Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Garantie apartament dezvoltator

Aplicație GPS cu zoom automa...

Ipad Pro & Air 2024

Service si revizii reprezentanta
 Ati returnat produse pe aliexpres...

Certificate de nastere digitale

Fitbit sau huawei band ?

Tatuator handpoke
 Plaja de nudisti in Grecia?

Mufa microusb a telefonului mobil...

"Ciudatenii" control pasa...

Impamantare
 Apple maps pe Windows 10

Sfarsitul woke-ismului si al core...

Probleme fibra (internet ) rooter...

Renovare completa + pompa de cald...
 

Blackberry Z10 vs LG Optimus G

- - - - -
  • Please log in to reply
46 replies to this topic

Poll: Blackberry Z10 vs LG Optimus G (17 member(s) have cast votes)

Blackberry Z10 vs LG Optimus G

  1. Blackberry Z10 (10 votes [58.82%] - View)

    Percentage of vote: 58.82%

  2. LG Optimus G (7 votes [41.18%] - View)

    Percentage of vote: 41.18%

Vote Guests cannot vote

#37
alin62

alin62

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,454
  • Înscris: 26.02.2012

 Sempiternal, on 15 ianuarie 2014 - 21:22, said:

Mie imi pare destul de atragatoare.
Nu stiu eu unu cred ca BB os nu mai este un sistem competitiv cu android iOS si WP. Asta e parerea mea.

#38
shadur

shadur

    Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 288
  • Înscris: 01.12.2010
Da, am nevoie de o interfață "atragatoare" când nu-mi merge emailul cum trebuie. Și as mai avea nevoie de o interfață atragatoare pentru milionul ala de aplicații inutile din Play/Store.
La BlackBerry nu am nevoie de interfață "atragatoare", am nevoie de un OS extrem de stabil și sigur, de un microkernel care funcționează impecabil, de o receptie impecabila prin antena Paratek, de o baterie de 2880 milliamperi care nu se descarca orice ai face pe parcursul unei zile, de BB Balance pentru spatiile de lucru și personal separate, de BES server pentru email securizat și spațiu de lucru privat și de multe, multe altele.
Și da, QNX este cel mai slab sistem de operare. Tocmai din acest motiv este singurul OS agreat în agenții ca : NASA, Pentagon, NSA etc.
P.S.
1. Sa citim putin:
http://m.theglobeand...?service=mobile
2. Sa vedem și o poza din timpul "48 hours with Obama" publicat în TIME.
3. Nu ești cocalar adevărat pana nu ti-ai luat un 5S Gold :))

4. Pentru cine nu recunoaște Android-ul din poza de mai sus, este un BlackBerry Bold 9930/9900 :))

 shadur, on 15 ianuarie 2014 - 23:22, said:

Da, am nevoie de o interfață "atragatoare" când nu-mi merge emailul cum trebuie. Și as mai avea nevoie de o interfață atragatoare pentru milionul ala de aplicații inutile din Play/Store.
La BlackBerry nu am nevoie de interfață "atragatoare", am nevoie de un OS extrem de stabil și sigur, de un microkernel care funcționează impecabil, de o receptie impecabila prin antena Paratek, de o baterie de 2880 milliamperi care nu se descarca orice ai face pe parcursul unei zile, de BB Balance pentru spatiile de lucru și personal separate, de BES server pentru email securizat și spațiu de lucru privat și de multe, multe altele.
Și da, QNX este cel mai slab sistem de operare. Tocmai din acest motiv este singurul OS agreat în agenții ca : NASA, Pentagon, NSA etc.
P.S.
1. Sa citim putin:
http://m.theglobeand...?service=mobile
2. Sa vedem și o poza din timpul "48 hours with Obama" publicat în TIME.
3. Nu ești cocalar adevărat pana nu ti-ai luat un 5S Gold :))4. Pentru cine nu recunoaște Android-ul din poza de mai jos, este un BlackBerry Bold 9930/9900 :))

Attached Files



#39
chris_t

chris_t

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,116
  • Înscris: 27.04.2006

Hai sa dau si eu cu o poza, sa "moara dujmanii" :)

E făcută la funeraliile lui Mandela. Superbitatea aia blonda de-si face selfie cu Obama e prim-ministrul Danemarcei, Helle Thorning-Schmidt. Si in superbele ei mânuțe de superbitate ce e ține un Z10.

Deah, o vacă proastă, putea sa-și ia și ea un Android sau ceva, că pe BB n-are nici aplicatii și are și piticania aia de ecran de 4.3" cu o densitate penibila de 356ppi, așa-i neutrino?

Attached Files



#40
alin62

alin62

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,454
  • Înscris: 26.02.2012
Da si eu ziceam la fel, care este cel mai bun motiv sa alegem un telefon? Ca asa are si Obama Posted Image
Exact si cum toti suntem sefi de stat si ministrii ne trebuie neaparat BB. Bun motiv...Oare obama o sa salveze BB din cadere libera?
Daca cineva iti urmareste contul si vrea sa ti ia banii ti ia indiferent de ce telefon ai fi 100% sigur de asta.

Inca ceva, crezi ca Obama a dat comanda de pe amazon sau emag de acel BB? Mai mult ca sigur are un telefon modificat special pentru el.

#41
chris_t

chris_t

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,116
  • Înscris: 27.04.2006
Am auzit ca vroiau sa facă custom ROM si unroot si unrack si un-mai-stiu-eu-ce la un Allview, dar cică JohnFi ăia de le fac livrează in State doar pe filiera mexicană si n-aveau cărăuși săptămâna aia, de-aia s-a pricopsit cu Bold-ul.

Si daneza a câștigat Z10 la o promoție de la Tuborg, by appointment of The Royal Danish Court :) :) :)

#42
alin62

alin62

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,454
  • Înscris: 26.02.2012
BB sunt foarte bune, pentru ce fac si presedintii cu ele, adica sa vorbeasca si atat :)

Parca il si vad pe Obama cautand prin market o aplicatie sau un joc :))))

#43
n3utr1n0

n3utr1n0

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,376
  • Înscris: 03.12.2012
Obama are bb din alte motive....

in ziua de zi cu zi bb ramane unul (a fost cel mai folosit pana a luat tronul iphone) din cele mai folosite telefoane de celebritati. succes fenomenal cu celebritatile. si pana acum 1 an era no.1 la celebritati. acum e iphonul.

insa degeaba , daca nu reusesc sa le vanda la publicul larg.

#44
shadur

shadur

    Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 288
  • Înscris: 01.12.2010
Da, cel mai puternic om din lume foloseste exclusiv serviciile de voce . Sigur este abonat la AT&T, are ceva minute în retea si câteva SMS-uri nationale sa le poată spune copiilor cât de mult ii iubeste Posted Image
Si ar fi vrut un iPhone sa-si pună pozele pe Facebook dar oamenii rai nu îl lasă :
http://www.theguardi...rity-blackberry

P.S. Pun pariu ca o să-si vândă nenorocitul ala de BB pe ebay si o sa-si ia un Optimus, sa-l aprecieze fetele din cluburi Posted Image

Edited by shadur, 16 January 2014 - 09:19.


#45
alin62

alin62

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,454
  • Înscris: 26.02.2012
Ai dreptate, si tu cum esti apropiat de Obama iti trebuie neaparat un BB cu care sa il suni pe Putin.
Bun argument sa iei un telefon .... :)))

Daca obama avea un 3310 asta il facea mai bun decat un OG sau i5S :)))

#46
Sempiternal

Sempiternal

    // Mastermind \\

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,646
  • Înscris: 05.05.2013

 alin62, on 16 ianuarie 2014 - 10:13, said:

Ai dreptate, si tu cum esti apropiat de Obama iti trebuie neaparat un BB cu care sa il suni pe Putin.
Bun argument sa iei un telefon .... Posted Image))
Hai gata cu fotosinteza ca incepe sa fie flame.

Fiecare are avantajele lui si gata.

Eu prefer Optimus G, Obama prefera Z10 si cam asta e toata povestea, nu o mai lungiti cu argumente Posted Image .

#47
n3utr1n0

n3utr1n0

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,376
  • Înscris: 03.12.2012

 Sempiternal, on 16 ianuarie 2014 - 10:17, said:

Hai gata cu fotosinteza ca incepe sa fie flame.

Fiecare are avantajele lui si gata.

Eu prefer Optimus G, Obama prefera Z10 si cam asta e toata povestea, nu o mai lungiti cu argumente Posted Image .
asta e si ideea de versus. argumente.

PS: obama foloseste bb din motive de securitate. STRICT. nu tine deloc cu preferintele lui personale

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate