Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Ielele

Fiscal / viza pe contract vanzare...

La multi ani @nicu131!

procura?
 Xiaomi aduce pe piața din Ro...

Ariana 22 ani din Ploiesti are ne...

Noul BMW seria 3:Sedan și To...

Tractor prin programul rabla
 Care cada de baie e mai buna?

Sfat upgrade ram și ssd

Sonoma 14.3 iMac i5 Late 2013

Reclama peste imagine Samsung 32M...
 Radu Stefan Banica ft. Juno - Sam...

Întrebare lichid de frana pe saboti

Grupul de firme Paysera Bulgaria ...

Upgrade Ryzen 9 5900X -> Ryze...
 

Metode reincarcare PrePay

- - - - -
  • Please log in to reply
34 replies to this topic

#19
ssergiu

ssergiu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 498
  • Înscris: 03.08.2006
Mda... am cautat un pic pe net inainte sa vad care e treaba cu activare.ro, dar nu e deloc cum spun colegii de mai sus. Am platit online cu cardul si in 3 minute ar trebui sa vina codul. Sau ... NU! Am incercat sa sun la nr te suport tehnic, dar nu raspunde nimeni. Poate sunt in afara orelor de program  :madanimated:

#20
skplayer

skplayer

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 537
  • Înscris: 07.12.2010

 ssergiu, on 19th May 2012, 14:43, said:

Mda... am cautat un pic pe net inainte sa vad care e treaba cu activare.ro, dar nu e deloc cum spun colegii de mai sus. Am platit online cu cardul si in 3 minute ar trebui sa vina codul. Sau ... NU! Am incercat sa sun la nr te suport tehnic, dar nu raspunde nimeni. Poate sunt in afara orelor de program  :madanimated:
asta e, poate ti-ai luat o teapa mica...
se poarta in romania...

#21
ionut.tabacaru

ionut.tabacaru

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,208
  • Înscris: 08.08.2005

 ssergiu, on 19th May 2012, 14:43, said:

Mda... am cautat un pic pe net inainte sa vad care e treaba cu activare.ro, dar nu e deloc cum spun colegii de mai sus. Am platit online cu cardul si in 3 minute ar trebui sa vina codul. Sau ... NU! Am incercat sa sun la nr te suport tehnic, dar nu raspunde nimeni. Poate sunt in afara orelor de program  :madanimated:
Vine codul, uneori poate dura mai mult. Daca nu vine prin sms, vine sigur pe mail.

#22
stefanilarie

stefanilarie

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 06.09.2012
Din ce am mai citit site-urile mentionate mai sus cer cam mult comision. Stie cineva un site pentru reincarcare online mai avantajos?

#23
stefanilarie

stefanilarie

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 06.09.2012
Ce ziceti de site-urile care sunt trecute in blogul acesta? In ultimul articol sunt descrise cateva site-uri pentru reincarcare electronica. Am sa incerc si eu sa-mi incarc cartela cu unul din ele dar am zis sa cer pareri inaintePosted Image

#24
LunaCrystal

LunaCrystal

    Clubbing is life!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,630
  • Înscris: 20.10.2006
Eu folosesc des activare si sunt multumit. In maxim 10 minute vine pin-ul/reincarcarea electronica (asta din urma acum e disponibila si pe Orange). Uneori pin-ul nu vine deloc prin sms, dar prin mail vine sigur in maxim 10 minute (dealtfel nu e garantata livrarea pin-ului si prin sms, ci doar prin mail).

#25
stefanilarie

stefanilarie

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 06.09.2012
am mai incercat si fonmoney de care zice acolo in blog. Mi-am incarcat si eu si prietena creditul prin ei si a mers fara probleme pana acuma asa ca il pot recomanda ca si alternativa.

#26
easy90rider

easy90rider

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,980
  • Înscris: 01.07.2007
@stefanilarie:
Server not found

Dar nu inteleg de ce nu se poate folosi siteul oficial? Unde probabil si pretul e mai bun..

#27
lucianteo6

lucianteo6

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,090
  • Înscris: 27.09.2005
Nu e scris bine numele siteului...de asta nu merge.
Cica se da si un bonus de 2 euro la incarcarea de 10 euro(orange).Daca e cineva care a folosit siteul, ne poate spune daca e real acest lucru?

#28
spd00

spd00

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 31
  • Înscris: 18.10.2013
Eu folosesc https://www.activepay.ro de ceva vreme, e mult mai simplu si mai user friendly decat celalate. Codul vine pe mail si se poate accesa si din contul personal. Preturile sunt cam aceleasi ca si la altele,acuma si normal ca poate la un punct fizic e mai ieftin cu 1 - 2 ron, dar asta e de asteptat, din moment ce pt plati online se plateste si commision, pe care de obicei nu-l plateste clientul. De aici vine plusul asta. Incarcare directa pe numar deocamdata nu au, dar din cate am inteles urmeaza....

#29
beavis03

beavis03

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,681
  • Înscris: 10.04.2009
tot activare.ro folosesc si eu... sunt multumit de site :)

#30
cuculea

cuculea

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,220
  • Înscris: 08.12.2006
Mult mai comod e la Kartela.ro, nu iti mai vine niciun cod , ci ti se incarca direct numarul de telefon.

#31
gabrielsavin

gabrielsavin

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 565
  • Înscris: 02.01.2010
Astazi  black friday pe pagina de facebook kartela.ro

#32
benis

benis

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 29,161
  • Înscris: 04.02.2011

 f300, on 13 noiembrie 2010 - 18:00, said:

Ca veni vorba, acum mi-a picat fisa: in Romania nu exista posibilitatea sa incarci cartela preplatita cu cardul prin telefon! Cel putin din cite stiu eu. Mi se pare solutia ideala: nu exista intermediari (deci costuri reduse, nu-s probleme de incredere, tranzactia se poate face instant), nu i-ar costa mare lucru (sistemul automatizat il pot aduce din alte tari unde exista si opereaza deja Vodafone, Orange, T-Mobile=Cosmote). Nu vad nici un dezavantaj: lumea ar incarca mai des (mai ales daca iti baga un mesaj cind vrei sa suni ca nu mai ai credit si te redirectioneaza automat la robotul unde poti sa platesti daca vrei), n-ar mai plati partea pe care o platesc la distribuitorii de cartele (10-20% ma gindesc eu) si clientii ar iesi probabil mai ieftin (stim ca in multe locuri sint considerabil mai scumpe cartelele decit valoarea lor, inca 5-15% peste procentele de mai sus).
Păi însăşi plata cu cardul înseamnă deja un internediar ce "suge" măcar 1%.

Apropo, la Digi chiar nu se poate încărca decât la ei în magazin?

 Cosconor, on 13 noiembrie 2010 - 19:29, said:

Exista spam.spaming atât la VDF cât si la Orange. Este o aplicatie disponibila în meniul STK al unelor SIM-uri.

La Orange nu merge decât de pe SIM-urile cu abonament (e cretin :cursing: ), la VDF SIM-urile Prepaid vechi (Kamarad & co) avea aplicatia inclusa si trebuia doar activata odata cu inscrierea la banca (BRD sau Raiffeisen) ; SIM-urile Prepaid mai noi însa nu o mai aceasta aplicatie, asa ca daca vrei sa-ti activezi spam.spaming pe Cartela VDF trebuie sa mergi la o reprezentanta si sa le ceri un SIM Prepaid cu spam.spaming preactivat... et voilà, merge foarte usor si comod (chiar ieri am încarcat o cartela VDF prin aceasta metoda, în mai putin de 1 minut totul era gata). :OK:
Forumul ăsta a ajuns bătaie de joc cu scripturile astea de rahat.

fonmoney e cel mai tare! Chiar îți face 2€ discount dacă te loghezi cu FB, deci eu cu 8€ am încărcat 7.26€ :coolspeak:

#33
nerdy-ale

nerdy-ale

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 31.08.2012
Am incercat si eu mai multe siteuri. Si ezetop si www.activare.ro dar ia cam mult pana ce iti faci cont...nush.  am incarcat de la www.fonmoney.ro. Credeam ca au si alte oferte... da momentan e doar cu 2 euro bonus. e ok, merge chiar rpde.

#34
gabrielsavin

gabrielsavin

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 565
  • Înscris: 02.01.2010
www.reincarci.ro este cel mai ieftin

#35
Jaguarxxl

Jaguarxxl

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 15.05.2014
Buna ziua,tuturor! Va pot recomanda acest site http://www.84622.voipprepay.ro/  pe care il folosesc la reincarcare ,eu dar si cei apropiati mie.La fiecare incarcare electronica online obtineti puncte,pe care apoi acumulate le puteti folosii la o noua reincarcare sau virament bancar.O zi buna tuturor!

Attached Files



Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate