Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Fiscal / viza pe contract vanzare...

La multi ani @nicu131!

procura?

Xiaomi aduce pe piața din Ro...
 Ariana 22 ani din Ploiesti are ne...

Noul BMW seria 3:Sedan și To...

Tractor prin programul rabla

Care cada de baie e mai buna?
 Sfat upgrade ram și ssd

Sonoma 14.3 iMac i5 Late 2013

Reclama peste imagine Samsung 32M...

Radu Stefan Banica ft. Juno - Sam...
 Întrebare lichid de frana pe saboti

Grupul de firme Paysera Bulgaria ...

Upgrade Ryzen 9 5900X -> Ryze...

Priza aplicata cu intrerupator cu...
 

Discuții despre Formula 1

* * * * * 19 votes
  • Please log in to reply
28688 replies to this topic

#28513
business11

business11

    Info Austria

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,013
  • Înscris: 13.07.2011
Din auzite se pare ca Ricciardo nu va fi prelungit la Racing Bulls si din nou australianul va parasi F1, cel mai probabil de data asta pentru totdeauna, daca nu cumva primeste o oferta de la vreo echipa de genul Williams sau Alpine.

Salariul sau este mult prea ridicat comparativ cu performantele sale si pana in momentul de fata nu a reusit sa se impuna in fata colegului sau.

#28514
Estel

Estel

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,370
  • Înscris: 13.01.2007
Bun. Hai cu Lawson mai repede

#28515
Punter

Punter

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,398
  • Înscris: 24.07.2022
doar mie mi s-a parut ca un gest manelistic/ snowflake ca lando tot ridica degetul sus, in special la poze? "cine e pe primul loc?.."

#28516
c-daniel

c-daniel

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,072
  • Înscris: 28.05.2014

View PostPunter, on 07 mai 2024 - 08:27, said:

doar mie mi s-a parut ca un gest manelistic/ snowflake ca lando tot ridica degetul sus, in special la poze? "cine e pe primul loc?.."
Eu sunt fan Hamilton(deci nu tin cu ardoare cu el, dar il apreciez ca pilot) si nu ,nu mi s-a parut; dupa cat a "stat" omul pana a castigat o cursa... cu totii ne punem in pielea noastra si nu in pielea celui despre care comentam si astfel, nu pricepem corect the big picture.
Pentru mine, putea sa si faca o postare "cel mai bun din F1", ca nu ma deranja....

Ar trebui(parerea mea, ca mai gresesc si eu) sa fim cu totii mai relaxati si sa ne bucuram de show... ca oricum titlul e decis. Dupa cum probabil ai/ati observat ca nu am mai facut o postare de tip "rant" despre minunatii comentatori.... nu are rost; da, si-au mai imbunatatit comentariul, dar mai e destul pana departe, pana la un normal, ca sa zic asa... au o gramada de greseli live, vorbesc despre un pilot cand se refera la altul de fapt si multe greseli simple, din pacate, oamenilor le place sa se auda vorbind mult si atat, nu se uita live la cursa si nu stiu sa vorbeasca mai putin, dar mai atent...

#28517
business11

business11

    Info Austria

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,013
  • Înscris: 13.07.2011
Eu am crezut ca s-a convertit la islam, ca numai aia tot arata degetul in sus catre cer/Allah.

#28518
sergiu_gh

sergiu_gh

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 682
  • Înscris: 10.07.2013
Oficial, în acest moment sunt 10 locuri în curs de clarificare în Formula 1, dacă nu mă înșeală neuronul.
Lista se actualizează. O postez la vară. :)

Attached Files



#28519
sebulbus

sebulbus

    cereal killer

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 26,114
  • Înscris: 03.12.2005

View PostPunter, on 07 mai 2024 - 08:27, said:

doar mie mi s-a parut ca un gest manelistic/ snowflake ca lando tot ridica degetul sus, in special la poze? "cine e pe primul loc?.."

Da, pentru ca te-ai uitat degeaba la orice ai fi privit. E un gest folosit de cand lumea ca sa arate primul loc, fie in cursa, fie in calificari, eventual castigarea primului campionat.

Rosberg:

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/9EHiTQkhylQ?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#28520
Estel

Estel

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,370
  • Înscris: 13.01.2007

Citat

Situatia Andretti-Cadillac a fost escaladata pina a ajuns in Congresul Statelor Unite.



  Săptămâna trecută, un grup bipartisan format din 12 membri ai Congresului SUA s-a adresat deținătorilor drepturilor comerciale ale Formulei 1, Liberty Media, pentru a ridica întrebări cu privire la respingerea din ianuarie a ofertei de extindere a Andretti Global și Cadillac pentru anul 2026.

  Acest proces a escaladat acum către Comitetul pentru Justiție al Camerei, care a solicitat un rezumat al deciziei și documentații extinse referitoare la procesul care a condus la decizia organizației.

  O scrisoare distribuită de NBC News, semnată de liderul comitetului republican Jim Jordan și care include antetul democratului clasat Jerrold Nadler, este adresată atât CEO-ului Liberty Media, Greg Maffei, cât și CEO-ului Grupului Formula 1, Stefano Domenicali. La fel ca în prima scrisoare, se menționează faptul că FIA a aprobat programul Andretti datorită viabilității sale competitive și financiare. Scrisoarea continuă să pună sub semnul întrebării justificările pentru respingerea F1.

   În cele din urmă, scrisoarea solicită un rezumat documentat al motivelor specifice pentru decizie și o varietate largă de documente referitoare la această decizie. Acestea sunt solicitate pentru revizuire în timp ce "Comitetul examinează această problemă și ia în considerare potențialele legislații privind structura și competiția ligilor sportive." Acestea sunt solicitate până la ora 17:00, pe 21 Mai.


Sincer nu trebuia sa se ajunga aici dupa parerea mea dar chiar vreau sa vad Caddilac in F1. Sper sa fie primiti totusi.

Links:

https://www.roadandt...iary-committee/

https://www.the-race...tion-explained/

#28521
Punter

Punter

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,398
  • Înscris: 24.07.2022
@sebulbus, imi dai dreptate? ce legatura are invartitul masinii cu ridicatul degetului de zeci de ori? credeam ca pui un video schumi sau mika facand asa..

invartitul masinii ar trebui sa fie obligatoriu fiindca de-asta se duc oamenii acolo, sa vada masinile nervoase cat mai mult..

Edited by Punter, 08 May 2024 - 17:35.


#28522
bograd

bograd

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 695
  • Înscris: 28.05.2004

View PostEstel, on 08 mai 2024 - 17:05, said:

Sincer nu trebuia sa se ajunga aici dupa parerea mea dar chiar vreau sa vad Caddilac in F1. Sper sa fie primiti totusi.

Links:

https://www.roadandt...iary-committee/

https://www.the-race...tion-explained/

Nu stiu daca ar fi o idee buna cu 11 echipe pe grid in conditiile in care sunt cateva echipe doar de umplutura, Williams, Sauber, Haas chiar si Alpine.

#28523
logatul

logatul

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,342
  • Înscris: 15.07.2003

Vizualizare mesajPunter, pe 07 mai 2024 - 08:27, a scris:

doar mie mi s-a parut ca un gest manelistic/ snowflake ca lando tot ridica degetul sus, in special la poze? "cine e pe primul loc?.."

E 'imaginea' castigatorului. Asa ar face toti daca ar castiga, nu e nimic special.
Ce ma frapeaza pe mine este ca subiectul SC nu e dezbatut suficient. Si mi se pare ca asta se intampla doar ca a castigat lando. aia de la aston faceau complain-uri pt orice rah*t, acum sunt ok.

Iar chestia cu comisiile din america ce cer documente si explicatii...pe ce baza? Le-au acordat ei vreo licenta speciala? Au vreun drept asupra competitiei? Maxim pot sa le dea interzis in tara lor, dar aici cred ca trebuie sa isi calculeze bine cine cat pierde. Nu de alta, dar chinezii construiesc intr-un an 3 circuite si se rezolva cu calendarul.

#28524
Estel

Estel

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,370
  • Înscris: 13.01.2007
Ei percep interzicerea Andretti ca pe un atac la GM. Daca era Ford căruia i se interzicea la fel interveneau.

#28525
a_user

a_user

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,387
  • Înscris: 22.04.2017
De parcă ușa e by default deschisă și ei nu au voie să refuze pe nimeni.

#28526
Fly_85

Fly_85

    #5

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,282
  • Înscris: 15.06.2014
Conform apropiatilor din paddock , Adrian N. va fi noul sef de la Ferrari pentru urmatorii 5 ani . Langa el vor mai veni si alti oameni de la RB. F.V. s-ar fi intâlnit deja cu el, intr-o "sedința" cu ușile inchise după MP din Miami

Edited by Fly_85, 09 May 2024 - 11:45.


#28527
Fly_85

Fly_85

    #5

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,282
  • Înscris: 15.06.2014
Ferrari s a apucat de testat

Attached Files



#28528
Cipry7

Cipry7

    The Doctor

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,444
  • Înscris: 04.08.2010
Aceasta este invenția FIA pentru a crește vizibilitatea piloților pe vreme de ploaie. Testele se desfășoară pe pista din Fiorano și sunt efectuate de Arthur Leclerc și Ollie Bearman.

Attached File  Ferrari-3-scaled.jpg   338.3K   43 downloadsAttached File  Ferrari-2-scaled.jpg   302.97K   50 downloadsAttached File  Ferrari-4-scaled.jpg   283.61K   45 downloadsAttached File  Ferrari-5-scaled.jpg   323.07K   45 downloads

Problema cea mare e... Cum faci pit stop cu chestiile alea pe pneuri?

Update: Scuze de informație dublă, am scris în același timp. :)

Edited by Cipry7, 09 May 2024 - 13:13.


#28529
Fly_85

Fly_85

    #5

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,282
  • Înscris: 15.06.2014
Cover urile alea pe pneuri, iti dau senzatia ca a intrat Batman cu masina pe pista 😂

#28530
sebulbus

sebulbus

    cereal killer

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 26,114
  • Înscris: 03.12.2005
Alea-s prinse doar in piulita centrala, ca si janta, cred. Doar ca nu stiu ce fel de timpi de pit ar iesi si nici nu conteaza. Sunt asa urate ca nu vor ajunge realitate.

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

2 user(s) are reading this topic

1 members, 1 guests, 0 anonymous users

Estel

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate