se lasa. Rascoleste topicuri ca sa convinga lumea ca BlackBerry e varza. Tre sa fi avut omu' actiuni la canadieni de e asa suparat pe ei.

Am observat ca înjură peste tot BlackBerry. Are comportamentul unui adolescent refuzat de frumoasa clasei :)

#23
Sempiternal

Sempiternal

    // Mastermind \\

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 2.646
  • Înscris: 05.05.2013
Fiecare are opinia lui.

Eu prefer Android peste BB si iOS peste Android, nu poti sa zici ca BB nu e performant si nu poti sa zici ca Android nu e performant doar pentru ca ruleaza pe un telefon cu hardware slab.

#24
shadur

shadur

    Member

  • Grup: Validating
  • Mesaje: 288
  • Înscris: 01.12.2010
Total de acord.
Eu am încercat toate sistemele de operare și toate au plusuri și minusuri.
Nu merg totuși pe niciun forum sa ma apuc sa denigrez un sistem de operare sau un terminal :)

#25
n3utr1n0

n3utr1n0

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 2.376
  • Înscris: 03.12.2012

View PostSempiternal, on 10 ianuarie 2014 - 21:14, said:

Fiecare are opinia lui.

Eu prefer Android peste BB si iOS peste Android, nu poti sa zici ca BB nu e performant si nu poti sa zici ca Android nu e performant doar pentru ca ruleaza pe un telefon cu hardware slab.

pai e versus. am tot dreptul sa scriu parerea.

si lg optimus e mult peste orice bb. defapt , e greu sa gasesti un telefon mediu spre high end sa nu fie peste orice z10. z10 nu are nimic special. e un telefon foarte mare cu un ecran foarte mic ce ruleaza un soft idiot si pentru care nu sunt f multe aplicatii. suport ioc.

#26
chris_t

chris_t

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 6.116
  • Înscris: 27.04.2006
Cat timp ai folosit un BB10? Nu de alta, dar pe celelalte threaduri unde atunci non-stop cu rahat in BB zici că ai avut 3 telefoane din generatia veche. Asa că bănuiesc că e destul de greu sa-ti dai cu părerea, nu-i asa?

Despre navele spațiale ce zici?



#27
alin62

alin62

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 14.458
  • Înscris: 26.02.2012
BB nu sunt telefoane proaste dar nu se pot compara cu un android high end.

#28
n3utr1n0

n3utr1n0

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 2.376
  • Înscris: 03.12.2012

View Postalin62, on 14 ianuarie 2014 - 23:45, said:

BB nu sunt telefoane proaste dar nu se pot compara cu un android high end.
sunt telfoane foarte diferite si foarte necompetitive. e foarte greu sa ai un bb. ca nu ai suport mai deloc , app market e aproape inexistent si pur si simplu terminalele sunt foarte proaste ca si specificatii.

#29
shadur

shadur

    Member

  • Grup: Validating
  • Mesaje: 288
  • Înscris: 01.12.2010
Suportul oferit de crackberry.com este mult peste ce oferă xda-developers.com
Dacă știai ceva despre OS10, știai ca oferă suport pentru aplicații Android (aproape orice aplicație Android poate fi instalata pe OS10, sunt disponibile peste 500000 aplicații .apk ce se pot instala direct pe OS10).
Dupa cum spuneam într-un post anterior, habar nu ai despre ce vorbești, ai niște frustrări nereprimate pe care le verși aiurea aici.

#30
chris_t

chris_t

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 6.116
  • Înscris: 27.04.2006

View Postalin62, on 14 ianuarie 2014 - 23:45, said:

BB nu sunt telefoane proaste dar nu se pot compara cu un android high end.


Da Aline, dar în momentul de față Z10 costa 1000lei, nou-nouț... Nu prea ai Androizi high-end la banii ăștia.



De asemenea, daca neutrino stia ceva despre telefoanele mobile in general, stia că pur si simplu nu poti compara specificațiile telefoanelor care rulează pe diferite platforme între ele.

Wtf, e vorba de altceva. Un 1.5ghz sau 1gb ram o sa se comporte diferit in Android, in iOS, in WP sau in BB10. Cursa asta a specificațiilor a devenit degeaba. E irelevantă, și chestia asta e demonstrată de Lumia 520.

Wtf, in mod normal nu poți compara nici pe aceeași platformă, un 1.5ghz Krait nu e tot aia cu un 1.5ghz făcut de xiaopingpongpleosc, intre doua castroane de orez.

Da' mă rog, omu' se pare că nu pricepe.

#31
alin62

alin62

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 14.458
  • Înscris: 26.02.2012
Da dar strict intre Optimus G si Z10 cum era vorba in topicul asta as alege Optimus G.
Daca Z10 se gaseste la 10 mil nu este o varianta rea, dar in copmaratie cu Optimus G nu prea are multe avantaje. OG chiar este un telefon foarte reusit pacat ca LG si a batut joc de el dupa.

#32
n3utr1n0

n3utr1n0

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 2.376
  • Înscris: 03.12.2012
eu cred ca voi vreti sa comparati mere cu prune stricate.

bb os , oricare , nu se compara cu android. bb os e o tampenie , nimeni nu vrea sa foloseasca (vanzari extrem de slabe).


oar in cazul asta , z10 ca telefon e depasit de timp. poate era ok in 2010 m insa nu e pt 2013 14. e prea mare si are un ecran prea mic.

http://blogs.telegra...sh-for-so-long/
http://www.forbes.co...ur-failure-too/
http://www.theglobea...63602/?page=all
http://www.theguardi...ackberry-failed


lumea a decis sa nu cumpere bb nu ca are ceva cu compania ci pentru ca bb fac numai porcarii care nu pot sa tina pasul cu piata.
eu am fost pro bb , mi a placut ideea de business phone , insa nu au evoluat. au ramas la acelasi rahat. pana am ajuns la concluzia ca bb nu mai merge , tre sa schimb. bb ul meu 9810 era depasit cu ani de zile fata de concurenta.


si revin la intrebarea de baza:

ce ratiune exista in a lua un bb cand exista optiuni mai bune din toate p.d.vedere? de ce sa iei un bb cand poti sa iei ceva mai bun? si se pare ca piata imi da mie dreptate.

bb trebuia sa adopte android de acum 1 an 2.

#33
chris_t

chris_t

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 6.116
  • Înscris: 27.04.2006
http://press.blackbe...gration-to.html

http://press.blackbe...artphones-.html

http://press.blackbe...ckberry-10.html

Ia de-aici că deja devii plictisitor.
Esti tu mai destept decât boardul ălora de la PSA, care tocmai au comandat 10,000 de Z10, sau ca alea 1,000 de companii din India care folosesc BES10.

Când o să intelegi ce înseamnă BB, atunci o sa-ti răspunzi singur la întrebarea "de ce ai cumpăra BlackBerry".





#34
Sempiternal

Sempiternal

    // Mastermind \\

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 2.646
  • Înscris: 05.05.2013

View Postchris_t, on 15 ianuarie 2014 - 17:04, said:

http://press.blackbe...gration-to.html

http://press.blackbe...artphones-.html

http://press.blackbe...ckberry-10.html

Ia de-aici că deja devii plictisitor.
Esti tu mai destept decât boardul ălora de la PSA, care tocmai au comandat 10,000 de Z10, sau ca alea 1,000 de companii din India care folosesc BES10.

Când o să intelegi ce înseamnă BB, atunci o sa-ti răspunzi singur la întrebarea "de ce ai cumpăra BlackBerry".
Face o comparatie intre Linux si Windows numai ca la telefoane.

Daca vrei "joake" iti cumperi frumos un Android, daca vrei office si o interfata atragatoare iti cumperi un BB.

#35
alin62

alin62

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 14.458
  • Înscris: 26.02.2012

View PostSempiternal, on 15 ianuarie 2014 - 19:22, said:

Face o comparatie intre Linux si Windows numai ca la telefoane.

Daca vrei "joake" iti cumperi frumos un Android, daca vrei office si o interfata atragatoare iti cumperi un BB.
:))) buna asta cu office si interfata atragatoare
Daca vrei office ai destule variante si la android, daca vrei un sistem relicva pe care multi il ocolesc iei BB.
BB os este cu mult sub Android WP si iOS.

#36
Sempiternal

Sempiternal

    // Mastermind \\

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 2.646
  • Înscris: 05.05.2013

View Postalin62, on 15 ianuarie 2014 - 20:22, said:

Posted Image)) buna asta cu office si interfata atragatoare
Daca vrei office ai destule variante si la android, daca vrei un sistem relicva pe care multi il ocolesc iei BB.
BB os este cu mult sub Android WP si iOS.
Mie imi pare destul de atragatoare.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

Utilizatori activi: 1

0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate